Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 22:04   #121
Ja već 20 godina živim s aritmijom,a s 15.godina su mi otkrili ekstrasistolu i tahikardiju.......Ja osobno ne osječam nikakve probleme.....Valjda da mi nisu ko curici od 8 godina našli probleme sa srcem ja možda ni danas nebi imala pojma da sam bolesna..... <3
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 14:34   #122
bok
ja nakon 6,5g mira na metoprololu zbog sinusnih tahikardija,opet u problemima sa srčekom...ovaj put nisu baš tolko sinusne(puno VES-ova),snažnije su(preko 200 u mirovanju),dugotrajnije(par h,par dana uzastopno),uz vrtoglavicu i osjećaj gubitka svjesti...EKG pokazao i neku deniv. st spojnice u V3-V6-bila bi zahvalna ako netko zna kaj to znači ili na što to ukazuje

dr tjedan slijedi holter,uzv,razne krvne pretrage i vjerojatno elektrofiziološko ispitivanje srca od kojeg mi se diže kosa na glavi
...pa bi htjela čuti iskustva sa tim elektrofiziološkim ispitivanjem i eventualno ablacijom

..plus,ako netko ima neki recept za instant ublažavanje aritmije,molim savjet
...meni kratkotrajno pomaže ako začepim nos i usta i pokušavam ispuhnuti zrak,pomaže mi naginjanje prema naprijed u stojećem položaju,tuširanje i umivanje u hladnoj vodi,te brzo hodanje uz mlatarenje ispruženim rukama...užas
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 18:41   #123
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
bok
ja nakon 6,5g mira na metoprololu zbog sinusnih tahikardija,opet u problemima sa srčekom...ovaj put nisu baš tolko sinusne(puno VES-ova),snažnije su(preko 200 u mirovanju),dugotrajnije(par h,par dana uzastopno),uz vrtoglavicu i osjećaj gubitka svjesti...EKG pokazao i neku deniv. st spojnice u V3-V6-bila bi zahvalna ako netko zna kaj to znači ili na što to ukazuje

dr tjedan slijedi holter,uzv,razne krvne pretrage i vjerojatno elektrofiziološko ispitivanje srca od kojeg mi se diže kosa na glavi
...pa bi htjela čuti iskustva sa tim elektrofiziološkim ispitivanjem i eventualno ablacijom

..plus,ako netko ima neki recept za instant ublažavanje aritmije,molim savjet
...meni kratkotrajno pomaže ako začepim nos i usta i pokušavam ispuhnuti zrak,pomaže mi naginjanje prema naprijed u stojećem položaju,tuširanje i umivanje u hladnoj vodi,te brzo hodanje uz mlatarenje ispruženim rukama...užas
Npišite kompletne nalaze(TTE,holer,biokemija i sl) i dijagnozu te th.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:31   #124
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Npišite kompletne nalaze(TTE,holer,biokemija i sl) i dijagnozu te th.
hvala na odgovoru...
EKG je pokazao sinusnu tahikardiju(mislim da nekih 140) i laganu deniv. st spojnice u V3-V6
stetoskopom je dr čuo ES,taman je počelo preskakati dok me slušao i zbog toga sam zadovoljna,barem znam da nije subjektivni osjećaj...čak mislim,barem mi je takav osjećaj,da je pritisak stetoskopa izazvao to,tako je nekad i dok legnem na lijevu stranu i obično to nije par puta nego traje po pol h
provjeravali su kalij,natrij,kloride,ukupni kalcij,magnezij,TSH i FT4...kalij je 3,5(3,9-5,1) i natrij na donjoj granici 137...ostalo ok..kalij mi je niži već god dana,unatoč kamionu banana i rajčica,aldosteron sam provjeravala jednom,mislim da na proljeće i bio je ok
žao mi je kaj nisam provjerila šećer i još neke stvari,možda još budem ovaj tjedan
holter nosim danas pa ću sutra znati razultate...a u čet radim još uzv srca
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 16:14   #125
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Npišite kompletne nalaze(TTE,holer,biokemija i sl) i dijagnozu te th.
evo imam sve nalaze
ultrazvuk srca uredan
nalaz jednog od EKG-a:
RR 541ms
P 118ms
PR 144ms
QRS 86ms
QT 316ms
QTC 433ms
P 50*
QRS 67*
T 31 *
P(II) 0,18 mV
S(V1) -1,17mV
E(V5) 1,53mV
Sokol. 2,69mV
sunus tah 110/min,diskretna deniv. st spojnice V3-V6

holter:
min HR 48,max HR 150,average 81,tachycardia 52-longest 10:34-00:37,min RR 264 (9:47:39),max RR 1520(17:59:44),PVC 515-max/h:140=veli dr da su pojedinačni monomorfni VES-ovi bez ektopijske tahikardne ventrikularne aktivnosti,nema stanki ni ishemijskih epizoda..e da,i javljaju se cesce kod nizih frekvenicija,rjeđe kod tahikardije

kaj su ti min i max RR? kolko puno je tih VES-ova? samo puno,ili jako puno?

kalij:3,5,natrij:137
tlak:135/80,120/80

dg:I493

uzimati prpravak kalij/magnezij(eferveta)
može se povisiti doza Bloxana sa 50mg u jutro na 100mg,večernja ostaje ista 50mg
može se ordinirati i Corlentor 2x5mg,bez ili sa beta-blokatorom
spomenuo je i to elektrofiziološko ispitivanje ako ne bude bolje
__________________
tzv.blog:-D

Zadnje uređivanje Ida Bauer : 04.10.2012. at 16:22.
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 13:34   #126
Ola, sto je to fizioloska sinusna aritmija?
Nemrem naci nista na netu, dobila sam danas nalaze holtera i ne planiram docu do iza sveta 3. kralj.
p.s. nisam u panici, sam pitam.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 20:24   #127
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
evo imam sve nalaze
ultrazvuk srca uredan
nalaz jednog od EKG-a:
RR 541ms
P 118ms
PR 144ms
QRS 86ms
QT 316ms
QTC 433ms
P 50*
QRS 67*
T 31 *
P(II) 0,18 mV
S(V1) -1,17mV
E(V5) 1,53mV
Sokol. 2,69mV
sunus tah 110/min,diskretna deniv. st spojnice V3-V6

holter:
min HR 48,max HR 150,average 81,tachycardia 52-longest 10:34-00:37,min RR 264 (9:47:39),max RR 1520(17:59:44),PVC 515-max/h:140=veli dr da su pojedinačni monomorfni VES-ovi bez ektopijske tahikardne ventrikularne aktivnosti,nema stanki ni ishemijskih epizoda..e da,i javljaju se cesce kod nizih frekvenicija,rjeđe kod tahikardije

kaj su ti min i max RR? kolko puno je tih VES-ova? samo puno,ili jako puno?

kalij:3,5,natrij:137
tlak:135/80,120/80

dg:I493

uzimati prpravak kalij/magnezij(eferveta)
može se povisiti doza Bloxana sa 50mg u jutro na 100mg,večernja ostaje ista 50mg
može se ordinirati i Corlentor 2x5mg,bez ili sa beta-blokatorom
spomenuo je i to elektrofiziološko ispitivanje ako ne bude bolje
Holter vam nije očitan,to je komp. ispis. iako je mi je i on čudan.
Odluka o ev uvođenju ivabradina mi je besmislena,a za beta blokator po meni nemate indikaciju.
Zapravo užasno me zanima o kojem se dr radi.

Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Ola, sto je to fizioloska sinusna aritmija?
Nemrem naci nista na netu, dobila sam danas nalaze holtera i ne planiram docu do iza sveta 3. kralj.
p.s. nisam u panici, sam pitam.
Ništa posebno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2023., 18:38   #128
Jučer u Novoj bolnici u Dubravi napravljena mi je ablacija fokusa srca i mogu reći da je neopravdan strah koji sam osjećala prije tog zahvata. Sve je bezbolno, prolaz katetera kroz žilu i srce, jedino u trenutku kad se vrši ablacija osjeća se nešto čudno u prsnom košu, ne znam kako bi to opisala, nije bol više neka neugoda. Moram pohvaliti i cjelokupnu ekipu od doktora, sestara i tehničara, svi su bili vrlo susretljivi i ljubazni te će mi uz takve ljude ablacija fokusa ostati u lijepom sjećanju i nadam se da je moj problem s aritmijom zauvijek riješen
zikica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2023., 11:10   #129
zahvat bez narkoze?
koliko dugo je zahvat trajao?
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2023., 00:26   #130
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
zahvat bez narkoze?
koliko dugo je zahvat trajao?
Da zahvat je bez narkoze a dobije se samo nešto za opuštanje. Trajao je dva sata a može trajati i dulje. Nakon zahvata mora se šest sati strogo mirovati i ne micati se s kreveta. I ako je sve prošlo u redu drugi dan se ide doma.
zikica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2023., 08:53   #131
Sada sam dosta zabrinuta jer mi se nakon ablacije fokusa srca na mjestu uboda na preponi pojavila neka kvržica ispod kože koju osjetim na dodir i nije bolna. Ne znam da je to baš normalno pa ako netko ima iskustva s ablacijom bila bih mu jako zahvalna da se javi.
zikica75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2023., 10:42   #132
Doktor mi je nakon lječničkog telefonski javio da imam sportsko srce koje je podložnije aritmiji. Nije ulazio u dublja objašnjena. Može li mi netko objasniti koji k je sportsko srce?
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2023., 18:16   #133
Športsko srce je srce kao u sportaša. Sve ostale pojedinosti pogledaj na odgovarajućim mrežnim stranicama. Za dublja objašnjenja se obrati liječniku koji je i bio ustvrdio da športsko srce imaš, on te je bio vidio, od nas ovdje nitko nije.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2023., 22:17   #134
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Športsko srce je srce kao u sportaša. Sve ostale pojedinosti pogledaj na odgovarajućim mrežnim stranicama. Za dublja objašnjenja se obrati liječniku koji je i bio ustvrdio da športsko srce imaš, on te je bio vidio, od nas ovdje nitko nije.
taj liječnik je u kbc križine split, a ja sam u zagrebu. firma nas nekim razlogom slala na lječnički u split.
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2023., 23:52   #135
To nije razlog za ne obratiti mu se.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2023., 22:39   #136
Iz nekog razloga mu se valjda ne mogu obratiti jer da mogu sigurno nebih pitao na forum.hr šta je.
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2023., 15:08   #137
Doktori obično to kažu kad je srce malo povećano i pumpa više krvi u jedinici vremena tako da je puls dosta niži nego kod fizički neaktivne osobe.
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2023., 23:32   #138
Quote:
zikica75 kaže: Pogledaj post
Sada sam dosta zabrinuta jer mi se nakon ablacije fokusa srca na mjestu uboda na preponi pojavila neka kvržica ispod kože koju osjetim na dodir i nije bolna. Ne znam da je to baš normalno pa ako netko ima iskustva s ablacijom bila bih mu jako zahvalna da se javi.
Bio sam na istoj lokaciji 09.08., na istom zahvatu i ja imam kvrzicu na veni gdje su valjda ulazili. Nije bolna.
Dobricina123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.