Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 14:19   #121
U pravilu se nebi smjelo... pogotovo ako si mršavija i imaš obilniju...
ja nisam baš mršava i nemam obilnu, pa odem i u tom tjednu kad je pri kraju

a ti pazi sa tom kilažom, ne želiš past u nesvjest... postoji razlog zašto je 55kg minimum...
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:37   #122
Ma znam, zato cu i nabacit koju kilu. davala sam ja krv do prije pola godine, ali nije mi nikad ni najmanje slabo bilo. Zilava sam :P
jinnyjoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:51   #123
Kad smo već kod žila...
Čula sam, dok su primali, da su jednu curu odbili jer nije imala dobre vene, tj bile su joj prilično tanke, a zbog toga što je ova igla malo podeblja trebaju u žile bit malo jače. Pa joj je preporučila da par tjedana radi sklekove da ojačaju žile na rukama.
Ne znam kakve su igle za davanje krvi, ali ne bi me čudilo da su ove za izdvajanje plazme i malo deblje, a znam da mršavije cure obično imaju i tanje vene, pa ako misliš da treba poradi i na tome...

držim fige da primaju opet nove... imam par frendova koji bi se htjeli pridružiti
Moram se raspitat kad se ovaj tjedan vratim sad kad se alergija smirila
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:07   #124
hvala na savjetu
i daj mi molim te reci, kad primaju, obavljaju li testiranje i sistematski svaki dan ili samo nekim određenim danom?
jinnyjoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:47   #125
Nekad se primanje novih davatelja obavljalo samo ponedjeljkom... sad, koliko znam, svaki radni dan osim mooozda petka jer petkom rade kraće.
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 15:02   #126
Trenutno ne primaju nove darivatelje . Što se tiče kilaže mislim da se samo prvi put vagaš i više ne. Jedino ak te lovi slabost nakon darivanja i postaneš im sumnjiva vizualno pa te opet izvagaju . Znam da se željezo testira jednom godišnje. Evo ovo ti je njihov direktni telefon i možeš ih pitat bilo kaj. 6414-209
paperboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 21:23   #127
brijac i June177, vaši postovi premješteni su na temu Dobrovoljno davanje krvi.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 14:57   #128
Danas sam htio po treci put dat krv u Mongoliji, kad sam dosao rekli mi da im nepase moja krv 0+ jer je nema ovdje nego dali mogu donirat plazmu, prista sam, sad to mi nije jasno, za sto se koristi ta plazma?, takodjer rekli mi da dodjem za 14 dana opet donirat, jel se to stvarno tako brzo regenerira? hvala
__________________
O, ferre montem animalia Qui est crista quod et alluit. Ego pectine peius bukovica A mel lavat Rosica oooooj Oh, oh, oh eam Non fugis ut lupus esuriens cibum Iam in
Altan Gobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 22:02   #129
Ima li nekog od vas darivatelja plazme da mu je prilikom uboda oštećen, dotaknut ili šta već živac? meni se to dogodilo zadnji put, prošlo je već tjedan dana, ali i dalje imam problema s rukom kad ju istežem, osjećam žarenje nekakvo niže u podlaktici. prilikom uboda me je baš zapeklo u donjoj polovici podlaktice s unutarnje strane, sestra kaže da vjerojatno živac tuda prolazi pa ga je dotaknula, pogodila ili šta je već rekla, ne sjećam se točno..... ali defitnivno nije ugodno, a bit će još neugodnije ako će mi trebati puno vremena da se to oporavi skroz, a nadam se da bude.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 23:11   #130
Quote:
Altan Gobi kaže: Pogledaj post
Danas sam htio po treci put dat krv u Mongoliji, kad sam dosao rekli mi da im nepase moja krv 0+ jer je nema ovdje nego dali mogu donirat plazmu, prista sam, sad to mi nije jasno, za sto se koristi ta plazma?, takodjer rekli mi da dodjem za 14 dana opet donirat, jel se to stvarno tako brzo regenerira? hvala
Plazma se obnovi za 2-3 dana. Kod nas je ograničenje za davanje plazme jednom tjedno, u Americi čak dvaput (ali vjerojatno sa razmakom od ta 2-3 dana a ne dva dana za redom)





Quote:
pionir kaže: Pogledaj post
Ima li nekog od vas darivatelja plazme da mu je prilikom uboda oštećen, dotaknut ili šta već živac? meni se to dogodilo zadnji put, prošlo je već tjedan dana, ali i dalje imam problema s rukom kad ju istežem, osjećam žarenje nekakvo niže u podlaktici. prilikom uboda me je baš zapeklo u donjoj polovici podlaktice s unutarnje strane, sestra kaže da vjerojatno živac tuda prolazi pa ga je dotaknula, pogodila ili šta je već rekla, ne sjećam se točno..... ali defitnivno nije ugodno, a bit će još neugodnije ako će mi trebati puno vremena da se to oporavi skroz, a nadam se da bude.
Dajem plazmu vec više od 3 godine i to mi se nikada nije dogodilo, niti sam cula da se dogodilo davateljima oko mene. Najgore sto se meni desilo je da je mlada sestra fulala žilu ili da mi je bio slab protok pa su žorali prepiknuti u drugu ruku. I to svega 3 puta u te 3 godine.

Predlazem ti da izbjegabaš tu ruku nego da pikaš u drugu ako ti je tamo ok žila. Ovu koja zeza zbog živca samo ako baš moraš, ako će trebati prepiknuti ili ako ce trebati "odmoriti" žilu ma drugoj ruci

Sent from my Xperia using Tapatalk 2
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 18:54   #131
Za plazmu se uvijek dobiju novci?
__________________
Loading.. 69% complete
Yo!Gurth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:35   #132
Quote:
Yo!Gurth kaže: Pogledaj post
Za plazmu se uvijek dobiju novci?
Ne,ali ih možeš dobit za bubreg


pročitaj još jednom naslov temeARIVANJE krvne plazme...
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:49   #133
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
Ne,ali ih možeš dobit za bubreg


pročitaj još jednom naslov temeARIVANJE krvne plazme...
Pa dobro, naslov, no ljudi kažu ovdje da dobivaju, pročitaj prijašnje postove.
Inače, ako moraš izgubiti minimalno 60min a bude to i 90min, onda normalno da se to treba nekako nadoknadit
__________________
Loading.. 69% complete
Yo!Gurth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 09:40   #134
Ovo nam se na imunološkom u Zagrebu nažalost zatvorilo. Nema više davanja plazme.

Nisu im odobrili daljnje financiranje odijela.
Neko od velikana hrvatske medicine je izgleda zaključio da nema ekonomske računice.

Samo ne znam kako!?
Donorima su davali sitne pare za naknadu donirane plazme, imaju 10ak uređaja za izdvajanje plazme koji uredno rade i ne traže puno održavanja, jedino što su trebali nabavljati su setovi za davanje plazme, vrećice sa spremanje plazme i igle.
Imaju i prostore za čuvanje plazme, osoblje, uigran organiziran tim...
ne kontam

A od plazme se izrađuju bezobrazno skupi lijekovi i preparati.

Da su uložili i povećali odjel mogle su se lijepe pare vrtjeti oko toga i svi bi bili sretni i zadovoljni. I donori i osoblje i ministarstvo.
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 15:15   #135
Kako se nebi isplatilo. Zašto onda u Njemačkoj plačaju 17€, a to sam bio već 10-ak puta i čujem da je u Austriji još i više, 25€
__________________
Loading.. 69% complete
Yo!Gurth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 18:41   #136
Dali netko zna jel se još daje krvna plazma u Zagrebu i jel se dobije nekakva novčana naknada?
Hvala.
sgs22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 23:32   #137
Ja imam isto pitanje. Jel netko zna možda ako se može ponovo davat krvna plazma?
Tenchyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 04:04   #138
Imunološki zavod ima pohranjenu smrznutu plazmu. Oni su to prije prikupljali. Koliko ja znam u Petrovoj se jedino besplatno daje krv.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2014., 14:51   #139
Može se tamo dati osim 'pune' krvi i plazma. A i od 'pune' krvi odvajaju plazmu također, uz još neke druge krvne sastojke.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 05:05   #140
Ima li mozda darivanja plazme u Rijeci?
Silence, please is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.