Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 14:21   #1
Demoni

evo ja ću kad neću serge..prije svega jer iman jedan zanimljiv tekst o njima,skinut s neta...

d manjih grupa su se krajem 90-ih pa do danas izdvojili kao mala ali kvalitetna grupa pulski Demoni. Njihov klub, nk Istra je u zadnjih 10 godina bio jednu sezonu samo u prvoj ligi, 6 sezona u drugoj, i evo već treću sezonu u trećoj ligi. Oni su aktivni, navijaju, idu na 90% gostovanja, prave koreografije. Inače oni su poslije Armade 1997. prvi počeli sa organiziranim koreografijama, kojih je do danas urađeno mnogo lijepih. Prvi su u hrvatskoj uveli male, lijepe transparente za gostovanja, a istovremeno pored Torcide izbacili 1998. prvi bar šal, dok su ostale grupe to uradile nekoliko godina poslije. Dok su bili u prvoj ligi, protiv većih klubova ih je znalo biti do 200, na gostovanjima dosta slabiji. Godine 2000., poslije samo jedne prvoligaške sezone klub se vraća u 2. ligu, a Demoni nastavljaju u manjem broju pratiti svoj klub na svakom gostovanju. Kako su vrlo skloni incidentima, koriste svaku priliku da napadnu druge navijačke grupe. Tako su imali i zadnjih nekoliko godina obračune sa gotovo svim značajnijim hrvatskim grupama, u Puli i na strani. Najveću tuču u gostima su imali u Novalji, selu na otoku Pagu, s redarima, direktorom i upravom domačeg kluba i naravno, protiv ostatka sela koji se našao ispred stadiona. Letjelo je kamenje, flaše, bačene su baklje , zaletanje jednih na druge. Tek poslije 15 minuta dolaze drotovi, vade pištolje, nekima čak i ispadaju iz futrole, ali tuča se samo na kratko smiruje, da bi se nastavila na idučih 15 minuta. Jaka kiša, koja je toliko padala, da je čak prekinuta utakmica zbog nje, prekinula je nerede. Učestali napadi na Armadu, Kohortu, Red fuckerse, Torcidu i BBB-e, rezultiralo je s otimanjem 6 transparenata ovim grupama. Zabilježena je i jedna krađa, naime Demoni su 2000. noć uoči gostovanja u Vinkovcima upali Armadi u prostoriju gdje drže materijal i ukrali im 3 nevažna transparenta. Glupa akcija koje se još gluplje završila, jer je prostorija bila puna svih udarnih transparenata, barjaka itd. za pohvalu je još ovogodišnje trećeligaško gostovanje u Rijeci kod Orijenta, kada je 11 pripadnika ove male grupe došlo vlakom, i pješke preko korza se uputilo na stadion Orijenta. Na kraju te glavne riječke ulice ih je napala grupa od oko 15-20 pripadnika Armade. Demoni se povlače u obližnji kafić, koji je bio potpuno demoliran od ove grupe. Riječanima ponestaje kamenja pa kreću da se povlače, vjerovatno misleći da će ubrzo doći murija, pošto se radi o samom centru grada, a stanica je 100 metara dalje. demoni istrčavaju napolje, i tuku nekoliko riječana koji su stali na crtu. Minus Demona je usprkos svemu malobrojnost, i poprilična nekonstantnost, vjerojatno zbog (ne)zanimljivosti trećeligaškog nogometa, kao i, kako sami kažu, zasičenosti loših prilika koje s događaju oko nogometnog kluba.
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:57   #4
Armada je prva imala bar šalove, a i ova provala Demona, nije po meni navijački čin, nego lopovski...
sve ostalo, ok...
wallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 10:29   #5
neznam ja kako je to tebi istra u 3 hnl
__________________
... ja sam zauvijek mlad ...
čekič salata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:59   #6
jel ti se vrte oči dovoljno?tekst je malo stariji...
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 12:49   #7
stariji text dakle dakle od tog texta su se stvari puno izmjenile
__________________
... ja sam zauvijek mlad ...
čekič salata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:18   #8
neki izvještaj, video, slike sa rođendana?
zli_fetus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 15:21   #9
imaš na forumu od demona
roteiro2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 01:57   #10
ima ko kakvu informaciju šta je s Demonima ove godine??? nema ih ništa...nisu se valjda raspali s obzirom da su popušili udarni trans krajem prošle sezone!?!?
__________________
Veglia MCML
...jer Hajduk je ono što me čini sretnim...
A.C.A.B. - Always Cumshot After Blowjob
Veglia88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 09:11   #11
evo neki text koji sam našao pa me zanima ima li tu istine odnosno jesu li demoni i kak su se zvali navijači uljanika sprijateljili i postali jedno....
Ineče za demone imam samo riječi hvale iako smo tamo 90 tih u Istri imali uvjek frke...


Dojučerašnja Pula, tradicionalno Uljanik, dobio je navijače. Demoni su dobili mogućnost povratka na prvoligašku scenu.

Grad Pula u osmi mjesec 2007. godine ulazi s dva nogometna kluba pod nazivom Istra. To se, nakon neuspjelog spajanja tih klubova, gradskim i nogometnim ocima Pule učinilo kao najjednostavnije rješenje i kao početak simbioze gradskog drugoligaša i gradskih navijača

Pulska nogometna sapunica, čini se, dobila je epilog. Dva kluba, jedan s novcima, drugi s navijačima nisu se uspjeli spojiti, no jedan je uspio klonirati drugoga. Trećeligaš NK Istra, kojega pulski Demoni tradicionalno prate na gostovanjima, bankrotirao je i promijenio model organizacijskog oblika, usput promijenivši ime u NK Istra-Pula. U novoj sezoni iznijeli su ambicije ostanka u trećoj ligi što nije zadovoljilo navijače. Te nerazmirice budno su pratili s Verude, doma drugoligaša dojučerašnje NK Pule.

Stvoren je kontakt s navijačima i predstavljen im je ambiciozan plan koji bi trebao rezultirati brzim povratkom u prvu ligu. Presudilo je, navodno, tvrd stav njihove Istre koja je tijekom posljednjih događaja od Pule tražila novac kako bi mogla koristiti ime Istra. Navijači su to shvatili kao prodaju klupskog imena i počeli surađivati s dojučerašnjim rivalima.

Prije sjednice postavili su dva uvjeta. Da boje kluba budu zelena i žuta, i da u imenu kluba bude naziv Istra. Obje su im želje uslišane. Boje su sastavljene prema narudžbi, dok je između HNK Istra i NK Istra 1961. izabrano drugo rješenje. Godina u nazivu je i godište trećeligaša Istre, posrnulog velikana pulskog nogometa.

I klupski grb je identičan onom od bivše Istre, samo na vrhu stoji 1961. Navijači su, čini se, zadovoljni i sljedeće godine sa Gradskog stadiona sele na tribine Verude.

Točnije, sele iz treće u drugu ligu i u perspektivi se nadaju prvoligaškom statusu. Uloži li grad napokon novce u Gradski stadion, sljedeće godine Demoni i Istra City Firm trebali bi sa svoje stare tribine bodriti svoj novi klub gotovo istoga imena i boja u drugoj, a možda i prvoj ligi.
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:58   #12
www.demonipula.hr

dobra galerija slika...
Irriducibili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:21   #13
mene zanima kada je tocno pocela ta ljubav/suradnja demona i torcide?
__________________
"Emancipate yourselves from mental slavery, none but ourselves can free our minds!"
al rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:23   #14
sićan se da je je izlazija tifo i tribine, dakle sredina devedesetih kad se još bilo u osnovnoj i demoni su bili aktivini i pičili su zastave na 2 štapa.kada niko to nije kod nas koristija ovo masovno ka sada i kad to nije bila moda.ko ima tribine može lako vidit.
A C A B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:04   #15
Di su ti jebeni Demoni da se malo jave...
Imali su dobro izdanje danas...

http://img383.imageshack.us/img383/9...ni12vh1sh1.jpg

http://img185.imageshack.us/img185/1...ni10tx2pa2.jpg

http://img523.imageshack.us/img523/8...ni17tq3hg1.jpg

http://img383.imageshack.us/img383/7...4475al4zi9.jpg

http://img175.imageshack.us/img175/1...4487jo8eo8.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/7...ni27ye1wh9.jpg

http://img209.imageshack.us/img209/6...4489mk1up5.jpg


Oko 7 milja ljudi na stadionu protiv Karlovca...
__________________
IZNAD SVIH!! HRVATSKA!!..."Dulce et decorum est pro patria mori,
sed dulcius pro patria vivere, et dulcissimum pro patria bibere. Ergo, bibamus pro salute patriae"

Zadnje uređivanje Hero_87 : 22.11.2008. at 23:21.
Hero_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:26   #16
Odlično sve od:brojnosti,koreografije,pirotehnike...
fino izdanje,svaka čast Demonima..
Zgmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:44   #17
stvarno su odlicni samo da udu u prvu ligu
tin_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 03:59   #18
svaka čast Demonima...jedino šta mi se ne sviđa su transparenti..tj.udarni su mi nekako preširoki,možda bi bilo bolje par malih,nego 2 široka("Puležani","DP-92")...
sve u svemu odlično određeno!!!
__________________
Veglia MCML
...jer Hajduk je ono što me čini sretnim...
A.C.A.B. - Always Cumshot After Blowjob
Veglia88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 11:00   #19
Odlična brojnost. Jeli ovo neko zadnje kolo, ili šta ? Vidim 7000 ljudi na stadionu...

Ima li slika Gademza ?!
Eightyeight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 12:59   #20
Pa djelili su besplatno salove i majice tako da se skupilo "raje"
G13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.