Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 18:49   #121
Nađi prostorni plan grada gdje imaš zemljište i svi uvjeti prostornog smještaja su opisani u tom planu.
bojanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:01   #122
Quote:
bojanzd kaže: Pogledaj post
Nađi prostorni plan grada gdje imaš zemljište i svi uvjeti prostornog smještaja su opisani u tom planu.
Hvala, našao.

Konkretno za moju općinu, kaže da samo ako je na baš na međi. Tako da super.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:11   #123
Dobro pročitaj plan, jer nema više onih fora "mogu gradit na međi ako susjed potpiše i sl.."
Mislim da na međi nemožeš gradit skoro nigdje, a i 1m od međe je ulavnom upitan osim u jako gusto naseljenim područjima.
Obavezno tražiti "lokacijsku informaciju" prije kupovine zemljišta.

Zadnje uređivanje bojanzd : 15.03.2017. at 19:36.
bojanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 19:36   #124
Po ovim našim Prostornim planovima (BPŽ) se može graditi na međi, tako su definirane poluugrađene i ugrađene građevine, no udaljenosti do međe kada treba raditi vatrobrane zidove dosta variraju.

U nekima sam nalazio i do 4,0 m, ali obično bude tu i neki dodatak koji kaže da je moguće i manje ako se dokaže da za požar (obično F90) neće doći do ugroze susjednih objekata i tako.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 06:31   #125
Quote:
U svrhu sprečavanja širenja požara na susjedne graevine, graevina mora biti udaljena od susjednih graevina najmanje četiri metra, ili manje u izgraenim dijelovima graevnih područja naselja ako se dokaže, uzimajući u obzir požarno opterećenje, brzinu širenja požara, požarne karakteristike materijala graevine, veličinu otvora na vanjskim zidovima graevine i dr., da se požar neće prenijeti na susjedne graevine. Ako se graevina gradi kao prislonjena uz susjednu graevinu (na mei): ili mora biti odvojena od susjedne graevine požarnim zidom vatrootponiosti najmanje 90 minuta, koji u slučaju da graevina ima krovnu konstrukciju (ne tiče se ravnog krova) nadvisuje krov graevine najmanje 0,5 metara, ili završava dvostranom konzolom iste vatrootponiosti dužine najmanje 1 metar ispod pokrova krovišta, koji mora biti od negoriva materijala najmanje na dužini konzole
Mislim da će biti u redu. Susjed ima već do međe 3-4m, više nego sam mislio (nema ograde pa je teško reći). Tako da će svakako biti više od 4m sveukupno.

Sve kuće u ulici su napravljene u zandjih ~7 godina. I samo jedna ima protupožarni zid, na najužoj parceli, sjedi točno na međi, na crti.

A i imam 18 metara širine, i garaža će biti odvojena, tako da mogu kombinirati kako hoću
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 07:50   #126
Kod mene je uvjet 3m od mede i 6m od susjednog objekta, koji vec prvi dode.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:40   #127
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Mislim da će biti u redu. Susjed ima već do međe 3-4m, više nego sam mislio (nema ograde pa je teško reći). Tako da će svakako biti više od 4m sveukupno.

Sve kuće u ulici su napravljene u zandjih ~7 godina. I samo jedna ima protupožarni zid, na najužoj parceli, sjedi točno na međi, na crti.

A i imam 18 metara širine, i garaža će biti odvojena, tako da mogu kombinirati kako hoću
Da to je taj isti članak očito prepisivan u nekoliko PPUO.

Davore svaka čast na trudu, ali sačuvaj malo energije i za gradnju kuće. "Izgorjeti" ćeš već u fazi projektiranja.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 11:45   #128
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Da to je taj isti članak očito prepisivan u nekoliko PPUO.

Davore svaka čast na trudu, ali sačuvaj malo energije i za gradnju kuće. "Izgorjeti" ćeš već u fazi projektiranja.
Znam da je to realna mogućnost, i da malo pretjerujem, ali jače je od mene. I mobitel kad sam kupovao mjesec dana sam istraživao

Nisam od onih koji otežu gradnju, htio bih da to sve ide serijski, koliko god je to moguće, naravno. 2 godine od sada bih htio da bude useljivo. Pa mi je lakše ovako doći do nekih odgovora, zapisati to u svoj OneNote, pa izvući kada treba brzo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 11:48   #129
Zdravo...

ako sam dobro razumjela, bez obzira kaj je kuca do 400m2, ako radimo centralno mora obavezno biti strojarski projekt? ako je tako, dal ima netko za preporucit sto jeftinijeg strojara za izradu tog projekta? mi smo s svojim prijateljem strojarem sve preracunali sami sto nam je najisplativije i unutar budžeta, čak i veličinu i položaj radijatora po kuci... sad bi samo trebali nekoga, da nam to ucrta i da stambilj po sto povoljnijoj cijeni, posto da nije potreban nebi ni radili taj projekt... ako neko ima preporuku bila bih zahvalna...
lp
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 11:49   #130
storajrski projekt

Zdravo...

ako sam dobro razumjela, bez obzira kaj je kuca do 400m2, ako radimo centralno mora obavezno biti strojarski projekt? ako je tako, dal ima netko za preporucit sto jeftinijeg strojara za izradu tog projekta? mi smo s svojim prijateljem strojarem sve preracunali sami sto nam je najisplativije i unutar budžeta, čak i veličinu i položaj radijatora po kuci... sad bi samo trebali nekoga, da nam to ucrta i da stambilj po sto povoljnijoj cijeni, posto da nije potreban nebi ni radili taj projekt... ako neko ima preporuku bila bih zahvalna...
lp
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:04   #131
Ako ti je centralno na palet ili na drva tada ti ne treba strojarski projekt. Projekt je u principu potreban ako se uvodi plin u kucu tj.ako imas centralno na plin.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:50   #132
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ako ti je centralno na palet ili na drva tada ti ne treba strojarski projekt. Projekt je u principu potreban ako se uvodi plin u kucu tj.ako imas centralno na plin.

da piroliticka pec na drva.... projektantica nam je rekla da se projekt mora imat cim je u kuci bilo kakva pumpa (odnosno centralno), za prvu ruku da moze napisat samo da je grijanje na kruta goriva i dobit cemo gradjevinsku na taj nacin, ali kada sve zavrsimo i ako zelimo dat zahtjev za uporabnu, morat cemo imat i projekt grijanja ako imamo vec do tada napravljeno centralno, a to cemo imati. ugl. moze se i naknadno napravit ta projekt ali onda treba ponovno prijavljivat gradilište i šta ja znam sto ne, a kao sto rekoh spajat cemo si sve sami...

ugl.ni sami nismo pametni dal ga radit ili ne, svakako nam je dodatan trosak, jos ovako smo se malo zeznuli s projektantom i projekt ce nam na kraju biti dosta skuplji nego smo pocetno se dogovarali, tu smo si i sami malo krivi al dobro... i jos ovako nas zavlaci, trebalo je vec biti gotovo do sada, tak da smo trnutno samo zivcani sto ne mozemo pocet trazit ponude od izvodjaca i jos razmisljat o strojarskom kao dodatnom trosku...
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:58   #133
Nije da će vas tih 200-300 € dotući. No dobro, svako gleda svoje novce.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 18:28   #134
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Nije da će vas tih 200-300 € dotući. No dobro, svako gleda svoje novce.
ako znas nekoga tko bi napravio za 200 eura kazi, nije problem dat toliko.
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 13:28   #135
Ovo sa strojarskim projektom je stvarno lakrdija, pa jel ima kakv pravilnik o tome kad je strojarski obavezan?!
Meni su npr. rekli da trebam strojarski čak i ako imam centralni spremnik za PTV?!
bojanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:50   #136
Strojarski je obavezan kada se radi o uvodenju plina u kucu. Inace ne treba. I nitko ga nece traziti na teh.prijemu.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 15:03   #137
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Strojarski je obavezan kada se radi o uvodenju plina u kucu. Inace ne treba. I nitko ga nece traziti na teh.prijemu.
ja sam danas bila pitat na odjel za prostorno uređenje, graditeljstvo i bla bla... rekli su da je po novim promjenama zakona obavezan i sastavni dio glavnog projekta. projektantica se također raspitala kod kolega i od svuda su povratne info.da je obavezan, barem za nas kad imamo centralno (na drva) + solarno
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 06:21   #138
Vjerojatno zbog solarnog..mislis potegnut neke subvencije na racun solarnog?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 18:11   #139
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zbog solarnog..mislis potegnut neke subvencije na racun solarnog?
komplicirali su nam i zbog jednog i zbog drugog, pa rekoh ajde napravit cemo i to....

ne znamo jos... ako uspijemo dobit građevinsku negdje do 5. mjeseca, nadam se da ove godine cemo uspjet dobit izvođače i stavit pod krov, pa cemo onda lagano naprijed probat sto vise sami radit, a za subvencije nismo jos razmisljali. za prvu ruku bi napravili samo centralno i pripremu za solarno, pa jednom kad se oporavimo finacijski onda bi stavili vakuumski kolektor - heatpipe (30 cijevi), da barem ljeti bude topla sanitarna voda, sumnjam da cemo za to dobit kakvu subvenciju...
__________________
Health food makes me sick
Magic woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:37   #140
estrih, cijena

Koliko se kreće cijena izrade estriha, na već postavljeni i pripremljeni pod (postavljen stiropor) ?

Znači izrada samo betonske košuljice debljina od 4 - 6cm (sa ili bez materijala).
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.