Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 06:45   #21
bas
da zivis ovdje za koga bi navijao?
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:52   #22
hajduk split..
__________________
flickr vienna
zcb covik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:50   #23
torcida australia
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:04   #24
Quote:
Melbourne kaže: Pogledaj post
torcida australia
Kakva je scena u australiji,jel možeš ukratko opisat?koliko liga ima,koliko klubova?kakvi su navijači,itd.?Koliko vidim modno ste osviješteni,hehe,di dobivate inspiraciju i volju za takvim životom u jebenoj australiji?
bermude127 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 07:15   #25
Scena je jako losa, u nasoj ligi ima samo 3 aktivne skupine, uz nas, siptari koji imaju dobre brojeve ali su seljaci, jebeni u fajtu. Grci su drugi no kod njih ima puno australaca tako da nisu kao grci u grckoj, baklje euforija itd btw tu je baklja kao pistolj! savez jedva ceka da netko baci baklju da kazne klub, pogotovo ako to bude neki Hrvatski.
Imas Provisional 3,2,1 pa onda State League 3,2,1 i onda VPL gdje smo mi, iz te lige se moze ispast ali ne uci u jacu. New South Wales(sydney) ima svoju Premier Ligu isto tako sa South Australia, Queensland itd itd
Nema FA Cup sistem gdje bi ti manji klubovi igrali protiv jednog drugoga....to nam fali.

Nacionalna liga je A league, trenutno ima 10 kluba....u to nemozemo mi uci, a iz koga smo bili izbaceni zbog toga sto nas klub pripada Hrvatskoj dijaspori, onda se to zvalo NSL(national soccer league) NSL smo osvojili 94/95 i 95/96

Inspiraciju i volju...hmmmm nema tu puno koji su odani klubu ili grupi, ali uvijek se nade nekoliko. Evo mene u 26oj godini i u meni jos gori taj osjecaj za tribinu, za zastave, za sve navijacko! Ali bojim se da sam u zadnoj generaciji, tesko je ovdje jel vecina nece pratit ovaj klub jel vise nije u Nacionalnoj ligi, vise nema TV kamere, nema 5000 ljudi na tribinama, sada ima 500, svi su zaboravili sta je ovaj klub znacio dijaspori i kako je bio trn u oku svima koji su mrzili nasu trobojnicu. nema veze ide se dalje.
znam da prije 10-15 godina svaki hrvat koji je isao na tekme je htijo biti huligan, bacat baklje, derat se itd no to ga prode kad napuni 18 onda to vise nije cool, onda se srami navijat za svoj klub. Ali rado ce ic na SP ili EP i tamo glumit nekog velikog navijaca, koji zna sve o bushwackersima, icf, romanistima a kad se vrati u melbourne onda mu tesko dignit glas.....fuj!
ima ljudi kojima je to djir za mjesec dana i onda mu dosadi.....to me najvise boli, mislis bit ce nas 25-30 stvarno najvjerniji, najjludi, bas pravi a onda drugi tjedan nas ima 15....
 
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 07:18   #26
a za torcidu iz australije, nedavno su par "clanova" bili kod mene, nije nista sluzbeno imaju trans. tko god se zaleti u Hrvatsku nosi trans i to je to.
mislim da ima slike na faceb....
 
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 08:49   #27
Melb ne mozes mjeriti EP i SP sa somers st. Ovdje u AU je dosadno pravom navijacu jer nema tog nacina zivota. Prije 15 godina je i bilo nesto, nesto se dogadjalo sada je sve bukvalno za kurac. Svaka cast vama fantomima koji ste jos na tribinama.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:22   #28
sta je bilo prije 15 godina?
Ne mjerim ja SP i EP sa Craotijom, ali ako je Croatija tvoj klub i ako se osjecas kao navijac onda sta te briga kakva je scena glavno da das glas za nju. Vjeruj mi i meni nekad dosadi sto nema rivala ili sto igra se u nekim parkovima a ne pravim stadionima ali sta ces....
ima tu tog nacina zivota....prave se zastave na dva stapa do ranog jutra, planira se poruke, pravi se majice, kapuljace, organizira se gostovanja, bori se protiv saveza
uvijek je netko aktivan na nasoj strani, bilo kako
 
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 08:05   #29
Bilo je interesantnije ici na tekme prije 15 godina nego danas. Bilo je 10 tisuca ljudi na stadionu, tukli smo se, dokazivali se. Bili smo face, bili smo prvaci citave Australije, svi su nam se divili i svima smo frontalno jebali majku. Jest da nismo nosili zelenog krokodila al smo znali taj djir, znali smo se skupit, zaletit, navijat i sve sto uz to ide. Ma nije to bas tako, nitko se ne srami kluba ali liga je u kurcu, nogomet je nezanimljiv, navijacka scena je u kurcu, igra se po livadama, nema nista i ljudima se neda zajebavat vise s tim. Meni prvom je dosadno otici na tekmu a i kad odem to je da vidim neke ljude na stadionu jer je nogomet za kurac kao i klupska politika. U topiku o navijackim legendama imas momka iz Torcide koji je dosao u AU, covjek je prosao sa Hajdukom i repkom sve sto se moze proci i dosao je ovdje i nogomet i tribina ga ne zanimaju jer je sve u kurcu ali bi dao sve da osjeti opet miris poljudskog sjevera. Znaci nije to samo do ljudi vec je savez lagano sjebao etnicke klubove, staru ligu a plus neki ljudi iz zajednice su se potrudili rastjerati i ono malo ljudi sto je znalo otici na tekmu.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 08:32   #30
znam dobro Ustasu iz Brodarice.... puno puta kad ga pitam o poljudu, torcidi on ugasi temu jel veli da mu je to proslost. on nije dobar primjer za ovo jel nije odrastao uz nas klub.
sve to stoji sto si napisao, ja sam imao 15 godina kad sam poceo biti "aktivan" u vezi Croatije. Vidjeo sam nase slavne dane, pun sjever, pun quarry hill, baklje i tuce. Jednostavno reci cu da su ljudi isli na te utakmice ne zbog kluba nego dokazivanja zato sto nismo imali Hrvatsku, i onda kasnije zato sto smo bili u nacionalnoj ligi. Da se opet vratimo tamo bi se svi ti ljudi vratili? Mozda bi! A onda nebi im smetala klupska politika. Gledam sve te decke koji su bili standardni na Somers St, sada imaju 30 godina neki vise i njima taj klub ne znaci nista, to je meni tuga! Bol! Nemam ja nikome rec da navija za klub, mozda se tako cini ali nije meni do toga.
Mozda smo mi jadnici koji nemamo nista u zivotu pa nam je Croatija nekakvi spas nesta sto nas lijeci, mislim da ima u tome istine. Jest da se fura nekakve marke ali to je zahvaljajuci sta se dogada u europi, ako i malo poznas MCF znas da nama marke i sve te stvari nisu prvi na umu. Nego jednostavno je sto je...drugacije ti nemogu objasnit.

Za Dan Australije igra se prijateljska sa Sydney Croatijom u Sydneyu, vec se ispunijo drugi konbi...bilo bi lijepo vidjet stare face....
 
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 16:45   #31
Meni je 30+, bio sam standardan, isao, tukao se i nije da mi klub ne znaci nista ali dolaze neke druge stvari u zivotu a mozda ni ja nisam dobar primjer jer nisam ni ja odrastao uz MCSC. Kuzim ja sto ti hoces reci i u neku ruku si u pravu al to je sve normalno. Klub izbacili iz nacionalne lige, smjenile se generacije, kradu od love do pelinkovca iz bara, jebali nas da ne smijemo okaciti nasu zastavu na ogradu ovo ono, clanstvo, save the land, daj lovu nema love, lova nestala treba jos bla bla sve je to ubilo moral u ljudima i ljudi su digli ruke od kluba. Sve je to meni pocelo ici na kurac, popio pivu, pojeo kranjsku sa senfom i lukom i otisao kuci. A i neka drugi malo mladji navijaju i rade akcije za klub. Vama fanaticima koji ste jos tu rekao sam u prvom postu - svaka cast. I da navijac sam ali mi se neda vise zamarati s MCSC kad je dosla Hrvatska vaterpolo repka isao sam gledat, navijati i ako treba potuc se.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 20:30   #32
jel imate vi neku svoju stranicu il forum??
__________________
Ne slusaj cajke, jer time pljuješ na milijune grobova odvažnih
i viteških Hrvata, koji dadoše svoje živote, da bi Hrvatska živjela. Ja u svome srcu nosim duboko poštivanje na njih.
tin_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 22:01   #33
Vaterpolo je bio dobar dokaz sta se dogada sa nasima, nismo mogli skupit 50 dobri ljudi, srbi su dosli sa stotinama skoro. Sve te probleme sto si napisao gore su jos u klubu, jebiga naviknes na to nema veze idemo dalje
pozdrav

tin vk imamo, www.mcfansonline.net a forum je private
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 06:45   #34
Pa eto to ti je dosta. Vidio si, uvijek isti ljudi oko tebe. Uvijek istih 50 i to 50 kad je neka atraktivna tekma. Ono sa srbima je bila sramota. Da su se zaletili na nas u pubu dok smo pili, njhova imalo jaca ekipa - pomeli bi nas. Ja se i ti poznajemo 100%. A i ove prve dvije slike sto si okacio su mi dobro poznate. Zivio.
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:14   #35
brojnost je bila sramota, volijo bi da nas je barem bilo 50. ali to ti je tako kad je ljudima puna usta Hrvatstva a kad treba nista....nemogu zamislit kako bi bilo da nogometna repka dode dole.
A uz vaterpolo, nas 25-30, srbi da su imali vise muda bi nas napali, ali nisu neznam zasto, isto tako sa grcima, makar smo mi njih pitali nafajt a oni pobjegli u birc.
na kraju srbi su izgubili 6 zastava(ne u sori) i par majica mozda jos koja zastava u manjoj sori.
 
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 00:00   #36
http://www.abc.net.au/news/stories/2...30/1886239.htm
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 06:19   #37
http://www.theage.com.au/sport/socce...1210-km7x.html
 
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 11:07   #38
a ti komunjaro sto citas ovo pozdrav tebi i navrati na King Tom kad odigramo prijateljsku
jebali te zidovi....
pozdravi sve te punkere, alternativce tamo s kojima gustas....a pljujes po nasem narodu, jebenu si ekipu nasao
to nikako da podnosim.....
 
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 12:26   #39
Jel navijate vi za koji hrvatski klub il ste samo za melbourne
__________________
Zbog Hajduka me pljuju...zbog Hajduka me psuju...i krv moju mogu piti...al za Hajduka uvijek ću biti...
FORCA BIJELI
Grabrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 22:59   #40
mislim da svi mi imamo svoj klub, ali ima nas mozda 4-5 koji su isli na tekme, Dinamo, Hajduk i jedan iz Zadra
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.