Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 08:57   #301
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Gdje ima za kupit sivacih masina? Moja stara vise ne radi.
Guglaj za tvoj grad trgovine sa šivaćom opremom. A možeš pogledati i u online trgovinama. Ne znam kako se zovu u hrvatskoj pa ti tu ne mogu pomoć.
Mene više zanima što se gleda kod šivaćih mašina. Kupila bi si svoju da ne žicam maminu. Našla sam u jednoj online trgovini ponudu od cca 20-30 komada raznih cijena od 1000 kn pa do 4000 kn. Sad moram mamu udavit da malo to prouči i da mi kaže koju da uzmem.

Edit: evo, našla sam, imaš na ekupi pa možeš pogledati, imaš u Elipsu, ako si u Zagrebu onda imaš neki Bagatik...

Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Pa tako je i kod mene
imam nekoliko pari igala zauzetih na nekim projektima, i ne znam baš kako dalje. a vuna je divna i sve
taman bih stigla do iduće jeseni isplest si neki kardigan. to mi izgleda nezahtjevno. koliko god da bude asimetričan, bit će moderan.
igle u projektima
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)

Zadnje uređivanje Ariana B. : 19.02.2017. at 09:08.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:33   #302
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Guglaj za tvoj grad trgovine sa šivaćom opremom. A možeš pogledati i u online trgovinama. Ne znam kako se zovu u hrvatskoj pa ti tu ne mogu pomoć.
Mene više zanima što se gleda kod šivaćih mašina. Kupila bi si svoju da ne žicam maminu. Našla sam u jednoj online trgovini ponudu od cca 20-30 komada raznih cijena od 1000 kn pa do 4000 kn. Sad moram mamu udavit da malo to prouči i da mi kaže koju da uzmem.

Edit: evo, našla sam, imaš na ekupi pa možeš pogledati, imaš u Elipsu, ako si u Zagrebu onda imaš neki Bagatik...



igle u projektima
Hvala! Da, u Zg sam.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:45   #303
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Mene više zanima što se gleda kod šivaćih mašina. Kupila bi si svoju da ne žicam maminu. Našla sam u jednoj online trgovini ponudu od cca 20-30 komada raznih cijena od 1000 kn pa do 4000 kn. Sad moram mamu udavit da malo to prouči i da mi kaže koju da uzmem.
Pogledaj recenzije koje su vrste najhvaljenije, raspitaj se što koja nudi, koje opcije ima, kako ti se čini način hendalanja, možda ti se ne čini praktično nešto na nekoj. igle i špulice su potrošna roba, povremeno ćeš morati i nauljiti.
ako uzimaš polovno, provjeri ima li manual na netu.

što se tiče hrvatske, znam da lidl ponekad zna izbaciti čist ok mašine.
mantisa, možda da odeš pitat u dućan koji prodaje dijelove? ja igle kupujem tamo kod trga Republike Francuske, na Ilici.
ja sam svoju mašinu dobila za diplomu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:55   #304
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Pogledaj recenzije koje su vrste najhvaljenije, raspitaj se što koja nudi, koje opcije ima, kako ti se čini način hendalanja, možda ti se ne čini praktično nešto na nekoj. igle i špulice su potrošna roba, povremeno ćeš morati i nauljiti.
Ja to ništa ne znam...
Već sam najavila mami da će za vikend gledati koja je mašina dobra. Možda čak njoj uzmem novu jer ona više šije, a ja preuzmem njenu staru za početak.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:58   #305
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ja to ništa ne znam...
Već sam najavila mami da će za vikend gledati koja je mašina dobra. Možda čak njoj uzmem novu jer ona više šije, a ja preuzmem njenu staru za početak.
Možda ti ovo pomogne.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 10:25   #306
Ok, neke Toyote sam i gledala. Samo uvijek teško računam na tuđe savjete jer nikad ne znam koliko je netko opterećen sa skupoćom i brojem funkcija koje ja ne trebam.
Recimo, jednog prijatelja sam prestala tražiti savjete oko tehnike (kompjuteri, fotoaparati, mobiteli) jer njemu sve mora biti 4 puta skuplje i nabrijanije nego moje potrebe traže. Njegovi savjeti su otprilike ovakvi: već kad kupuješ fotoaparat za slikanje mačaka i livada, zašto ne bi dodala još samo 400 eura pa imala super duper fotoaparat za kojeg još možeš kupiti jedan objektiv od 700 € i drugi od 650 €... i onda si za sljedeće 3 godine riješena po pitanju fotoaparata. A tad će zastariti pa ćeš investirati još 1000 €.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 10:31   #307

super si mi takvi savjeti za nešto "pošteno".
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 10:44   #308
toyota ti je super za osnovne stvari.
znaci, ne bih bas traperice na njoj sivala, one deblje rubove
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 10:47   #309
ali vidjeh toyota i jeftinijih i skupljih. ne bi baš da mogu samo tanki pamuk i lan zašit. Šta ako moram porubit traperice ili ušit nešto od debljeg filca (onog od 3 mm malo tvrđeg, a ne 1.5 mm).

Ako se nekome da pogledati bacila sam oko na toyotu ECO17C Jeans
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:04   #310
imam toyotu jeans jsba21
i ne silujem traper.

radim vise ljetne stvari, tako da jesu materijali laganiji...
i radila sam sa beneton materijalom+ podstava i sl.


ako se dobro sjecam oko 1200 kn je kostala i vrijedi svake kune.
bas je za gušt.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:09   #311
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Preporučite mi stranice gdje ima dobrih krojeva za šivanje i pletenje. hvala.
Ovo je jedan od linkova sa pinteresta, na temelju njega ćeš naći i druge krojeve:

http://pin.it/8lv_1yw
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 10:03   #312
Mari, ti imaš toyotu. Ni na jednoj toyoti ne piše da li ima povratni šav. Trebala bi to imati. Ima li tvoja?
Možda si danas naručim svoju. Samo mi još ta informacija fali.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 00:06   #313
Sta znaci povratni sav? Ako mislis unazad, mislim da to svaka masina ima. Mama mi ima Toyotu, i ja sam na njoj ucila sivati, znaci nije bas nova, ima sigurno vec preko 20 godina, i siva i traper bez problema, ima i posebnih igla bas za traper. I samo je jednom masina bila na remontu, nije jos nista bilo, ali mama je zakljucila da je vrijeme za generalku.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 09:45   #314
da, unazad. moja mama i baka isto imaju prastare mašine pa imaju unazad. zato mi je bilo čudno da nigdje u karakteristikama toyote ne spominju to, dok u karakteristikama singerica i drugih mašina baš piše.
ja naručila i za dan dva stiže.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:39   #315
ajde, napokon si se odlučila!
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:48   #316
Ma naručila bi ja nju odmah kad sam ju vidjela. nego znaš kakva je moja mama: čekaj da ona vidi karakteristike, čekaj da ona pita nekog svog servisera mašina, e pa serviser je rekao neka pogledam stare bagatice jer ovo novo je sve plastično, pa idemo tražit po njuškalu pa...
Na kraju sam rekla da ću ja riskirat s novom plastičnom toyotom jer mi se ne da tražit točno takvu bagaticu koju ona ima već 30 godina.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:06   #317
davnih dana sam radila goblene
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.