Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2016., 19:24   #21
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Dvajst i kusur. A tebi?
slično je to... 20 i 4 više
eto, valjda te oprala statusna tjeskoba pa si se počeo buditi.... a nalik Matrixu, buđenje uopće nije fantastično
nema te što brinuti ako si zabrinut, samo si uočio da si ti se kapaciteti proširili, nema logičnijeg nego tjerati naprijed
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 19:25   #22
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Gadno je zato jer će te ta kombinacija spriječiti u realnom sagledavanju situacije, za što ćeš u konačnici platiti određenu cijenu, pitanje je samo koliku...

Vjerojatno je da ću ja na tebe zaboraviti, a ti na mene nećeš, sjetit ćeš se mene kad te život svede na mjeru...
Kakvu cijenu?
Onda moraš poraditi na memoriji. Ja tebe zaboraviti neću sigurno. Evo stavio sam te i u potpis, da te ne zaboravim. Pošto smo dosta slični, vjerujem da će ti potpis imponirati

EDIT:
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
slično je to... 20 i 4 više
eto, valjda te oprala statusna tjeskoba pa si se počeo buditi.... a nalik Matrixu, buđenje uopće nije fantastično
nema te što brinuti ako si zabrinut, samo si uočio da si ti se kapaciteti proširili, nema logičnijeg nego tjerati naprijed
Ma nisam zabrinut. Samo sam osupnut.
Ma zašto ići samo naprijed. Ja bi se na nekim mjestima malo i zadržao. Oslastio brke, plesao, pjevao i uživao
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 19:31   #23
Autoru je dvadesetak godina i misli da je pametniji od svih s kojima se druži.
Čekaj malo da te život 'spusti'. Većina nas je to mislila u tim godinama.
Ne treba se spuštati ispod drugih, ali ni toliko uzdizati.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 19:36   #24
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Ma nisam zabrinut. Samo sam osupnut.
Ma zašto ići samo naprijed. Ja bi se na nekim mjestima malo i zadržao. Oslastio brke, plesao, pjevao i uživao

malo te pere egotrip, ali i to će prestat
kad se s tim egoizmom pomiješa spoznaja koja smo mi zapravo šaka jada
but, that's just me
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 19:41   #25
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autoru je dvadesetak godina i misli da je pametniji od svih s kojima se druži.
Čekaj malo da te život 'spusti'. Većina nas je to mislila u tim godinama.
Ne treba se spuštati ispod drugih, ali ni toliko uzdizati.
Kojem autoru, tj. kome se obraćaš? Govoriš nekome o meni, ili meni? Zbog čega treće lice..
Zbog čega se ne treba uzdizati? Meni je lijepo iznad običnih ljudi..
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
malo te pere egotrip, ali i to će prestat
kad se s tim egoizmom pomiješa spoznaja koja smo mi zapravo šaka jada
but, that's just me
Mislim da neće nikad
Pa ne znam. Ja o sebi imam poprilično dobro mišljenje. Zbog čega imati mišljenje o sebi da si šaka jada?
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 19:54   #26
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Kojem autoru, tj. kome se obraćaš? Govoriš nekome o meni, ili meni? Zbog čega treće lice..
Zbog čega se ne treba uzdizati? Meni je lijepo iznad običnih ljudi..

Mislim da neće nikad
Pa ne znam. Ja o sebi imam poprilično dobro mišljenje. Zbog čega imati mišljenje o sebi da si šaka jada?

zato što sam sama naučila da spoznavanjem svijeta uočavam koliko toga ne znam... misliš da se tvojim povećanjem znanja tvoje neznanje eksponencijalno smanjuje.... ali ne samo spoznaješ koliko se neznanje produbljuje, stvari postaju sve relativnije.
uočavaš da nećeš ništa bolje vladati situacijama ako spoznaš što se događa jer u jednu stvar ne možeš proniknuti... prokletstvo slobodne volje, ponašat ćeš se kao Übermensch Nietzscheov ali ćeš vrlo vjerojatno kroz vrijeme shvatiti da ti nisi nikakv Übermensch kad se skinu sve maske
ako me bereš
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 20:04   #27
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
zato što sam sama naučila da spoznavanjem svijeta uočavam koliko toga ne znam... misliš da se tvojim povećanjem znanja tvoje neznanje eksponencijalno smanjuje.... ali ne samo spoznaješ koliko se neznanje produbljuje, stvari postaju sve relativnije.
uočavaš da nećeš ništa bolje vladati situacijama ako spoznaš što se događa jer u jednu stvar ne možeš proniknuti... prokletstvo slobodne volje, ponašat ćeš se kao Übermensch Nietzscheov ali ćeš vrlo vjerojatno kroz vrijeme shvatiti da ti nisi nikakv Übermensch kad se skinu sve maske
ako me bereš
Fora. To sam i ja doživio, da mi se neznanje produbljuje, ali me to još samo dodatno osnažilo u vjerovanju da sam bolji/pametniji od drugih..

Nisam čitao Fridriha, ali mi je na željolisti Kako misliš da ne možeš bolje vladati situacijama ako spoznaš šta se događa? I da ne možeš proniknuti u prokletstvo slobodne volje?

Kako se taj Übermensch ponaša? Vjerujem da nisam nikakav supermen, ali mislim da je to skidanje masaka baš i uzrok moje taštine..
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 20:22   #28
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Fora. To sam i ja doživio, da mi se neznanje produbljuje, ali me to još samo dodatno osnažilo u vjerovanju da sam bolji/pametniji od drugih..

Nisam čitao Fridriha, ali mi je na željolisti Kako misliš da ne možeš bolje vladati situacijama ako spoznaš šta se događa? I da ne možeš proniknuti u prokletstvo slobodne volje?

Kako se taj Übermensch ponaša? Vjerujem da nisam nikakav supermen, ali mislim da je to skidanje masaka baš i uzrok moje taštine..
Ma hoću reći, Care Mrazomore, da samim time što si ti uočio uzroke u nekim situacijama ti često neće koristiti pretjerano. Ljudi se jednostavno ponašaju kretenski i iracionalno zato što mogu i nema ništa što ti možeš učiniti po tom pitanju.
Ne negiram tvoju "superiornost" u pojedinim situacijama... ali globalno... brijem da budeš s vremenom shvatio da smo svi mi šaka jada.

Kako se Übermensch ponaša? ne bih voljela se upuštati u neke duže rasprave o tome s obzirom na to da ja nisam nešto pretjerano upoznata s Nietzscheom, preporučam ti Cambride companion to Nietzsche ukoliko te isti zanima.... zapravo, preporučujem ti Cambridge companion in general ukoliko si zaista zagrizao za filozofiju.
ali ukratko:
Nietzsche promatra čovjeka pod vidikom neprestanog samonadilaženja, koje je na početku svog djela Tako je govorio Zaratustra izrazio uz pomoć triju metamorfoza. Tri stadija koja predočuju ovu evoluciju prikazao je slikama deve, lava i djeteta. Deva predočuje čovjeka opterećenog moralom i religijom i takve navike treba što prije odbaciti ne bi li zauzeo stav lava koji je jak i autonoman i gospodar vlastitih čina taj Übermensch nije Nietzshceov krajnji ideal već začudo, dijete, čija je sloboda povezana sa iskrenošću, pravednošću i ljubavlju gdje čovjek doživljava punu realizaciju.

EDIT: načelno sam ja to tako shvatila sa Nietzscheom međutim, sama ne prihvaćam ovaj stadij djeteta... ne vjerujem u te priče sa pravednošću... brijem da smo svi dobri i pravedni do trnutka dok nismo u posjedu moći, nakon toga, sve pada u vodu.... ljude rajca moć (u mom svijetu)
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:50   #29
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
Ma hoću reći, Care Mrazomore, da samim time što si ti uočio uzroke u nekim situacijama ti često neće koristiti pretjerano. Ljudi se jednostavno ponašaju kretenski i iracionalno zato što mogu i nema ništa što ti možeš učiniti po tom pitanju.
Ne negiram tvoju "superiornost" u pojedinim situacijama... ali globalno... brijem da budeš s vremenom shvatio da smo svi mi šaka jada.

Kako se Übermensch ponaša? ne bih voljela se upuštati u neke duže rasprave o tome s obzirom na to da ja nisam nešto pretjerano upoznata s Nietzscheom, preporučam ti Cambride companion to Nietzsche ukoliko te isti zanima.... zapravo, preporučujem ti Cambridge companion in general ukoliko si zaista zagrizao za filozofiju.
ali ukratko:
Nietzsche promatra čovjeka pod vidikom neprestanog samonadilaženja, koje je na početku svog djela Tako je govorio Zaratustra izrazio uz pomoć triju metamorfoza. Tri stadija koja predočuju ovu evoluciju prikazao je slikama deve, lava i djeteta. Deva predočuje čovjeka opterećenog moralom i religijom i takve navike treba što prije odbaciti ne bi li zauzeo stav lava koji je jak i autonoman i gospodar vlastitih čina taj Übermensch nije Nietzshceov krajnji ideal već začudo, dijete, čija je sloboda povezana sa iskrenošću, pravednošću i ljubavlju gdje čovjek doživljava punu realizaciju.

EDIT: načelno sam ja to tako shvatila sa Nietzscheom međutim, sama ne prihvaćam ovaj stadij djeteta... ne vjerujem u te priče sa pravednošću... brijem da smo svi dobri i pravedni do trnutka dok nismo u posjedu moći, nakon toga, sve pada u vodu.... ljude rajca moć (u mom svijetu)
Bili su nam izbrisali temu, ali evo vraćena je. Samo je na drugom podforumu jer je bila krivo postavljena. Vraćamo se u funkciju i u daljnju raspravu
Je, ljudi se ponašaju glupo, ali nije istina da u tim situacijama ne možeš napraviti ništa. Uvijek možeš utjecati na svoje misli, emocije i pristup drugim ljudima i problemima s njima. A to često loptu stavlja pred tvoje noge..
Pa ne znam. Zasad se ne slažem s time, ali vidjet ćemo s vremenom Zagrizao za filozofiju jesam, tako da ću te uzeti za riječ. Budem pročitao Cambride companion.
Ovo sa devom, lavom i djetetom zvuči jako zanimljivo. Mislim da ću ja ostati u fazi lava neko vrijeme. Paše mi biti on top of the food chain trenutno :P
Uff, to sa posjedovanjem moći je tema sama po sebi. Morao bi si dobro posvjestiti svoje ponašanje sada, da mogu zamisliti kako bi se ponašao kad bi došao u dodir sa stvarnom ovosvjetksom moći (iliti parama). Šta misliš kakva bi ti bila kad bi bila moćna? I zašto ne prihvaćaš stadij djeteta? I zašto ne vjeruješ u priče sa pravednošću?
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 18:49   #30
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Duhovniji, ne duhovitiji.
Dok god dijeliš ljude na one iznad/ispod sebe, daleko si od duhovnosti
Ja bih rekla da te krasi sitna narcisoidnost (neobuzdan ego), nedostatak samokritičnosti i neskromnost.
Kako da poradiš na tome? Razmišljaj kako od svakog čovjeka (neovisno o tome nalaze li se iznad ili ispod 'tvoje ljestvice) možeš naučiti nešto novo. Počni tražiti to u ljudima.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:16   #31
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Zbog čega imam osjećaj da se ostali ljudi bave trivijalnim i glupim stvarima, i znaju mnoštvo informacija o stvarima koje se meni čine da su za život nebitne, a o bitnim stvarima ne razmišljaju/ne komuniciraju o njima/ne zanimaju ih?
koje stvari kojima se ljudi bave smatras glupima i sto smatras bitnim informacijama?
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:23   #32
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Zašto cijeli svoj život imam osjećaj da sam pametniji/bolji/duhovniji od svih ljudi koje upoznajem i s kojima se družim? Zbog čega imam osjećaj da se ostali ljudi bave trivijalnim i glupim stvarima, i znaju mnoštvo informacija o stvarima koje se meni čine da su za život nebitne, a o bitnim stvarima ne razmišljaju/ne komuniciraju o njima/ne zanimaju ih? Ima li tko da dijeli moje osjećaje? Ima li nekoga tko misli da sam glup/egocentričan/tašt? Voli bi čuti vaša razmišljanja..
https://en.wikipedia.org/wiki/Dunnin...3Kruger_effect

nistanovo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:30   #33
malo ste se prenaglili sa zakljuccima. to sto netko misli da je superiorniji od drugih ne znaci da druge omalovazava ili tretira na bilo koji los nacin. ako pogledamo malo nacin na koji covjek govori mozemo vidjeti kako mu nije glavni fokus on sam (dakle ego) vec postavlja pitanja i razgovara. netko tko ima problem s egom opisivao bi sebe u vise detalja od ovoga i to bi mu bio glavni fokus. detaljno objasniti kako je on jeben, a to ovdje nije slucaj.
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:42   #34
Što je bitno ? (smisao života, i ponašanje, većine ljudi se zove normalnost)

(meni se čini da se o bitnome neda razgovarati sa nikime osim eventualno sobom, biti ljut na svijet, ljude, da ali sve manje i manje, to je dobar put života za tip ljudi kakav se činiš ili predstavljaš..inače ako kritiziraš onda si isti samo to ne želiš priznati..a u boljem slučaju dio tvog nekog ne osvještenog kompleksa je takav)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:46   #35
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Što je bitno ? (smisao života, i ponašanje, većine ljudi se zove normalnost)

(meni se čini da se o bitnome neda razgovarati sa nikime osim eventualno sobom, biti ljut na svijet, ljude, da ali sve manje i manje, to je dobar put života za tip ljudi kakav se činiš ili predstavljaš..inače ako kritiziraš onda si isti samo to ne želiš priznati..a u boljem slučaju dio tvog nekog ne osvještenog kompleksa je takav)
postoji razlika izmedju razmisljanja koja te vodi do odredjenih zakljucaka koji su podkrijepljeni konkretnim stvarima iz svijeta i nacina na koji zakljucuje vecina ljudi - prema onome sto su naucili kao djeca i sto koriste kao neke difoltne predloske preko kojih onda percipiraju svijet.
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:55   #36
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
postoji razlika izmedju razmisljanja koja te vodi do odredjenih zakljucaka koji su podkrijepljeni konkretnim stvarima iz svijeta i nacina na koji zakljucuje vecina ljudi - prema onome sto su naucili kao djeca i sto koriste kao neke difoltne predloske preko kojih onda percipiraju svijet.
Pod - konkretnim stvarima...misliš na ponašanje ljudi ?

Dakle svijet živi u laži (istina se potiskuje) ali se to zove normalnost, oni koji to zaključe i ustraju su ne prilagođeni, ili poluprilagođeni u slučaju ako odustanu od sebe (većina ljudi tako i pasivno su agresiva) ili ako nemaju potrebne volje da izdrže svojim putem te padnu pod utjecaj normalnosti.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:09   #37
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Dok god dijeliš ljude na one iznad/ispod sebe, daleko si od duhovnosti
Ja bih rekla da te krasi sitna narcisoidnost (neobuzdan ego), nedostatak samokritičnosti i neskromnost.
Kako da poradiš na tome? Razmišljaj kako od svakog čovjeka (neovisno o tome nalaze li se iznad ili ispod 'tvoje ljestvice) možeš naučiti nešto novo. Počni tražiti to u ljudima.
Znam da sam daleko od duhovnosti. Ali sam bliže njoj od običnih ljudi.
Ovo što mi preporučuješ i radim skoro svaki dan. Naučio sam jako dobro slušati. I šutjeti. I biti pristuan. I vrlo malo pričati. To me nažalost i dovelo do toga da od drugih rijetko kada imam što pametno i čuti, i naučiti...
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
koje stvari kojima se ljudi bave smatras glupima i sto smatras bitnim informacijama?
Glupim stvarima smatram sve stvari koje ne igraju nikakvu ulogu u tvom životu. Poznajem ljude koji znaju puno o politici, a ne bave se politikom. Znaju puno o dobrim autima, koje vjerojatno nikada neće posjedovati. Znaju puno o ulaganju, a nikada nisu ulagali..

Bitne stvari su, za mene, razmišljati o onome što govorim, o onome o čemu razmišljam, o onome što osjećam. O problemima koje imam sa drugim ljudima. To su vrlo bitne stvari o kojima bi htio razgovarati s drugim ljudima. Ali kada krenem pričati o takvim stvarima mi se govori da volim filozofirati, da se volim mentalno izdrkavati, da se volim raspravljati i svađati, i da volim biti u pravu... Sve od toga je istina. Ali zašto ljudi bježe od tih stvari, i takvih razgovora, to neznam..
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
malo ste se prenaglili sa zakljuccima. to sto netko misli da je superiorniji od drugih ne znaci da druge omalovazava ili tretira na bilo koji los nacin. ako pogledamo malo nacin na koji covjek govori mozemo vidjeti kako mu nije glavni fokus on sam (dakle ego) vec postavlja pitanja i razgovara. netko tko ima problem s egom opisivao bi sebe u vise detalja od ovoga i to bi mu bio glavni fokus. detaljno objasniti kako je on jeben, a to ovdje nije slucaj.
Hvala ti na ovako pozitivnom komentaru, ali vjerujem i da ovo što ostali govore itekako drži vodu. Ja jesam egoističan i ponosan. Ali ne smatram te stvari manama. Nego vrlinama. Mislim da bi svi trebali biti i egoistični i ponosni. Ponosni na to što svađu mogu preusmjeriti u razgovor. Ponosni što ljutnju mogu pretvoriti u suosjećanje. Ponosni što mogu odlučivati da budu racionalni..
Dunning and Kruger have postulated that the effect is the result of internal illusion in those of low ability, and external misperception in those of high ability: "The miscalibration of the incompetent stems from an error about the self, whereas the miscalibration of the highly competent stems from an error about others."

Ovo me poprilično dobro opisuje. Oduvijek sam se ponosio time da kad drugi puno pričaju o meni nebitnim stvarima, ja mogu slušati i biti prisutan. Jako se ponosim time. I da mogu svađu pretvoriti u razgovor. Znam da su to low ability-ji. Ali meni su high ability-ji
EDIT: Ponosan što mogu spašavati muhe i paukove u svojoj kući, i u kućama ljudi kod kojih dođem od ubijanja. Ponosan što se mogu veseliti životu životinja koje mnogi ljudi smatraju nebitnima. Vjerujem da se na kraju krajeva i te životinje vesele životu. Zato i radim to što radim

@ SmokeyTaboo & Fantasist. Neću vas prekidati. Samo nastavite. Zanimljivo mi vas je slušati/čitati
P.S. Hvala svima na odgovorima. Dali ste odlične odgovore svi

Zadnje uređivanje CarMrazomor : 17.10.2016. at 21:24.
CarMrazomor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:49   #38
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Ali kada krenem pričati o takvim stvarima mi se govori da volim filozofirati, da se volim mentalno izdrkavati, da se volim raspravljati i svađati, i da volim biti u pravu... Sve od toga je istina. Ali zašto ljudi bježe od tih stvari, i takvih razgovora, to neznam..
volis raspravljati zato da bi mogao dati sto bolji odgovor i osjecati se bolje u vezi sebe zbog toga ili zato sto volis cuti nekoga tko je intelektualno poticajan?

Quote:
Hvala ti na ovako pozitivnom komentaru, ali vjerujem i da ovo što ostali govore itekako drži vodu. Ja jesam egoističan i ponosan. Ali ne smatram te stvari manama. Nego vrlinama. Mislim da bi svi trebali biti i egoistični i ponosni. Ponosni na to što svađu mogu preusmjeriti u razgovor. Ponosni što ljutnju mogu pretvoriti u suosjećanje. Ponosni što mogu odlučivati da budu racionalni..
svadja preusmjerena na razgovor nije losa stvar. ljutnja pretvorena u empatiju nije losa stvar. svjesno gledati cinjenice i izvoditi zakljucke iz toga nije losa stvar. i zasto bi ponos na tako nesto bio los? eto, ovo ti je prva izjava zbog koje mislim da bi mogao biti egomanijak. ili zakljucujes ispravno - da je pozitivno - i zelis se pokazati kao lazno skroman. ili ne razumijes logiku, da je pozitivno i delusional si. koje je od toga?

@Fantasist,

pa.. pogledaj nacin na koji pisem recimo. pisem tocno iz cega zakljucujem ono o cemu govorim. kad mi netko kaze "ja mislim da je tako", "imam osjecaj", "cini mi se" ili stogod, a da ne vidim tocan nacin na koji je dosao do zakljucka i ne vidim logiku u tome, zakljucit cu da je osoba subjektivna. nije konkretno
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 01:07   #39
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Zašto cijeli svoj život imam osjećaj da sam pametniji/bolji/duhovniji od svih ljudi koje upoznajem i s kojima se družim? Zbog čega imam osjećaj da se ostali ljudi bave trivijalnim i glupim stvarima, i znaju mnoštvo informacija o stvarima koje se meni čine da su za život nebitne, a o bitnim stvarima ne razmišljaju/ne komuniciraju o njima/ne zanimaju ih? Ima li tko da dijeli moje osjećaje? Ima li nekoga tko misli da sam glup/egocentričan/tašt? Voli bi čuti vaša razmišljanja..
Baš cijeli život?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 08:06   #40
Quote:
CarMrazomor kaže: Pogledaj post
Znam da sam daleko od duhovnosti. Ali sam bliže njoj od običnih ljudi.
Ovo što mi preporučuješ i radim skoro svaki dan. Naučio sam jako dobro slušati. I šutjeti. I biti pristuan. I vrlo malo pričati. To me nažalost i dovelo do toga da od drugih rijetko kada imam što pametno i čuti, i naučiti...
Nisam mislila da naučiš aktivno slušati. Taj dio se više odnosi na poštovanje prema sugovorniku ili empatiziranje (ovisno o situaciji).
Mislila sam da probaš pronaći što možeš naučiti i od onih (za tebe) 'običnih' ljudi. Učenje od drugih ne podrazumijeva nužno stjecanje znanja na nekom području ili okrivanje nekih novih znanstvenih ili filozofskih činjenica. Od nekog tko se ne bavi područjima koja tebe zanimaju možeš npr. naučiti neke vještine - kako se nositi sa stresom, kako pojednostaviti život itd (karikiram, ali vjerujem da razumiješ bit).
S druge strane, ljudi (pa tako i naši prijatelji, poznanici) se razvijaju u različitim smjerovima. Neki ostaju okupirani istim poljima (jer ih to zadovoljava), neki vole stalno tražiti, otkrivati, učiti nešto novo, zadirati u dublje teme i razne znanstvene zakonitosti. Ali to ne znači da su oni bolji ili lošiji. To znači da, kada od bliže okoline više ne dobivamo ono što nam treba ili nas ispunjava - mijenjamo je. Tražimo nove ljude, prijatelje i društva s kojima se bolje razumijemo i s kojima možemo bolje/kvalitetnije razgovarati. Jer se čini da se trenutno nalaziš u okruženju koje ne zadovoljava tvoju razinu 'intelektualne gladi'. Mijenjaj okolinu i sugovornike, sigurna sam da ih ima još koje razgovori o 'površnim temama' zamaraju
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.