Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2016., 12:15   #21
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Jasno, ali ne pričam o samoći već o osjećaju nelagode kao problemu. Jer si pitao koje mogu biti negativne strane, osim one socijalnog karaktera.
Hipersenzible osobe imaju osjetljiviji, lakše nadraživ osjetilno-živčani sustav, što često zna iscrpiti. Kao da ne postoji taj neki amortizacijski filter koji odvaja vanjski od unutrašnjeg svijeta. Ako razumiješ o čemu pričam, jel.
naravno da razumijem
ja samo kažem da je ta osobina u nekim aktivnostima prednost, a u nekim naravno mana
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 11:43   #22
Quote:
qwertz90 kaže: Pogledaj post
jednostavno pitanje kako se riješiti hipersenzibilnosti.
Može malo detaljniji uvod u temu?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 06:22   #23
Hipersenzibilnost ili ?

Ja sam muskarac od 20 godina.
Izuzetno sam emotivma osoba. Ne u smislu da stalno placem , nego emocije dozivljavam jako. Jako sam empaticna osoba.Shvatio sam da dozivljavam emocije na potupuno drugaciji nacin nego drugi ljudi. Jako se brinem o tudim osjecajima i kako moji postupci utjecu na druge ljude. Jako dobro citam ljude i njihove stvarne emocije. Jako sam ljubomoran i to pokusavam kriti i ugasiti jer mi razum govori drugacije. Gledao sam simptome za hipersenzibilnost i stvarmo imam neke tocke , a mnogih nemam. Nisu mi problem zvukovi , alergije, ne placem , volim bucna mjesta ,ekstrovertna sam osoba, nisu mi problem nasilni filmovi, nisam umjetnicki tip. A opet ima dodirnih tocaka koje sam vec naveo , a uz to: ne volim biti u centru paznje, osjetljiv sam na kritiku, volim vjezbati sam , dobar sam radnik, kada vidim da neki čovek ili životinja pati, teško to podnosim, stvarno previse razmisljam o nekim stvarima, godi mi jako paznja drugih , tesko neke neke malene i nebitne za druge dogadaje prebolim, sklon sam prema depresiji
Evo trebalo mi je malo da se olakasm i da nekom kazem jer mi tesko tako zivjeti nadam se da ima jos nekoga ovdje na forumu pa da zna kako je to.
Ali valjda je to dobro jer djeca osjete to kod mene . Ja radim puno sa djecom , imam 1 i 90 i 100 kila , i bradu a klinci me se uopce ne boje nego me obozavaju
blackkiller543 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 16:48   #24
nalazim se u svim točkama hipersenzibilnosti, smeta mi glasno i nametljivo društvo, glasni zvukovi, jaka svijetla, emapatičan sa do krajnje granice.
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 16:23   #25
Quote:
blackkiller543 kaže: Pogledaj post
Ja sam muskarac od 20 godina.
Izuzetno sam emotivma osoba. Ne u smislu da stalno placem , nego emocije dozivljavam jako. Jako sam empaticna osoba.Shvatio sam da dozivljavam emocije na potupuno drugaciji nacin nego drugi ljudi. Jako se brinem o tudim osjecajima i kako moji postupci utjecu na druge ljude. Jako dobro citam ljude i njihove stvarne emocije. Jako sam ljubomoran i to pokusavam kriti i ugasiti jer mi razum govori drugacije. Gledao sam simptome za hipersenzibilnost i stvarmo imam neke tocke , a mnogih nemam. Nisu mi problem zvukovi , alergije, ne placem , volim bucna mjesta ,ekstrovertna sam osoba, nisu mi problem nasilni filmovi, nisam umjetnicki tip. A opet ima dodirnih tocaka koje sam vec naveo , a uz to: ne volim biti u centru paznje, osjetljiv sam na kritiku, volim vjezbati sam , dobar sam radnik, kada vidim da neki čovek ili životinja pati, teško to podnosim, stvarno previse razmisljam o nekim stvarima, godi mi jako paznja drugih , tesko neke neke malene i nebitne za druge dogadaje prebolim, sklon sam prema depresiji
Evo trebalo mi je malo da se olakasm i da nekom kazem jer mi tesko tako zivjeti nadam se da ima jos nekoga ovdje na forumu pa da zna kako je to.
Ali valjda je to dobro jer djeca osjete to kod mene . Ja radim puno sa djecom , imam 1 i 90 i 100 kila , i bradu a klinci me se uopce ne boje nego me obozavaju
ako je stvarno ovako kako si napiso, mislim da nema ničega zbog čega bi se trebo puno zabrinjavat.

nastoj samo da te tvoj stupanj osjetljivosti ne odvede/odvuče u svoju negativnu krajnost, u depresiju koju si spomenuo, kao jedan od mogućih primjera. (pre)osjetljiva ličnost ima bezbroj mogućnosti kako taj dio svoje osobnosti kanalizirat u pozitivne, kreativne, ispunjujuće stvari. kao što je, opet za primjer, drugi dio tvoje zadnje rečenice.

imat snagu za takvo što velika je stvar, hipersenzibilnim osobama često je nedostaje čak i kad svog potencijala jesu svjesne.

Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Hipersenzible osobe imaju osjetljiviji, lakše nadraživ osjetilno-živčani sustav, što često zna iscrpiti. Kao da ne postoji taj neki amortizacijski filter koji odvaja vanjski od unutrašnjeg svijeta.
eto, sjajno sažeto.

Zadnje uređivanje Azz : 29.09.2016. at 16:40. Reason: spajanje postova
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 16:51   #26
Imam pitanje za hipersenzibilne,kako funkcionirate u svakodnevnom životu,u socijalnim situacijama,kako se nosite sa svojom preosjetljivosti?
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 19:34   #27
Teško... zapravo ovisi o danu. Mora mi se puno toga posložiti da bi funkcionirala ajmo reći normalno. Ali i onda me mala sitnica izbaci iz dobrog raspoloženja. Najgora je nesigurnost. Pošto nemam baš naj mišljenje o sebi svaka sitnica me pokoleba. Puno puta nešto kao čvrsto odlučim i pod utjecajem drugih ta moja odluka pada u vodu. Pokušavam raditi na sebi i podići nisko samopouzdanje, ali pošto prolazim neku grdu fazu u životu, ne ide baš... ali se trudim...
Mach neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:45   #28
Ja funkcioniram relativno dobro,ali ista stvar,ovisi o puno toga. Nekad je dovoljna i najmanja sitnica da mi pokvari raspoloženje i izbaci me iz ravnoteže i onda dugo razmišljam i proživljavam isto. Mislim da je važno ono što je netko već rekao da treba naći svatko za sebe neki način kako si olakšati svakodnevno funkcioniranje,nekome je to hobi,ugoda vlastitog doma,kućni ljubimac. Nekakva niša za oporavak. Nesigurnost je isto popratna pojava,meni se smanjila,ali pomirila sam se s time da sve to što ide zajedno nikada neće potpuno nestati sviđalo se to meni ili ne i da sam to jednostavno ja.
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:13   #29
Quote:
qwertz90 kaže: Pogledaj post
nalazim se u svim točkama hipersenzibilnosti, smeta mi glasno i nametljivo društvo, glasni zvukovi, jaka svijetla, emapatičan sa do krajnje granice.
Također. I to s godinama sve više. Srećom sam i introvert pa me društvo ljudi ne privlači previše.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 20:40   #30
Quote:
Maggiee kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za hipersenzibilne,kako funkcionirate u svakodnevnom životu,u socijalnim situacijama,kako se nosite sa svojom preosjetljivosti?
Ne pokazuem na van, ali iznutra - rolerkoster Nisi specificirala na koji dio hipersenzibilnosti se točno odnosi tvoje pitanje.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 23:09   #31
Ni ja to ne pokazujem na vani. Mislila sam na neke od negativnih strana kao što je funkcioniranje u socijalnim situacijama. Zanima me postoji li neki način da hipersenzibilna osoba može smanjiti svoj intenzitet doživljavanja i na taj način bolje funkcionirati u društvu,lakše se nositi sa količinom stimulacija ili si svatko od nas koji smo takvi pomaže na neki svoj način
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 09:49   #32
How to Live in this World Being Hypersensitive?

https://lauramarietv.com/how-to-live...ypersensitive/
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:56   #33
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
How to Live in this World Being Hypersensitive?

https://lauramarietv.com/how-to-live...ypersensitive/
Hvala
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:40   #34
Quote:
Maggiee kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za hipersenzibilne,kako funkcionirate u svakodnevnom životu,u socijalnim situacijama,kako se nosite sa svojom preosjetljivosti?
Loše.Nikako.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 12:13   #35
Quote:
Maggiee kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za hipersenzibilne,kako funkcionirate u svakodnevnom životu,u socijalnim situacijama,kako se nosite sa svojom preosjetljivosti?
Teško ... uvijek moram imati dignut štit od vanjskih utjecaja, a to iziskuje veliko ulaganje energije.
Rijetki su dani da mi ništa ne smeta, kad se stvore idealni uvjeti, moji psihofizički i vanjski, svjetovni.
Tad se osjećam kao kraljica, nema toga što u tom trenu ne mogu napraviti, barem imam taj osjećaj.
To je možda jedan dan u mjesecu.. ostali su borba. Nekad imam osjećaj kao da nikakv štit ne postoji, kao da sam direktno na vjetrometini
svih podražaja iz okoline, i osjećam fizičku slabost. Tad se jednostavno povučem u sebe i čekam da prođe, i molim boga da se taj dan ništa
specijalno ne događa. Jako teško sam se s tim nosila do zrele dobi, sad je lakše psihički, ali teže fizički. Ispere me i isiše i onda
mogu samo što dalje od ljudi. Hm, nekad je teško objasniti zašto se ne mogu s nekim naći, a razlog je upravo prevelik umor od svih podražaja..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 14:40   #36
Quote:
Maggiee kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za hipersenzibilne,kako funkcionirate u svakodnevnom životu,u socijalnim situacijama,kako se nosite sa svojom preosjetljivosti?
Iscrpljujuce i tesko. Nikad se nisam osjecala poletno niti potpuno opusteno (osim kod kuce ili u periodima izlazaka kada bi se cugalo). Nemam apsolutno nikakav unutarnji stit od vanjskih utjecaja, sve me dira i opterecuje, a okolina pogotovo. Umaraju me oni svakodnevni razgovori o nicemu, sklona sam jedino dubljim i ozbiljnijim temama, a u svoj zivot pustam i cijelo srce otvaram jedino neiskvarenim osobama, ostale izbjegavam koliko mogu.
Rain8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:29   #37
Quote:
qwertz90 kaže: Pogledaj post
nalazim se u svim točkama hipersenzibilnosti, smeta mi glasno i nametljivo društvo, glasni zvukovi, jaka svijetla, emapatičan sa do krajnje granice.
Mislim da je dosta slično i kod mene. Bio je jedan period kad je sa zvukovima bilo posebno frustrirajuće sad više obraćam pažnju i smetaju mi anksioznost, soc. fobija i opsesije. Kad je anksioznost manja kao da je i to manje, a za empatiju ne važi a niko nema ništa od nje a ja imam štete jer je nazadna mutna i napadna, pomešana sa opsesijama. To mi je verovatno osobenost psihe u kompletu sa svim iskustvima, teško se rešava.
AllhemicaR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.