Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 11:51   #681
Quote:
euskal kaže: Pogledaj post
moras minimum 3 mjeseca odraditi da bi imao pravo na naknadu
znaci ako sada odradim ugovor od 3mjeseca,i nakon toga ga ne produžim,mogu ic tražit na burzu naknadu tu?

nemam iskustava sa time,pa me zanima jel ima tu nekih komplikacija obicno?
zauzetNickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 22:35   #682
Pitanje ako je netko bio u sličnoj situaciji : 2014. te sam primala naknadu za nezaposlene. Sada sam zaposlena 2 godine i 6 mjeseci. U slučaju da mi ne produže ugovor da li ponovno imam pravo na naknadu buduci da sam vec primala 2014. te i iskoristila svih 4 mjeseca koliko sam imala pravo...
emyi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 19:55   #683
Pomoć, muž mi je bio zaposlen 10 godina na jednom radnom mjestu. Od veljače ove godine radio je na nepuno radno vrijeme za 1800 kn. Kako se onda obračunavaju naknade kao je plaća bila manja od prosječne hrvatske?
tj. uzima li se u ovom slučaju minimalna prosječna plaća 3276 pa naknada ne smije biti manje od 50% toga? ili se uzima njegova 1800?
hvala
kuku123lele is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 23:11   #684
moj suprug je uzeo poticaje za samozaposljavanje i otvorio jdoo i uskoro ce proci godina dana sto mora biti zaposlen u svojoj firmi. kako firmi bas ne ide kako se nadao, a ne bi je jos zatvorio, mislili smo je prebaciti na mene (da sam ja vlasnik firme i direktor jer sam ja zaposlena), a on bi se prijavio na burzu. (jer se inace ne moze prijaviti ako je vlasnik firme). jel u tom slucaju on ima pravo na naknadu i koliko bi ona iznosila ako je godinu dana radio na puno radno vrijeme i neto placa koju si je isplacivao je 3.900 i nesto kuna? mislim da bi imao pravo na naknadu 90 dana?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 14:18   #685
Pozdrav!
Ugovor na određeno vrijeme mi istiće 31.08. Imat ću 8.mj. radnog staža tako da nemam pravo na naknadu sa biroa.
E sad me zanima ako otvorim bolovanje prije isteka ugovora, da li mi teće radni staž za vrijeme bolovanja tako da skupim još mjesec dana koji mi fale da bi ostvarila naknadu ili mi se to ne računa u staž?
huhu1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 19:58   #686
Quote:
huhu1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Ugovor na određeno vrijeme mi istiće 31.08. Imat ću 8.mj. radnog staža tako da nemam pravo na naknadu sa biroa.
E sad me zanima ako otvorim bolovanje prije isteka ugovora, da li mi teće radni staž za vrijeme bolovanja tako da skupim još mjesec dana koji mi fale da bi ostvarila naknadu ili mi se to ne računa u staž?
naravno da ti se bolovanje racuna u radni staz kao i g.o.
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 16:29   #687
Sklizak ti je to teren, da ti ne bi produljili onda na neodređeno, pa možeš zaboraviti naknadu...da ti produlje na mjesec dana, dva, tri, ok odradit ćeš, ali s neodređenim ugovorom možeš samo sporazuman otkaz dati, i naknade nema...
pazi da ne napraviš grešku u koracima, treba se malo raspitati ...
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 14:38   #688
Poštovanje svima , situacija u mene je sljedeća :

Imao sam neprekidan radni odnos 8 mjeseci i 7 dana ( sa bolovanjima i godišnjima i sve normalno ) kao sezonski radnik , i sada sam se prijavio kod prijatelja u njegovu firmu jos 25 dana na minimalac , tako da radni odnos se ne prekida i ide kontinuirano.

Zanima me dali će mi se gledati zadnje 3 plaće za prosjek jer naravno plaća kod prethodnog poslodavca mi je bila veća ( netto 5000 kn ) , a sada sam se prijavio na minimalac i to bi mi rušilo prosjek. siječnja do 1-og tjedna veljače , stoga je većina radnog odnosa ostvarena u 2018 ?

Bio bih jako zahvalan na odgovoru na ovo ...
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2019., 17:38   #689
Quote:
elastiko kaže: Pogledaj post
Poštovanje svima , situacija u mene je sljedeća :

Imao sam neprekidan radni odnos 8 mjeseci i 7 dana ( sa bolovanjima i godišnjima i sve normalno ) kao sezonski radnik , i sada sam se prijavio kod prijatelja u njegovu firmu jos 25 dana na minimalac , tako da radni odnos se ne prekida i ide kontinuirano.

Zanima me dali će mi se gledati zadnje 3 plaće za prosjek jer naravno plaća kod prethodnog poslodavca mi je bila veća ( netto 5000 kn ) , a sada sam se prijavio na minimalac i to bi mi rušilo prosjek. siječnja do 1-og tjedna veljače , stoga je većina radnog odnosa ostvarena u 2018 ?

Bio bih jako zahvalan na odgovoru na ovo ...
Ako je razmak između 2 radna odnosa bio više od 1 dana onda minimalac, inače se gledaju zadnja 3 puna mjeseca bez bolovanja (platne liste kombinirano). Naravno, pod pretpostavkom da oba radna odnosa nisu prestala krivnjom radnika
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 20:10   #690
Ako se radnik nakon odrađene sezone (6 mj.) ne prijavi na HZZ nego se prijavi tek nakon iduće sezone kad bude imao dovoljno mj za novčanu naknadu, hoće li biti problema glede novčane naknade - što se nakon prve sezone nije prijavio?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2019., 20:11   #691
Ne, bitan je samo staž.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2019., 23:36   #692
Kakvi su sve dokumenti potrebni za ostvarivanje naknade? Zanima me ova stavka "dokaz o prosjeku bruto plaće ostvarene u tromjesečjem razdoblju". Ako sam radio 4 mjeseca u 2017, te 5 mjeseci u 2018 te kod drugog poslodavca jos 2 mjeseca, dali kod.njih trebam tražit dokaz o prosjeku bruto plaće ili je dovoljno pokazat platne liste? ( s tim da platne liste za 2017 nemam).
Boom-Shaka-Laka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 17:03   #693
Od kojeg do kojeg datuma obicno sjeda na racun naknada sa burze?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 17:38   #694
Objave na njihovom profilu na FB.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2019., 22:49   #695
znaci,dao sam otkaz nakon rada 12godina,e sada me zanima dali me kolega moze zaposlit na tjedan dana pa mi dati otkaz da primam naknadu? Imam u planu tražit poticaje za samozaposljavanje za nekih 2-3 mjeseca.
amormian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 22:19   #696
radio sam od 08.05.2018-31.01.2019
imam li pravo na naknadu`?
nuxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2019., 23:08   #697
pravo na naknadu imaju samo ljudi koji su bili u radnom odnosu preko 9mjeseci neprekidnog rada kod jednog poslodavca, dobijes 60% iznosa place mjesecno do 3 mjeseca, primao sam naknadu prosle godine nakon isteka ugovora o radu (ugovor je bio na godinu dana)
Razocaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 09:32   #698
Ne širi dezinformacije. Potrebno je minimalno 9 mjeseci rada u proteklih 24 mjeseca, a ne neprekidnog.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 04:57   #699
Ako sam dobro shvatila sad da predajem zadnje platne liste koje su umanjene za bolovanje ne bi mi zbrajali platne+bolovanje za prosjek? Mislim i bolovanje za dijete je dio place
I ak sam dobro shvatila prvih 3mj je 60%place a drugih je 30%? Znaci da placa 4000 dobijem ono ni za racune...
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2019., 10:29   #700
Zanima me kako se računa koliko dana moram ostvariti u radnom odnosu da bih dobila novčanu naknadu - znam da je potrebno 9mjeseci s prekidima unutar 24mj, ali moja situacija je sljedeća:
od 5.mj 2018. (prvi radni odnos) imam sljedeći broj dana provedenih kao zaposlena osoba:
21 dan + 25 dana + 135 dana + 87dana (ovaj zadnji radni odnos još traje i ovoliko će dana iznositi kad prestane 14.6.)
Kad ovo zbrojim i podijelim sa 9mjeseci ispada 29,7 dana po mjesecu.
Je li to dovoljno za ostvariti naknadu? Ako nije, koliko mi fali?
Sa HZZ-a mi još nisu ništa odgovorili, a bitno mi je što prije saznati ovu informaciju.
lion07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.