Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 21:59   #261
Zna li netko mozda kako to ide na efzg-u sa molbama?
Koje razloge prihvacaju sve? Da li samo trudnoca i bolest ili postoje jos neke opcije?
Aideen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 22:03   #262
Quote:
Aideen kaže: Pogledaj post
Zna li netko mozda kako to ide na efzg-u sa molbama?
Koje razloge prihvacaju sve? Da li samo trudnoca i bolest ili postoje jos neke opcije?
Neznam bas za tvoj faks.
Ali mozes se na financije izvuci...
Al najbolje ce ti proci depresija ..odi u psihica i zamoli...

financije i depresiju ti ne bi smili odbiti..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 20:05   #263
Gube li se prava redovnog studenta zamrzavanjem

Vi koji ste već zamrznuli godinu prije, gubim li pravo na subvencioniran prijevoz i zdravstveno stavljanjem godine u mirovanje?
__________________
The verdict comes from those with nothing else to do...
Bubble17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 02:54   #264
Quote:
Bubble17 kaže: Pogledaj post
Vi koji ste već zamrznuli godinu prije, gubim li pravo na subvencioniran prijevoz i zdravstveno stavljanjem godine u mirovanje?
Ne gubiš....

Kad se zamrzne godina ti si i dalje redovan student

Dakle potvrde da si redovan mozes dizati,
imas bespl.zdravstveno, pokaz, iksicu, sve....
Sve isto, razlika je da sa tim statusom si oslobođen dolaska na predavanja i izlaska na ispite.

Oni s time tebi omogucavaju da nastavis redovno najesen studirati jer si imao neki problem koji te spriječavao.

Svi ispiti i potpisi koje pokupis i budu upisani u index ce ti se uvaziti...
Platis upisninu na jesen samo 300kn.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 20:44   #265
Danas sam predala sve papire i molbu za zamrzavanje prosle godine
E sad, pretprosle godine nisam skupila dovoljno bodova i morala sam platiti punu participaciju da bi se upisala na proslu godinu.
Zanima me hocu li onda i sad ako mi molbu odobre morati platiti punu participaciju?
Na ekonomskom fakultetu u zagrebu sam.
Aideen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 15:08   #266
jel mogu izvanredni studenti po bolognji staviti godinu u mirovanje i kako?
markan86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 14:50   #267
Ima li tko iskustva s mirovanjem godine zbog rada u inozemstvu,konkretnije,na kruzeru?
TheTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 14:53   #268
Ja kada sam zamrzavao godinu, nisam je mogao zamrznuti iz razloga što sam već koristio zdravstveno.. na mom faksu nema nikakvih prava, i ako iskoristiš koje pravo ništa od zamrzavanja (Tehničko Veleučilište u Zagrebu) ... sad ovisi od faksa do faksa očito.
__________________
"No, you've already made the choice. Now you have to understand it."
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 16:42   #269
Zna tko jel kad se zamrzne godine ili više njih, vrijedi pravilo da moraš skupit 35 ects bodova u dvije uzastopne godine da se ne izgubi pravo studiranja?
Markano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 11:40   #270
Quote:
Markano kaže: Pogledaj post
Zna tko jel kad se zamrzne godine ili više njih, vrijedi pravilo da moraš skupit 35 ects bodova u dvije uzastopne godine da se ne izgubi pravo studiranja?
Ovo i mene zanima, ako u prošloj (zamrznutoj) i ovoj godini ne skupim 35 ectsa, je li to kraj?
thirsty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:30   #271
Quote:
thirsty kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima, ako u prošloj (zamrznutoj) i ovoj godini ne skupim 35 ectsa, je li to kraj?
1god zamrznuta
godina nakon ponovno si 1godina----
ako ne skupis onda prvi put PADAŠ godinu i ponovno upisujes redovno i dale 1godinu ali moras platit 7000kn ili koliko vec

trazi placanje u ratama.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:51   #272
Dobar dan. Htio bih vas pitati za mišljenje - je li poremećaj prilagodbe (f 43.2), iliti "situacijska depresija", dovoljan razlog za odobrenje mirovanja godine? na FFZG-u sam, i htio bi zamrznuti ovu godinu koja sada završava (2015./2016.) Imam dokumentaciju da idem na psihoterapiju od siječnja ove godine.
Chain of Lies is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 23:49   #273
Quote:
Chain of Lies kaže: Pogledaj post
Dobar dan. Htio bih vas pitati za mišljenje - je li poremećaj prilagodbe (f 43.2), iliti "situacijska depresija", dovoljan razlog za odobrenje mirovanja godine? na FFZG-u sam, i htio bi zamrznuti ovu godinu koja sada završava (2015./2016.) Imam dokumentaciju da idem na psihoterapiju od siječnja ove godine.
Pokusaj.
Nemas sta izgubiti.
Navedi i da su ti financije lose (posebno ako su ti starci nezaposleni ili u penziji-al onda moras i dokaz priloziti)

prilozi molbu odma sutra.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 19:46   #274
FFZG:
Prvu sam godinu prosla, aka polozila sam 55 ects-a ili vise. Drugu (2015./2016.) sam zamrznula iz zdravstvenih razloga na samom pocetku godine. Kako ti problemi nisu prosli, trebala bih ju zamrznuti jos jednom ili se ispisati (sto ne zelim). Ako se opet upisem i zamrznem godinu, trebam li placati skolarinu?
__________________
I urge you to please notice when you are happy, and exclaim or murmur or think at some point, 'If this isn't nice, I don't know what is.'
PooTeeWeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:07   #275
Quote:
PooTeeWeet kaže: Pogledaj post
FFZG:
Prvu sam godinu prosla, aka polozila sam 55 ects-a ili vise. Drugu (2015./2016.) sam zamrznula iz zdravstvenih razloga na samom pocetku godine. Kako ti problemi nisu prosli, trebala bih ju zamrznuti jos jednom ili se ispisati (sto ne zelim). Ako se opet upisem i zamrznem godinu, trebam li placati skolarinu?
Koliko sam ja pročitao, ne - ne bi trebala placati skolarinu. To vučem iz nekog dokumenta koji objašnjava da studenti kojima je odobreno zamrzavanje jednog semestra moraju ispuniti duplo manje uvjete za upis u sljedeću godinu (manje od 15ECTS-a, plaća se 50% od ukupne školarine, od 15ECTS-a do 27.5 plaća se po ECTS bodovima koji fale do 30, i preko 27.5 se ne plaća). Implicitno iz toga, studenti kojima je odobreno mirovanje cijele godine ne bi trebali plaćati ništa.

Mislim da je taj dokument bio baš za FFZG, ali naglašavam - nisam 100% siguran tako da slobodno pozivam druge da potvrde.

P.S. koliko si čekala da ti odobre status mirovanja obaveza? Ja sam molbu podnio jučer pa me zanima koliko ću morati čekati (čitaj - strepiti xd)
Chain of Lies is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:28   #276
Iskreno se nadam da ce biti tako. Ne plivam u parama, a zbog zdravstvenog stanja ne mogu raditi. :/

Cekala sam oko tjedan dana, s time da sam sama trebala otici do faksa provjeriti je li odobreno ili nije. Doduse, uzmi u obzir da ja nisam zamrzavala retroaktivno (pretpostavljam da ti jesi) i da sam imala dosta dokumentacije. Koliko sam cula, nesto su strozi prilikom retroaktivnog zamrzavanja.
__________________
I urge you to please notice when you are happy, and exclaim or murmur or think at some point, 'If this isn't nice, I don't know what is.'
PooTeeWeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 19:44   #277
Evo javljam da su meni na filozofskom već odobrili molbu. Hvala forumašima na pomoći i podršci i sretno svima koji će u budućnosti proći kroz ovaj proces. Ako je suditi po mome primjeru - Za FFZG je dijagnoza od stručnjaka (psihijatra) dovoljna uz molbu i index. Dobio sam potvrdu svega dva dana nakon predaje molbe i dokumenata.

Pozdrav!
Chain of Lies is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:09   #278
u zimskom semestru 2015/2016. sam skupio 22 ECTS-a dok sam u ljetnom semestru skupio 5 ECTS-a skupa je to 27(2. godina). te moram platiti punu participaciju.
No financijski nikako ne stojim pa neću biti u mogučosti iskeširati 8000 kn (da je 8 rata možda bih mogao, ali 3 ne.)
Da li se još uvijek može zamrznuti godina i što bi trebalo priložiti ako je u pitanju samo financijska situacija ?

Da li je moguće da sada ne upišem ponovljenu 2. godinu. nađem posao zaradim tih 8000 te onda na godinu upišem ponovljenu 2. godinu. Da li je to moguće ?

Također. ako odmah upišem 2. godinu, da li ponovno polažem predmete koje sam već položio ili mogu upisati nešto sa 3. godine.
Marin Aga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 22:49   #279
Pozdrav.

Znam da često ljudi miješaju psihologe i psihijatre. Ima li netko iskustva sa privatnim psiohologom? Odnosno da li bi trebala i potvrda/nalaz psihologa isto biti važeća, te može li uopće to psiholog napisati?
jimmy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 17:36   #280
Pokušavam uhvatiti svog doktora, ali nemam sreće i sad bih mogla izgubiti godinu zbog manjka vremena. Može li mi netko preporučiti bilo kakvog doktora kod kojeg bih mogla otići u narednih nekoliko dana?
__________________
Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.
BlueSapphire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.