Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2011., 17:13   #1681
Quote:
vechia_01 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me laički što bi u prijevodu značio ovaj nalaz:

Na snimkama desnog stopala kongruentna zglobna tijela prikazanih zglobova.
Nema znakova periostalne reakcije.
Ne izdvaja se sigurnih osteolitičkih promjena skeleta.
Mineralizacija je promjerena dobi.


Unaprijed zahvaljujem!
Uredan nalaz RTG desnog stopala.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 19:12   #1682
imunološke pretrage

Moderatori, unaprijed se ispričavam ukoliko sam nanovo otvorila temu, ali nisam je uspjela pronaći.

Uglavnom, "malo" sam u brizi jer mi se upravo vratio nalaz imunoloških markera i baš mi se i ne sviđa rezultat.

Sve je počelo sa velikim stresom (novi posao koji mi nikako ne "sjeda") i mućenjem vida na desno oko početkom 2. mjeseca. Radila sam oftamološke pretrage koje nisu ukazale na ništa, a zatim se stanje smirilo.

Prije otprilike mjesec dana se ponovno počelo javljati, zajedno s jakim glavoboljama. Poklopilo se sad dodatnim stresom na poslu i smrti u obitelji, tako da sam to stalno gurala pod tepih misleći da će proći.

No, međutim...Nedavno sam bila neurologu, koji mi je, zbog jakih glavobolja, "zadao" da napravim dosta pretraga, uključujući EEG, MR (da bi se isključilo najgore) i imunološke pretrage.

EEG i MR su skroz uredni (, ali imunološke pretrage pokazuju sljedeće:

ENZIMI: CK 47 (referentna vrijednost) U/L 50-153
CRP 0.4 (referentna vrijednost) mg/L <5
RF <20.0 (referentna vrijednost) IU/ml 0-30

ds DNA 22.70 (referentna vrijednost) U/ml <20
ENA NEGATIVNO
anti SS-A/Ro 0.80 (referentna vrijednost) U/ml 0-15
anti Jo-1 0.20 (referentna vrijednost) U/ml 1-15
ANA - ELISA 140.90 (referentna vrijednost) U/ml 0-55



E sad, znam ja da nismo mi tu doktori (većinom ), al mene zanima jel itko imao slična iskustva i što uopće znače ovi nalazi? barem laički, okvirno, jer sam se trudila kopati po netu i nisam baš puno pametnija. Posebno me brine povišena ANA - ELISA tj. antinuklearna tijela, koja su ipak trostruko veća nego što bi trebala biti.

Naravno da imam namjeru ići doktoru, ali mislim da ću se živa pojesti do ponedjeljka, pa ako netko ima savjet, komentar, bilo što...dobrodošlo je.

Hvala!
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 19:44   #1683
Smile

Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post
Moderatori, unaprijed se ispričavam ukoliko sam nanovo otvorila temu, ali nisam je uspjela pronaći.

Uglavnom, "malo" sam u brizi jer mi se upravo vratio nalaz imunoloških markera i baš mi se i ne sviđa rezultat.

Sve je počelo sa velikim stresom (novi posao koji mi nikako ne "sjeda") i mućenjem vida na desno oko početkom 2. mjeseca. Radila sam oftamološke pretrage koje nisu ukazale na ništa, a zatim se stanje smirilo.

Prije otprilike mjesec dana se ponovno počelo javljati, zajedno s jakim glavoboljama. Poklopilo se sad dodatnim stresom na poslu i smrti u obitelji, tako da sam to stalno gurala pod tepih misleći da će proći.

No, međutim...Nedavno sam bila neurologu, koji mi je, zbog jakih glavobolja, "zadao" da napravim dosta pretraga, uključujući EEG, MR (da bi se isključilo najgore) i imunološke pretrage.

EEG i MR su skroz uredni (, ali imunološke pretrage pokazuju sljedeće:

ENZIMI: CK 47 (referentna vrijednost) U/L 50-153
CRP 0.4 (referentna vrijednost) mg/L <5
RF <20.0 (referentna vrijednost) IU/ml 0-30

ds DNA 22.70 (referentna vrijednost) U/ml <20
ENA NEGATIVNO
anti SS-A/Ro 0.80 (referentna vrijednost) U/ml 0-15
anti Jo-1 0.20 (referentna vrijednost) U/ml 1-15
ANA - ELISA 140.90 (referentna vrijednost) U/ml 0-55



E sad, znam ja da nismo mi tu doktori (većinom ), al mene zanima jel itko imao slična iskustva i što uopće znače ovi nalazi? barem laički, okvirno, jer sam se trudila kopati po netu i nisam baš puno pametnija. Posebno me brine povišena ANA - ELISA tj. antinuklearna tijela, koja su ipak trostruko veća nego što bi trebala biti.

Naravno da imam namjeru ići doktoru, ali mislim da ću se živa pojesti do ponedjeljka, pa ako netko ima savjet, komentar, bilo što...dobrodošlo je.

Hvala!
Malo su ti povišena dsDNA anititijela i povišena su ANA (antinuklearna antitijela). Teško je reći točno o čemu se radi, za tumačenje ovih pretraga potrebno je znati anamnezu i tegobe koje si imala te dali netko u obitelji ima sličnih tegoba/nalaza i sl. Uglavnom, ovako okvirno, moglo bi se raditi o nekom autoimunom poremećaju iako za dijagnozu tih bolesti nisu dovoljni samo lab. nalazi već i klinički pregled te neke druge pretrage. Inače, ANA i dsDNA su totalno nespecifični biljezi autoimunih bolesti što znači da se mogu naći kod mnogih bolesti iz te grupe (npr. lupus, reumatoidni artritis...) ali se mogu naći i kod nekih infekcija, kod uzimanja nekih lijekova npr. oralnih kontraceptiva...
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 19:48   #1684
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Malo su ti povišena dsDNA anititijela i povišena su ANA (antinuklearna antitijela). Teško je reći točno o čemu se radi, za tumačenje ovih pretraga potrebno je znati anamnezu i tegobe koje si imala te dali netko u obitelji ima sličnih tegoba/nalaza i sl. Uglavnom, ovako okvirno, moglo bi se raditi o nekom autoimunom poremećaju iako za dijagnozu tih bolesti nisu dovoljni samo lab. nalazi već i klinički pregled te neke druge pretrage. Inače, ANA i dsDNA su totalno nespecifični biljezi autoimunih bolesti što znači da se mogu naći kod mnogih bolesti iz te grupe (npr. lupus, reumatoidni artritis...) ali se mogu naći i kod nekih infekcija, kod uzimanja nekih lijekova npr. oralnih kontraceptiva...
Da, to sam i ja čitala, i sad sam totalno u strahu, jer znam kakav je značaj autoimunih bolesti.

U obitelji sam imala reumatoidnih artritisa, ali reumatoidni faktor mi je u normali.

A kontraceptive ne uzimam, ali je istina da sam neposredno prije vađenja krvi pila dosta tableta protiv bolova, tableta za smirenje i sl., pa ne znam jel to moglo imati kakvog utjecaja.
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 20:42   #1685
Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja čitala, i sad sam totalno u strahu, jer znam kakav je značaj autoimunih bolesti.

U obitelji sam imala reumatoidnih artritisa, ali reumatoidni faktor mi je u normali.

A kontraceptive ne uzimam, ali je istina da sam neposredno prije vađenja krvi pila dosta tableta protiv bolova, tableta za smirenje i sl., pa ne znam jel to moglo imati kakvog utjecaja.
Hm, reumatoidni artritis je jedna predispozicija. Stvar je u tom da kod svih RA ne mora biti R-raktor pozitivan. Dalje, obiteljska anamneza reumatoidnog artritisa govori u prilog da bliži srodnik ima veću šansu dobiti neku od autoimunih poremećaja, NE nužno reumatoidni artritis. Neki antikonvulzivi mogu imati utjecaj na ANA ali ne znam za lijekove za smirenje, pretpostavljam da misliš na Normabel ili Xanax, za te ljekove nisam čuo da mogu imati takav efekt ali nikako to nemoj prešutjel liječniku, čak i ako si uzela na svoju ruku tako da se nalazi mogu interpretirat najbolje moguće. Nekada se čak mogu naći i ta antitijela pozitivna a da osoba i ne boluje tako da...nije nužno strašno, treba pričekat. Najvažnije je da se osjećaš dobro, jel imaš sad neke tegobe ili neke znakove?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:00   #1686
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Hm, reumatoidni artritis je jedna predispozicija. Stvar je u tom da kod svih RA ne mora biti R-raktor pozitivan. Dalje, obiteljska anamneza reumatoidnog artritisa govori u prilog da bliži srodnik ima veću šansu dobiti neku od autoimunih poremećaja, NE nužno reumatoidni artritis. Neki antikonvulzivi mogu imati utjecaj na ANA ali ne znam za lijekove za smirenje, pretpostavljam da misliš na Normabel ili Xanax, za te ljekove nisam čuo da mogu imati takav efekt ali nikako to nemoj prešutjel liječniku, čak i ako si uzela na svoju ruku tako da se nalazi mogu interpretirat najbolje moguće. Nekada se čak mogu naći i ta antitijela pozitivna a da osoba i ne boluje tako da...nije nužno strašno, treba pričekat. Najvažnije je da se osjećaš dobro, jel imaš sad neke tegobe ili neke znakove?
Pa mislim...imala sam strašne glavobolje do nedavno, ali sad jenjavaju, zadnjih dana mi je ok. jedino što se osjećam poprilično umorno i bole me mišići.

Ali sad da baš mogu reći da sam strašno loše, nisam, osim psihički, jer sam inače užasni hipohondar, a ovo me sad praktički dotuklo.

Uzimala sam Helexe....i dosta Ibuprofena zbog migrena.

Znam da su autoimune bolesti veliko s**** za koje nema lijeka, da se samo mogu držati pod kontrolom, tako da ono...

Sad kad malo vrtim film, često se znam budit s bolovima u rukama, pa sam mislila da je to možda jer spavam na ruci, a sad si mislim, možda i nije. I znam imat trnce u rukama i nogama. Uvijek sam mislila da je to zbog fizičke neaktivnosti i cirkulacije, obzirom da imam blago sjebanu vratnu kralježnicu.

Sjećam se jednom prije 2 godine kad sam imala temperature preko 37 preko 2 mjeseca i tad je doktorica rekla da nije "ništa strašno".

Sad kad se mislim, unatrag, možda uistinu sve to skupa jest bio neki pokazatelj...Ne znam.

Najgore je to što sad moram čekat do ponedjeljka da odem doktorici da mi kaže što dalje Mislim da ću dotad izludit!
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:06   #1687
Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post
Pa mislim...imala sam strašne glavobolje do nedavno, ali sad jenjavaju, zadnjih dana mi je ok. jedino što se osjećam poprilično umorno i bole me mišići.

Ali sad da baš mogu reći da sam strašno loše, nisam, osim psihički, jer sam inače užasni hipohondar, a ovo me sad praktički dotuklo.

Uzimala sam Helexe....i dosta Ibuprofena zbog migrena.

Znam da su autoimune bolesti veliko s**** za koje nema lijeka, da se samo mogu držati pod kontrolom, tako da ono...

Sad kad malo vrtim film, često se znam budit s bolovima u rukama, pa sam mislila da je to možda jer spavam na ruci, a sad si mislim, možda i nije. I znam imat trnce u rukama i nogama. Uvijek sam mislila da je to zbog fizičke neaktivnosti i cirkulacije, obzirom da imam blago sjebanu vratnu kralježnicu.

Sjećam se jednom prije 2 godine kad sam imala temperature preko 37 preko 2 mjeseca i tad je doktorica rekla da nije "ništa strašno".

Sad kad se mislim, unatrag, možda uistinu sve to skupa jest bio neki pokazatelj...Ne znam.

Najgore je to što sad moram čekat do ponedjeljka da odem doktorici da mi kaže što dalje Mislim da ću dotad izludit!
Najbolje je s obzirom na sve ovo da te pregleda spec. interne medicine - imunolog/reumnatolog. Ako si iz Zg, na Rebru je npr. dobra klinička imunologija.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:10   #1688
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Najbolje je s obzirom na sve ovo da te pregleda spec. interne medicine - imunolog/reumnatolog. Ako si iz Zg, na Rebru je npr. dobra klinička imunologija.
Nisam iz Zagreba, ali živim u Zagrebu. Da, to sam i mislila, čim mi doktorica opće medicine da uputnicu.

Jedino što sam čula da se na pregled u imunologa čeka i po par mjeseci, pa sad ne znam koliko je to točno?
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:14   #1689
Quote:
marina085 kaže: Pogledaj post
Nisam iz Zagreba, ali živim u Zagrebu. Da, to sam i mislila, čim mi doktorica opće medicine da uputnicu.

Jedino što sam čula da se na pregled u imunologa čeka i po par mjeseci, pa sad ne znam koliko je to točno?
Hm, to ti ne znam. Moguće je, pacjenata je puno - doktora malo jer država štedi :/ pa lako moguće. Ja ti mogu na PM preporučiti nekog pa vidi dalje sama sa svojom dr.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 21:16   #1690
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Hm, to ti ne znam. Moguće je, pacjenata je puno - doktora malo jer država štedi :/ pa lako moguće. Ja ti mogu na PM preporučiti nekog pa vidi dalje sama sa svojom dr.
Može, hvala!
marina085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 02:10   #1691
jel se nikotin moze skuziti u pretragama krvi? ako da, koliko dugo se zadrzava?
ipak sam ja jedna pubertetlija koja ne zeli da joj starci znaju za pusenje..
fly5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 01:33   #1692
Meni je tsh je 0,418(0,470-4,640), a mami je 6 i nešto i rekli su mi da sam u hipertireozi a mama u hipotireozi. Da li se radi o pogrešci jer po nekakvoj logici ako je nalaz iznad referentne vrijednosti je hiper funkcija, a ako je ispod ref vrijednosti onda bi bilo hipo funkcija.
dr. mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 22:10   #1693
Quote:
dr. mouse kaže: Pogledaj post
Meni je tsh je 0,418(0,470-4,640), a mami je 6 i nešto i rekli su mi da sam u hipertireozi a mama u hipotireozi. Da li se radi o pogrešci jer po nekakvoj logici ako je nalaz iznad referentne vrijednosti je hiper funkcija, a ako je ispod ref vrijednosti onda bi bilo hipo funkcija.
Nije pogreska
Tsh je hormon hipofize koji "naredjuje" stitnjaci koliko svojih hormona treba luciti. Ako je štitnjača bolesna i ne sluša hipofizu, odnosno luci previse hormona (T3, T4) onda hipofiza povratnom vezom smanjuje lucenje TSH jer "vidi" da ima previse hormona stitnjace.
Iako se samo na osnovu TSH ne moze reci da je netko u hipo ili hipertireozi, za to su potrebni i hormoni štitnjače
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:48   #1694
Gdje da napravim ovu pretragu?

PRO C global, LAC, ACA

Molim vas ako netko zna gdje se ovo može izvaditi. Poslali su me na Rebro, s Rebra u Petrovu a iz Petrove na Rebro opet, pa su mi na kraju rekli da ne znaju gdje se to vadi.
__________________
Što djeca postanu kad odrastu?
dream operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 15:21   #1695
Unaprijed se ispričavam ako sam pitanje postavila na krivoj temi, ali ne znam gdje bih više postavila.

Jučer mi se mama vratila iz bolnice jer je baka opet završila u njoj. I ja i ona smo ostale pomalo zbunjene objašnjenjem nalaza pa imam par pitanja, pa ako bi netko znao objasniti bila bih vrlo zahvalna.

Ako su osobi dijagnosticirane metastaze na desnoj i lijevoj strani mozga uslijed čega dolazi do oticanja jedne strane mozga? Da li je moguće da se s jedne strane metastaze povuku/nestanu, a druga strana je zadebljana i nevide se metastaze?

Sada svi nalazi, uključujući magnetsku ne pokazuju metastaze niti tumor, a doktori kažu da je ipak moguće da se radilo o nekim metastazama, makar se ne vide na nalazima.

Mama je počela sumnjati da uopće nije ni imala karcinom jer svaki doktor drugačije kaže, sad zadnji nalazi pokazuju da je imala mozdani udar i da je prije (unazad godinu dana) imala takoder za koji su doktori na Rebru rekli da je to stari, a ovaj doktor u Novoj bolnici u Dubravi kaze da to nije istina. I doktori nikada nisu pronasli zariste i sada najnoviji nalazi pokazuju da metastaza nema nigdje.
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 20:14   #1696
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Nije pogreska
Tsh je hormon hipofize koji "naredjuje" stitnjaci koliko svojih hormona treba luciti. Ako je štitnjača bolesna i ne sluša hipofizu, odnosno luci previse hormona (T3, T4) onda hipofiza povratnom vezom smanjuje lucenje TSH jer "vidi" da ima previse hormona stitnjace.
Iako se samo na osnovu TSH ne moze reci da je netko u hipo ili hipertireozi, za to su potrebni i hormoni štitnjače
hvala ti puno na objašnjenju
imam još koje pitanje vezano uz štitnjaču. ako je tsh povećan, a T3 i T4 u normali ili ako je samo T3 povećan ili samo T4 a tsh je u normali o čemu se tu radi? svaki put kad vadim hormone štitnjače uvijek je nešto povećano? šta zapravo znaći biti u hipertireozi po laboratorijskim pretragama? i koja je razlika između fT3 i t3 i fT4 i T4?
dr. mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 23:17   #1697
Quote:
dr. mouse kaže: Pogledaj post
hvala ti puno na objašnjenju
imam još koje pitanje vezano uz štitnjaču. ako je tsh povećan, a T3 i T4 u normali ili ako je samo T3 povećan ili samo T4 a tsh je u normali o čemu se tu radi? svaki put kad vadim hormone štitnjače uvijek je nešto povećano? šta zapravo znaći biti u hipertireozi po laboratorijskim pretragama? i koja je razlika između fT3 i t3 i fT4 i T4?
Nadam se da kolega neće zamjeriti što se uplićem u njegov odgovor.

U svjetlu onoga što Vam je kolega već objasnio, stanje u kojem su vrijednosti TSH povišene a vrijednosti T4 i T3 unutar referentnih vrijednosti označuje se kao supklinička hipotireoza.

Radi se o tzv. prikrivenoj (latentnoj) hipotireozi, tj. stanju u kojem štitnjača uz pojačani "napor" još uspijeva proizvesti dovoljnu količinu hormona. Stavovi oko liječenja ovog stanja još nisu u potpunosti usuglašeni, ali u velikom se broju slučajeva propisuje terapija (hormoni štitnjače).

Što se pak T4 i fT4 tiče, treba reći kako se oznaka T4 odnosi na ukupni tiroksin, a fT4 na slobodni i kako u nekim slučajevima vrijednost T4 nije dovoljno pouzdan pokazatelj funkcije štitnjače.

Primjerice, neki puta vrijednosti T4 znaju biti lažno povišene iz brojnih razloga. Neki od njih jesu: uzimanje oralnih kontraceptiva ili preparata estrogena, trudnoća, neke bolesti jetre, nasljedni čimbenici.

U takvim slučajevima je određivanje slobodnih hormona štitnjače pouzdanije od određivanja ukupnih hormona štitnjače.

Postoje i obrnuti slučajevi, primjerice, neki lijekovi lažno povisuju razinu slobodnih hormona štitnjače pa je pouzdanije određivati ukupne hormone.

Zaključno: primarnu hipotireozu, smanjenu funkciju štitnjače (koja je i daleko najčešći oblik hipotireoze) obilježavaju povišena koncentracija TSH i snižena koncentracija fT4 (T4); supkliničku (prikrivenu) hipotireozu blago povišena koncentracija TSH uz normalnu koncentraciju fT4 (T4); centralnu hipotireozu (koja je vrlo rijetka) niska ili normalna razina TSH i snižena razina fT4.

Hipertireoza (povećana funkcija štitnjače) obilježena je, u pravilu, sniženom vrijednošću TSH, uz povišeni fT4 (T4). Postoji i tzv. T3 tireotoksikoza koju obilježavaju povišeni fT3 (T3) uz normalan fT4 (T4) i sniženi TSH. I supklinička (prikrivena) hipertireoza kod koje je TSH snižen, a fT4 (T4) i fT3 (T3) su urednih vrijednosti.

Kao što vidite, interpretacija nalaza vezanih uz funkciju štitnjače je vrlo složena.

Jednako tako, kolega je već naglasio da samo na temelju vrijednosti TSH ne možemo sa sigurnošću zaključiti o kakvom se poremećaju funkcije štitnjače radi.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 00:24   #1698
obojici hvala puno na objašnjenjima, sada su mi neke stvari puno jasnije
dr. mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 00:34   #1699
Kako izracunati LDL? Obicno pise na nalazima, a sad ima samo ove vrijednosti:
HDL 2.82
Kolesterol 10.3
Trigliceridi 1.48

i pitala sam dole, al sad vidim i ovu temu;
imam povišeno željezo
Fe 35.1 (8-30)
Tibc 78.4 (49-75)
Uibc je ok 43.3 (26-59)

uz to imam snižen Segmentiarni (vk DKS?) 41.9 (44-72)

Je li tko ima ideju zasto mi je zeljoze poviseno?
Bila sam uvjerena da sam anemicna..

Ne jedem meso, ne pusim, ne pijem, 30 g. zensko 58kg/168 cm..
Hvala!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:25   #1700
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Kako izracunati LDL? Obicno pise na nalazima, a sad ima samo ove vrijednosti:
HDL 2.82
Kolesterol 10.3
Trigliceridi 1.48

i pitala sam dole, al sad vidim i ovu temu;
imam povišeno željezo
Fe 35.1 (8-30)
Tibc 78.4 (49-75)
Uibc je ok 43.3 (26-59)

uz to imam snižen Segmentiarni (vk DKS?) 41.9 (44-72)

Je li tko ima ideju zasto mi je zeljoze poviseno?
Bila sam uvjerena da sam anemicna..

Ne jedem meso, ne pusim, ne pijem, 30 g. zensko 58kg/168 cm..
Hvala!
Zašto si radila pretrage? Željezo je malo povišeno ali treba znati da su moguće varijacije među ljudima kao i između različitih laboratorija. Referentne vrijednosti nisu iste u svim laboratorijima i ne znači da ako netko ima malo iznad brojke koja je kao "granica normale" da je to i povišeno i nužno patološka pojava. Što se tiče DKS-a, DKS ti je vjerojatno uredan bez obzira na malo manji udio nesegmentiranih neutrofila (nisi napisala vrijednosti za ostale stanice pa pretpostavljam da su u granicama normale). DKS sam za sebe ne znači ama baš ništa!, mora se gledati i apsolutan broj leukocita da bi se komentirao. Npr. netko može imati 20x veći apsolutni broj broj leukocita i leukemiju a da mu je DKS potpuno normalan. Mislim da su tvoji nalazi, ako nemaš nikakve smetnje u granicama normale. Kakve su ti jetrene probe, AST, ALT, GGT?? Možeš ponoviti za koji tjedan. Lijep pozdrav
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.