Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2015., 13:05   #81
pomoc

Napisala sam sastav , pa ako bi netko bio u mogucnosti da ga prevede.
Po mom mišljenju trebali bismo sa poslom iz snova ostati realni i postaviti sebi jasne ciljeve.Za mene posao iz snova je onaj koji me veseli i s kojim ću u budućnosti moći prehraniti svoju porodicu.Treba imati neke uvjete za određena zanimanja,ali što više razmišljam o tome što bih htjela biti shvaćam da bih voljela raditi sa mnogim ljudima a ne samo sjediti u uredu. Voljela bih postati "neko" i raditi nešto humano. U budućnosti kao svoj posao iz snova vidim kao medicinska sestra, liječnica ili stomatologinja.Ne mogu se odlučiti šta doista želim, ali nešto s medicinom svakako,jer su mi interesantni ljudi i njihova razmišljanja.za mene bi bilo važno da mogu napredovati u poslu i želim da se osjećam dobrodošlom na tom radnom mjestu.ne želim da se on uzima " zdravo za gotovo" ili obezvrijeđen.U obavljnju mog posla iz snova želim samo biti svejsna, smirena i uspješna te ga obajljati u potpunosti a ne samo površno.Želim da me svi pamte po dobroti u po tome što sam pomagala ljudima.Voljela bih da postanem uspješna i ppoznata stomatologinja, ako i ne bude tako bit ću uspješna za sebe.Ne bih željela da nakon završenog školovanja budem dugo vremena na birou za zapošljavanje, da se osjećam kao bezvrijedna i beskorisna, da dođem u dilemu da li sam odabrala dobar studij za budućnost ili ne.Niti bih željela živjeti na račun država kao mnogi mladi sa završenim fakultetima.Nakkraju se nadam da će se ispuniti sve moje želje i snovi oko posla iz snova.
neki20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 15:01   #82
Ima nekog da mi hoće ispravit sastavak oko 250 riječi, molim Vas
thelarch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 18:27   #83
Možeš ga meni šiknuti u poruke pa se mogu potrudit
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:57   #84
MOLIM NIJEMCE DA MI OVO PREVEDU!!!

Zdravo.
Molim vas,ako netko dobro zna njemački da mi prevede ovaj tekst.Naravno,u Sl.Brod-skim školama imamo takve nastavnike da prevodimo ono sto ni oni ne znaju,pri tom da nitko u razredu ne zna njemacki.Cijenim vasu pomoc
Evo teksta: "Nikola Tesla,izumitelj,elektrotehničar te fizičar je rođen 10.srpnja 1856. godine u Smiljanu,selu pokraj Gospića.Potječe iz pravoslavne obitelji.Otac,Mulin,je bio pravoslavni svečenik,a majka,Georgija(Đuka) potiče iz pravoslavne obitelji Mandića.Imao je tri sestre te jednog brata.Školovanje je započeo u rodnom selu Smiljanu,gdje ga je nastavio u Gospiću.U Graz-u upisuje Visoku politehničku školu sa stipendijom Vojne krajine.Na završetku 2.razreda,Vojna krajina mu prestaje davati stipendiju,te nakon što mu otac umire,okreće se kockanju ne bi li uspio otplatiti školu.To mu nije pošlo za rukom,te se ostavlja kockanja i škole.1887. osniva vlastitu tvrtku Testla Electric Company te prijavljuje mnoge svoje patente;od višefaznog sustava prijenosa električne energije do transformatora-1890. izrađuje Teslinu zavojnicu.1895. mu je laboratorij uništen zbog čega nije mogao dokazati otkriće x-ray zraka.1917. dobiva Edisonovu medalju.Umro je 1943. godine u New Yorku u hotelu New Yorker na 33. katu u 86. godini."

Hvala svima na potrošenoj krvi.
SausageB is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.05.2015., 15:04   #85
Quote:
SausageB kaže: Pogledaj post
Evo teksta: "Nikola Tesla,izumitelj,elektrotehničar te fizičar je rođen 10.srpnja 1856. godine u Smiljanu,selu pokraj Gospića.Potječe iz pravoslavne obitelji.Otac,Mulin,je bio pravoslavni svečenik,a majka,Georgija(Đuka) potiče iz pravoslavne obitelji Mandića.Imao je tri sestre te jednog brata.Školovanje je započeo u rodnom selu Smiljanu,gdje ga je nastavio u Gospiću.U Graz-u upisuje Visoku politehničku školu sa stipendijom Vojne krajine.Na završetku 2.razreda,Vojna krajina mu prestaje davati stipendiju,te nakon što mu otac umire,okreće se kockanju ne bi li uspio otplatiti školu.To mu nije pošlo za rukom,te se ostavlja kockanja i škole.1887. osniva vlastitu tvrtku Testla Electric Company te prijavljuje mnoge svoje patente;od višefaznog sustava prijenosa električne energije do transformatora-1890. izrađuje Teslinu zavojnicu.1895. mu je laboratorij uništen zbog čega nije mogao dokazati otkriće x-ray zraka.1917. dobiva Edisonovu medalju.Umro je 1943. godine u New Yorku u hotelu New Yorker na 33. katu u 86. godini."
.
Nikola Tesla, seinerzeit Erfinder, Elektrotechniker und Physiker wurde am 10. Juli 1856 in Smiljan,
nahe der Stadt Gospic geboren.
Er stammt ursprünglich aus einer christlich-orthodoxen Familie,sein Vater Milutin war orthodoxer Priester und seine Mutter hieß Georgija (Djuka), die ursprünglich aus der Familie Mandic stammt. Zudem hatte er drei Schwestern und einen Bruder.
Seine Schulbildung begann er in seinem Heimatdorf Smiljan um sie dann weiter in Gospic fortzusetzen.
Im österreichischen Graz, schrieb er sich ins Polytechnikum ein wobei er hier ein Stipendium der militärischen Krajina bekam.
Nach dem zweiten Schuljahr in Graz wurden die Stipendiumszahlungen eingestellt und nach dem Tode seines Vaters begann er mit dem Glücksspiel um sein Studium weiterhin finanzieren zu können, dies glückte jedoch nicht, so dass er das Studium abbrechen musste.
Im Jahre 1887 gründete er ein eigenes Unternehmen mit dem Namen „Tesla Electric Company“ und begann viele seiner Patente anzumelden, wie dem Mehrphasigen-Induktionsmotor, einen Transformator sowie die Teslaspule im Jahre 1890.
Im Jahr 1895 wurde sein Labor zerstört wodurch er nicht mehr die Entdeckung der, bis dahin unbekannten, Röntgenstrahlen beweisen konnte. 1917 erhielt er die Edison-Medaille.
Nikola Tesla starb 1943 im 33. Stock eines New Yorker Hotels im Alter von 86 Jahren.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 22:53   #86
Pomoc pismena za 2 dana

Pozz svima

Ovako imam pismenu za 2 dana i ocjena mi je veoma bitna. Tema su mediji. Znaci treba pisati koje vrste medija postoje, koje medije je koristim kakve vijesti citam, koje medije ne koristim i zasto. Sastav treba imati odprilike 10-15 recenica, a nije bitno sta ce te napisati. Ako nadje vremena mnogo bi mi pomoglo. Unaprijed hvala.
AmChe77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 19:13   #87
Napiši tekst na hrvatskom, to ti ja neću sastavljat, ali ću ti prevest ak hoćeš, pošalji mi na PM.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 19:35   #88
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
Napiši tekst na hrvatskom, to ti ja neću sastavljat, ali ću ti prevest ak hoćeš, pošalji mi na PM.
Hvala puno ali vec sam nesto napisao.
AmChe77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 19:59   #89
okej ak treba kaj provjerit slobodno pošalji na PM. sretno!
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 11:59   #90
Poslala sam jednoj austrijskoj trgovini upit o povratu novca (ili zamjeni) za vestu koju sam kupila jer mi ne odgovara. Da ne odem u Austriju pod krivom pretpostavkom...

Gerne können Sie den Pullover innerhalb einer Frist von 2 Monaten nach Kaufdatum mit Ihrem Kassenbonretournieren und bekommen den Betrag in der Form zurück, wie Sie ihn entledigt haben.

...razumijem do ovog dijela: dobijete iznos natrag u formi u kojoj ste...što?
thursday is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:36   #91
Molim pomoć!

Molim vas pomoć oko njemačkog! Prvi sam razred i tema je "prehrambene navike"...uglavnom trebam napisati što volim jesti, a što ne... treba se sastojati od 60-80 riječi pa ako bi netko bio dobra duša da mi pomogne. Potrebno mi je da mi netko prekontrolira ovaj tekst:

Jeden Tag, wenn ich zur Schule gehen muss, stehe ich um 5.15 Uhr auf. Dann frühstücke ich. Mein Lieblingsfrühstücke ist Schokolademüsli mit Milch. Nach der Schule esse ich zu mittage. Zu mittagessen esse ich gern Seefisch mit Kartoffel Salat und trinke Orangensaft. Nach dem mittagessen faulenzen ich. Um 8 Uhr habe ich Abendessen. Ich esse Toast mit Wurst. Dann sehe ich die Show "Zvijezde" und esse Popcorn und trinke Mineralwasser!

HVALA VAM PUNO!
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:46   #92
Quote:
Taka mala kaže: Pogledaj post
Jeden Tag, wenn ich zur Schule gehen muss, stehe ich um 5.15 Uhr auf. Dann frühstücke ich. Mein Lieblingsfrühstücke ist Schokolademüsli mit Milch. Nach der Schule esse ich zu mittage. Zu mittagessen esse ich gern Seefisch mit Kartoffel Salat und trinke Orangensaft. Nach dem mittagessen faulenzen ich. Um 8 Uhr habe ich Abendessen. Ich esse Toast mit Wurst. Dann sehe ich die Show "Zvijezde" und esse Popcorn und trinke Mineralwasser!
HVALA VAM PUNO!
  • mein Lieblingsfrühstück (bez e)
  • Schokoladenmüsli ili još češće Schokomüsli
  • esse ich zu Mittag
  • zu Mittag esse ich
  • Kartoffelsalat (jedna riječ)
  • nach dem Mittagessen (imenica je)
  • faulenze ich (prvo lice jednine)
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:59   #93
[QUOTE=Rakkatakka;64087587][LIST]

Hvala ti puno!
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:40   #94
POMOĆ! NJEMAČKI



Pišem test u četvrtak iz njemačkog jezika, i profesor nam je rekao da ćemo morati u testu napisati sastav u vezi naše najdraže serije. Ja sam to napisala, pa evo ako bi mi netko mogao spraviti bila bih jako zahvalna!


-Ich mag Fernsehserie. Meine Lieblingendung ist "Wie man mit Mord davonkommt", das ist eine US-amerikanische Krimi-Serie von Peter Nowalk, produziert von Shonda Rhimes. Am 10. Februar 2017 wurde die Serie auf eine viertle Staffel verlängert. Nechdem Keating und eine Gruppe von fünf auserwählten Studenten in einen Mordfall verwickelt werden, sind sie mit der nervenaufreibenden Proxis konfrontiert. Jeden Episode sind besondere "pravni slučaj" (nemam pojma kako bih to rekla ). Hauptrollen sind Professor Annalise Keating (Viola Davis) und eine Gruppe von fünf Studenten: Wes Gibbins (Alfred Enoch), Conor Walsh (Jack Falahee), Michaela Pratt (Aja Naomi King), Aher Millstone (Matt McGorry) und Laurel Castillo (Karla Sauza).
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:49   #95
Quote:
Taka mala kaže: Pogledaj post

-Ich mag Fernsehserie. Meine Lieblingendung ist "Wie man mit Mord davonkommt", das ist eine US-amerikanische Krimi-Serie von Peter Nowalk, produziert von Shonda Rhimes. Am 10. Februar 2017 wurde die Serie auf eine viertle Staffel verlängert. Nechdem Keating und eine Gruppe von fünf auserwählten Studenten in einen Mordfall verwickelt werden, sind sie mit der nervenaufreibenden Proxis konfrontiert. Jeden Episode sind besondere "pravni slučaj" (nemam pojma kako bih to rekla ). Hauptrollen sind Professor Annalise Keating (Viola Davis) und eine Gruppe von fünf Studenten: Wes Gibbins (Alfred Enoch), Conor Walsh (Jack Falahee), Michaela Pratt (Aja Naomi King), Aher Millstone (Matt McGorry) und Laurel Castillo (Karla Sauza).
  • - ich mag FernsehserieN (plural)
  • - meine Lieblingssendung (fali ti dva s) / Lieblingsserie
  • - vierte Staffel (ne viertle)
  • - Nachdem (s a) - inače ova rečenica je vrlo očito preuzeta s neke web-stranice. S obzirom da ne znaš napisati nekakvu osnovnu rečenicu na njemačkom ne znam koliko ti je pametno uzet ovakvu kompleksnu rečenicu koju je očito pisao izvorni govornik i koju vrlo vjerojatno ne razumiješ uopće. Osim ako vam profesori to dopuštaju, onda je to valjda ok. Makar ne znam što naučite iz toga.
  • - In jedeR Episode passiert ein neuer / ein besonderer Rechtsfall (ako misliš na to da se na sudu događa)
  • - Die Hauptfiguren sind (ne Hauptrollen ovako)
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:19   #96
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
  • - ich mag FernsehserieN (plural)
  • - meine Lieblingssendung (fali ti dva s) / Lieblingsserie
  • - vierte Staffel (ne viertle)
  • - Nachdem (s a) - inače ova rečenica je vrlo očito preuzeta s neke web-stranice. S obzirom da ne znaš napisati nekakvu osnovnu rečenicu na njemačkom ne znam koliko ti je pametno uzet ovakvu kompleksnu rečenicu koju je očito pisao izvorni govornik i koju vrlo vjerojatno ne razumiješ uopće. Osim ako vam profesori to dopuštaju, onda je to valjda ok. Makar ne znam što naučite iz toga.
  • - In jedeR Episode passiert ein neuer / ein besonderer Rechtsfall (ako misliš na to da se na sudu događa)
  • - Die Hauptfiguren sind (ne Hauptrollen ovako)

Opet me Vi spašavate!
Profesor nam je rekao da ga ne zanima ako se koristimo internetom, to jest ako cijeli sastav prepišemo s neta i naučimo ga napamet. Njemu je samo bitno da imamo dovoljno ocjena, ne zanima ga tko koliko zna tj. ne zna. Toliko o profesorima u Gimnazijama u Osijeku.
Btw. na upisima su me natjerali da idem na napredni njemački iako sam izričito rekla da želim početni jer sam svjesna koliko (ne)znam njemački, no eto nek mi Bog pomogne još dvije i pol godine, a tebi još jednom hvala!
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:36   #97
Nema na čemu Takve profesore treba zabraniti, ali žalosna je istina da ih je sve više.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 20:43   #98
Njemački, sastav

Evo mene opet, ovo je zadnji sastav ove godine. (Hvala Bogu)

Ako bi mi itko mogao prevesti ovaj tekst, probala sam ga sama prevesti no ne uspijevam nikako, sastav mi je potreban za četvrtak, pa ako bi netko možda mogao pomoći?

Sastav glasi ovako:

-U 5. mjesecu 2014. godine bilo se uvelike naoblačilo, no isto tako je bilo vrlo sparno pa sam otvorila krovni prozor koji se nalazi iznad moga kreveta. Nakon toga sam zaspala. Oko 3 ujutro čula sam kako nešto lupa po krovu kuće, no zanemarila sam to i nastavila spavati. U jednom trenutku mi je san prekinuo tupi udarac u trbuh. Uplašila sam se jer nisam znala što je to bilo. Kada sam napokon uspjela progledati ugledala sam svoga narančasto-bijelog, teškog 5 kilograma mačka Salastog kako sjedi na meni. Još uvijek ne znam kako se mačak koji je samo jeo i spavao, uspio popeti na krov kuće koji je visok 5 metra.

Hvala puno! :klap:
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 16:57   #99
Question UPOMOĆ! NJEMAČKI!

Hej, hej evo opet mene!
Uglavnom, znam da je bilo pretjerano tražiti od nekoga da mi u potpunosti napiše sastav, pa sam ga uspila?? (ne baš) napisati uz pomoć nekih predložaka i google prevoditelja pa evo ako bi mi netko mogao ispraviti greške (kojih vjerojatno ima puno )

Sastav u originalu:

-U 5. mjesecu 2014. godine bilo se uvelike naoblačilo, no isto tako je bilo vrlo sparno pa sam otvorila krovni prozor koji se nalazi iznad moga kreveta. Nakon toga sam zaspala. Oko 3 ujutro čula sam kako nešto lupa po krovu kuće, no zanemarila sam to i nastavila spavati. U jednom trenutku mi je san prekinuo tupi udarac u trbuh. Uplašila sam se jer nisam znala što je to bilo. Kada sam napokon uspjela progledati ugledala sam svoga narančasto-bijelog, teškog 5 kilograma mačka Salastog kako sjedi na meni. Još uvijek ne znam kako se mačak koji je samo jeo i spavao, uspio popeti na krov kuće koji je visok 5 metra.


Moj prijevod (hah, tuga i jad):

Im fünften Monat des Jahres 2014 waren weitgehend getrübt, aber es war auch sehr feucht, so öffnete ich das Dachfenster über meinem Bett gelegen. Dann schlief ich ein. Rund um 3.00 Uhr hörte ich etwas auf dem Dach des Hauses Stampfen, aber ich ignorierte es und ging zu schlafen. An einem Punkt, brach mein Traum einen stumpfen Schlag in den Magen. Ich hatte Angst, weil ich nicht wusste, was es war. Als ich endlich zu durchschauen geschaffen, sah ich seine orange-weiß, schwere 5kg Katze Salastog auf mir sitzen. Ich weiß immer noch nicht, wie die Katze, die gerade gegessen und geschlafen, auf das Dach des Hauses klettern verwaltet, die hochen 5 Meter.
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 11:17   #100
Upomoć! Njemački!

Trebala bi mi pomoć oko sastava iz njemačkog jezika... Sastav sam napisala trebala bi mi pomoć samo oko ispravljanja pogrešaka... Tema je "Verrückte Reisen".


Ich habe mit A., K. und M., meine Reisen begonnen. Wir möchten mit dem Flugzeug nach New York geflogen. Die Reise dauert 14 Tagen und sie kostet 3000 Euros. Wir sind im Hotel mitgefahren. Wir süchten nach interessanten Orten und wir haben von der Blackwell Penitentiary gefunden. Neben Kranken und Verrückten gab es auf Roosevelt Island nach eine eitere Gruppe: Kriminelle. 1950 wurde auch des Gefängis geschlossen und abgerissen. Roosevelt Island war nicht interessant, aber wir haben unerklärliche Gerausche gehört und unangenehmes Gefühle gefühlt, je näher sie den alten Gebäuden kommen.

Putovanje sam započela s A., K. i M.. Krenuli smo avionom prema New York-u. Putovanje je trajalo 14 dana i koštalo je 3000 Eura. Stigli smo u hotel. Tražili smo zanimljiva mjesta za posjetiti i saznali smo za Blackwell kaznionicu. Pored bolesnih ljudi na otoku je bila još jedna skupina: Kriminalci. 1950 kaznionica je zatvorena i srušena. Sam Roosevelt otok nije zanimljiv, ali dok smo tamo boravili čuli smo neobjašnjive zvukove i osjećali smo nelagodu kada bi se približili ruševinama.
Taka mala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.