Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 10:31   #81
Twin bitno je sa svojom riješit i nju naučit da nema ruganja da nema izbjegavamja, da joj niko nemoze reć skim će se igrat., da ljudi koji ucjenjuju nisu dobre osobe za prijateljstvo...

Djecu treba poticati na to da zauzmu svoj stav od malena.
Nazalost jedino se tako nogu probit.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:33   #82
Probali smo igranje skupa nekoliko puta.....fakat neide....
Ona stvarno voli obje i doma ih poziva naizmjenicno na igranje.....
Problem je kad su sve tri u istom prostoru.....(skola i sl)
Neki dan mi je mama od ove druge djevojcice rekla kak vise nece na gimnastiku....razlog: cure je ignoriraju.....
Kad sam doma razgovarala sa svojom njen odgovor je bio: pa kad mi L. neda da se s njom igram....
Ono....kak mislis ne da ti???
Pa nije ona tvoja vlasnica....
Al ne....ova je ocito vođa i dovoljno jaka i moja popusti ucjeni.... Neznam.... Nisam prisutna pa nemogu sa sigurnoscu reci sto se dogadja....
Kada smo u parku moja stvarno leti od jedne do druge.....
Mislim da s jedne strane bude puknulo i potajno se nadam da bu puknula ova ucjenjivacka veza....samo iz tog razloga...
Nas tri mame se ok slazemo. Ali njihove dve curice si jednostavno ne odgovaraju.....probale su i one to rijesiti ali male se nedaju....
A moja balansira.....cini mi se sve teze i teze.....


Lee anabel ma razgovaramo nas dve, ali moja ocito nije jos dovoljno jaka da se odupre ucjeni ove prve.....
Razgovarala sam ja i sa njih obje (imamo medusobno takav odnos svi da mogu) i vidim da joj nije pravo kad kazem da nesmije nikog ucjenjivati.....da to nije lijepo, da mi je jako draga curica, da subone i dalje prijateljice iako se moja ponekad igra i s nekim drugim i tako....
I iza toga je opet ucjeni....
Mislim ono.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:34   #83
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja bih dopustila da ne pozove frendicu, ali bih joj prije objasnila posljedice. Moja je mala već 8 i pol godina. Do kad ću joj ja određivati s kim će se družiti i koga će pozvati? Svaka akcija ima reakciju,ako si se s njom spreman nositi, izvoli.

Ja kupujem poklone na akciji, ali isto tako kupujem više manje univezalne poklone koji se sviđaju klincima (društvene igre najčešće, knjige). Tako da imamo zalihu da rođendane vršnjaka iz razreda. Ako je mala pozvana na ročkas pitamo eventualno (ako sam pri novcima) zna li što bi se konkretnom djetetu još moglo svodjeti pa nadokupimo. Ako nemam novaca, odabere nešto od već kupljenih poklona + neki slatkiš.

Ne očekujem da će biti pozvana na sve rođendane na koje si je ona zamislila. Nije mi to realno. Treba se znati nositi i s razočaranjem. sve je to dio života.
Nije stvar svih rođendana, nije star da se oni ne slažu..
U tjednu kad je mali slavio rođendan. On i ana su bili kod njih u stanu, na igralištu, druzili se. Sve najnormalnije, i odjednom ti ana nisi pozvana.

Ja bi se jako loše osjećala da me najbolja prija ne pozove na rođendan.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:39   #84
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Probali smo igranje skupa nekoliko puta.....fakat neide....
Ona stvarno voli obje i doma ih poziva naizmjenicno na igranje.....
Problem je kad su sve tri u istom prostoru.....(skola i sl)
Neki dan mi je mama od ove druge djevojcice rekla kak vise nece na gimnastiku....razlog: cure je ignoriraju.....
Kad sam doma razgovarala sa svojom njen odgovor je bio: pa kad mi L. neda da se s njom igram....
Ono....kak mislis ne da ti???
Pa nije ona tvoja vlasnica....
Al ne....ova je ocito vođa i dovoljno jaka i moja popusti ucjeni.... Neznam.... Nisam prisutna pa nemogu sa sigurnoscu reci sto se dogadja....
Kada smo u parku moja stvarno leti od jedne do druge.....
Mislim da s jedne strane bude puknulo i potajno se nadam da bu puknula ova ucjenjivacka veza....samo iz tog razloga...
Nas tri mame se ok slazemo. Ali njihove dve curice si jednostavno ne odgovaraju.....probale su i one to rijesiti ali male se nedaju....
A moja balansira.....cini mi se sve teze i teze.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Ako ne ide ne ide, ti si tu neutralna i nemoj forsat da se druze sve tri.
Svojoj samo mpraš utuvit u glavu da nema tog u školi i da ju ne smije ignorirat. Bez obzora koliko se bojala za ucjenjivačko prijateljstvo.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:47   #85
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Ako ne ide ne ide, ti si tu neutralna i nemoj forsat da se druze sve tri.
Svojoj samo mpraš utuvit u glavu da nema tog u školi i da ju ne smije ignorirat. Bez obzora koliko se bojala za ucjenjivačko prijateljstvo.
Ma ne forsiramo nista.....probali smo - nije islo i kraj.... E pa mojoj to ocito tesko ide u glavu.....na kraju uvijek popusti ucjenjivacici.....
Jer je ona glasna i otvoreno se duri, dok se druga djevojcica u tisini povuce.....
A mojoj je zao zapravo i jedne i druge, ali popusto ovoj koja na sva zvona izrazava svoje nezadovoljstvo
A zao mi je da je itko ucjenjuje....
Mozda shvati s vremenom.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:55   #86
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Nije stvar svih rođendana, nije star da se oni ne slažu..
U tjednu kad je mali slavio rođendan. On i ana su bili kod njih u stanu, na igralištu, druzili se. Sve najnormalnije, i odjednom ti ana nisi pozvana.

Ja bi se jako loše osjećala da me najbolja prija ne pozove na rođendan.
Ha, gle. I ja bi se loše osjećala da me najbolje prijateljica ne pozove na rođendan. I pitala bi se zašto i razočarala bih se u nju. I vjerujem da se dijete razočaralo, no sve je to dio života.

Ja možda imam malo pomaknuto i neuobičajeno razmišljanje o prijateljstvu jer sam po nekim pokazateljima "pustinjak" koji nema puno prijatelja. Kroz odrastanje sam imala malo dobrih prijateljica, imala sam najbolje prijateljice, ali sam se već u ranoj dobi znala razočarati u njima. Možda zato to ne gledam tako tragično i flegmatična sam što se tiče prijateljica moje male. Nadam se da će mala ipak biti malo društvenija od mene (koja joj nikako nisam dobar uzor,ali neke stvari se teško mijenjaju). No nadam se isto isto tako da će moje dijete shvatiti da su dobra prijateljstva rijetka i da ih treba njegovati i cijeniti i da je bolje imati dva prava prijatelja, nego hrpu površnih.
Zato i kažem da mi je donekle teško što moja mala sad "vrluda" i što se u školi nije baš snašla s prijateljstvima i zasad si našla nekog "stalnog" prijatelja.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:06   #87
pa sastavni je dio zivota razocarati se u prijateljima, ono, izdaju povjerenje, glupo se ponesu i slicno. nije to nista neobicno.
meni osobno je ne pozivanje na rodjendan nekoga s kim si blizak a nisi se trenutno jako zakrvio prilicno ekstremno i ne bas ocekivano ponasanje.
ako se stavim u perspektivu roditelja djeteta koje je nepozvano, objasnila bi joj o cemu se radi, rekla da to moze biti razlog ali da nije opravdanje za ponasanje i da je na njoj hoce li oprostiti ili ne.
ako sam dobro shvatila, starci su medjusobno prijatelji takodjer, u takvoj bi situaciji sigurno frendicu nazvala i pitala kaj je bilo.
iz druge pozicije sam vec rekla sto bi napravila, i bila bi jako razocarana jer bi me takvo ponasanje od moje kceri strasno izneadilo i rastuzilo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:30   #88
Upadam kao s Marsa, ali fakat ne vjerujem da postoje roditelji koji odlaze drugim roditeljima na radno mjesto ispitivati što i kako je bilo na dječjem rođendanu...???!?? Pri tome sam majka curice koja nije jako prodorna, i koja se povremeno nađe u situaciji da je zbog nekih uspjeha izoliraju druga djeca u razredu, pa je tako npr. i curka skojom je dobra nije pozvala na ročkas iako je ostatak društva pozvala. Jedino što sam imala pri tome za reći je da svatko bira koga se zove na rođendan, i da se s time mora pomiriti...Isto tako, ona na svoj rođendan poziva koga želi, ja joj mogu ukazati da će zbog nekog poziva/ne poziva biti posljedica i koje će to biti. .Zbilja mi je nestvarno ovo mješanje roditelja i angažman oko pozivanja...

E
OliviaPope is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:30   #89
Suosjećam s svim mamama koje suosjećaju s svojom dječicom koja se iz ovog ili onog razloga nađu u socijalnoj izolaciji ili odbacivanju...
Sjećam se kad sam sama bila curica, isto sam balansirala najčešće između 3-4 cure, i često bih se zbog mojg manjka samopouzdanja dopustila da budem podređena onoj dominantoj. Tako sam se dala i izmanipulirati i zastrašiti i osjetiti povrijeđenom kada bi mi dotična nešto prigovorila ili mi se narugala...
Sjećam se da sam u tom odnosu bila dobar dio osnovne škole, dok se krajem 8 razreda u meni nešto prelomilo i sjećam se da sam dobila neku neobjašnjivu snagu i poriv da ovoj skrešem sve u facu...

Mislim da je uzrok tog mog poriva bilo to što je jedna cura koju sam jako voljela kao prijateljicu oplakala zbog ove rospijice, i nešto je u meni puklo. Sjećam se da sam bila podmukla, došla sam do ove uplakane, rekla joj da ne plače da sam ja od sad njezina prijateljica, da ću se pretvarat još taj dan da sam ovoj frendica dok joj se ne odvažim(ne nađem pravi trenutak) reći što mislim o njoj...I tako je i bilo.
Kad se ukazao pravi tren(ne sjećam se više što se dogodilo), ja sam ovu glasno napala rekavši joj da je zmija, da je zločestica zbog koje se svi ostali svađaju, da mene više neće zafrkavati jer dobro znam tko je i šta je. Ona je bila šokirana, napunile su joj se oči suzama jer takvo nešto je zadnje što bi očekivala od mene. Zadnje sam samo odmarširala do ove curke koju je ranije tog dana zezala, a s kojom sam se baš voljela družiti. I više s ovom zlicom nisam praktički niti komunicirala. Nikako...Popreko bi se pogledale kad bi se srele međutim niti je ona više dirala mene niti ja nju. A s ovom drugom curkom sam se družila godinama, a kasnije i povremeno čula, iako nas je život razdvojio fizički.

Mislim da je djetetu bitno usaditi osjećaj samopoštovanja. Ja sam bila klimava po tom pitanju jer sam živjela u kući u kojoj nisam smjela pisnuti zbog jako strogog oca koji je maltretirao najprije moju majku, ali i nas djecu. Nju fizički i psihički, nas "samo" psihički.
Što da kažem, u životu mu nisam smjela postaviti pitanje "zašto". Sve sam šutke prihvaćala znajući kako mu je moje mišljenje najnebitnija stvar na svijetu. Koje ga može samo razdražiti. Povezala sam izražavanje mišljenja s neminovnim strašnim posljedicama koje iz tog proizlaze i zbog toga sam i u odnosima s djecom zauzimala pasivan stav. Ne želeći nikog naljutiti, razdražiti. Mislila sam da će svi reagirati kao moj tata. A djeca su sebična bića, i kad u društvu imaju "dobricu" koja se ne buni i na sve pristaje, često to znaju dobrano iskorištavati.
Jer mogu.
Jer ih roditelji ne uče bolje.

Mislim da svima treba biti prioritet to da u svom djetetu izazove osjećaj kompetentnosti, sposobnosti, vrijednosti i samostalnosti.
Jako je dobar savjet ovo što su neke mame predložile upis djece u raznorazne aktivnosti. Mislim da izbor koje će to biti svakako trebalo prepustiti afinitetima djeteta, no u što više "kolektiva" dijete ide imat će sve više prilika naučiti se izboriti za svoje mjesto pod suncem. Sem toga, kad dijete odvedeš na hobi koji doista voli, on će tamo neminovno sresti kolege slične njemu. Po senzibilitetu i afinitetima. A kad već trenira ili pohađa nešto što doista voli velika je mogućnost da će u tome biti i - uspješno. Što će mu posebno jako boostati samopouzdanje i osjećaj vrijednosti.

Kad se krene kuhati negativna atmosfera potrebno je svakako razgovarati s roditeljima djeteta koje se "sili" nad tvojim djetetom. I to odmah, kako bi i ovi ljudi shvatili kako njihovo dijete ne može baš kako i s kim hoće.

Čitam ovu mamu koja je sjedila pored klinca koji je pred njom(i njegovom mamom) "buuu"-ao njenom djetetu u lice.
To si ne mogu ni zamisliti.
To je posebna kategorija bezobraznosti s kojom se doista nikad nisam srela. Mislim da bih se toj devi tak unjela u facu nakon toga da bi me zaobilazila u najširem mogućem luku. Ne tu, pred komšinicama s kojim trača, već sa strane. Kad smo u 4 oka. Nakon takvog prizora ne bih imala više ni truna strpljenja niti volje za dijalozima. Otvoreno dopustiti da ti dijete pred tvojim očima zlostavlja tuđe za mene je dno crnog dna. Budi sretna što ti takav šljam nije "asimilirao" dijete na svoju razinu jer bi tek to bilo ono najtragičnije...
Zar je tragedija da se ne igra s klincima iz zgrade?
Evo mi recimo živimo u zgradi u kojoj djece nema. I moja se djeca igraju s svojim prijateljima u vrtiću. Il s onima u parkovima...Nipošto nisu zakinuti za društvo i ništa im ne fali.
Imaju djeca svoje školske/vrtićke kolektive, djecu s aktivnosti na koje idu, djecu po parkićima...Zašto bi ovisili o troje malih seronja iz zajedničkog ulaza?
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:56   #90
Nemaš se ti tu šta brinuti, lijepo ti njega odgajaj kao što si ga do sada odgajala. Problem je u tome što djeca nemaju u potpunosti razvijen razum pa ne kuže koliko se bolno osjeća to dijete kojeg su "odbacili"..bio sam u toj situaciji, odabačen od vršnjaka, ali eto, uvijek se našlo jedno-dvoje djece s kojima sam se mogao družiti
karloy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:39   #91
Nemaju ni svi odrasli bas razvijen razum koliko vidim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.