Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2016., 15:11   #1701
E, to je jedino što nisam siguran. Po nekoj logici -- da -- naplatiti bi trebali uvijek isto bez obzira je li 13.001 kn ili 30.000 kn.

Pitao sam na forumu da li naplaćuju više ako se i zaradi više, ali nitko mi nije dao konkretan odgovor.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:10   #1702
Jel netko radio u Iskonu na tehničkoj podršci, kakva je atmosfera,satnica,ekipa?
__________________
“If you are going through hell, keep going.” - Winston Churchill
speed... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 16:27   #1703
Jel taj limit onda je 13 000 ili se od njega oduzima još onih 17.5 % koji idu SC-u pa je limit onda 10 725?
zlatica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 18:36   #1704
Pozdrav svima.

Ovako, sutra idem do SCa osobno se raspitati, ali mi treba barem neka okvirna informacija.

Dakle, ove jeseni (kroz dva-tri tjedna) trebam diplomirati, ali vrlo vjerojatno 1.10. gubim studentska prava. Ukoliko, npr., diplomiram 4.10., imam li pravo iskoristiti mogucnost rada od 3 mjeseca nakon zavrsetka studija, iako sam 1.10. izgubio prava? Ako sam dobro shvatio pravilnik, kad diplomiram oni samo traze presliku diplome, dakle moj status i prava nisu bitna?
__________________
Dammir!
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 11:54   #1705
Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
Što je s Erasmus stipendijom (potporom)? Računa li se isto kao ostala primanja?
Nažalost, iz vlastitog iskustva znam da se Erasmus stipendija računa kao primitak i ulazi u onih 13 000 kuna. Naravno, prije potpisivanja ugovora to nitko ne spomene.
bjelanjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 17:53   #1706
Quote:
zlatica21 kaže: Pogledaj post
Jel taj limit onda je 13 000 ili se od njega oduzima još onih 17.5 % koji idu SC-u pa je limit onda 10 725?
Računa se TVOJ primitak, a ne primitak SC-a.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 22:22   #1707
Quote:
bjelanjak kaže: Pogledaj post
Nažalost, iz vlastitog iskustva znam da se Erasmus stipendija računa kao primitak i ulazi u onih 13 000 kuna. Naravno, prije potpisivanja ugovora to nitko ne spomene.
Puno tog oni ne spomenu prije

Sramota za ovu državu kave gluposti oni rade. Kao daju ti stipendiju i pola ti je zapravo uzmu
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 19:48   #1708
Pozdrav.

Nemam puno iskustva sa student servisom, pa molim nekog upućenijeg za pomoć.

Radila sam početkom 9. mjeseca ( promocije ), ali još uvijek mi nisu sjeli novci. Zvala sam poslodavca, a on je rekao kako je odmah poslije dostave ugovora iste odnio u student servis i uplatio novce. Procedura je takva da on uplati servisu, a servis onda nama na račun, zar ne?
Uglavnom, ja čekam i čekam, a novaca na računu nema. Ono što me zabrinjava je to što je drugoj kolegici uplata odmah sjela. Ima ko sličnih iskustava? Da pitam u student servisu gdje je nastao problem ili da jednostavno i dalje čekam? Stvarno nisam pametna.
Mkoprivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:15   #1709
Jel zna netko zašto je danas više teško dogovoriti s nekim poslodavcem da radiš preko tuđeg ugovora? Za koji god posao da sam se posao javila, svima je uvjet da imaš vlastiti ugovor? Zašto? Jesu tu stroge kontrole, pa plaćaju velike kazne ako ih uhvate da netko za njih radi preko tuđeg ugovora??
Mystify M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:37   #1710
Quote:
Mystify M kaže: Pogledaj post
Zašto? Jesu tu stroge kontrole, pa plaćaju velike kazne ako ih uhvate da netko za njih radi preko tuđeg ugovora??
Da. Kod mene tu npr., gdje ima nekoliko industrija koje već godinama rade sa studentima po prvi puta se suočavaju s problemom da se "studenti" ne javljaju za dobro plaćene poslove, dok je problem u tome što su počeli izričito tražiti vlastite ugovore uz kopiju osobne itd. Nemaš ti toliko redovnih studenata kolko drugih ljudi koji rade preko njihovih ugovora.

Počeli su dobivati po piksi, monitoring je puno veći nego prije (u svim segmentima, ne samo preko student-servisa) i eto.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 17:42   #1711
Pozdrav!
Zna li netko, ili netko nekoga zna vezano za- što kada se preko student servisa prede 50 000kn zarade? Znam da se oduzima porez i prirez za iznos preko 50 tis., medutim- da li se taj porez vrati kroz nekakav povrat poreza u sljedecoj godini? (čuo sam različito na različitim mjestima) Student servis je u mom slucaju jedini izvor zarade.
zadnjizeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 16:20   #1712
Bok!
Namjeravam dati otkaz na poslu kojeg radim preko studentskog ugovora. Zanima me, jesam li ja kao studnet koji radi preko navedenog ugovora dužan odraditi otkazni rok (je li zakonski navedeno definirano) ili to ovisi isključivo o mom dogovoru s poslodavcem?
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 16:39   #1713
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Bok!
Namjeravam dati otkaz na poslu kojeg radim preko studentskog ugovora. Zanima me, jesam li ja kao studnet koji radi preko navedenog ugovora dužan odraditi otkazni rok (je li zakonski navedeno definirano) ili to ovisi isključivo o mom dogovoru s poslodavcem?
Bok! Kad radiš preko ugovora SC-a nisi dužan odraditi nikakav otkazni rok niti je to definirano zakonom. Dakle prestaješ raditi kad se dogovoriš s poslodavcem
sefgradilista is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 16:45   #1714
Hvala!
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 20:59   #1715
Pozdrav, ovako upisao sam ove godine fakultet i vidim jednostavo da to necenikako ic nista ne razumijem pretesko mi je i da ne nabrajam sad dalje, pa me zanima od nekog savjet dal da idem radit preko studnt servisa ili da nist neradim ovih godinu dana, hvala unaprijed na odgovoru i dal je tesko uopce pronaci neki poso, gdje se najlakse zaposlit i u kojem gradu?
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 21:02   #1716
Quote:
pakma kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ovako upisao sam ove godine fakultet i vidim jednostavo da to necenikako ic nista ne razumijem pretesko mi je i da ne nabrajam sad dalje, pa me zanima od nekog savjet dal da idem radit preko studnt servisa ili da nist neradim ovih godinu dana, hvala unaprijed na odgovoru i dal je tesko uopce pronaci neki poso, gdje se najlakse zaposlit i u kojem gradu?
Pa što misliš koji odgovor ćeš dobiti ? Ne onak, nemoj niš raditi godinu dana, to će ti sigurno bit dobro za CV i općenito život doma sjedit i zajebavat se.

U Zagrebu se sigurno najlakše zaposliti, ali općenito u sjevernoj Hrvatskoj nigdje nije pretjerano teško do posla kao student, samo je pitanje kakvog.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 14:24   #1717
Quote:
pakma kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ovako upisao sam ove godine fakultet i vidim jednostavo da to necenikako ic nista ne razumijem pretesko mi je i da ne nabrajam sad dalje, pa me zanima od nekog savjet dal da idem radit preko studnt servisa ili da nist neradim ovih godinu dana, hvala unaprijed na odgovoru i dal je tesko uopce pronaci neki poso, gdje se najlakse zaposlit i u kojem gradu?
Ako te faks ne zanima,onda je sigurno bolje da ideš radit preko student servisa,može se dobra lova zaraditi ako radiš preko SC-a. Posao nije teško pronaći, samo ovisi gdje se nalaziš. U Zagrebu imaš jako velike šanse da brzo nađeš posao.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 20:40   #1718
E hvala ma puno oba dvoje a jel znate koji posao je onak ok za radit, jel je ok radit kao konobar, kao prodavac ili u skladist u nekoj trgovini? hvala jos jednom na tak brzom odgovoru
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 10:07   #1719
svakako je ok radit
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:02   #1720
Evo ima jos jedno pitanje, znam da sam dosadan al kad neznam nikog drugog da pitam, da li znate u slucaju da ja ne upisem ljetni semestar da li ja gubim studenska prava ili imam pravo i dalje sve dok se ne ispisem? Hvala unaprijed na odgovoru
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.