Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2016., 17:51   #5121
ž, 35

kolesterol konstatno raste godinama..

trenutno me više zanima željezo, ALP, leukociti u urinu..
Simtomi: umor, nedostatak energije, hladnoća

__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 21:25   #5122
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
ž, 35

kolesterol konstatno raste godinama..

trenutno me više zanima željezo, ALP, leukociti u urinu..
Simtomi: umor, nedostatak energije, hladnoća

jeste li vi ovo markirali ili je tako na nalazu?
I je li vec duze vrijeme imate + proteina u urinu? I da dodam, korigujte ishranu, i glukoza vam je na granici.
kolega1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 13:55   #5123
Na nalazu je tako. Da, vidjela sam da je glukoza narasla jer je inače bila oko sredine, ishrana je okay, ne vjerujem da je do toga.. Nije prije bilo proteina u urinu..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:44   #5124
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Na nalazu je tako. Da, vidjela sam da je glukoza narasla jer je inače bila oko sredine, ishrana je okay, ne vjerujem da je do toga.. Nije prije bilo proteina u urinu..
Ishrana nije ok, sto i nalazi govore.
Javite se svom ljekaru koji ce vas uputiti nefrologu nalaz kaze da imate upalu koju ne mozete lijeciti na svoju ruku, nalaz zeljeza bi se takodje mogao povezati sa bubrezima.
kolega1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:17   #5125
Prepisani su već antibiotici.. Ne znam što fali prehrani koja se sastoji na nemesnoj hrani, povrću itd. Dakle, definitivno nije prehrana, niti se jedu grickalice, niti pije cola..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 09:16   #5126
Molim komentar nalaza krvi:
Eritrociti: 2,96
Hemoglobin:83
Hematokrit: 0,243
Trombociti: 94
Neutrofili: 0.49L
Neutrofili: 7,4%
Limfociti: 83

Nalaz je od jednogodišnjeg djeteta, Vezana antileukocitna tijela protutijela IgG i IgM - pozitivna

Doktori kažu da je to napravio virus.. jel to moguće?
marek0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 19:16   #5127
U zadnje vrijeme se osjećam dosta iscrpljeno i bole me mišići. Par dana budem dobro pa me pred vikend dva puta uhvatila mala vrućica, oko 37 i bol u mišićima. Izvadio sam krv i nalazi upućuju na štitnjaču. Zatim sam išao na nuklearnu, kažu da su nalazi loši ( ne meni osobno, nego jednoj prijateljici koja mi je preuzela nalaze). Doktorica me odmah sutra naručila. Evo rezultata pa ako imate neki komentar:
AntiTI-Tg 1331,00
AntiTPO 474,50
TSH 14, 10
T4 98, 70
T3 1,50

Ove prve tri stavke su puno veće od referentnih vrijednosti.
oposum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 09:59   #5128
Imaš autoimunu bolest štitnjače - Hashimoto..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:16   #5129
Molim vas komentar na ovaj nalaz OGTT-a i inzulina u 3 tocke. Inzulin I 38.6 pmol/L (ref. interval 17.8 - 173.8), inzulin II 490.2 pmol/L, inzulin III 238.5 pmol/L (ref. vrijednosti nisu navedene za inzulin II i III). Glukoza I je 5.1 mmol/L (ref. interval 3.3 - 5.2), glukoza II 6.9 mmol/L i glukoza III 5.8 mmol/L (ref. vrijednosti za glukozu II i III nisu navedene). Hvala!
mishmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 19:18   #5130
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

trombocitopenijom smatramo broj trombocita ispod 150x10*9/L, tako da strogo uzevši Vi još uvijek nemate snižen broj trombocita.

S druge strane, kako navodite, u Vas je prisutna sideropenična anemija. Broj eritrocita i trombocita mogu biti povezani. Obično se uz sideropeničnu anemiju viđa povećan broj trombocita odnosno trombocitoza, no opisani su i slučajevi sa sniženim brojem trombocita ali iznimno rijetko.

Jeste li razriješili uzrok anemije? Pojačana menstruacijska krvarenja? Krvarenje iz probavnog sustava?

Jeste li učinili razmaz periferne krvi?

Nadalje, imate li Vi kakvih tegoba?

Povišene vrijednosti faktora VIII mogu se vidjeti u stanjima upale, infekcije, u trudnoći i uslijed uzimanja oralnih kontraceptiva, no mogu biti i prirođene, bez nekog posebnog uzroka.

Osim što može biti povezano s anemijom, čiji uzrok niste naveli, pad u broju trombocita može biti neovisan o anemiji koju imate, priča za sebe.

Najčešći uzrok blage izolirane trombocitopenije u odrasle osobe jest imuna trombocitopenija. Obično se u takvim slučajeva rutinski od pretraga rade razmaz periferne krvi te testiranje na HIV i hepatitis C, a ostale pretrage na indikaciju.

S obzirom da iz Vašeg upita nije jasno kakvih tegoba imate te što je u pozadini sideropenične anemije, ne mogu sa sigurnošću reći trebate li kakvu daljnju obradu ili bi bilo dovoljno praćenje broja trombocita, npr. u mjesečnim intervalima.
El Gato Felix, puno Vam hvala zaista na Vašem trudu i odgovorima!
Što se uzroka anemije tiče, bila sam na snimanju-ultrazvuk trbuha, ništa nije pronađeno, i sad čekam prvi pregled gastroenerologa, iako nemam probavnih problema (imala sam prije, ali malo).Menstruacije su pojačane, ali i prije je tako bilo kad sam imala više željeza.
Izvadila sam još krv, ne znam je li to razmaz periferne krvi –
Trombociti su mi sada mjesec dana poslije mog upita kada su bili 153:
trombociti 133 (158-424)
mpv 9.0 (6.8-10.4)
napomena: CITRAT

trombociti: 97 (158-424)e
MPV 9.6 (6.8-10.4)
NAPOMENA: HEPARIN

trombociti: 139 (158-424)
mpv 9.9 (6.8-10.4)
napomena: EDTA

Jos cu napraviti protutijela na torombocite

Nisam radila test na HIV (to sam sigurna da nemam) niti na hepatitis c.

Tegobe - boli me trbuh, no ne probava. Sa strane. Desne u području rebara, nekad lijeve. Mokraća mi je tamnije boje i pronađeno je nalazom bakterija: puno, a urinokultura: sterilno. Evo i sad me boli desna strana malo no ne zabrinjavajujuće, više lagano.

Primila sam ampule venofer u vene, destetak ampula.

Hvala Vam u svakom slučaju, evo još mjesec dana kasnije su trombociti u padu opet :-(
Bili su 276 prošle godine na ovaj datum, doktorica me je pitala jesam li uzimala kakve tablete (nisam, osim vitamina, neofen i normabel par puta za kicmu i gel za kicmu par puta, kortikosterodi suspenzija u spreju za disanje kroz par mjeseci, klavocin, kapsule ulja noćurka 2 mjeseca i spirulinu jako kratko, vitamin c i željezo- željezo sam prestala piti zbog trbuha kratko).

Mogu li čajevi utjecati na pad trombocita? Ne znam što bi moglo uzrokovati njihov pad?
Jedino mi to pada na pamet što sam uvela. Biljni čajevi.

Zadnje uređivanje sinolex : 18.11.2016. at 19:43.
sinolex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 21:18   #5131
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Inhomogena odnosno nejednolika struktura jetre na ultrazvučnom prikazu može biti samo dojam onoga tko pretragu izvodi, a može biti znak promijenjene jetre u smislu masne jetre ili upale.

Ako bi se radilo o masnoj jetri, tada to ne bi trebalo biti zbog prehrane unazad jednog dana prije pretrage jer je taj proces obično dugotrajniji i polaganiji i ne događa se u 24 sata.

S obzirom na to da gastroenterolog koji je radio ultrazvuk trbuha nije tome pridavao odveć pozornosti, vjerojatno taj nalaz nešto inhomogenije strukture jetre nije nešto što bi Vas trebalo u ovom trenutku zabrinjavati.

Po pitanju imunoglobulina ne znam što bih komentirao - tražili ste pretrage, dobili ste ih pa ih sada i napravite.
hvala, radio je specijalizant ali dobro, ja ponekad imam hiperehogeniju, pa onda normoehogenu, pa sad inhomogeni i tako, znaci je masnija pa nije a i ne znam razliku ehogenosti i homogenosti, u oba slučaja je masnija ?
sto se tiče imunoglobulina sto to je? nisam jos vadila krv ali sam prekrižila to
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 21:50   #5132
Quote:
sinolex kaže: Pogledaj post
bila sam na snimanju-ultrazvuk trbuha, ništa nije pronađeno, i sad čekam prvi pregled gastroenerologa, iako nemam probavnih problema (imala sam prije, ali malo).
Takoder sam zaboravila spomenuti da je na uvz trbuha prikazano kako su biubrezi nesto manji no sto bi trebali biti, vise desno, no dr. je rekla da ce to pratiti svaka 5 mj sada...
Ja se ne osjecam sto se energije i snage tice nesto lose, osim tog osjecaja u rebrima.
sinolex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 23:47   #5133
*** Za pocetak, isprike na proslom postu, greskom sam pritisnuo pa bih molio moderatora da izbrise***

Poštovani, javljam se nakon duzeg vremena (pisao sam jedno vrijeme ovdje prije kojih godinu dana). Problemi su bili umor, slabost, malaksalost, probavni problemi u vidu dosta blijede i mekse stolice, uz bolove u odredenoj tocki u trbuhu koji svakih par dana promijene podrucje koje boli, osip na kozi po licu, prsima i ledima, povecani limfni cvorovi, promjene u zlijezdama slinovnicama, suhe oci. Limfni cvorovi povecani su sada vec godinu i pol dana- obavljena 4 UZV vrata, prve 3 velicina cvorova bila oko 1,8cm, ali relativno nepromijenjena, medutim u 7. mjesecu UZV pokazao povecanje cvorova (najveci, s desne i lijeve strane celjusti- 2,8 cm, odnosno 2,0 cm). Odradena punkcija cvorova u petom mjesecu- nalaz reaktivna hiperplazija, promjena benigna (znam da punkcija nije 100 % pouzdana metoda).

Relativno nedavno bio kod privatnog endokrinologa, koji potvrduje povecane limfne cvorove, te govori da on vidi neke promjene i na stitnjaci te da bi on fokus prebacio na stitnjacu. Odradio sam sve testove koje mi je preporucio za stitnjacu, kao sto se moze vidjeti u prilozenom linku, nalazi dobri osim TSH- 5.6. Jos jednom kod vadenja krvi relativno nedavno je naden takav nalaz TSH- oko 5.5, ono sto me buni, a vidi se u jednom od linkova- zadnji nalaz TSH, samo par tjedana nakon ovog povecanog- potpuno u granicama normale.

Privatni endokrinolog kaze da je moguce povecanje cvorova zbog "upale" na kozi, koja je iznimno suha, crvena oko nosa i po obrazima. Zavrsavam kod privatnog dermatologa, koja daje mast na bazi kortikosteroida, moj osobni dojam nakon mazanja da su cvorovi (koje sam dosta dobro upoznao konstantnim pipanjem) nesto manji, iako moram napomenuti da ta promjena, ako je i ima, je relativno mala, nisu se cvorovi sad totalno smanjili da sam sto posto siguran. Sljedeci UZV vrata mi je za 2 dana, bio sam kod par otorinaca i kod par internista/imunologa, nitko ne bi cvor vadio van da naprave biopsiju. Za 2 dana ce biti ponovljena punkcija da se vidi stanje. Uglavnom, dermatologinja me poslala na neke od ovih pretraga koje su u linku, jedna od kljucnih pretraga je bila sumnja na lupus, te provjera da li sam alergican na gluten, odnosno imam li celijakiju. Valjalo bi spomenuti da su nalazi krvi dosta promjenjivi zadnjih godinu dana, uz cinjenicu da su apsolutni limfociti ti koji znaju porasti iznad vrijednosti, pa se vrate u normalu. I tako valjda vec na zadnjih 6, 7 nalaza KKSa. U prilozenim linkovima se vidi da je na predzadnjem nalazu krvi i broj leukocita bio u porastu, dok se u zadnjem nalazu sve vrijednosti vracaju u normalu.

Jedna od pretragi na koje me poslala dermatologinja kad je vidjela da mi je jezik dosta bijel je test stolice na candidu. Prije par dana su dosli rezultati, samo pise- "Kvasac je porasao". Candida je jedna od stvari koje bi potencijalno mogle biti uzrok problemima, buduci da su mi svi problemi krenuli nakon mjesec dana uzimanja antibiotika za lijecenje helikobakterije u zelucu.

Sto se tice testova na CMV, toxoplasma i EBV-
Toxoplasma IgM i IgG- negativno
CMV IgG- POZITIVNO- 98,7 (pozitivno >14); CMV IgM- negativno
EBV VCA IgM i IgG- negativno
EBV EA igG-negativno
EBNA igG- POZITIVNO- 160 (pozitivno >20), ne znam zasto nema ovdje IgM.

Eh sad, zasto pitam ovdje? Doktorica opce prakse moje sve smetnje prakticki ignorira i maltene sam sve preglede sam morao "žicati" ili sam privatniku isao. Manje, vise su se svi slozili da negdje postoji problem, ali nikako da se otkrije gdje. Zato bih priupitao nekoga ovdje ako mi moze protumaciti ove nalaze i da li oni znace da nemam nikoju autoimunu bolest? *Jedna slika koju sam zaboravio slikati je IgE- 61- interval je do 90, znaci to bi trebalo biti u redu.

Eto ga, ja sam pravi slucaj za doktora Housea, pa ako netko ima ideje kako bi se ovo moglo sve povezati, bio bih i vise nego zahvalan. Znam da sam dao jako puno informacija, ali dr. opce prakse ce kao i dosad vjerojatno reci da je sve ok.









Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 18:15   #5134
Help! treba mi pojašnjenje nalaza imam povećane leukocite i to

Leukociti:10.7 H
Granulociti 80.8 H
Limfociti 14.8L

molim help..sto znaci ovo i koje su sve bolesti moguće?

Doktorica je u čudu, mene ništa ne boli, nemam temepraturu, samo imam problema s disanjem, zna doći do toga da mi ponestane daha. Hvala
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 19:50   #5135
e ovako
30 god, Z, Vegetrijanac 3 godine

-anemija od 2009, nisko zeljeno jednom je bila niska folna, pa sam pila tablete i odtad je folna ok. 2 put god kontrola krvi zbog toga.
E sad vrijednosti crvenih krvnih zrnaca, hemoglobina i jos tako nekih stvari vezanih za Crvena su mi uvijek bila il ispod minimuma (hemoglobin i broj crvenih ja mislim) , il neke vrijednosti preko max, tipa velicina ak se dobro sjecam....nikada mi doktorica nije to neshto posebno istrazivala, to je tako od 2009.

-nalaz je na eng nadam se da ne smeta, nisam vise u Hr i sad su te vrijednosti mozda i malo vise izrazene, pa me zanima misljenje ako neko zna, jel trenutno mi je receno samo zeljezo da pijem pa za 3 mj kontrola, no medjutim sto sa svim ovim vrijednostim a ispod i iznad? malo me brinu

-meni je uvijek hladno prehlano, nekad znam bit umorna jako, al vecinom sam ok, nekad umor prevlada popodne. Menstruacije normalne ali jako bolne

-moram rec da mi prehrana nije najbolja....osim sto sam vege, ne jedem bas ni mljecno a ni puno jaja. Jedem dosta voca, povrca, avokada, rize , zobenih, ne jedem puno al nisam ni mrsava...ne jedem fast food ni masno i przeno

-nedavno sam prebolila i izljecila H.Pylore u zeludcu pa trenutna krvna slika mozda i to pokazuje jel znam da nakon PPI tableta krvna slika malo pati,
- nikakvih dr bolesti
ugl da ne duljim....misljenja molim

https://s16.postimg.org/puih4fbzp/file_page1.jpg
https://s16.postimg.org/6qtr1toj9/file_page2.jpg
https://s16.postimg.org/j6qgvkhv9/file_page3.jpg
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:38   #5136
Poštovani,

Može li mi netko odgovoriti koliko ovaj nalaz odskače od normalnog?

Radi se o muškarcu od 41 godine

Prošlo je tri tjedna od jake i duge viroze. Rađen je sveobuhvatni sistematski pregled i od vrlo opseznog nalaza krvi i urina ovo su vrijednosti koje odstupaju: (sve ostalo je u granicama normale)

MCHC 361
trombociti 144
TIBC 44
alkalna fosfataza 53

inace, stitnjaca mu ne radi bas najbolje (iako su hormoni ok), a od ostalih "problema": stres (umor, povremena nesanica...).

unaprijed zahvaljujem!
vertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 20:11   #5137
Imam virusnu upalu grla već 2 tjedna. Dr. me poslala na vađenje krvi. Da li to automatski uključuje i serološku pretragu ili se ona mora posebno tražiti?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 13:04   #5138
Pa ovisi na što te je poslala, pitaj svoju doktoricu?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:59   #5139
Poštovani,

Molim savjet gastroeterologa. Dakle dijete 11 godina, djevojčica, dva mjeseca je svakodnevno boli trbuh. Liječnik opće prakse prvo nas je poslao na pretrage urina: urinokultutu, sediment i uobičajena analiza mokraće. Svi nalazi su bili u normalnim vrijednostima, osim što je u obje pretrage bilo dosta Ca oksalata. Rečeno nam je da držimo dijetu sa puno citrusa, sok od limuna, mandarine... i da pije analgetike kad ne može podnijeti bol. Nakon deset dana, bol se pojačava idemo na hitnu (pedijatriju). Pretrage krvi, mokraće (osim Ca oksalata) sve uredno. Ultrazvuk abdomena uredan. Napravili smo pretrage stolice. Salmonela i šigele i Yersinia spp negativne, paraziti negativni, Campylobacter spp negativan. Antigen Helicobakter pylori je otkriven. Terapija je bila 7 dana Fromilid (250) 2x1, Ospamox 2x1 i Controloc (20g) 2x1, potom još 3 tjedna Controloc 1x1 uz odgovarajuću dijetu. U međuvremenu bol je i dalje prisutna. Probudi je obično oko 5 sati ujutro, jako puno spava. Tablete protiv bolova ne pomažu, čak je od njih počela i povraćati. U međuvremenu su nas stavili i na bezglutensku dijetu. Nikakvog pomaka nema. Nakon svega ovoga serum krvi je poslan u Zagreb na pretrageAGA, EMA,TTG. Opet smo dobili drugačiju dijetu i tabelete Ares 1x1 10mg dva tjedna. Molim da mi pomognete svojim mišljenjem i možda kavim prijedlogom za neku dodatnu pretragu. Dijete do sada nije bilo ozbiljnije bolesno, čak je do 11 godine samo tri puta u životu pila antibiotik, nije pretila, jede relativno zdravo i sve namirnice uključujući voće i povrće. U dva mjeseca na ovim raznim režimima prehrane izgubila je 3 kila i nema baš apetita. Unaprijed sam Vam zahvalna na savjetu.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 18:27   #5140
Psiholog?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.