Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2010., 00:13   #41
ja isto produzujem i nije niš doslo :nezna:
ugl, ne trebam nikakv formular, sam dodjem s potvrdom s faxa?
tnx
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 00:18   #42
meni je isteklo u 3 mj. ove godine i morala sam opet doći s novom potvrdom da sam redovni student....ispunila sam onaj formular koji tamo dobijem i za oko 2 tjedna stigla mi je nova kartica....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 00:56   #43
ja sam to obavio u opcini gdje spadam! nisam iso na hzzo!
charlie91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 08:36   #44
Imam pitanje, nadam se da će mi neko znat pomoć.
Živim u Hrvatskoj, a studiram u Sloveniji. Obavezno zdravstveno osiguranje imam normalno preko staraca u Hrvatskoj. Do sad sam imala dopunsko zdravstveno osiguranje u Hrvatskoj bez plaćanja, al ove godine mi ga nisu htjeli produžit bez plaćanja jer sam kao strani student. Pa zar ne bi svejedno trebala imat pravo do dopunskog bez plaćanja?

Nadam se da će mi neko znat više reći o tome.

Hvala
pčelica-maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 12:07   #45
felis, imaš 30 dana pravo prijave na hzzo. doneseš potvrdu da nemaš studentska prava, prijavu za hzzo i odjavu sa fakulteta/škole.
problem je dopunsko koje ćeš plačati/neplačati. meni jučer nisu znali reči kaj s tim, već da nazovem krajem mjeseca i vidim dal su mi ostavili do 2mj kada mi istiće ili moram sređivati odmah.
pčelica maja,sada dopunsko ide ako si student preko faksa ili preko roditelja. ukoliko je imovinski cenzus manji od 1000 i nešto kn po osobi u obitelji. ako ti je cenzus preveliki, tj imate velika primanja, moraš plačati dopunsko. da si na nekom hrvatskom faksu, vjerojatno ne bi morala. ja sam tak shvatila iz svog primjera kad sam bila tamo, no najbolje njima poslati mail i pitati da ti objasne zašto.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 12:28   #46
Quote:
pčelica-maja kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, nadam se da će mi neko znat pomoć.
Živim u Hrvatskoj, a studiram u Sloveniji. Obavezno zdravstveno osiguranje imam normalno preko staraca u Hrvatskoj. Do sad sam imala dopunsko zdravstveno osiguranje u Hrvatskoj bez plaćanja, al ove godine mi ga nisu htjeli produžit bez plaćanja jer sam kao strani student. Pa zar ne bi svejedno trebala imat pravo do dopunskog bez plaćanja?

Nadam se da će mi neko znat više reći o tome.

Hvala
I ja takodjer studiram u inozemstvu, i takodjer nemam pravo na besplatno dopunsko osiguranje.
Cekaj, ti si i dalje osigurana preko roditelja? Iako studiras u inozemstvu.
Ja obavezno zdravstveno imam kao nezaposlena osoba
Teta na salteru rekla da ne mogu biti osigurana preko roditelja zato sto studiram u inozemstvu
A dopunsko trenutno niti nemam...
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:17   #47
pa i ja sam to obavila kod sebe doma, jedino tamo i mogu....al i doma sam morala u naš hzzo...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 18:23   #48
da..normalno sam preko roditelja..ništa mi nisu rekli da se šta promijenilo ove godine..a prijašnjih godina si isto morala plačat dopunsko il ne?
sam čitala na stranici HZZo-a, malo dvosmilseno piše, bar za moje razumjevanje..svak si drugačije može protumačit:
''Redovni učenici s navršenih 18 godina života kao i redovni studenti (bez obzira da li su hrvatski državljani ili se radi o stranim studentima) sklapaju ugovor / policu o dopunskom zdravstvenom osiguranju, ali na teret državnog proračuna tj. sredstva za plaćanje premije osiguravaju se u državnom proračunu. Pravo na sklapanje ugovora / police na teret državnog proračuna dokazuju osnovom potvrde o redovnom školovanju odnosno o redovnom studiranju.''

ak se mene pita..tu se ne zna ko pije a ko plača..
pčelica-maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 21:39   #49
A meni su rekli da je nemoguce da budem osigurana preko roditelja, s obzirom na to da studiram u inozemstvu.
I tako na kraju, unatoc tome sto imam status redovnog studenta, obavezno zdravstveno osiguranje imam kao nezaposlena osoba...
A dopunsko kao sto rekoh, uopce nemam...

Tek od ove godine studiram u inozemstvu. Prve 3 godine sam zavrsila u Lijepoj nasoj
Tako da nemam pojma kakav je sistem bio prethodnih godina, sto se tice studenata u inozemstvu...
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:09   #50
Zdravstveno osiguranje preko fakulteta

Ponavljac sam druge godine na faksu, imam sva studentska prava posto sam prvi put pao. Ugl. mama mi radi u njemackoj od 2004., s ocem nisam u kontaktu vec par godina, i on je u inozemstvu. Do nedavno sam imao u njemackoj osiguranje preko mame, tj. europsko osiguranje, s tom karticom sam se mogao lijeciti u cijeloj Hrvatskoj. I sve je bilo super. U HZZo-u mi je osiguranje isteklo 2004., i od tad nisam bio osiguran u Hrvatskoj, samo u Njemackoj. E sad mi je mama osla u prijevremenu mirovinu, i vise ne mogu biti preko nje osiguran u Njemackoj. Zanima me, kako da se ja sad osiguram? Preko faksa? Sta sve treba?
Jel fakultet obavezan mene osigurati? Nesto sam nacuo kao da postoji sansa da me odbiju? U hzzo-u mi nisu nista konkretno rekli, nego da ''pokusam'' preko hzzo-a....ajde molim vas ako neko nesto zna? Sta recimo studenti koji nemaju roditelja, kako se oni osiguravaju?
nenax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 16:19   #51
ukoliko si student faks te ne može odbiti (iako si ponavljač)
ne znam kako to ide sa stranim papirima, ali u hrv je to funkcioniralo ovako: kupiš u narodnim novinama odjavnicu i prijavnicu za zdravstveno osiguranje
odjavnicu bi trebao potvrditi tamo gdje si bio prijavljen, a prijavnicu na faksu.
najbolje da pitaš u referadi, jer ne znam što sa tom odjavnicom iz njemačke,i dal ti treba
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:11   #52
Prvo da odgovorim jer se i mene direkt tiče, a onda da maknem caps lock iz naslova i spojim sa starijom temom.

Recimo da sam u sličnoj situaciji i isto trebam osiguranje prek faksa. Znam 100% da ga faks daje ako student navrši 26 godina, jer u tom trenu u Hrvatskoj ljudi više ne mogu biti prijavljeni u HZZO-u prek roditelja. Ja imam 24 i trenutno nisam sigurna dal će mi faks odobrit osiguranje prek sebe. Rečeno mi je da odem u referadu faksa kaj i namjeravam, al nikak da odem...

Zato i ja tebi savjetujem - idi u referadu faksa, objasni svoju situaciju i pitaj dal će te prijavit prek sebe.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 13:18   #53
ok...otici cu u ponedjeljak. Malo je po meni to glupo, jer ako se osiguram preko njih onda oni moraju placati doprinos za mene. Teta iz HZZO-a mi je rekla da i sam sebi mogu placati zdravstveno, 400 kn mjesecno, s tim da se placa i retroaktivno, sto znaci da bi ja za zadnjih 6 godina morao platiti, sto je po meni apsurd! zasto da platim nesto sto nisam koristio?
nenax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 23:19   #54
Quote:
nenax kaže: Pogledaj post
ok...otici cu u ponedjeljak. Malo je po meni to glupo, jer ako se osiguram preko njih onda oni moraju placati doprinos za mene. Teta iz HZZO-a mi je rekla da i sam sebi mogu placati zdravstveno, 400 kn mjesecno, s tim da se placa i retroaktivno, sto znaci da bi ja za zadnjih 6 godina morao platiti, sto je po meni apsurd! zasto da platim nesto sto nisam koristio?
Nije da trebaš imati samo zdravstveno preko faka, nego i dopunsko zdravstveno.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 14:27   #55
Drugi fakultet i zdravstveno osiguranje

Imam još 3 ispita do diplome na jednom fakultetu a kako sam upisao dosta davno (puno prije državne mature) više nemam pravo na zdravstveno osiguranje jer su ga ukinuli prošle godine za nezaposlene.

Šta me zanima?
1. Ima li neki fakultet bez prijemnog i državne mature na kojem bi mogao postati redovan student iako na ovom faxu imam još par ispita
2. Koliko dugo bi imao to pravo? Pitam jer postoji nekakva šema da moraš položiti i neke ispite unutar godine jer inače gubiš prava i slično...

Ma sve samo da zajebem sustav

Nekada se upisivalo nekakvo bibliotekarstvo na filozofskom samo radi prava kako bi mogli radit preko SC-a.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:

Zadnje uređivanje Hrc : 15.04.2011. at 15:44.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 09:07   #56
Ista situacija i kod mene. Ja imam jos diplomski i onda gotovo, ali posto se posao ne nazire ni blizu zeljela bi produziti jos koji mjesec pravo na dobijanje obiteljske mirovine upisivanjem drugog fakulteta.
balila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:05   #57
Svatko u RH ima OBVEZU biti zdravstveno osiguran. SVATKO. Ti moraš nazvati HZZO i vidjeti što da radiš dalje. Bilo je slučajeva gdje su ljudi bili neosigurani neko vrijeme jer nisu pedantno regulirali svoje obaveze, pa se desilo da su morali platiti za čitav period u kojem nisu bili osigurani. A to košta. Puno. Inače, ukoliko si stariji od 26, osiguran si preko fakulteta. Ali to moraš sam regulirati, ne ide automatizmom.

http://www.hzzo-net.hr/03_01_16.php --> prouči drugi red

Inače, nezaposlenima nije ukinuto obvezno zdravstveno osiguranje. Ukinuto je dodatno zdravstveno osiguranje.
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:15   #58
Naravno da sam mislio na DOPUNSKO zdravstveno osiguranje. Samo ne znam koliko mi se isplati zajebavati za 1000 kuna koliko to godišnje košta kada sam upis i prijemni na fax košta 500injak kuna pa odlasci po potvrde i šta već treba se nakupi vrlo brzo do cifre koju treba inače platiti.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:24   #59
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Prvo da odgovorim jer se i mene direkt tiče, a onda da maknem caps lock iz naslova i spojim sa starijom temom.

Recimo da sam u sličnoj situaciji i isto trebam osiguranje prek faksa. Znam 100% da ga faks daje ako student navrši 26 godina, jer u tom trenu u Hrvatskoj ljudi više ne mogu biti prijavljeni u HZZO-u prek roditelja. Ja imam 24 i trenutno nisam sigurna dal će mi faks odobrit osiguranje prek sebe. Rečeno mi je da odem u referadu faksa kaj i namjeravam, al nikak da odem...

Zato i ja tebi savjetujem - idi u referadu faksa, objasni svoju situaciju i pitaj dal će te prijavit prek sebe.
Situacija je konačno doživjela svoj rasplet.
Nadam se da će kome pomoći i ohrabriti ga.

Dobila sam zdravstveno preko fakulteta (FFZG) bez problema. Actually sam spomenula situaciju s (ne)navršenih 26 godina, a teta u referadi me pogledala ko da sam s Marsa pala, rekla mi koji obrazac trebam, ja popunila, dobila običnu potvrdu od nje, fino otišla u Klovićevu u HZZO i sredila i obično i dopunsko bez ikakvih problema.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 11:29   #60
Bok,mene zanima ako mi faks omoguci zdrastveno osiguranje da li znate tko u tom slucaju snosi troskove faks ili ministarstvo znanosti i visokog obrazovanja placa preko faksa? Hitno mi treba jer meni moji na faksu to ne znaju niti zele znati, pa me na fin nacin ostavljaju bez tog prava, jer ne zele nista potpisati i ne zele se uopce informirati po tom pitanju. Ako netko ima tu info,bila bih zahvalna na odgovoru.Ja sam vec sve obisla i gubim nadu.
maja1981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.