Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 12:44   #1
TVZ Racunarstvo-pomoc

Poz ljudi, imam jedan dosta veliki problem
Naime, upisao sam u 10. mjesecu Tehnicko Veleuciliste Zagreb, smjer racunarstvo. I jbg, imao sam dosta problema, sto privatnih sto ostalo, pa sam faks skroz ignorirao i stavio ga sa strane. Sad kad je zavrsio prvi semestar, mene zanima mogu li ja ista jos uvijek te ima li predmeta iz drugog semestra koje mogu upisat bez obzira sto nisam nijedan iz prvog polozio? Molio bih vas sto provjerenije informacije, prednost imaju moje kolege s racunarstva
UberNuberxDD is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:23   #2
Pitaj kolege na faceu, gotovo sigurno imate neku grupu za svoju godinu. Uostalom informiraj se na studomatu i popisu predmeta i zahtjeva sa moj.tvz.hr .

To je najbolje što ti mogu savjetovat.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 23:44   #3
Evo ja sam na računarstvu TVZ-a, prva godina.

Koliko ja znam, ide ovako:
Imali smo šest kolegija prvi semestar. Matematika, fizika, primjena računala, programiranje, engleski i TZK.

E sad, problem su ti predmeti koji "vuku" nešto za sobom, odnosno kolegiji s viših semestara koji zahtjevaju položene prijašnje predmete.

Ako nisi upisao ništa s 2. semestra, ne možeš ni polagati.

Da skratim: programiranje ti je otpalo, samim time i objektno programiranje koje imamo sada na 2. semestru. Fiziku i matematiku mislim da možeš izaći kada budu rokovi jer nemaju nikakve preduvjete. Primjena računala je zahtjevala također da se ide na vježbe i predavanja da bi dobio potpis.

Moja preporuka ti je da probaš na ljeto rješiti MAT 1 i 2 te fiziku, i dogodine opet ispočetka ostalo sve, s time da umjesto MAT i FIZ upišeš neki predmet s 2. ili 3. godine jer si već "izgubio" godinu.
jale46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 02:52   #4
Upisi?

Pozz,ne vjerujem da sam bas pogodio temu ali mi je to jedina nada s obzirom da nisam mogao naci nista drugo slicno mom pitanju.

Uglavnom ja sam trenutno 3.godina (i zadnja) u Industrijsko-Obrtnickoj Skoli u Puli i zavrsavam kao Elektronicar-mehanicar.
Da li ja mogu upisati TF u Rijeci ili TZV u svakom slucaju nesto povezano sa telekomunikacijama i informatickim sustavima,i da li mi za isti treba 4. stupanj?
Ima li neko neka iskustva u vezi toga? Posto ja nemam nikakvu informaciju o tome dijelim prostor u skoli sa ljudima bez ikakvih ambicija i planova za buducnost pa se nitko niti ne pokusava informirati za slicno.
__________________
Don't jump in the water if you can't swim!
strykker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:35   #5
za sve visoke škole treba ti četvrti stupanj. to lako završiš uz rad.
veći problem je što ti treba mat i još neki predmet pristojno položena viša razina mature. pogledaj na stranicama fakulteta.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:21   #6
A kako funkcionira to sa 4. stupnjevima? Znaci sve mi je nepoznato...
__________________
Don't jump in the water if you can't swim!
strykker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:00   #7
prekvalifikacija u večernjim školama. platiš cc prosječnu plaću, položiš par razlika i predmete četvrte godine (koje i odslušaš u skraćenom obliku). nikakva drama, svi prođu.
no s znanjem iz trogodišnje i večernje teško da ćeš dobro napisati višu razinu mature iz mat i eng koja se traži za smjer na koji bi se upisao. to trebaš dodatno samostalno raditi.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:47   #8
Ako se Matematika i Engleski smatra kao glavni problem onda odlično...to mi najvise i ide tako da super....hvala puno za informaciju
__________________
Don't jump in the water if you can't swim!
strykker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.