Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2012., 22:29   #41
@Vampire love

Pa, mogla bi ga prodat za nekih 1200 kn.

4 godine iskustva i ne znaš da se kaže Pianino a ne Pijanino (osim ako ne misliš na nekog pijanog Nina)

(šala)

Reci, koliko si novaca spremna dati za Pianino?
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 22:49   #42
Quote:
Chansomps kaže: Pogledaj post
@Vampire love

Pa, mogla bi ga prodat za nekih 1200 kn.

4 godine iskustva i ne znaš da se kaže Pianino a ne Pijanino (osim ako ne misliš na nekog pijanog Nina)

(šala)

Reci, koliko si novaca spremna dati za Pianino?
A brzo sam pisala
Otprilike 12,13 tisuća...
__________________
"If you never try, you'll never know. Just what you're worth.."
Vampire love is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 20:31   #43
A kako se kreću cijene uopće?
__________________
"If you never try, you'll never know. Just what you're worth.."
Vampire love is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 10:44   #44
Mislim da djeca često izgube interes za klavir u glazbenoj školi(osim što te određene škole lupaju po prstima,dočekuju s grickalicama za nokte i forsiraju nastanak novog Bacha ) upravo zbog toga što nemaju klavir doma,nego nešto polu-sinti-bla od instrumenta...a tad ti je teško stalno se adaptirat iznova na klavir...
možda griješim,to je čisto moje osobno iskustvo...sva sreća da sam imala klavir u tim danima,tad mi ni nije tako smetalo što nije savršeno naštiman i sl...a recimo sad mi je super svirati na digitalnom-em što ga mogu seljakat okolo naokolo(studentske čari ),em šta se ne raštimava,mogu se na slušalice spojiti pa svirati u gluho doba noći,a ne kao u "tadašnja vremena" čekati da prođe dnevnik zbog susjeda i sl...sve ima svoje + i -
__________________
Oh honey pie ...
Faye Dunaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:02   #45
Quote:
Vampire love kaže: Pogledaj post
A brzo sam pisala
Otprilike 12,13 tisuća...
Možeš za 10ak tisuća kuna dobit jako dobar pianino. Jel misliš na akustični ili digitalni?
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 18:25   #46
Moj Kawai-digitalni je bio oko 10000kn,još sam ga na nekom proljetnom sniženju zgrabila za 8000kn i super je
a što se tiče klasičnih-ufff....za 12,13 000 naći kvalitetan...možeš na svašta naići... nadam se da imaš sjajan sluh da odabereš neki koji nije raštiman ko' zvečka (ili se ne planira jedno dulje vrijeme tako ponašati)
Klasični zahtjeva više "njege"-stalnu temperaturu,paziti na vlagu,ne premještati ga okolo naokolo...
__________________
Oh honey pie ...
Faye Dunaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 16:12   #47
Quote:
Faye Dunaway kaže: Pogledaj post
Moj Kawai-digitalni je bio oko 10000kn,još sam ga na nekom proljetnom sniženju zgrabila za 8000kn i super je
a što se tiče klasičnih-ufff....za 12,13 000 naći kvalitetan...možeš na svašta naići... nadam se da imaš sjajan sluh da odabereš neki koji nije raštiman ko' zvečka (ili se ne planira jedno dulje vrijeme tako ponašati)
Klasični zahtjeva više "njege"-stalnu temperaturu,paziti na vlagu,ne premještati ga okolo naokolo...
Quote:
Chansomps kaže: Pogledaj post
Možeš za 10ak tisuća kuna dobit jako dobar pianino. Jel misliš na akustični ili digitalni?
Ne digitalni,sad imam sintisajzer kojeg sam prerasla tako da zelim kupit pravi pianino...
Je li se isplati gledat po oglasima na netu ili trazit nes novo?
__________________
"If you never try, you'll never know. Just what you're worth.."
Vampire love is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:02   #48
Evo gledam malo po njuškalu pianine pa molim vaš komentar na marke Ronisch,Belarus,Petrof i još neke ako mi možete preporučit
__________________
"If you never try, you'll never know. Just what you're worth.."
Vampire love is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 09:29   #49
Quote:
Vampire love kaže: Pogledaj post
Evo gledam malo po njuškalu pianine pa molim vaš komentar na marke Ronisch,Belarus,Petrof i još neke ako mi možete preporučit
O Ronischu nemam riječi pohvale,doduše ni previše osobnog iskustva,ali ono što sam vidjela/probala---
a vidjela sam razne kritike o njima,no neki kažu da ako su preživjeli u razdoblju od 1845-2.svj.rat,da su onda očito imali što ponuditi,s obzirom na jaku konkurenciju

Belarus -hm... šrot

Petrof-uvijek bih uzela njih kao opciju

naravno,zlatno pravilo je to da glasovir i pijanino nisu nužno kvalitetni ako su izvana lijepi i ulašteni!
i ako kupuješ rabljeni instrument,ako ikako možeš naći nekog stručnog da ti pomogne,jer često se možeš susresti s različitim oštećenjima koje ne vidiš(oštećenja na mehanici,napuknuta rezonantna daska..)
izbjegavaj kinesku proizvodnju-može ti biti lijep primjerak,ali oni kroz godine mogu "propasti" kvalitetom,dosta su ograničeni,sirovi...
__________________
Oh honey pie ...
Faye Dunaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:07   #50
Quote:
Faye Dunaway kaže: Pogledaj post
O Ronischu nemam riječi pohvale,doduše ni previše osobnog iskustva,ali ono što sam vidjela/probala---
a vidjela sam razne kritike o njima,no neki kažu da ako su preživjeli u razdoblju od 1845-2.svj.rat,da su onda očito imali što ponuditi,s obzirom na jaku konkurenciju

Belarus -hm... šrot

Petrof-uvijek bih uzela njih kao opciju

naravno,zlatno pravilo je to da glasovir i pijanino nisu nužno kvalitetni ako su izvana lijepi i ulašteni!
i ako kupuješ rabljeni instrument,ako ikako možeš naći nekog stručnog da ti pomogne,jer često se možeš susresti s različitim oštećenjima koje ne vidiš(oštećenja na mehanici,napuknuta rezonantna daska..)
izbjegavaj kinesku proizvodnju-može ti biti lijep primjerak,ali oni kroz godine mogu "propasti" kvalitetom,dosta su ograničeni,sirovi...
Hvala ti puno!
__________________
"If you never try, you'll never know. Just what you're worth.."
Vampire love is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:32   #51
Quote:
Vampire love kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno!
Sretno! I javi kako ide kupnja!
__________________
Oh honey pie ...
Faye Dunaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 17:53   #52
ojla
kupila bih digitalni pianino jer sam ko dijete svirala klavir (osnovna, srednja). a sad desetljećima nakon poželim ponovno, čisto za svoj gušt. bez ikakvih extra efekata, mogućnosti. samo da je na njemu lijepo svirati i slušati ga ALI za do 5000kn.

okej, okej, svjesna sam što mogu dobiti za te nofce. zato najbolje polovno. imate koji savjet za kupnju polovnog? postoji li (osim njuškala) neko mjesto gdje se trže glazbeni instrumenti?
kakva je ova orla?

il ovaj kurzweil ?

nisam ni sama na čistu bih li ove koji izgledaju poput pianina ili one kojima se stalak kupuje zasebno. samo znam da želim zasvirati na nečem što nije 25 (!) godina star sintić, entry model

svaki savjet je dobrodošao.

tnx

lp

edit: sad čitam na nekom stranom forumu da orla zvuči grozno. e pa budući sviram isključivo za svoj gušt, ne bih baš da zvuči grozno Znači, držati se provjerenih marki.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 10:57   #53
kupnja digitalnog klavira

Trebam djeci kupiti za vježbanje za po doma digitalni klavir. Budući da ih je 4-ero, a trenutno idu dvoje u glazbenu školu, uzeo bih nešto kvalitetnije. Recimo nekih 4500kn maksimalno... U obzir dolaze i polovni klaviri.
Nešto sam našao tipa:
Galileo, Arius, Dynatone, Orla, Standorf ili npr. polovni Roland.
Molim neke preporuke i smjernice na što obratiti pažnju.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:43   #54
Ima li tko za prodat digitalni pianino po razumnoj cijeni? Potreban je curici, 2. razred osnovne muzičke...
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 23:18   #55
Da ne otvaram novu temu...

Zanima me jel netko vracao prozivod u onih 30 dana koje oni garantiraju, da mi objasni proces?

tnx
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 11:11   #56
Posto se nije nitko javio, morao sam sam sve istraziti :P

Uglavnom ako bude netko trebao, od tih 30 dana povrata, prvih 14 dana ide postarina na trosak thomanna, a drugih 16 na trosak kupca. E sad u oba slucaja kupac placa postarinu, samo u prvom slucaju thomann refundira. Oni kazu nadji neku standard dostavu, poslikaj racun i tolko cemo vratit na racun preko koga je izvrsena kupovina.
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 14:01   #57
Izvukla sam staru temu da ne otvaram sličnu...
Dugo, dugo se već bavim glazbom i sviram neke instrumente, ali nikada nisam učila svirati klavir. Prije koju godinu sam si kupila neku jeftinu Casio klavijaturicu i počela vježbati. U zadnje vrijeme sam se malo ozbiljnije uhvatila toga i sad bih željela ozbiljniji instrument.
Ne razumijem se u to koji proizvođač je najbolji pa bi molila nekoga da mi kaže što kupiti, a što ne. Vjerojatno bih uzela električni pianino (sumnjam da za pravi imam novaca). Htjela bih da su zvuk i tipke što sličniji pravom klaviru, oni kojekakvi efekti i zvukovi mi ne trebaju. Svirala bih uglavnom klasiku i rock.

Naišla sam na ovu akciju pa ako se nekome da pogledati da mi kaže isplati li se uzeti nešto od toga. LINK

Hvala!
__________________
"Puteva ima trista da se ode iz detinjstva. A, samo se retki sete, da ostanu večno dete." M. Antić
XXlunaXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 14:17   #58
A ne znam jel to to kaj oćeš, no kupio sam si Yamaha Piaggero NP-V80 prije koje godine u Euro Unit u Frankopanskoj. Ne sjećam se više ni cijene. Oko 3000 kn recimo. Ne znam jel to više imaju. Po mom skromnom mišljenju klavir zvuči prilično dobro. Ostali nazovi 'instrumenti' na klavijaturi, a ima ih priličan broj su prilični shit.
Evo kako te klavijature zvuče: https://www.youtube.com/watch?v=ihLfis8kE7E

Evo i dvije moje skladbice na njemu:
https://youtu.be/JEoy33LImyA
https://youtu.be/xtCiIrCqkaA

Mislim da je zvuk klavira pristojan. Ima jedno 3 ili 4 opcije za klavir. Prvo kada sam ga kupio zabrinuo sam se što zvuk predugo ostaje, no ima opcija da se to skrati. Dobiješ upute s njime. Mislim da su engleskom i francuskom:
https://usa.yamaha.com/files/downloa...0_en_om_b0.pdf
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 11:47   #59
Moj digitalni Kawai je dosta star (preko 10god), ali se dosta dobro drzi i nije mi tesko s njega prijeci na akusticni, no on je kupljen novi za preko 10k kn.

Nedavno sam naletila na ovaj vodic kroz najbolje digitalne klavire, iz perspektive zamjene za akusticni. Tu se uglavnom radi o skupljim instrumentima, ali je zanimljivo stivo o tome na sto treba paziti kod isprobavanja.
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 14:40   #60
old-soul80 i Zora, hvala vam na odgovorima.
Još nisam ništa odlučila. Dodatni je problem to što nisam iz ZG pa ili mogu kupiti nešto što mi je dostupno tu kod mene ili naručiti iz ZG nešto na neviđeno.
__________________
"Puteva ima trista da se ode iz detinjstva. A, samo se retki sete, da ostanu večno dete." M. Antić
XXlunaXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.