Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2004., 19:13   #1
Pionir - novogradnja

Dragi svi,
Sto znate o Pioniru i njihovim zgradama? Kvaliteta gradnje? Postuju li rokove? Kako stoje s dozvolama i papirima?
Imate li kakvih "prica iz zivota" na ovu temu?

Unaprijed hvala....
:-)

Z.
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:46   #2
Nedavno sam kupio stan u Pionirovoj zgradi izgrađenoj cca. 1988.
Glavna zamjerka je to što se susjedi jako čuju (slaba izolacija).
Osim toga, svu stolariju treba zamijeniti jer je loše drvo i panti. Ne vjerujem da bi bila u puno boljem stanju ni da ju je bivši vlasnik bar jednom polazurao. Jadne su i rolete. Unutarnja vrata su tak-tak.
Radijatori mi se čine premali.
Plus je ventilacija u kuhinji, kupaoni, WC-u, koju još vuče i ventilator na krovu zgrade.
Nosivi zidovi su ožbukani nekakvom vrlo tvrdom betonskom žbukom (oko 3cm), ispod koje su tek instalacije. Pregradni su on Siporexa.

Dobro je provjeriti i tko su susjedi, jer zbog preslušavanja ima problema s ljudima tanjih živaca (nije pristojno bušiti ujutro, popodne, navečer, vikendom, praznikom, blagdanom, u rano proljeće itd.).
Dojjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 13:36   #3
Pretprošle godine smo bolja polovica i ja kupovali stan pa smo gledali i Pionirovu novogradnju. Sve Pionirove stanove koje smo pogledali "krasio" je katastrofalan raspored - jako malo slobodnih zidova i previše vrata na krivim mjestima. Na kraju smo kupili stan od firme Zagreb-Invest i imali problema sličnih onima iz poruke iznad. Čuo sam loše priče i za veće i starije firme.

Što se tiče priča iz života, u stanu čujemo _sve_ iznad, pored i slično, što je glasnije od normalnog govora; psi, svađe susjeda alkoholičara, narodnjaci, štanceraj...

Par savjeta, ako kupuješ novogradnju:

1. Ako je stan na kraju zgrade, stavi ruku u spoj nosivih zidova, na bet. element - ako je vlažan i hladan, očekuj gljivice.

2. Provjeri izvedbu roletne kasete, ja sam tražio majstore nekoliko puta jer je puhalo kao na aerodromu.

3. Provjeri stolariju, posebno vanjsku, jer će curiti voda unutra, zahtjevaj bar ugradnju limenih profila.

4. Ako su se susjedi već uselili u stan iznad ili pored, zamoli ih da pojačaju tv ili radio. Oslušni, zaključi.

5. Kucni po keramickim plocicama, ako je zvuk jako šupalj, moguće da će se odvojiti.

Toliko, nadam se da sam bar malo pomogao.
mil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 12:59   #4
GIP PIONIR - kupnja na kredit

Bok narode,

razmisljam o kupnji stana od GIP PIONIR pa me zanimaju informacije o firmi, vasa iskustva ili nesto sto ste culi o njima.

U ovom trenutku ne postoji fizicki nista ni od zgrade ni od stana. Rekli su nam da je ipak moguce kupiti stan tako da dignemo hipoteku na neku drugu nekretninu i tako dobijemo kredit. Ono sto ja tu vidim kao vrlo realnu mogucnost je da oni nikada ne naprave te stanove, a meni ostane hipoteka na postojecoj nekretnini i ja zavrsim placajuci kredit sljedecih 20 godina!

Dakle molio bih savjete:
1. kako barem djelomicno biti siguran da ce oni zgradu izgraditi?
2. kako se kasnije moze prenjeti hipoteka na taj izgradeni stan?
3. koje papire provjeriti prije kupnje?

Takoder, svaki drugi savjet je dobrodosao.

Iako, imam osjecaj da dobre zastite nema i da je najvaznije kakva je firma.

Unaprijed zahvaljujem.
 
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 13:18   #5
Moj savjet:
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 13:28   #6
ni u ludilu.

stede na armaturi.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 14:17   #7
Mi smo kupili stan od Pionira na taj način. Starci su nam dali svoj stan pod hipoteku, mi digli kredit i sad se tresemo do useljenja. Ali, prije toga smo obilazili njihove zgrade građene zadnjih par godina i raspitivali se kod ljudi kako su zadovljni, da li je bilo kašnjenja i da li su se uknjižili. Uglavnom, sve pozitivna iskustva. Mi smo ga isto kupili u fazi dok su postaojali samo temelji.
Pionir nije firma koja gradi najkvalitetnije, ali točno znaš što kupuješ i dovršavaju prije roka. Naš stan će biti useljiv 2 mjeseca ranije. Jedva čekam. Sve izmjene su ti moguće, jedino moraš hopsati po gradilištu 3 puta tjedno jer voditelj gradilišta zaboravi dati majstoru izmjene i sl, ali svugdje ti je tako. Na ugovoru ti prodavatelj nije Pionir, oni su samo izvođači nego Munis d.o.o., Gradko d.o.o. i sl. Banda osnovala nove firme i kupe vrhnje, a Pioniru pokrivaju samo troškove.
Na Jarunu ti je recimo investitor Gradko, a u Španskom i Malešnici Munis. Provozaj se malo po tim lokacijama i pitaj ljude kako su zadovoljni. Nemaju ti oni interesa ne završiti zgradu, prevelika se para tu vrti,a takve stvari se brzo pročuju.
Soprano is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 09:36   #8
Ako nemaju papire, nemoj to uzimati. Tko ti garantira da ce dobiti ikada te papire?
Ako imas viska love, ako ti nije bed da ti stan od staraca ode na bubanj, onda kupi stan.
Mojoj frendici sada planiraju srusiti zgradu u koju se uselila prije 3 godine (na Kajzerici).
Isto je dala zamjensku nekretninu i sada moze objesiti se.
A koga moze tuziti?
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 15:50   #9
Pionir novogradnja - Jarun

Je li to kvalitetno napravljeno? Anyone?
Pitam jer rade i dalje na istoj lokaciji, pa bih mooožda ubo nešto...
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 17:02   #10
ne znam za ove na jarunu,ali oni prije par godina na malesnici nisu bili nekakva kvaliteta, a da ne pricam koji idiot im je dizajnirao razmjestaj prostorija u stanu, dobro da im jos nisu sobe jos bile i u trokut
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 19:09   #11
...duboko se nadam, jer sam ja u procesu kupnje jednog od tih stanova (moram priznati da je malo čudno toliko platiti za nešto što još ne postoji )... Koliko sam čitao na ovom forumu njih smatraju među kvalitetnijima, ima tu i tamo i pokoji nezadovoljnik, ali mislim da se neće naći firma o kojoj će apsolutno svi misliti pozitivno. Oni nisu novopečena "take money and run" građevinska firmica, već dugogodišnja tvrtka sa iskustvom. Ne postavljaju nerealne rokove, moj stan će biti gotov tek 07.06.
DaVinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 20:45   #12
Re: Pionir novogradnja - Jarun

Quote:
Johnny 99 kaže:
Je li to kvalitetno napravljeno? Anyone?
Pitam jer rade i dalje na istoj lokaciji, pa bih mooožda ubo nešto...
što se gradnje tiče od svih čujem da je ok, ali obrati pažnju na veličinu radijatora (broj rebara) po sobama - navodno su u nekim stanovima na jarunu stavili premala i tek nakon godinu dana ih zamijenili uz puno komplikacija
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 00:50   #13
Moj stric živi u zgradi koju je gradio Pionir. Od 1989. se čeka da se obavi parcelacija i zbog toga ni nakon 16 godina nijedan stan nema vlasnički list. Za gradnju je kupljeno više parcela i onda to nije bilo provedeno u zemljišnim knjigama. Na kupoprodajnom ugovoru tako piše broj parcele koji uopće u knjigama ne postoji. Za divno čudo ljudi čak i prodaju te stanove samo s kupoprodajnim ugovorom. Stric mi se ne namjerava u dogledno vrijeme seliti pa čeka da se to napokon riješi.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 00:54   #14
Inače vjerujem da se ovdje na Jarunu neće dogoditi takve stvari, ali dugogodišnja tradicija ne znači da baš uvijek ide sve kako treba.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 10:00   #15
Hvala na odgovorima. Je, fakat je nakara*no platiti unaprijed toliku lovu; još nisam siguran da sam spreman na to, iako oni nisu kao jedan privatnik koji je gradio po Trešnjevci pa je jedan moj rođak tek neki dan nakon 4 g. dobio ključeve...

Rade do 3 popodne, pa nema druge nego vidjeti što se točno nudi i kako izgledaju već sagrađeni stanovi... kad im je web za q

Nekak mislim da je bolje ubosti Vrbane (Horvaćanska odmah prije Prečkog) za 1560 nego Jarun za čak 1880 €
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 12:12   #16
Sta pionir prodaje jarun za 1880 €!!!??
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 13:59   #17
Quote:
Ivson kaže:
Sta pionir prodaje jarun za 1880 €!!!??
pa pionir je jarun prodavao po 1700 i 1800 još pred godinu i pol, kad je zagrebgradnja imala vrbane po 1400

normalno da je horvaćanska jeftinija, direkt je na cesti i tramvaju
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 15:38   #18
Maaaajko milaaaa....pa to je skroz poludilo. Ja sam si tu jedan zakaparila : www.zane.hr - Karasicka, znaci da sam jos "DOBRO" i prosla, to je ipak kakti visemanje centar grada. Isto 1830 € ako odma platis al mjesecno raste cijena uffff.
Ako mene pitas bjez od tog pionira. Inace, koga zanima, tehnika bu gradila negdje kod zvonimirove nakon sta zavrse gajnice.
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 16:17   #19
odlična lokacija, nisi pogrešila
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 21:30   #20
Quote:
Ivson kaže:
Maaaajko milaaaa....pa to je skroz poludilo. Ja sam si tu jedan zakaparila : www.zane.hr - Karasicka, znaci da sam jos "DOBRO" i prosla, to je ipak kakti visemanje centar grada. Isto 1830 € ako odma platis al mjesecno raste cijena uffff.
Ako mene pitas bjez od tog pionira. Inace, koga zanima, tehnika bu gradila negdje kod zvonimirove nakon sta zavrse gajnice.
pošto je to bilo? i kad je useljivo?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.