Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 11:59   #21
Stvar je u tome da se plazma brzo obnovi, buduci da je to u biti uglavnom voda. Kad dajes krv dajes i krvne stanice kojima treba puno duze da se u potpunosti obnove.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:25   #22
E, a u studentskim danima se znalo tako podebljati jadni i prejadni studentski budžet.
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:35   #23
Kako izgleda taj postupak davanja plazme
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 07:59   #24
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Kako izgleda taj postupak davanja plazme
Fino,uzmu ti krfcu,odvoje plazmu a tebi vrate stanice tvoje i ideš kući.Dobiš sendvič i malo parica.A ako imaš puno dobrih antitijela onda te stalno zovu.
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 21:58   #25
Quote:
Luena kaže: Pogledaj post
Fino,uzmu ti krfcu, odvoje plazmu a tebi vrate stanice tvoje i ideš kući.Dobiš sendvič i malo parica.A ako imaš puno dobrih antitijela onda te stalno zovu.
Hvala, na pojašnjenju.
(koliko para je u pitanju???)
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 08:24   #26
E, ne smijem ni sama sebi priznati kada sam bila student.U moje vrijeme je to bio lijep novac za studenta.Ne sjećam se točno ali reda veličine 100 kuna.A sada je sigurno više jer inflacija,bolji standard i kako to sve već ide.
Luena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 19:51   #27
Isprika sto podizem staru temu, ali me zanima gdje se zapravo treba otici za davanje plazme i koliko se u stvari dobije novaca?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 13:28   #28
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Isprika sto podizem staru temu, ali me zanima gdje se zapravo treba otici za davanje plazme i koliko se u stvari dobije novaca?
evo, ja baš guglam isto i po svemu sudeći plazma se daje u Imunološkom zavodu u Rockefellerovoj ulici, 100kuna + ručak.
mene samo zanima jel se to radi svaki dan ili samo nekim danima i pretpostavljam u jutarnjim satima ili je svejedno?
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:03   #29
Quote:
¤sunflower¤ kaže: Pogledaj post
evo, ja baš guglam isto i po svemu sudeći plazma se daje u Imunološkom zavodu u Rockefellerovoj ulici, 100kuna + ručak.
mene samo zanima jel se to radi svaki dan ili samo nekim danima i pretpostavljam u jutarnjim satima ili je svejedno?

Možeš ić jednom tjedno....
ja sam uvijek išla ponedjeljkom ujutro...to je ono kaj znam..možda su nekaj i promjenili sad, ali ne vjerujem da možeš ić više od jednom tjedno...
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 22:59   #30
Ovako: dajem redovno krvnu plazmu, znaci jednom tjedno kako se i smije.. Spletom okolnosti, htjela bih sutra dati krv, ali se kao nakon toga ne smije davati plazma 4 mjeseca.. Zanima me zasto tocno? Da li je to jako opasno ili se moze nekako to izvesti ako se dobro hranim, pazim, pijem multivitamine i sl? I da li oni na plazmaferezi mogu znati da sam dala krv, tj. da li oni nekako razmjenjuju podatke o darivateljima? Molim vas da odgovarate samo ako ste upuceni, a ne da nagadate..
Charlotte S. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:20   #31
dobije se 150kn, prije toga se treba dati uzorak pa onda idući tjedan se daje plazma. dobiješ doručak, no kažu od sljedećeg tjedna samo sok i nakon što obaviš 150kn. i može se jednom tjedno
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:36   #32
Hm zasto se i darivanje krvi ne placa?
E da is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:39   #33
pa darivanje krvi je dobrovoljno a plazma se koristi za proizvodnju lijekova..
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:43   #34
Aha ok. Kad sam cuo plazma sjetio sam se onih razno raznih serija iz hitne sluzbe kad unesreceniku daju plazmu, pa zato pitam.
Jel bude guzva za davanje toga?
E da is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:48   #35
yep, gužva je svaki dan. čeka se na red, a sam postupak traje nekih 45-50min, treba doći od 8-10 pa kad dođeš na red
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:50   #36
Ta guzva vrijedi i za to pocetno testiranje valjanosti plazme?
E da is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 23:53   #37
nope, to se vadi u drugoj prostoriji ali samo ponedjeljkom, i ne gleda se plazma nego krvna grupa i testiraju te na bolesti
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 00:00   #38
To se obavi samo jednom ili treba ponavljat nakon par tjedana, mj.? Mislim da cu otic jednom tamo, nama jadnim studentima nikad dosta para
E da is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 00:10   #39
pa oni ti prije svakog davanja plazme usput uzmu 1 epruvetu i krvi pa prije nego iskoriste plazmu provjere krv pa tek onda koriste.. a sada dalje ne znam, i ja sam bila samo jedan put
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 11:24   #40
Da oživim temu ; jel zna tko gdje se u Osijeku može davat krvna plazma ?
what? is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.