Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 17:36   #1681
Hah..
Usput, isla provjeriti ima li Voljena u Hr. Nema.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 23:40   #1682
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Hah..
Usput, isla provjeriti ima li Voljena u Hr. Nema.
Nemoj spoilati! Znači da će umrijeti u sljedećim sezonama.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 01:27   #1683
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Pardon, krivo sam se izrazila, ne znam nijednu u realnom zivotu.
Pročitaj temu pažljivije. Svi izljevi nježnosti prema Kipčiću se odnose na glumca, nije lik hodao okolo sa škarniclom na glavi.
A i bubnjar je onog nekog tetkastog benda, na to se pice pale

Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Nisu djevojke trzale na Kipa jer im je bio zgodan nego jer se lik zove Voljen! Ima neštoo u tom imenu
Ima, opasno visoka doza buzorantije i ronjenja u školjci (hint za ime: Ronjen)
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:35   #1684
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Pretjeruješ. Nema općeprihvaćenog standarda - to je individualno. Nije da su ga u svakoj epizodi pratile horde obožavateljica. Samo su tri ženske bile u igri. Svatko je nekome napet
Da ne bi bilo zabune: Riđički je dobar glumac, dobro glumi, simpatičan je, i vjerujem da bi mnoge ženske na tog Voljena Kipčića pale NAKON NEKOG VREMENA, nakon što pokaže svoje kvalitete (pamet, duh, simpatičnost i sl.). No instanstna seksualna privlačnost, kad ga žena ugleda prvi put na drugom kraju velike prostorije, ne spada u njegove kvalitete.

PS: već sam rekao da današnji izraz "ekipa" (umjesto "škvadra" ili starije "klapa") jako para uši u seriji o 1982. godini, a zaboravio sam spomenuti nešto još gore, izraz "guštati". Taj izraz ne samo da nije iz 1980-tih, nego u Zagrebu nije bio prisutan do 2010-tih godina. Taj izraz u ovoj seriji bode otprilike kao da je u njoj prikazan mobitel Samsung 7. Ponavljam, nije da tražim dlaku u jajetu, ovo zaista para uši.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 03:07   #1685
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
PS: već sam rekao da današnji izraz "ekipa" (umjesto "škvadra" ili starije "klapa") jako para uši u seriji o 1982. godini, a zaboravio sam spomenuti nešto još gore, izraz "guštati". Taj izraz ne samo da nije iz 1980-tih, nego u Zagrebu nije bio prisutan do 2010-tih godina. Taj izraz u ovoj seriji bode otprilike kao da je u njoj prikazan mobitel Samsung 7. Ponavljam, nije da tražim dlaku u jajetu, ovo zaista para uši.
Ima još tih propusta u slengu. Npr. sister/sisterica se počelo govoriti krajem osamdesetih, frend/frendica 2000-ih, a često se javlja "ikad" u smislu engleskog "ever" što je posljedica angloameričkog utjecaja čak i na prevoditelje knjiga i filmova u zadnjih petnaest godina.
Tada se govorilo npr. "najbolji film" ili "najbolji film do sada" ili, eventualno, ona novinarska fraza "najbolji film svih vremena", ali nikako "najbolji ikad".
"Imate minutu?" - prijevod američke fraze uvriježen zadnjih godina tada je bilo "Mogu ja malo?" "Imate vremena?" "Jel može?" "Sam' da vas/te nekaj pitam" i sl.
Ili "moja bivša/moj bivši" od "my ex" tada isključivo "moja bivša/-i žena/cura/muž/dečko" vrlo često i "moj prvi muž/prva žena".
Isto tako nitko tada nije govorio "upravo", nego samo "baš".
Ima propusta i s JNA: nije bila "zapoved" nego "naređenje"
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:58   #1686
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Da ne bi bilo zabune: Riđički je dobar glumac, dobro glumi, simpatičan je, i vjerujem da bi mnoge ženske na tog Voljena Kipčića pale NAKON NEKOG VREMENA, nakon što pokaže svoje kvalitete (pamet, duh, simpatičnost i sl.). No instanstna seksualna privlačnost, kad ga žena ugleda prvi put na drugom kraju velike prostorije, ne spada u njegove kvalitete.
Ako se to može dogoditi meni, sigurno se može dogoditi Riđičkom, ili liku kojeg on tumači, posebno jer je Riđički, ili lik kojeg on tumači, nemjerljivo ljepši i zgodniji od mene. Plus, ima bolje zulufe.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 16:29   #1687
@turbododo
Zgodno si to napisao. Jedino mislim da se frend/frendica počelo govoriti u 90ima.

A kad poželim s nekim spikat a là 80e, samo se javim gastarbajterskim bratićima.
Oni su hrv učili na razmeđu 70ih i 80ih, pa im je ostao vokabular iz tog vremena
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:49   #1688
Svi ovi propusti is C.B.S. su kamilica prema nelogičnostima iz Bordžija!
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:38   #1689
Quote:
turbododo kaže: Pogledaj post
Ima još tih propusta u slengu. Npr. sister/sisterica se počelo govoriti krajem osamdesetih, frend/frendica 2000-ih...
Prilično sam siguran da su se i sisterica i frend(ica) koristili 90-ih. S tim da je još davne 1980. Štulić u svojoj Marini koristio riječ frend ('da mi postane frend').
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 05:07   #1690
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Prilično sam siguran da su se i sisterica i frend(ica) koristili 90-ih. S tim da je još davne 1980. Štulić u svojoj Marini koristio riječ frend ('da mi postane frend').
Devedesetih se čulo "sisterica", ali "frend" i "frendica" teško prije 2000. osim u pjesmi.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 14:31   #1691
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Da ne bi bilo zabune: Riđički je dobar glumac, dobro glumi, simpatičan je, i vjerujem da bi mnoge ženske na tog Voljena Kipčića pale NAKON NEKOG VREMENA, nakon što pokaže svoje kvalitete (pamet, duh, simpatičnost i sl.). No instanstna seksualna privlačnost, kad ga žena ugleda prvi put na drugom kraju velike prostorije, ne spada u njegove kvalitete.
Nisi uzeo u obzir da je ta instantna privlačnost vezana uz njegov status, a ne uz izgled. Ovo što si ti napisao bi stajalo da je anonimus, ali on je omladinska novinarska zvijezda pa žene koje mu upadaju već imaju neku predodžbu o njegovom liku.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 19:20   #1692
Ima tko kakva saznanja hoce li se snimati novi nastavci?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Lecos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 11:54   #1693
Nekih glasina o novoj sezoni?
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 20:52   #1694
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Nekih glasina o novoj sezoni?
najesen bi se trebala snimati, cuo sam od ekipe koja je statirala tamo u prosloj sezoni, jest da je iz treće ruke..
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:06   #1695
Na jesen treća sezona, navodno zadnja...
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:08   #1696
Da. Razdoblje pred rat.
Serija je super. Jedva cekam nove epizode i rado se vracam reprizama.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:48   #1697
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Da. Razdoblje pred rat.
Serija je super. Jedva cekam nove epizode i rado se vracam reprizama.
joj samo da ne ispadne ko smogovci u domovinskom ratu..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:16   #1698
Ma nece, valjda su nesto.naucili iz tog iskustva.
1990 treba bit kraj serije.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:00   #1699
To je dosta velik skok, morat će mijenjat neke glumce.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:04   #1700
Ma pitanje uopće dal je to istina? Gdje je to objavljeno?
Nadam se da će ostat u 80ima i ostavit se rata.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.