Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2016., 13:17   #1
Bolji sam od tebe

Zašto cijeli svoj život imam osjećaj da sam pametniji/bolji/duhovniji od svih ljudi koje upoznajem i s kojima se družim? Zbog čega imam osjećaj da se ostali ljudi bave trivijalnim i glupim stvarima, i znaju mnoštvo informacija o stvarima koje se meni čine da su za život nebitne, a o bitnim stvarima ne razmišljaju/ne komuniciraju o njima/ne zanimaju ih? Ima li tko da dijeli moje osjećaje? Ima li nekoga tko misli da sam glup/egocentričan/tašt? Voli bi čuti vaša razmišljanja..
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 15:14   #2
Bit ce da imas jako samopozdanje mnogi bi voljeli biti bar 50% kao ti ali imaju brige i svako malo zivot ih spusti na zemlju,podrzavam te treba vjerovat samo sebi i to je to, al treba biti malo ponizan i razumjeti druge pozdrav

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
jure86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 15:52   #3


Ovo je mozda prije tema za psihokauc PDF
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 16:02   #4
Quote:
addx kaže: Pogledaj post


Ovo je mozda prije tema za psihokauc PDF
Ovaj put se slažem s tobom.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 16:20   #5
Quote:
jure86 kaže: Pogledaj post
Bit ce da imas jako samopozdanje mnogi bi voljeli biti bar 50% kao ti ali imaju brige i svako malo zivot ih spusti na zemlju,podrzavam te treba vjerovat samo sebi i to je to, al treba biti malo ponizan i razumjeti druge pozdrav
Odličan upis. I slažem se s tobom. Dobro bi mi došlo poniznosti, ali joj ponos ne da da diše
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 16:50   #6
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Zašto cijeli svoj život imam osjećaj da sam pametniji/bolji/duhovniji od svih ljudi koje upoznajem i s kojima se družim? Zbog čega imam osjećaj da se ostali ljudi bave trivijalnim i glupim stvarima, i znaju mnoštvo informacija o stvarima koje se meni čine da su za život nebitne, a o bitnim stvarima ne razmišljaju/ne komuniciraju o njima/ne zanimaju ih? Ima li tko da dijeli moje osjećaje? Ima li nekoga tko misli da sam glup/egocentričan/tašt? Voli bi čuti vaša razmišljanja..
Nisi napisao na temelju čega misliš da si pametniji/bolji/duhovitiji od ljudi koje poznaješ pa je teško ocijeniti imaš li pravo ili si samo umišljen. Moguće je i jedno i drugo. Moguće je da si kopljima iznad drugih, ali i da ti se to samo čini.

Zato bi bilo dobro da preispitaš sebe, odnosno zašto misliš da je tako.

Ljudi nisu savršeni, daleko od toga, ali treba ih voljeti i cijeniti upravo takvima kakvi jesu. To što su lošiji od tebe ne znači da nisu vrijedni tvoje pomoći i tvoje ljubavi. Upravo suprotno, jači uvijek pomaže slabijima.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 16:55   #7
Quote:
addx kaže: Pogledaj post


Ovo je mozda prije tema za psihokauc PDF
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Ovaj put se slažem s tobom.
Apsolutno. Lock out.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 16:56   #8
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Zašto cijeli svoj život imam osjećaj da sam pametniji/bolji/duhovniji od svih ljudi koje upoznajem i s kojima se družim? Zbog čega imam osjećaj da se ostali ljudi bave trivijalnim i glupim stvarima, i znaju mnoštvo informacija o stvarima koje se meni čine da su za život nebitne, a o bitnim stvarima ne razmišljaju/ne komuniciraju o njima/ne zanimaju ih? Ima li tko da dijeli moje osjećaje? Ima li nekoga tko misli da sam glup/egocentričan/tašt? Voli bi čuti vaša razmišljanja..
pitanje je: na temelju čega tvrdiš da ti razmišljaš o "za život bitnim temama" a ostali ne razmišjaju?
ukoliko od dojma završiš na pojmu i spoznaji da je izrečeno istinito, shvati da si cinik i da nisi jedini ali da se hejt ne baca javno i u istoj mjeri kao "samo ljubav filozofija"
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 16:57   #9
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Zašto cijeli svoj život imam osjećaj da sam pametniji/bolji/duhovniji od svih ljudi koje upoznajem i s kojima se družim? Zbog čega imam osjećaj da se ostali ljudi bave trivijalnim i glupim stvarima, i znaju mnoštvo informacija o stvarima koje se meni čine da su za život nebitne, a o bitnim stvarima ne razmišljaju/ne komuniciraju o njima/ne zanimaju ih? Ima li tko da dijeli moje osjećaje? Ima li nekoga tko misli da sam glup/egocentričan/tašt? Voli bi čuti vaša razmišljanja..
Zato što si glup i umišljen, vrlo gadna kombinacija.
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:11   #10
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Nisi napisao na temelju čega misliš da si pametniji/bolji/duhovitiji od ljudi koje poznaješ pa je teško ocijeniti imaš li pravo ili si samo umišljen. Moguće je i jedno i drugo. Moguće je da si kopljima iznad drugih, ali i da ti se to samo čini.

Zato bi bilo dobro da preispitaš sebe, odnosno zašto misliš da je tako.

Ljudi nisu savršeni, daleko od toga, ali treba ih voljeti i cijeniti upravo takvima kakvi jesu. To što su lošiji od tebe ne znači da nisu vrijedni tvoje pomoći i tvoje ljubavi. Upravo suprotno, jači uvijek pomaže slabijima.
Duhovniji, ne duhovitiji. Na temelju toga što razum prevladava nad mojim emocijama. Nije uvijek bilo tako. Dapače, prije je bilo baš suprotno od toga. Bio sam rob svojim emocijama. Tu promjenu sam postigao trudom. I sazrijevanjem. Mislio sam da je to normalno. I da svi kroz to prođu kad uđu u 20-e godine. Ali sve više vidim da prevladavaju nezreli ljudi (čak i u pozamašnijim godinama).

Voljenje i cijenjenje mi ne ide od ruke. Kako da njegujem te kvalitete u sebi?
Ovo što sam podcrtao mi se jako sviđa. Hvala na odgovoru
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
pitanje je: na temelju čega tvrdiš da ti razmišljaš o "za život bitnim temama" a ostali ne razmišjaju?
ukoliko od dojma završiš na pojmu i spoznaji da je izrečeno istinito, shvati da si cinik i da nisi jedini ali da se hejt ne baca javno i u istoj mjeri kao "samo ljubav filozofija"
Pa ne znam. To je dobro pitanje. Morat ću još razmisliti o njemu.

Volio bi uloviti ljude s kojima razgovaram u tome da kad im postavim neko pitanje, da se zamisle, da kontempliraju, meditiraju o odgovoru na to pitanje. Da mi ne daju odgovor odmah, nego sutra, prekosutra, za tjedan dana. A ne da mi daju odgovore po šabloni, bit će bolje, tako ti je to, takav je život... To je meni neki pokazatelj po kojemu razaznavam razmišlja li netko stvarno, ili bježi od razmišljanja, kontemplacije i meditacije..

Ovo podcrtano nisam skužio. Molio bih te da mi pojasniš malo jednostavnije
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Zato što si glup i umišljen, vrlo gadna kombinacija.
Vjerujem da je. Ali ne za mene, nego za ljude oko mene. Hvala ti na odgovoru
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:27   #11
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Duhovniji, ne duhovitiji. Na temelju toga što razum prevladava nad mojim emocijama. Nije uvijek bilo tako. Dapače, prije je bilo baš suprotno od toga. Bio sam rob svojim emocijama. Tu promjenu sam postigao trudom. I sazrijevanjem. Mislio sam da je to normalno. I da svi kroz to prođu kad uđu u 20-e godine. Ali sve više vidim da prevladavaju nezreli ljudi (čak i u pozamašnijim godinama).

Voljenje i cijenjenje mi ne ide od ruke. Kako da njegujem te kvalitete u sebi?
Ovo što sam podcrtao mi se jako sviđa. Hvala na odgovoru

Pa ne znam. To je dobro pitanje. Morat ću još razmisliti o njemu.

Volio bi uloviti ljude s kojima razgovaram u tome da kad im postavim neko pitanje, da se zamisle, da kontempliraju, meditiraju o odgovoru na to pitanje. Da mi ne daju odgovor odmah, nego sutra, prekosutra, za tjedan dana. A ne da mi daju odgovore po šabloni, bit će bolje, tako ti je to, takav je život... To je meni neki pokazatelj po kojemu razaznavam razmišlja li netko stvarno, ili bježi od razmišljanja, kontemplacije i meditacije..

Ovo podcrtano nisam skužio. Molio bih te da mi pojasniš malo jednostavnije


Vjerujem da je. Ali ne za mene, nego za ljude oko mene. Hvala ti na odgovoru
ukoliko budeš javno grintao i iskazivao svoje negodovanje jer si ljut u kakvom društvu živiš padaš u "opasnost" da ljudi počnu zazirat od tebe.... ne prodaje s sveopći hejt dobro kao "samo ljubav"... kad bi nama svima došlo iz guzice u glavu da stvari koje radimo su načelno krive, ovaj svijet bi bio dosta hit, međutim svi mi živimo u svijetu gdje vlada jedino "confirmation bias". i super nam je, zato što nemamo zahtjeva, ljudi su konformisti. i ja sam ponekad, a uvijek sam urlala koliki sam cinik,
yea right....

u životu si možeš naći ljude koji će imati volje i vremena kontemplirati sa tobom.... samo i treba naći....
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:34   #12
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
ukoliko budeš javno grintao i iskazivao svoje negodovanje jer si ljut u kakvom društvu živiš padaš u "opasnost" da ljudi počnu zazirat od tebe.... ne prodaje s sveopći hejt dobro kao "samo ljubav"... kad bi nama svima došlo iz guzice u glavu da stvari koje radimo su načelno krive, ovaj svijet bi bio dosta hit, međutim svi mi živimo u svijetu gdje vlada jedino "confirmation bias". i super nam je, zato što nemamo zahtjeva, ljudi su konformisti. i ja sam ponekad, a uvijek sam urlala koliki sam cinik,
yea right....

u životu si možeš naći ljude koji će imati volje i vremena kontemplirati sa tobom.... samo i treba naći....
Nisam ljut. Samo sam razočaran. Tražim nekoga tko će moći parirati samnom.

To da ljudi počnu zazirati od mene mi uopće ne smeta. Dapače, imponira mi. To mi se već i počelo događati, i mogu reći da uživam u tom procesu

Gdje da ih tražim?
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:38   #13
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Nisam ljut. Samo sam razočaran. Tražim nekoga tko će moći parirati samnom.

Gdje da ih tražim?
Traži moderatora ovdje. If any.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:43   #14
Pa možda ne misliš krivo. Netko je u ovome svijetu zaista najbolji u stvarima koje si naveo.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:49   #15
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Traži moderatora ovdje. If any.
Gdje da ga tražim?
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Pa možda ne misliš krivo. Netko je u ovome svijetu zaista najbolji u stvarima koje si naveo.
Jesam to ja?
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:52   #16
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Nisam ljut. Samo sam razočaran. Tražim nekoga tko će moći parirati samnom.

To da ljudi počnu zazirati od mene mi uopće ne smeta. Dapače, imponira mi. To mi se već i počelo događati, i mogu reći da uživam u tom procesu

Gdje da ih tražim?

pa onda si došao na dobro mjesto. svatko tko se u životu počeo malo ozbiljnije bavit filozofijom i mojoj blizini je postao cini. Ako smijem pitati, koliko ti je godina
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:53   #17
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Jesam to ja?
Pa budi, što sad. Drugima 'ni u džep ni iz džepa'.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 18:58   #18
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je. Ali ne za mene, nego za ljude oko mene. Hvala ti na odgovoru
Ne za ljude oko tebe, nego za tebe, glup si i umišljen, ali ne brini, život nas sve svede na pravu mjeru...

Sad si u dvadesetima? Hoće to tako u dvadesetima, misliš da si najnaj u svemu, čujemo se kad uđeš u tridesete, a ako se do onda ne opametiš, čujemo se kad uđeš u četrdesete, a ako...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 19:06   #19
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
pa onda si došao na dobro mjesto. svatko tko se u životu počeo malo ozbiljnije bavit filozofijom i mojoj blizini je postao cini. Ako smijem pitati, koliko ti je godina
Dvajst i kusur. A tebi?
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Pa budi, što sad. Drugima 'ni u džep ni iz džepa'.
Ma ipak mislim da nisam. Ne bi volio biti najbolji. Znaš ono, najbolji sam i znam to. Nego da se moraš boriti i natjecati svaki dan. Ovaj me prestigao danas, ma vidjet će on.. Sutra ću bit bolji od njega
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ne za ljude oko tebe, nego za tebe, glup si i umišljen, ali ne brini, život nas sve svede na pravu mjeru...

Sad si u dvadesetima? Hoće to tako u dvadesetima, misliš da si najnaj u svemu, čujemo se kad uđeš u tridesete, a ako se do onda ne opametiš, čujemo se kad uđeš u četrdesete, a ako...
Pa dobro. Glup sam i umišljen, to smo već utvrdili. Zašto je to gadno za mene, to pak nisam skužio. Hoćeš mi objasniti?
Čujemo se. Nemoj zaboraviti na mene. Javim ti se 15.10.2026.
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 19:20   #20
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Pa dobro. Glup sam i umišljen, to smo već utvrdili. Zašto je to gadno za mene, to pak nisam skužio. Hoćeš mi objasniti?
Gadno je zato jer će te ta kombinacija spriječiti u realnom sagledavanju situacije, za što ćeš u konačnici platiti određenu cijenu, pitanje je samo koliku...

Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Čujemo se. Nemoj zaboraviti na mene. Javim ti se 15.10.2026.
Vjerojatno je da ću ja na tebe zaboraviti, a ti na mene nećeš, sjetit ćeš se mene kad te život svede na mjeru...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.