Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2016., 15:52   #141
9
Lik si prereze zile nozem u tvom apartmanu, tvojim nozem... rodbina te tuzi jer si ostavio noz... te spekulacije su u tom rangu.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 19:59   #142
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
9
Lik si prereze zile nozem u tvom apartmanu, tvojim nozem... rodbina te tuzi jer si ostavio noz... te spekulacije su u tom rangu.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Sad će ti advokat Trotter reći da si taoc socijalističkog mentaliteta i da u kapitalizmu nema prostora za ovakvo razmišljanje!
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 20:55   #143
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
9
Lik si prereze zile nozem u tvom apartmanu, tvojim nozem
napokon mi je jasno zašto nikad u apartmanima nisam naišla na oštar nož
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 21:03   #144
Jos da se i vlasnici restorana ne boje....

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:34   #145
Ima li netko voljan pomoći mi na ovu temu.
Trebam provjerene informacije, Hvalaaaa
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 06:43   #146
Što te zanima?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:31   #147
Raspitivali smo se za grijanje bazena.Cijene nisu male,to smo i očekivali,ali da solarno grijanje košta ko da je od zlata me zaprepastilo!
Teška srca odustajemo od toga i uzimamo grijanje na struju.Pokrivač za bazen nećemo uzimati jer bi ga bilo ružno za vidit i sumnjam da bi ga gosti pokrivali po noći.
Zanimaju me iskustva u vezi ovog ako netko ima grijani vanjski bazen
aštosad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 08:01   #148
Quote:
aštosad kaže: Pogledaj post
Raspitivali smo se za grijanje bazena.Cijene nisu male,to smo i očekivali,ali da solarno grijanje košta ko da je od zlata me zaprepastilo!
Teška srca odustajemo od toga i uzimamo grijanje na struju.Pokrivač za bazen nećemo uzimati jer bi ga bilo ružno za vidit i sumnjam da bi ga gosti pokrivali po noći.
Zanimaju me iskustva u vezi ovog ako netko ima grijani vanjski bazen
Mi imamo instalirano grijanje bazena preko glavne toplotne pumpe ali nikad to nismo koristili. Ne znam koliko ima smisla bez pokrivanja. Izvođači bi mogli napraviti proračun o uloženom/dobivenom ali trošiti ogromne količine energije za dignuti koji stupanj-dva Ne treba zanemariti da su u to doba kad je potrebno grijanje i prihodi manji.
Istina, goste će privući "grijan bazen" iako u naravi neće biti za ugodno kupanje.
Onda bolje jacuzzi, ponuda više u objektu i sigurno će biti toplo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:00   #149
O kakvoj pumpi pišeš?Ovo što mi kupujemo grije u stupanj koji namjestiš,grijali bi možda 4.i 10.mj. a sigurno 5. i od sredine 9.mjeseca.
Danas je voda u bazenu bila 26°C.Koliko povećanje računa da očekujem tih mjeseci?Namjestit ćemo da po noći ne radi,voda u bazenu je na suncu cijeli dan
aštosad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:52   #150
Quote:
aštosad kaže: Pogledaj post
O kakvoj pumpi pišeš?
Kao što se možeš grijati na električnu peć ili na klimu tako i bazen možeš zagrijavati električnim grijačima ili "klimom" (toplotnom pumpom).

Rekoh nemamo iskustva sa tim ali sam skeptičan posebno na proljeće. Sve i da ugriješ nešto tijekom dana (btw. voda će biti ugrijana tek popodne) po noći će se to rashladiti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:01   #151
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kao što se možeš grijati na električnu peć ili na klimu tako i bazen možeš zagrijavati električnim grijačima ili "klimom" (toplotnom pumpom).

Rekoh nemamo iskustva sa tim ali sam skeptičan posebno na proljeće. Sve i da ugriješ nešto tijekom dana (btw. voda će biti ugrijana tek popodne) po noći će se to rashladiti.
Morao bi imati ovako nešto. Ali sumnjam da je to baš jeftino.


Za grijanje od travnja do kraja listopada dovoljno bi bilo 5-6 ovakvih sunčavih panela: http://www.njuskalo.hr/grijanje-hlad...oglas-11336243
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:13   #152
Može i samo prekrivač ali jasno da to nitko od gostiju ne bi stavljao, nezgrapno je, nagrđuje izgled...btw. ni hoteli koji imaju vanjski grijani bazen ne griju glavni bazen nego neki sporedni veličine nešto većeg kućnog bazena tako da ako povučemo paralelu jacuzzi bi bio sasvim dovoljan za potrebe jedne kuće.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:14   #153
Prilično ružna instalacija,nikad to ne bih stavila.I moj je bazen laguna stil bazena tako da bi ovo ionako bilo neizvedivo.Grozne su mi i one ograde oko bazena što su u nekim državama obavezne(nadam se da se specijalci neće sjetit da to uvedu ovdje).
Neno šteta što se nemože više info o ovome naći na internetu,pogotovo iskustva korisnika.Prevelika ulaganja i nisam baš sigurna da su gosti to spremni platiti.Koliko sam bila uvjerena da je ovo potrebno toliko sad pomalo odustajem od toga.Htjela bih vidjeti tvoj bazen i app da pošalješ link na pm ako te volja
aštosad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:20   #154
Quote:
aštosad kaže: Pogledaj post
Neno šteta što se nemože više info o ovome naći na internetu,pogotovo iskustva korisnika.Prevelika ulaganja i nisam baš sigurna da su gosti to spremni platiti.Koliko sam bila uvjerena da je ovo potrebno toliko sad pomalo odustajem od toga.Htjela bih vidjeti tvoj bazen i app da pošalješ link na pm ako te volja
Bazen ko bazen ništa posebno ali iz iskustva ti mogu reći da jacuzzi diže prodaju. Neki odmah sa vrata pitaju gdje je i traže da se i zimi upali.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:34   #155
jacuzzi je vani ili unutra?Pošalješ mi link?
aštosad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:34   #156
Quote:
aštosad kaže: Pogledaj post
jacuzzi je vani ili unutra?Pošalješ mi link?
Vani.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 20:10   #157
Postovani..zanima me potrosnja struje sa jakuzzijem..gradim kucu sa jednom spavacom sobom.pa me zanima koliko bi akuzzi potrosilo vise struje mjesecno,???da li je to isplativo??ili sauna npr
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 01:30   #158
Pozdrav ljudi,

imam jedan problem s potencijalnim bazenom- kuća mi se nalazi na padini (makar nema kosog terena, sve je po etažama), te mi sjeverna strana ima nekakav polupogled na more, logistički i estetski mi je malo prihvatljivije tamo radit bazen. S druge strane, južna strana je malo manje prihvatljiva zbog nekih drugih zahvata, no i dalje izvediva. More se ne vidi s južne strane. Južna strana je po visini između prizemlja i kata, dok je sjeverna u razini prizemlja.

Srednja Dalmacija, računam na rentanje 15.6-15.9, a prije/poslije sta uleti. Zna li tko za kakvu sličnu dilemu?
JZT- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 07:51   #159
Lightbulb

Quote:
JZT- kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

imam jedan problem s potencijalnim bazenom- kuća mi se nalazi na padini (makar nema kosog terena, sve je po etažama), te mi sjeverna strana ima nekakav polupogled na more, logistički i estetski mi je malo prihvatljivije tamo radit bazen. S druge strane, južna strana je malo manje prihvatljiva zbog nekih drugih zahvata, no i dalje izvediva. More se ne vidi s južne strane. Južna strana je po visini između prizemlja i kata, dok je sjeverna u razini prizemlja.

Srednja Dalmacija, računam na rentanje 15.6-15.9, a prije/poslije sta uleti. Zna li tko za kakvu sličnu dilemu?
Slican problem ima istocna istra. Ili stave na “sjever“ ili bočno od kuce pa bar kuca ne zaklanja sunce.
Pretpostavljam da je kod vas još i toplije, pa je pogled bitniji od sunca.
Pogledaj na google maps od opatije pa do granice sa istarskom zupanijom.
Znam za jedan primjer gdje je bazen u razini prizemlja, a strojarnica u razini podruma. U taj dio vrta se spusta, a u bazen se ide direkt iz dnevnog
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 20:19   #160
imam pitanje za montazne bazene. koliki mogu rok ocekivati kad je pitanje dugotrajnosti? jel ga jednostavno krpati u kucnoj radinosti? mislio sam kupit polovan. sva losa iskustva s montaznim bazenima me zanimaju. inace u bih se moze kupit za 1000 km 7m dug bazen. cak je i crne boje.

sto se tice bazena opcenito. na jug ga postavite. turisti dolaze radi sunca ne hlada. posjec okolna stabla radi hlada i prljavstine. kad razmislim o alternativnim izvorima. napokon sto imamo elektro vjetrenjace cjena struje je ista. nikad napredka u ovoj zemlji. pravo da tz grije lokalne plaze u 4 mjesecu. ima dosta prostora za solarno iskoristavanje kao npr elektro mobili i taksi sluzba u centru grada. koliko ja znam kod nas se svi pune iz uticnice.

najednostavnije i najeftinije grijanje bi bilo ako imate dosta otvorenog prostora da nakon pumpe razvucete cjev do solarnih kolektora. ako obojate cjev u crnu mat boju ona vam upija toplotu. onda je dosta razvuc cijev. inace toplinska pumpa za grijanje je skupa. u njuskalu cjene od 8000kn. mislim da bi trebale bit po 3000kn kao i jeftine klime.
dden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.