Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2017., 18:46   #121
Meni je bioderma micelarna savršena, ali ona sa oznakom AR ili tako nešto, baš je namijenjena koži sklonoj crvenilu. I nakon toga Eucerin ultra sensitive krema.
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 20:10   #122
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Koji točno uzimaš?


no, uz puža imam i hadalabo za osjetljivu kožu losion kojeg stavljam prije puža. i za čišćenje isto imam jednog japanca o kojem sam pisala na azijskoj.
nakon što mi se hada labo i puž upiju, preko svega stavim cosrx rice sleeping pack koji to lijepo sve drži na okupu na i u koži do jutra.

preko dana više uopće ne koristim puder za lice, doista. nego samo bb missha perfect cover koji je i hidratantna krema i spf i lagana prekrivna tekstura. baš dewy efekt. puder s velikom prekrivnom sposobnošću mi više ne treba.

jednom tjedno od cosrxa galaktomite, neogen toner od ruža svakodnevno.

imam još proizvoda u rutini, i kamelijino ulje i vitamin b i orhideju, no ovo je nešto bez čega ne idem nigdje.

no, puž definitivno ima veliku ulogu.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 16:54   #123
Ja još nisam našla nijednu kremu koja mi pomaže, sve uglavnom nemaju nikakav učinak (dosad probala: Avene, Roche-Posay, Metrosa, Rosaliac, Toleriane, Skinoren...). Sad planiram temeljito izmijeniti prehranu, tj. probati tzv rosacea dijetu pa vidjeti da li pomaže. Ima netko iskustva s tim?

Btw, slobodno potražite nedavno pokrenutu grupu na Facebooku o ovoj temi (Rosacea Hrvatska), a možete se i javiti meni za više info.
roseate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 02:56   #124
Quote:
roseate kaže: Pogledaj post
Ja još nisam našla nijednu kremu koja mi pomaže, sve uglavnom nemaju nikakav učinak (dosad probala: Avene, Roche-Posay, Metrosa, Rosaliac, Toleriane, Skinoren...). Sad planiram temeljito izmijeniti prehranu, tj. probati tzv rosacea dijetu pa vidjeti da li pomaže. Ima netko iskustva s tim?

Btw, slobodno potražite nedavno pokrenutu grupu na Facebooku o ovoj temi (Rosacea Hrvatska), a možete se i javiti meni za više info.
Jel' ta grupa još uvijek postoji? Ne mogu je iskopati na fejsu.
__________________
The secret of change is to focus all of your energy, not on fighting the old, but on building the new
Gunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:49   #125
Thumbs up Proizvod za rosaceju i crvjenilo lica

Ima jedan novi proizvod "Rosacease" koji je na prirodnoj bazi i ne sadrzi kortiko steroide sto je vrlo bitno. Poznajem par ljudi koji su ga koristili i su zadovolne. Evo saljem linkove ako neko hoce da malo istrazuje:

http://shop.apimell.com/cosmetics/rosacease
http://rosacease.com
Naum Trpcheski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2023., 13:19   #126
ima li neka krema protiv crvenila, ali da je za masnu kožu?
Bez spf i da nema pigmenata
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2023., 16:31   #127
Quote:
ForrestCat kaže: Pogledaj post
Meni je bioderma micelarna savršena, ali ona sa oznakom AR ili tako nešto, baš je namijenjena koži sklonoj crvenilu. I nakon toga Eucerin ultra sensitive krema.
Ja koristim Bioderma Sensiobio AR (anti redness) kremu i odlična je! Nema onog groznog osjećaja topline i ne crvenim se ni malo.
Selkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2023., 11:34   #128
Quote:
Selkie kaže: Pogledaj post
Ja koristim Bioderma Sensiobio AR (anti redness) kremu i odlična je! Nema onog groznog osjećaja topline i ne crvenim se ni malo.
Imaš li masnu ili suhu kožu?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2023., 22:24   #129
Quote:
Vivian Volcano kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

U adolescenciji sam imala žestokih problema s aknama, koji su se smanjili do kasnih dvadesetih. U tridesetima nisam imala uopće problema, sve do sada, u svojoj 37. godini, kada mi se, iznenada, prije dva mjeseca, baš u vrijeme intenzivnog traženja novog posla i pojačanog bavljenja freelancingom, bez socijalnog života, zabave, sexa i puno opuštanja, javilo čudno crvenilo lica.

Crvenilo je na obrazima, ne pecka, ne iritira, ali površina kože je pomalo grbava i kao mrvicu uzdihnuta, tj. zadebljana, i kao da je riječ o nakupini sitnih i plitkih prištića koji to nisu jer ne sazrijevaju, tj. nisu niti bijeli, niti miteserski crni; ostaju plitki, ali cijelo to područje crvenila na oba obraza djeluje vrlo ogrubjelo. A i pore su se na istim mjestima izrazito povećale. Prije toga, do Nove godine, imala sam praktički porculanski ten.
Na ovaj tip rosacee super djeluje Aveneov triacneal ali ako ga ne nađeš, nasljednik mu je Cleanance, namažeš na zahvaćeno područje prije spavanja, već ujutro je znatno bolje, a za par dana čudo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2023., 13:33   #130
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Imaš li masnu ili suhu kožu?

Imam miješanu kožu. Masna mi je T-zona, ne pretjerano a obrazi i pogotovo oko očiju suho. Ako moram birat , na "sušoj" sam strani.
Selkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2023., 09:31   #131
pogledaj što koristiš možda ga ima u sastavu, Selkie, ne znam koristiš li niacinamid, svakako ne, svakako ga uvedi, osim što spriječeva pretjerano mašćenje masne kože on je protuupalan i umirujuć pa umiri i crvenilo
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2023., 14:27   #132
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
pogledaj što koristiš možda ga ima u sastavu, Selkie, ne znam koristiš li niacinamid, svakako ne, svakako ga uvedi, osim što spriječeva pretjerano mašćenje masne kože on je protuupalan i umirujuć pa umiri i crvenilo

Ja nisam prirodno crvena, nego mi koža reagira jako iritabilno na masu proizvoda. kad je forestcat spomenula bioderminu ar micelarnu, nadovezala sam se jer je biodermina AR krema jedna od rijetkih od kojih nemam glupe reakcije u vidu crvenila, zatezanja, topline i sličnih manifestacija.
Niacinamid mi se čini malo preagresivan za ta moja stanja, ali vidim da se za osejtljive kože preporučuju jako sitne doze čak 1% umjesto uopbičajenih 10%. Budem još malo proučila priču
Selkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2024., 19:04   #133
Bok ekipi...nisam sve citala, meni je za crvenilo najvise pomogla Cetaphil linija Pro Rednesscontrol. Noćna krema i pjena za pranje lica. Postoji jos i tonirana dnevna krema s mineralnim faktorima.
Super mi umiri kožu...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 14:36   #134
Je li netko možda probao Bionike Aknet Azerose kremu? Kako vam je sjela? Kad gledam sastav, bojim se iritacije (piše da je umirujuća, ali vidim da ima i glikolnu kiselinu i niacinamid, a ne znam u kojoj mjeri), kao i da ću si biti presuha s njom (imam masniju t-zonu, a ostatak je prilično suh i hiperreaktivan).

Unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 17:17   #135
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Je li netko možda probao Bionike Aknet Azerose kremu? Kako vam je sjela? Kad gledam sastav, bojim se iritacije (piše da je umirujuća, ali vidim da ima i glikolnu kiselinu i niacinamid, a ne znam u kojoj mjeri), kao i da ću si biti presuha s njom (imam masniju t-zonu, a ostatak je prilično suh i hiperreaktivan).

Unaprijed hvala!
Postoji više tipova rosacee, kod one koja je papularna i ima "flekasto" crvenilo s izbočinama nalik prištićima/aknama (rosacea koja ima prirodu upalne anomalije) ovaj tip kreme super pomaže, to je sličan tip kreme kao Avene Cleanance (gore sam već pisala). Ali kod ovog drugog tipa rosacee (koja se ujedno smatra "pravom rosaceom") to nije slučaj i ovakva krema može takvu kožu iziritirati kao što si i sama naslutila. Ali možeš probati pažljivo i tako da naravno staviš samo na ove masne dijelove jer ako ti pomaže može ti biti "revolucionarno".

Jer u biti "prava rosacea" ima prirodu vaskularne anomalije. To je bolest/nesposobnost površinskih krvnih žila da se vrate u normalno stanje nakon širenja/skupljanja uslijed promjene temperature. Rozacea zapravo nastaje kada dođe do smanjenja elastičnosti krvnih žila koje opskrbljuju kožu, krvne žile se prošire, a ne mogu ponovo skupiti tako da to stanje postaje trajno, a koža izgleda "crveno".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.