Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Da li idete na Exit ove godine?
Da 11 23.91%
Da, ako nađem vremena 6 13.04%
Ne, nemam vremena 9 19.57%
Ne, nisam u tom fazonu 6 13.04%
Ne, skupo je 5 10.87%
Ne, ne pada mi na pamet da idem u Srbiju 9 19.57%
Glasovatelji: 46. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2014., 23:17   #821
"Nekad je vjerojatno bio dobar"

- yup... bio sam na svim izdanjima od prvog 2000, pa sve do prošle godine kad sam konačno digao ruke (kao i ove), a poslednji put da sam zaista uživao je bilo 2008, kad sam samo u jednom danu (13. jul) gledao The Hives, Sex Pistols, Ministry, Marky Ramonea, Pekinšku Patku, Disciplinu Kičme. Sad mi to deluje k'o naučna fantastika.

Zadnje uređivanje Okudzava : 29.06.2014. at 23:58.
Okudzava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 02:32   #822
Pa da, pošteno su ga sjebali. Točno se po godinama može pratiti to patetično srozavanje na balkansku Ibizu (tehnički je to Zrće, ali htio sam dramatiku )

Usput budi rečeno, zapravo uopće nisam protivnik elektronike. Ako je kvalitetna. Jedino nisam ljubitelj "tvrde", npr. najzatupljućijeg (jel to riječ?) mogućeg tehna, ono kad tempo i melodija peru 15 min bez promjene.

Stvar je u tome da Exit nije specijalizirani festival, i da je zbog toga živi fijasko na što se svodi lajnap. Gloria Gaynor ne bi prošla ni na nekom 7. po veličini stejdžu na Glastonburyju.

Ali pizda sam. Da živim u NS, vjerojatno bih išao

Pitanje za Srbe: koliko je vama karta jeftina - ili skupa?
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 05:46   #823
Jeftine karte koje pamtim - Jeff Beck u Sava centru, Johnny Winter u Domu omladine, tu negde oko 15-20 eura su bile. Najskuplja koju sam platio su Clapton & Winwood u BG Areni, 60 eura (fan pit).

Edit: ups, ili misliš isključivo za Exit? Ja shvatio uopšte za koncerte u Srbiji... za Exit bih obično izabrao jedan dan koji me najviše zanima, tako da sam svake godine uzimao jednodnevnu ulaznicu koja bi uvek bila tu oko 20-ak eura; idealno kad ubodeš više bendova koji te zanimaju (npr. kao u mom prethodnom postu). Sad su pre neki dan u Exit organizaciji bili Queens of the stone age, plus Brejkersi i još par domaćih bendova - karta bila 1500 dindži (13 eura).

Zadnje uređivanje Okudzava : 30.06.2014. at 06:06.
Okudzava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 18:03   #824
Quote:
Okudzava kaže: Pogledaj post
za Exit bih obično izabrao jedan dan koji me najviše zanima, tako da sam svake godine uzimao jednodnevnu ulaznicu koja bi uvek bila tu oko 20-ak eura; idealno kad ubodeš više bendova koji te zanimaju (npr. kao u mom prethodnom postu).
To je jedna od par stvari koje valjaju na Exitu - cijene karata.
Iako za taj lajnap ne bih dao ni 10, a kamoli stotinjak eura koliko je za Hrvatsku. Tu ga zagrebački INmusic jede za doručak: karta samo 50 eura (i manje, ovisi kad je kupiš), što je za taj lajnap jako dobro. Jedino je doduše jednodnevna malo preskupa, 300 kn (40 eura). Nisu mi baš jasni s tim, pa više bi im se isplatilo da je niža cijena pa da ih se više pokupuje. Jer neki bi došli samo na jednu večer. Ne može jednodnevna biti skuplja od najjeftinije early bird festivalske

Quote:
Sad su pre neki dan u Exit organizaciji bili Queens of the stone age, plus Brejkersi i još par domaćih bendova - karta bila 1500 dindži (13 eura).
ovo je stvarno đabalesku
Ali nisu ni kod nas za njih bile puno skuplje (25 eura), a ako se uzme u obzir niži standard u Srbiji (pretpostavljam), sve je to tu negdje.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 19:11   #825
Quote:
Quaintrelle kaže: Pogledaj post

prilikom kupovine karte morala sam navesti ime, prezime, datum rodjenja i drzavu.
prvi put idem pa mi ovaj dio s osobnim podacima nije jasan. čemu to? planiram kupiti kartu preko oglasa pa zato pitam.
gugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 18:31   #826
da li netko ide iz Budve,nakon Sea Dancea, za Dubrovnik ( po mogucnosti aerodrom) 18.7 ujutro? Frendica i ja trazimo nekog da podijelimo troskove taxi transfera, 100 eura kosta sve skupa. mozete mi se javiti na mail [email protected]
savina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 01:22   #827
Nudi se jedno mjesto u busu za EXIT festival.!!! Kreće se u srijedu (9.7.) oko ponoći. U cijenu je uključen prijevoz ZG-Novi Sad-Budva (Sea dance festival- 2.dio Exita.)- ZG.! Sve to za 550 kuna.!!!!!!!! Frendica ne može krenuti s nama, a već je kupila kartu za put. Javite se u inbox ili 098 908 7572.!
lucelucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 03:28   #828
zdravo

ja i moj prijatel putujemo s autom od Skoplja do Novi Sad, pa trazimo drustvo za dijeljenje putnih troškovi na relacija Novi Sad - Jaz/Budva... moguca ruta je put niz Sarajevo, pauza za cevapi

moj mejl je [email protected]
KoKimk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 14:42   #829
hej, dižem temu.

planiram na Exit festival pa me zanima zna li itko za neki smještaj u Novom Sadu za 10 ljudi (kuća, apartman, hostel, bilo što), a da je što se tiče cijene prihvatljiv studentima?
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 11:31   #830
Još jedan pokušaj podizanja teme.

Da li ima neka dobra, entuzijastična duša koja bi mi pripomogla s nekoliko rečenica o iskustvu i još pokojim stvarčicama vezanim za Exit?

Bio bih zahvalan, baš onako puno...
playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 15:28   #831
Bio sam 2011. i to je bio jedini put. Kasnije s godinama srozali su se s lajnapom. Iako na što se svede sada uglavnom ide se tamo radi partijiranja te drogica :Đ

Podosta veliko, barem za moje pojmove. I ako je neko preklapanje praktički moraš nešto prekinuti da dođeš do drugog stagea. U lijepom mi je sjećanju to sve ostalo iako nisam išao kompletno na sve. Da sam išao na sve dane ubio bih se umora te to vrijeme ljeto sparina - too much. Podosta sam bio izmoren i dosta je to hodanja. A i vrućina odradi svoje.

Prijevoza ima dosta, taksija koji su zapravo jeftini. Smještaj probaj naći u Novom Sadu. Cijene cuge i to sve ne sjećam se uistinu.

Have fun.
__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:08   #832
:top:

Auuu brate! Kakvo iskustvo, kakva žešća zajebancija. Magija u punom svijetlu i smislu! Prošlo je, evo, više od tjedan dana, a mene još ne popušta.

Iako se govori da Exit polako postaje potpuno festival elektronske glazbe (što meni osobno paše), 14 stageova s različitim repertoarom glazbe i energije ipak govore drugu priču.
Dance arena je zbilja moćna i fantastična. Dmitri Vegas&Like Mike, Gil Glaze (posebno me očarao), čika Solomun, Jackmaster, Maceo Plex, Sam Feldt, Romero, Feder,(Robin Schulz i Hot since 82 otkazali zbog bolesti) završno s čarobnom nedjeljnom postavom – Richie Hawtin (brutalno dobar nastup i set), Nina Kraviz, Carola su pravo zapalili ljude i napravili ugođaj za milenijsku fotografiju za pamćenje. Prekrasno dočekan doručak time.

Ukoliko to nije dovoljno, laganom šetnjicom i eto te do Explosiv i Fusion stagea gdje jaki zvuci rock glazbe ostavljaju svoj trag i drže ljude u svojstvenom energičnom modu. Osobno sam samo prošao pokraj, ali poznanici (stara rock garda) imaju skroz pozitivna mišljenja o provodu tamo.

Nekoliko minutica šetnje dalje i eto te na latino stageu. Standardna zajebancija i seksi pokreti uz tonove koji bude i najmanju emociju u tebi. Nekim slučajem si sam. Nema frke, prikopčaš se obližnoj ekipici (pod uvjetom da nisi krkan i napadaš k'o sivonja da bi nešto ubo ), razbacaš ruke i noge i odmah osjetiš pripadnost uz osmijehe koji tamo po defaultu sjaje na ljudima.

Malo bi promjenio đir? Nikakav problem. Odmah, preko puta, Silent Disco stage. Zajebancija itekako vrijedna, barem kojim desetak minuta sudjelovanja. Dobiješ slušalice, staviš na uši, odabereš glazbicu i utopiš se u svome svijetu i svojim koracima u masi ljudi koji odozgora izgledaju poput vesele horde mravi koji svjetle u mraku.

Hoćeš se malo, baš opustiti i čilirati. Nikakav problem.. Vratiš se unazad kojih 200 metara, Reggae stage s potpuno pozitivnim vibracijama koje automatski ulaze u svaki dio tijela slušaoca ili onoga tko se slučajno našao tamo. Sjedneš na travu, uzmmeš pivicu, a oko tebe porazbacano ljudi sjede, leže zagrljeni, lamentiraju o razno – raznim životnim dogodvštinama, pa malo opet razbacaš ruke i noge, a oko tebe naizmjenično ostali koriste istu strategiju. Nabaciš osmijeh, dobiješ besplatni zagrljaj, a ako si baš dobar šarmer, i free kiss ze zaleti tu i tamo. Ljubav teče u zraku.

Odmah iznad se održavao poluzatvoreni Jeger party s laganom deep hausicom, a jedini uvjet za ulazak jest lajkanje stranice na Fb. Bez brige, na njihov račun preko kompova koji su poredani odmah na ulazu.
Dovoljno plesanja, dijeljenja ljubavi i ispijanja pića? Još malo se popneš i Chill in zona čeka. Sasvim malen i simpatičan stage koji lagano održava atmosfericu dok si zavaljen u ležaljku između dva mala stabla ili si na nekoj od grana niskog, a raskošnog drveta i bacaš pogled na zvjezdama obojano nebo Novog sada. Ultimate zajebancija..
Napuniš baterije i No Sleep, Urban, Guarana stageovi čekaju da izvuku maksimum i dokrajče te sa svojim trance/techno/Dance programom pa ujutro, iako sav izlomljen i potrgan, dok šetaš u obalu Dunava s utetoviranim osmijehom sjedneš na jedan od barova na plaži i , ako si toliko moćan, after mode staviš na on. I tako četiri dana ili noći iznova…

Po svemu sudeći, a da se iščitati, za Exit su definitivno potrebne visinske pripreme ili bar bazične u prosječnom županijskom nogometnom klubu. Ali, definitivno, sva ta energija koja kruži kao vjetar daje i tebi samome dodatnu snagu

Cijenama i troškovima sam iznimno zadovoljan.. smještaj, sasvim uredan (uz Dunavsko šetalište preko puta Tvrđave), mi smo našli za manje od 700 kn (računam 4 noćenja), a obrok (restoranski) do 50-tak kuna računajući i piće i obaveznu čorbicu ili supu.

Na samome festivalu piće je išlo ovako (okvirno);
- pivo (dvije ili tri vrste točenog), naravno 0,5 15kn; s time da, možeš izabrati i limenku Heineken
- gemišt/bambus ne rade, dobiješ posebno vino i min. vodu/colu i praviš sam. I to se lako da riješiti čim se snađeš. Recimo, svud kruže hostese s onim Smirnoff ili Somersbi sokićima – pizdarijicama, uzmeš tri – dobiješ četvrto gratis i još gratis mali ruksak, sve za 40 kn i lagano spremiš unutra i nadolijevaš vino u jednu već napravljenu bočicu.
- voda (bez ovih idiotskih fora što čitam s InMusica da su davali bez čepova ) 10 kn
- kratko (vodka, rakijice) 10-ak kn

-Plaćanje je išlo preko posebne debitne kartice u suradnji s OTP bankom. Odeš u banku, izvadiš karticu i aktiviraš ju.. Za nadopunjavanje na samome festivalu ima nekoliko mjesta za učiniti.
Uz još dodatnu zajebanciju, a definitivno isplativu, ako otvoriš račun u banci (nebitno čiji si državljanin), ostvaruješ do 15 posto popusta na sve što kupuješ na festivalu + na pun kufer mjesta diljem Srbije (restorani, barovi, šoping, masaže, itd).Jedini trošak je 250 rsd (oko 15 kn) + onoliko koliko uplatiš na karticu i ISKLJUČIVO to i možeš trošiti.

Stanovnici Novog Sada su jednostavno prekrasni, ljubazni i predivni. Nije mi prvi put da sam tamo, ali svki put se iznova zaljubim u sve što taj grad čini sasvim posebnim, a samo da nadodam – podosta sam Europe prošao. NS, ipak, ako ne sam vrh, odmah uzima visoko mjesto na ljestvici, generalno gledajući, najljepših mjesta koje sam obišao.
- dodatak- posebno za muške čitatelje – omjer žena i muškaraca je 6,7,8 naprema 1 – sve jasno…

Sve u svemu, još čekam Tommorowland da prekrižim s liste „must see“, ali Exit je čista magija i ultimativno najbolje iskustvo koje sam prošao. Petrovaradinska tvrđava je čisti dragulj koji definitivno čini ovaj festival posebnim. Onaj tko još razmišlja otići, nek' prestane s razmišljanjem i samo se uputi tamo. Ne da neće požaliti, već će se boriti s depresijom zbog toga što mora napustiti takvo mjesto prepuno pozitivne energije, smijeha, sreće i ljubavi koja neprekidno kruži.


Ps. već najavljeno, sljedeće godine je 50 godina od legendarnog fenomena Summer of love, a Exit će biti u tome tonu i fazonu. Znači, ljubav, zajedništvo, hipiji, djeca cvijeća. E to se nikako ne propušta…
playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 15:50   #833
"Stanovnici Novog Sada su jednostavno prekrasni, ljubazni i predivni."

- hvala, hvala! Odličan izveštaj, možda se malo i preteralo u hvalospevu , no bitno je da ste se fino proveli...
Okudzava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 22:00   #834
Moguće da je malo pretjerano, previše se toga dobroga zdesilo pa i sam mislim da je to bila nadrealnost u pitanju.

Eto nas opet u NS-u za dva mjeseca..
playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 00:46   #835
Pozdrav ekipa, ako ima netko iskustva ili zna koliko kosta smjestaj u blizini petrovaradinke tvrdave za 4,5 osoba tri, cetiri noci?
I planira li itko ici na exit ovo ljeto, vidim da je tema mrtva sto me iskreno cudi.
cundrlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 15:43   #836
Nije to ništa za čuđenje, ovaj podforum se praktički koristi (nažalost) samo u svrhu oglašavanja.

Gle, imaš smještaja od 15-1000+€... Sve ovisi što te zanima.. Hotel, hostel, privatni smještaj.. Želiš li komociju ili samo mjesto za prespavati.. Planirate li ful partijati ili biste i obilazili NS... Itd, itd..

Što se mene tiče, naravno da se neće propustiti Summer of Love..
Već sam uzeo ovu akciju 4 za 1... Najvjerojatnije ću i do Umaga skoknuti, a još se pregovara s ekipom za Sea dance...
playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:45   #837
Sutra prvi bendovi
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 22:25   #838
Quote:
cundrlik kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, ako ima netko iskustva ili zna koliko kosta smjestaj u blizini petrovaradinke tvrdave za 4,5 osoba tri, cetiri noci?
I planira li itko ici na exit ovo ljeto, vidim da je tema mrtva sto me iskreno cudi.
sto prije bukiras, to ce te jeftinije ispast. Mi smo doslovce tri dana prije festivala uspjeli nac amaprtman za 9ero, ispalo je po glavi manje od 15 ojra na dan. skoro pa u centru, blizu Korza. Sto nije blizu Petrovaradina, ali nije ni predaleko.

Mi jos ne znamo da li cemo ici, ovisi o line-upu, ali definitivno bi preporucila da si birate smjestaj unutar trokuta Petrovaradin-Korzo-Strand i onda ste na konju za ici pjeske naokolo i po gradu i na festival i na Dunav na treznjenje preko dana
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 19:49   #839
Pitanje za znalce: je li ova trenutna cijena za ulaznicu od 439 kn "dobra" cijena ili to zna još pojeftiniti?
Recimo na ultri bude 2-tjedna za 900 kn ulaznica samo za Hrvate pa rekoh možda i ovi imaju neku takvu akciju da se ne zaletim sada sa kupnjom...
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 07:46   #840
Kupuj po toj cijeni, niže nećeš naći osim ako ti se čeka do zadnjih dana pa preko njuškala ali i tam ti je obično slična cijena
everest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.