Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 01:03   #21
Ja sam ove godine presla na izvanredno i napravila zdrastveno...
Treba ti odjava s prethodnog osiguranja, osobna, stara zdrastvena, i ako si tek zavrsio/la srednju i upisao/la izvanredno faks-maturalnu svjedodzbu,a ako si se ko ja prebacio/la sa redovnog na izvanrednog-potvrda s faksa o prestanku redovnog studiranja (jer od tog dana sluzbeno nemas zdrastveno kao redovni student), i s tim ides u HZZO di pripadas po mjestu stanovanja, dugo cekas i dobijes zdrastveno osiguranje i oslobodenje participacije koje ti vrijedi 2 godine...
leeloo.zg.18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 01:03   #22
od kojeg datuma se računa tih 30 dana? od datuma upisa na izvanredni studij ili?
maja2908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 00:13   #23
Quote:
maja2908 kaže: Pogledaj post
od kojeg datuma se računa tih 30 dana? od datuma upisa na izvanredni studij ili?
Od datuma prestanka redovnog školovanja.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 14:49   #24
znaci ja sam u istoj situaciji jer sam se prebacio iz redovnih u izvanredne studente, hvala.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:35   #25
Bio sam u bolnici na hitnom prijemu. Nisam imao zdravstvenu iskaznicu, drugi dan sam tražio otpust iz bolnice te sam ga i dobio. Na adresu mi je stigao račun iz bolnice preko 3000 kn. Zdravstveno osiguranje imam(redovni student), pa me zanima šta moram napraviti to jest kako regulirati zdravstveno da naplata ide preko HZZO-a
zlatnezice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:53   #26
najbolje da s računom i iskaznicom odeš u HZZO i vidiš što trebaš napraviti....iako, ako nisi još napravio dopunsko, sigurno ćeš morati nešto platiti (naravno, ne cijeli iznos)
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 10:25   #27
Zdravstveno preko faksa?

redoviti sam student, do sada sam imao zdravstveno osiguranje preko roditelja, navodno se moze zdravstveno dobiti preko faksa, ako je to istina kako to funkcionira, sta mi sve treba da to mogu srediti?
btw vise ne mogu biti osiguran preko roditelja (otkaz itd.)
pet4r is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 18:03   #28
Quote:
pet4r kaže: Pogledaj post
redoviti sam student, do sada sam imao zdravstveno osiguranje preko roditelja, navodno se moze zdravstveno dobiti preko faksa, ako je to istina kako to funkcionira, sta mi sve treba da to mogu srediti?
btw vise ne mogu biti osiguran preko roditelja (otkaz itd.)

izvadi potvrdu na faxu, na studomatu si isprintaj, potvrdi u referadi i odnesi u zdravstveno
djx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 23:33   #29
Imam jedno pitanje...

Ako redovan student (ove akademske godine 2009/2010) navrsio 26 godina u 10tom mjesecu 2009 godine i do sad je prijavljen na mamu/tatu i na iskaznici mu pise da mu iskaznica zdravstvenog osiguranja vrijedi do 12.02.1011. a iskaznica dopunskog zdravstvenog osiguranja pise da vrijedi do 14.05.2010. sto mu je ciniti? Iskaznice jos vrijede, kod doktora sve normalno prolazi, normalno je dobio neke recepte u 12tom mjesecu i nitko ga nije nista upozorio. A neki govore o nekom roku od 30 dana, te da se treba na faks prijavit. A ako je to tocno, vec je dosta proslo vremena. Molim Vas za odgovor jer sam zbilja zbunjena.
Hvala
kjara_laura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 18:00   #30
osiguranje

i mene zanima isto... na zdravstvenoj mi pise da vrijedi do 12.10.2011. a za dopunsko sam provjerila na stranici hzzo i pise da vrijedi do 27.1.2011. (s obzirom da na ovim novima vise ne pise datum do kada vrijedi) a prava su mi istekla prije nekoliko dana (28.2.) te sad ne znam da li to znaci da mi iskaznica za zdravstveno vrijedi do onda do kada na njoj pise ili mi je isteklo osiguranje? sto trebam onda napraviti? svugdje sam citala o tome da se u roku 30 dana treba prijavit da ne ostanes bez osiguranja ali mi nista nije jasno... a posebno ne kuzim za dopunsko osiguranje... dobila sam karticu postom a uz karticu i papir na kojem pise da kartica vrijedi godinu dana ali da ce me obavijestit ako vise nisam osigurana... zato ne kuzim ako je to tako, zasto onda pise da mi vrijedi do kraja 1.mj iduce godine? uopce ne razumijem... molim vas da se netko javi tko zna o tome jer sam izgubljena i ne znam sto trebam napraviti... otici cu kod prodekana na faks i pitat da mi produzi ali me zanima u slucaju da mi ne produzi... moram se pripremit... hvala!!!
ancir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 18:13   #31
Quote:
ancir13 kaže: Pogledaj post
i mene zanima isto... na zdravstvenoj mi pise da vrijedi do 12.10.2011. a za dopunsko sam provjerila na stranici hzzo i pise da vrijedi do 27.1.2011. (s obzirom da na ovim novima vise ne pise datum do kada vrijedi) a prava su mi istekla prije nekoliko dana (28.2.) te sad ne znam da li to znaci da mi iskaznica za zdravstveno vrijedi do onda do kada na njoj pise ili mi je isteklo osiguranje? sto trebam onda napraviti? svugdje sam citala o tome da se u roku 30 dana treba prijavit da ne ostanes bez osiguranja ali mi nista nije jasno... a posebno ne kuzim za dopunsko osiguranje... dobila sam karticu postom a uz karticu i papir na kojem pise da kartica vrijedi godinu dana ali da ce me obavijestit ako vise nisam osigurana... zato ne kuzim ako je to tako, zasto onda pise da mi vrijedi do kraja 1.mj iduce godine? uopce ne razumijem... molim vas da se netko javi tko zna o tome jer sam izgubljena i ne znam sto trebam napraviti... otici cu kod prodekana na faks i pitat da mi produzi ali me zanima u slucaju da mi ne produzi... moram se pripremit... hvala!!!
Ako ti ne uspije produžit preko faksa dobit ćeš i zdravstvenu i onu za dopunsko kao nezaposlena osoba ali svakako moraš to napravit u roku od 30 dana. Nema veze datum koji ti piše na zdravstvenoj, ako se ne pojaviš u roku neće ti ju produžit. Morat će te roditelj preko kojeg si osigurana odjavit i trebaš donjet taj papir, obrazac koji ćeš dobit za ispunit, zdravstvenu i potvrdu od faksa na kojoj se vidi da si bila redovan student i kada su ti istekla prava. Dopunsko će ti odjavit i napravit novo. Prvo provjeri na faksu jesi izgubila sva prava ili samo novce na iksici. Sretno i nemoj odugovlačit
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:05   #32
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
Ako ti ne uspije produžit preko faksa dobit ćeš i zdravstvenu i onu za dopunsko kao nezaposlena osoba ali svakako moraš to napravit u roku od 30 dana. Nema veze datum koji ti piše na zdravstvenoj, ako se ne pojaviš u roku neće ti ju produžit. Morat će te roditelj preko kojeg si osigurana odjavit i trebaš donjet taj papir, obrazac koji ćeš dobit za ispunit, zdravstvenu i potvrdu od faksa na kojoj se vidi da si bila redovan student i kada su ti istekla prava. Dopunsko će ti odjavit i napravit novo. Prvo provjeri na faksu jesi izgubila sva prava ili samo novce na iksici. Sretno i nemoj odugovlačit
puno ti hvala na brzom odgovoru... a daj mi reci dal to znaci da cu onda jos uvijek biti osigurana preko tate ili cu mjesecno morati placati dopunsko? i gdje to trebam uopce otici? sutra cu otici vidjeti dal mi mogu opet produzit prava, barem do 7.mj dok ne rijesim ispite... iksicu nemam vec od 10.mj prosle god jer iksica ide na 6 godina a meni je ovo 7.god na faksu... :-( meni je bitno samo da imam zdravstveno i dopunsko a ako treba, ispite cu platiti...
ancir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:24   #33
Quote:
ancir13 kaže: Pogledaj post
puno ti hvala na brzom odgovoru... a daj mi reci dal to znaci da cu onda jos uvijek biti osigurana preko tate ili cu mjesecno morati placati dopunsko? i gdje to trebam uopce otici? sutra cu otici vidjeti dal mi mogu opet produzit prava, barem do 7.mj dok ne rijesim ispite... iksicu nemam vec od 10.mj prosle god jer iksica ide na 6 godina a meni je ovo 7.god na faksu... :-( meni je bitno samo da imam zdravstveno i dopunsko a ako treba, ispite cu platiti...
Nisi preko tate, ali nećeš plaćat dopunsko barem godinu dana osim ako ne nađeš posao. Za dalje ne znam.

Tata ti treba preko firme odjavit zdravstveno, a ti ćeš onda s tim i ostalim papirima ići u hzzo. Ponesi kemijsku. Ja sam u zg išla u Klovićevu, u os ima samo jedna lokacija. Za dopunsko sam u zg digla na istom mjestu a u os je bilo nešto drugo, tako da :nezna: Vjerojatno si prije nekad išla dići zdravstvenu, pa valjda tamo, a za dalje bi ti oni trebali znati reći.
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:36   #34
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
Nisi preko tate, ali nećeš plaćat dopunsko barem godinu dana osim ako ne nađeš posao. Za dalje ne znam.

Tata ti treba preko firme odjavit zdravstveno, a ti ćeš onda s tim i ostalim papirima ići u hzzo. Ponesi kemijsku. Ja sam u zg išla u Klovićevu, u os ima samo jedna lokacija. Za dopunsko sam u zg digla na istom mjestu a u os je bilo nešto drugo, tako da :nezna: Vjerojatno si prije nekad išla dići zdravstvenu, pa valjda tamo, a za dalje bi ti oni trebali znati reći.
A sto ako se ne odjavi preko firme? ja se napravim luda i odnesem na hzzo samo potvrdu s faksa? fakat se nadam da ce mi odobrit na faksu, morat cu molit, zato cu i otic direktno kod prodekana da ne moram cekat na referadi dok rijese molbu... nisam do sada isla dizat zdravstvenu jer mi je dolazila doma i brijem da su to rjesavali kod tate u firmi... al kaj nije to svejedno di odes?
ancir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:40   #35
Quote:
ancir13 kaže: Pogledaj post
A sto ako se ne odjavi preko firme? ja se napravim luda i odnesem na hzzo samo potvrdu s faksa? fakat se nadam da ce mi odobrit na faksu, morat cu molit, zato cu i otic direktno kod prodekana da ne moram cekat na referadi dok rijese molbu... nisam do sada isla dizat zdravstvenu jer mi je dolazila doma i brijem da su to rjesavali kod tate u firmi... al kaj nije to svejedno di odes?
Ak ti faks odobri onda mislim da ne treba odjavljivat. Ja sam bila došla pa su mi rekli da me prvo tata mora odjavit. A valjda možeš na bilo koji hzzo
jackall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 23:53   #36
Bok, imao bih jedno pitanje.
Prvo sam završio srednju školu, nakon nje nisam imao namjeru upisivat faks pa sam izvadio radnu knjižicu i od tada neko vrijeme sam radio razne poslove. Onda mi je sinila ideja da upišem faks i upisa sam ga kao redovan student. Upao sam bez plaćanja. Kako sam i dalje bio na zavodu za zapošljavanje, oni su me sa biroa par puta zvali radi nekih poslova i ja sam to naravno sve odbijao jer sam student. Poslije su me zvali na razgovor i kad su me pitali zašto odbijam poslove rekao sam da sam redovan student. Tada su mi rekli da ne mogu bit redovan student i bit na zavodu pa su me makli sa zavoda, i rekli su mi da im se ponovo javim kad završim faks, ili kad poželim radit kao vanredan student. Moje pitanje je kako se sve to odnosi na zdravstveno osiguranje? Ne znam puno o tome ali ja mislim da sam bio osiguran preko zavoda dok sam bio na njemu, ali pošto su me sad makli vjerovatno više nisam. Pa bi pitao šta sad trebam napravit da bi to riješio? Jel sad mogu biti osiguran preko fakulteta ili šta? Molim pomoć jel se stvarno u ovo ne razumim.
Unaprijed zahvaljujem.
__________________
pontransam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 23:49   #37
evo malo da dignem feniksa iz pepela

što je sa studentima koji su izgubili studentska parva, koja je procedura?
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 19:42   #38
Dopunsko zdravstveno osiguranje-studenti

Kako napraviti?
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 20:06   #39
odneseš u HZZO potvrdu s faxa da si redovni student i kažeš da bi htjela napraviti dopunsko.....za redovne studente je to besplatno tj. plaća država....dopunsko vrijedi godinu dana, nakon čega opet donosiš novu potvrdu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:45   #40
zapravo ne treba, meni je stigla kartica dopunskog sama na kućnu adresu i nisam ništa donosila nakon godine dana od podnošenja zahtjeva
svakako pitaj kad nosiš potvrdu
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.