Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2009., 20:12   #81
Thumbs up

Ma nemoj sada baš u krajnosti... Najvažnije ti je na vrijeme otići liječniku. A sad strah ili ne, ako nešto ignoriraš neće nestati samo od sebe! Odi doktoru i riješi se tog straha! Najviše te strah jer ne znaš što bi to moglo biti pa ti svašta padne na pamet. Sigurna sam da će biti ok!
njkdsv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 17:27   #82
Evogac da i ja napišem nešto o svom iskustvu sa vrtoglavicom(možda se netko pronađe). Meni se za razliku od ovih gore navedenih dešavala samo u ležećem položaju pri promjeni položaja,čim bih se malo digla isti moment bi prestalo.. Uglavnom vrlo neugodan osjećaj,imala sam problema zbog toga sa spavanjem,znalo bi me probudit iz sna ili ne bih mogla zaspat zbog toga
Bila sam na RTG vratne kralježnice,EEG i kod otorinolaringologa- SVE 5!
Uglavnom kako došlo tako i prošlo već mjesec i pol mi se nije zavrtilo,ali nekad svejedno ne mogu zaspat po sat vremena-živcira me to!!
multimedia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 22:19   #83
bok!

Ja sam jednom imala vrtoglavicu koja je trajala nekih 8 - 9 sati. To se dogodilo par dana prije ispitnog roka u 9 mjesecu - tako da pretpostavljam da se to dogodilo zbog stresa.
Bila sam u neurologa koja me pregledala i bilo je sve ok. Poslala me na EEG i TCD (ovo drugo hnemam pojma šta je) i to je bilo sve ok.
Isto sam tako pregledala sluh i ravnotežu. Kod sluha je bilo sve ok, kao i kod ravnoteže s tim šta sam ovaj drugi pregled jako teško podnila (bilo mi je puno loše - sva sreća šta sam morala doć natašte).

Doktor (ORL) je pretpostavia da je stres, samo me još posla u fizijatra ( nikad nisam otišla na taj pregled jer su tegobe prestale).
Reka je da sam osjetljiva i da trebam više spavat, bolje jest i manje se zamarat (samestar prije tih vrtoglavica sam spavala svaku noć uključujući i vikende po 4 - 5, max 6 sati i učila i crtala na kompu po cili dan).

Dalje, od tada pazim na pretjerani rad i vrtoglavice su potpuno prestale. 2 puta su mi se počele javljat (bilo je pred predaju radova na faxu - znači puno rada + stres) i spriječila sam ih tako šta sam se odmorila.

Znači da naglasim - kod mene su se javljale isključivo pred neki rok.
Kako pazim na to, nema ih već godinu dana, iako i dalje imam te rokove.

Ugl... mislim da je kod mene isključivo stvar stresa i nepravilnog držanja pošto sve crtamo na kompu...

Pozdrav
choks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 11:11   #84
VRTOGLAVICA

ujutro kad s ustanem i odem negdje redovno mi se javlja vrtoglavica uzrok totalno ne znam odem kod doktora on kaze da je na nervnoj bazi...dali ima neki nacin da se lijeci prirodnim putem da se smanji vrtoglavica koja traje 5-10 min i onda prestane
superhikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 12:51   #85
Quote:
superhikos kaže: Pogledaj post
ujutro kad s ustanem i odem negdje redovno mi se javlja vrtoglavica uzrok totalno ne znam odem kod doktora on kaze da je na nervnoj bazi...dali ima neki nacin da se lijeci prirodnim putem da se smanji vrtoglavica koja traje 5-10 min i onda prestane
Ginko? Možda ti je cirkulacija slaba, kako doktor zna da ti je na nervnoj bazi? Jel radio neke pretrage?
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:02   #86
rekao sam mu da vadim krv on kaze ne treba pita me jesam nervozan ja kazem potvrdno onda mi da neki lijek koji se meni bas ne uzima mislim da se zove Misar...vrtoglavica mi traje kazem ti 5-10 min i onda nestane i to uglavnom ujutro
superhikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 09:46   #87
ne ici kod bolkovca

NEMOJTE IC KOD BOLKOVCA
bio sam kod njega jer su me jako bolila ledja a sad imam probleme iso sam 4 puta jer nakon prvog tretmana mi je sjeb vrat i do dan danas me boli kad okrecem glavu i to u desnoj strani vrata isprepadan otisao sam na rtg i na ct i nalazi su uredu sto mi je full cudno jer i dalje imam simptome koje cu navest u dr postu. Ugl o Bolkovcu
dodjem na tretman nije me ni pogledo samome potrgo i to je bil gotovo u 2 min nakon cega mi je uzo 200 kn i reko gle ak mos jebat zdrav si .. eto ti nas priznat sarlatan bolkovac !!!
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 09:54   #88
simptomi

molio bi za savjet jer od ljecnici jedino kazu stres ili psiha mislim ako je pshi rado bi ja i u vrapce da nemam sljedece simptome..

- trnci u desnom djelu lica i ruke
- mala vrtoglavice i glavobolja
- bol u donjem djelu ledja
- bol u desnom dijelu vrata
- zamuceni vid u desnom oku ponekad

nalazi :
rtg vratne kraljeznice u granicama normale
mr vratne kraljeznice u granicama normale
mr glave u granicama normale (star 3 god)
rtg donjeg djela kraljeznice - pocetak degenerativnih promjena ..

eto ekipa kaj da radim vise jer mi je pun k.. toga i u depri sam jer si mislim da je to stanje psihe i onda kad pokusavam bit pozitiva kao sto jesam simptomi ne nestaju a doktori tvrde da je to psiha i tako to zacarani krug a ja bi volio znat bar uzrok toga jer mi je vise pun k...
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 11:35   #89
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
molio bi za savjet jer od ljecnici jedino kazu stres ili psiha mislim ako je pshi rado bi ja i u vrapce da nemam sljedece simptome..

- trnci u desnom djelu lica i ruke
- mala vrtoglavice i glavobolja
- bol u donjem djelu ledja
- bol u desnom dijelu vrata
- zamuceni vid u desnom oku ponekad

nalazi :
rtg vratne kraljeznice u granicama normale
mr vratne kraljeznice u granicama normale
mr glave u granicama normale (star 3 god)
rtg donjeg djela kraljeznice - pocetak degenerativnih promjena ..

eto ekipa kaj da radim vise jer mi je pun k.. toga i u depri sam jer si mislim da je to stanje psihe i onda kad pokusavam bit pozitiva kao sto jesam simptomi ne nestaju a doktori tvrde da je to psiha i tako to zacarani krug a ja bi volio znat bar uzrok toga jer mi je vise pun k...
Čudno mi je to jer sve upućuje na abnormalnosti u vratnoj kralježnici. Je si li radio EMNG gornjih ekstremiteta?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 20:53   #90
ovaj neznam kaj je to malo mi pojasni pa pretpostavljam da nisam napravio posto nisam cuo za to ugl bio sam i na pregledu osteopata on kaze da mi je kraljeznica ide malo prema napred a fizeoterapeut kaze da imam zgrcen misic na desnoj strani vrata..

ugl ako je mr i rth uredan dali moze biti to na pshickoj bazi ili da misici nekaj s.. neznam vise ni sam ugl ako imas kakav dobar pregled za preporucit molim te reci
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 23:38   #91
Definitivno se slažem da NE IDETE BOLKOVCU
Ista stvar poslo mu mail da me jebe spoj trapeziusa i latissimusa
Kaže on da da to ćemo lako.
Dođem niti me nije saslušao nego izlomio na vrlo BRUTALAN način izlomio mi vrat za koji ga nisam ni pito i poslo doma
Tjedan nakon počele vrtoglavice u utrnulost ušiu......
Čovjek je za kurac a ako vam išta znači po profesiji je PROFESIONALNI VOZAČ koji se SAM priučio kiropraktici....
Čuo od vrlo povjerljivog izvora koji ga zna xy vremena....
Eto.... toliko o MAJSTORU HIROPRAKTIKE I OSTEOPATIJE....
pavijan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 01:49   #92
Quote:
njkdsv kaže: Pogledaj post
To ne mora imati nikakve veze sa deprsijom. To kada doktor nema pojma što bi ti rekao i dao, tada kaže da je to na psihičkoj bazi, depra i sl. Mislim da bi trebao otići kod specijaliste, neurologa (koji se bavi neuromuskularnim bolestima) na pregled. To titranje mišića se naziva fascikulacija. Mogu se ponekad javiti i kod zdravih osoba a mogu biti i znak neuralnih oštećenja. To sve bi ipak trebao procjeniti liječnik specijalista a ne obiteljski liječnik.
uh, sad sam se i ja uplasio da imam ALS.
koji jos razlozi mogu biti za fascikulacije?
kontrolirao sam krv i sve uredno, tako da nisu elektroliti jer sam cuo da zna od manjka njih se to zna dogadjati..

Zadnje uređivanje josip 111 : 16.03.2009. at 01:54.
josip 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:38   #93
Jasam dans vadila neke pretrage za neurološki i poslje toga me je poćela glava boljeti makar sam i jele a kak pekarnica preko puta nije radila da bi nešto pojela, tak da je mama zakljućila da sam bila jako gladna.
Lillly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 09:36   #94
kaj je to EMNG gornjih ekstremiteta i cemu to sluzi ?
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 23:56   #95
Vrtoglavica

pozdrav. Imam 17 godina i sje**** sam totalno. Imam aritmiju, žuć me zafrkava a prije 2 tjedna su me i vrtoglavice pocele muciti. Prosli petak mi je u skoli doslo slabo, ali uskoro je i proslo. Tocno nakon tjedan dana od toga dosla sam doma, izvalila se na kauc i odjednom kao da me nesto zveklo u glavu. Od tog petka popodne do srijede mi se nije prestalo vrtiti. Cak i u lezecem polozaju sam imala problema. Krvni nalazi su mi u potpunosti uredu, i to je sto sam zasad pregledala. Uz vrtoglavicu bi i cesto osjetila pulsiranje u glavi, cesto u zatiljku glave. I zabolila bi me glava ponekad, al kratko i ne toliko nepodnošljivo.
Ako mi mozete samo reci koje su mogucnosti i kojim se specijalistima obratiti, koliko je ovo sve skupa ozbiljno, jer neznam da li pretjerujem kad zahtjevam ici u neurologa, ili mozda cak i u otorinolaringologa i neznam ni ja di sve.
Unaprijed zahvaljujem, pozdrav svim zamantanima!
Ivana_035 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:46   #96
Quote:
Ivana_035 kaže: Pogledaj post
pozdrav. Imam 17 godina i sje**** sam totalno. Imam aritmiju, žuć me zafrkava a prije 2 tjedna su me i vrtoglavice pocele muciti. Prosli petak mi je u skoli doslo slabo, ali uskoro je i proslo. Tocno nakon tjedan dana od toga dosla sam doma, izvalila se na kauc i odjednom kao da me nesto zveklo u glavu. Od tog petka popodne do srijede mi se nije prestalo vrtiti. Cak i u lezecem polozaju sam imala problema. Krvni nalazi su mi u potpunosti uredu, i to je sto sam zasad pregledala. Uz vrtoglavicu bi i cesto osjetila pulsiranje u glavi, cesto u zatiljku glave. I zabolila bi me glava ponekad, al kratko i ne toliko nepodnošljivo.
Ako mi mozete samo reci koje su mogucnosti i kojim se specijalistima obratiti, koliko je ovo sve skupa ozbiljno, jer neznam da li pretjerujem kad zahtjevam ici u neurologa, ili mozda cak i u otorinolaringologa i neznam ni ja di sve.
Unaprijed zahvaljujem, pozdrav svim zamantanima!
Traži pregled otorine i neurologa, da li si imala kakav stres ( psihički) i najbolje se obratiti dr.opće/školske/medicine i itd. A uostalom ovo što si nam ispričala ispričaj njima. I pregled okuliste ( fundus,visus)
Koliko je ozbiljno-nisam doktor. Rađe ih posjeti.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 08:12   #97
Hej ljudi, evo i mene koja se vrtim
Salu na stranu, to je stvarni nesto grozno... Prvi put me to uhvatilo prije oko 3 godine. Da ne duljim - moje vrtoglavice mene "puknu" odjednom, bez ikakve naznake i pracene su mucninama i povracanjem. Kad me to ulovi, mogu samo lezati u mraku zatvorenih ociju jer cim malo pridignem glavu odmah mi se pocne povracati. I tako dan, dva ne mogu apsolutno nista. Nakon svih mogucih pretraga ispada da mi je to od skolioze vratne kraljeznice.... To su grozne stvari jer vise nisam sigurna ici negdje na put jer se bojim da ce me to uloviti, a kad se to desi onda mogu samo leci i nista drugo.. Pijem betaserc ali ne svaki dan vec kad se npr ne naspavam i onda preveniram da mi se ne bi desilo (primjetila sam da kad se ne naspavam da mi je veca mogucnost za vrtogl ). Kad dodje do vrtog uzmem po preporuci lijecnika tabletu normabela i Torecan cepice. Moj tata se sjetio da bi mi Dramina mogla pomoci i zbilja mi je pomogla, od tad je uvijek imam u stanu.
Sta da vam kazem,izgleda da nema nekog lijeka...Ja sam nabavila anatomski jastuk i trebala bih raditi vjezbe koje je preporucio fizijatar,kazu da to pomaze
AuroraXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 13:55   #98
Pa onda počni vježbati ako već nisi!! I ja sam imala vrtoglavice i glavobolje, prvo sam mislila da je zbog dioptrije koja se povećavala (kratkovidna sam) ali sam obavila sve pretrage- krv, CT, EEG, ono nešto s cirkulacijom i pregled kod fizijatra i na kraju se ispostavilo da imam ravan vrat i skoliozu, oslabljenu cirkulaciju u desnoj strani vrata itd. Ako nisi obavila sve pretrage nemoj bezveze piti tablete koje ti možda uopće dugoročno ne pomažu.
Ako je kod tebe jedini uzrok vrtoglavice skolioza, onda trebaš pojačati fizičku aktivnost po mogućnosti vježbama istezanja npr. pilates i naravno fizikalna terapija koja ustvari je lijek kod takvih vrtoglavica.
Ja nisam još krenula na terapije pa ne mogu iz vlastitog iskustva tvrditi da je dobro ili loše, ali po iskustvima drugih ljudi vidim da pomaže dok god redovito vježbaš i promijeniš neke stvari- pravilno držanje, dobar jastuk, više kretanja itd...
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 16:34   #99
O da - prosla sam ja apsolutno SVE pretrage ( cak i magnetsku rezonancu glave i vrata) i fizikalnu terapiju ( struja,uzv i vjezbe ). Vjezbala sam neko vrijeme, al ocito se to treba svaki dan, tako da cu se morati vise angazirati oko toga. Fizikalna terapija i i nije previse pomogla osim sto sam se subjektivno mrvicu bolje osjecala za taj kratki period sto sam isla. Ali bez daljnje vjezbe, od toga nema nista tako da od fizikalne ne treba ocekivati neko cudo koje ce pomoci na duze staze.

P.S. Sto je vama vas neurolog rekao kad ste mu prvi put dosli sa simptomima? Meni je jedna od "legendarnih" izjava bila: "Kad ti se pojavi vrtoglavica samo je pozdravi sa dobar dan! Ti si mlada, proci ce kako je i doslo, nemoj obracati paznju na to" Mislim, sta je njemu??? On tu prica nebuloze, a fizijatar kad mi je vidio rtg vrata se ulovio za glavu i pitao me da li sam imala kakvu nesrecu kad mi je kraljeznica takva. Kad cujem takve gluposti od doktora dodje mi da i to ne od vrtoglavice!
AuroraXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 14:56   #100
Ja sam imala sreću da sam uhvatila odličnu neurologinju koja je imala izraz lica pred plakanje kad mi je pisala nalaz. Ona me je ustvari i poslala na sve ostale pretrage. Ali sam zato na hitnoj doživljavala svašta-od mlade doktorice koja je bila uvjerena da mi se vrti jer sam pijana/nadrogirana, do jednog bisera koji mi je smireno izjavio da u današnje vrijeme većina mladih ima vrtoglavice i da trebam naučit živjet s tim, a ja ne mogu ležat koliko mi je loše.
Oni očito ne razlikuju omaglicu koja je česta zbog vremena, stresa, nekih psihičkih poremećaja od vrtoglavice koja te sastavi da ne možeš nikud.
I ja nekako imam osjećaj da je fizikalna terapija samo trenutno rješenje, ali pretpostavljam da se to i radi zato da bi "naučili" vježbe koje kasnije sami trebamo ponavljat, redovito.
Jesi išla na masaže? Ja imam nekakve kvrge po lopaticama, mislim da na nalazu piše miogeloze, nemam pojma pa mi je preporučena i masaža jer su mi leđa sva napeta i tvrda.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.