Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 20:28   #2341
Kočija i Ljubavnici su odlična kombinacija ako se odnosi na postojeću vezu.

Kočija = Rak, stabilnost, sigurnost, dom...
Ljubavnici = Blizanac, odnos, veza, komunikacija...
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:29   #2342
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Kada kod postavljanja Keltskog križa pitamo kakav uvid u situaciju ima druga osoba, a ne mi sami - je li onda ta sedma karta (ona na dnu stupa desno) predstavlja tu osobu ili uvijek nas?
Iskreno rečeno.....pitanje je nejasno i još ako tome dodamo Keltski križ to ne može nikako dovesti do nekog jasnog odgovora.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:11   #2343
Bilo bi usitinu poucno da clanovi sa iskustvom opisu kako citaju keltski kriz. Naime, u pocecima sam imala problem jer nisam znala koja pozicija 4te i 3ce karte je tocna. Netko cetvru kartu imenuje gornju kartu u krizu i obrnuto.
I jos objasnjena znacenja svake pozicije su nejasna. Pocetniku to djeluje kao kada amater cita zakone.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:41   #2344
što je nejasno?
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:14   #2345
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
Bilo bi usitinu poucno da clanovi sa iskustvom opisu kako citaju keltski kriz. Naime, u pocecima sam imala problem jer nisam znala koja pozicija 4te i 3ce karte je tocna. Netko cetvru kartu imenuje gornju kartu u krizu i obrnuto.
to je nevažno. ti si sama možeš odrediti pozicije i njihova značenja, ali onda se toga i držiš svaki put. isto tako možeš sama izmisliti vlastito otvaranje.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 17:24   #2346
@ Baphomet

Hvala na odgovoru.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 12:43   #2347
postavila sma pitanje za jednu osobu koja je prije godinu dana dozivjela totali poraz na poslu i izgubila ga (naime, to je bitka koju nije niti mogla dobiti jer borba je bila protiv osobnog prijatelja vlasnika kompanije). Za obje osobe sam tocno predvidjela ishod tijekom tog sukoba, no cijela ta prica nikako da se zavrsi i stalo se vuku nekakvi repovi , a radilo se o managerskim pozicijama.
So, danas sam opet citala osobi koja je izgubila posao s tim da se pitanje odnosilo na "blisku" buducnost i vezano je uz karijeru:

1:vitez maca uspravno
2smica stapova uspravno
3:vitez kaleza uspravno
4:kralj maceva uspravno
5: as dinara upravno
6: sestica maceva obrnuto
7: dvojka maceva uspravno
8:devetka kaleza obrnuto
9: vitez dinara obrnuto
10: petica stapova obrnuto
i dodatna karta devetka dinara uspravno

So moje tumacenje bliske buducnosti je (6 karta) da ce imati poteskoca vezano uz posao i to zbog tih repova (ceka ga jedan sudski proces u kojemu bi trebao biti svjedok tvrtci koja ga je otpustila, ha-ha), ali da ce na kraju bitka biti napokon zavrsena (10 karta) i da ce nakon toga imati zaposlenje.
Sto vi mislite?

i zadnje, za osobu B, koja je prijatelj vlasnika sam postavila pitanje hoce li (vise-napokon) dobiti otkaz i te kompanije
ispalo je:
Kraljica stapova obrnuto-sedmica dinara obrnuto-as maceva obrnuto
mislim da ce uskoro doci do totalnog kaosa (iako mi znamo da je vec sada totoalni kaos!) ali nisma siguna oce li ga vise prisilno posati u mirovinu ili mora bas doci nuklearne ekspolzije -.-
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:08   #2348
Opet imam jedno pitanje...

U posljednje mi se vrijeme stalno otvara Kraljica novčića, okružena drugim kartama novčića i Kotačem života (kad pitam za nekakav općeniti uvid o sebi) i uopće ne mogu to protumačiti jer ja karakterno nisam ta Kraljica novčića.
Može li to biti neki savjet u vezi s poslom?
Osim toga, i ne družim se s ljudima opisanima kartom novčića (tako da te dvorske karte novčića ne mogu biti ni moji poznanici).
Eto, ako netko ima volje odgovoriti - što bi to moglo značiti.

I sretan Uskrs želim svima koji slave!
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:06   #2349
Imam pitanje vremenske odrednice..za pitanje kada ce se x desiti dobila sam as stapa i 4 stapa jel bi to znacilo za 5 dana ili za vrijeme nekog slavlja?
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:21   #2350
Pokušao sam tako nešto i nikada nisam dobio odgovor koji je bio jasan.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:11   #2351
ja sam za ovu x stvar u vremenskom pitanju već jednom pitala prije nekih cc 2 mj..onda mi je ispalo 9 štapova i 4 štapa..4 štapa mi se sad opet ponavlja, pa očito onda da je možda to blizu jer mi je svakako zanimljivo to što mi se opet ista karta otvara i to na istom mjestu

Ja sam pokušavala više puta iz razloga jer bi htjela iz znatiželje pokušati čitat vremensku odrednicu..pa mogu reći da astrološka poveznica sa kartama uopće ne funkcionira..diskovi mi često izlaze kad su sati u pitanju, a mačevi za par dana, as pehara i carica uvijek neko duže vrijeme cc mjesec dana
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 11:37   #2352
za pitanje što netko (bivši dečko) trenutno osjeća prema meni:
8 of wands, 9 of pentacles i the world.
to znači da je u njegovoj glavi sve gotovo? ili neka promjena u situaciji, staro je gotovo, dolazi novi period?
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:45   #2353
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
Bilo bi usitinu poucno da clanovi sa iskustvom opisu kako citaju keltski kriz. Naime, u pocecima sam imala problem jer nisam znala koja pozicija 4te i 3ce karte je tocna. Netko cetvru kartu imenuje gornju kartu u krizu i obrnuto.
I jos objasnjena znacenja svake pozicije su nejasna. Pocetniku to djeluje kao kada amater cita zakone.
Keltski kriz uvijek citam isto.

Prva centralna karta
druga opozicijska karta (preko centralne karte vodoravno na desno)
treca karta ispod centralne
cetvrta karta = karta proslosti, lijevo od centralne
peta karta iznad centarlne
sesta karta desno od centralne

iz toga izlazi da se bliska buducnost cita u kombinaciji sa proslosti i sadasnjosti

sedma karta desno dolje izvan kriza kao savjet
osma karta iznad sedme
deveta iznad osme
10 i 11 karta skupno jedna na drugu iznad devete

bacam dvije karte kao krajnji ishod kako bi odgovor bio citljiviji, ponekad i vie ako mi nije jasno sto mi se zeli reci u globalu
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:16   #2354
takodjer ukoliko netko zeli, moze mi poslati pitanje u inbox (dobro ce doci meni radi malo vjezbe a i kao feedback da vidim kako mi ide) puno hvala
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:16   #2355
Pozdrav, tarot majstori! Trebala bih mali help za početnike. Nabavila sam tarot za početnike (u Algoritmu) i spominju se Mark Ananda način otvaranja i keltski križ. S obzirom da sam početnik, proučila sam samo veliku arkanu i mislila sam pokušati na Mark Ananda način, no zbunjuje je me sam početak- miješanje i otvaranje. U priručniku piše da se karte promiješaju i da se prvi red složi prvih 6 karata s vrha, s lijeva nadesno, licem prema gore, a da se potom okrene špil pa se u drugi red slaže 6 karata s dna, s lijeva nadesno isto, licem prema gore. Nije li to isto ako se okrene špil?

Pretpostavljam da s malim arkanama nemam što raditi dok ih detaljno ne proučim pa sam zato mislila pokušati na ovaj način.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:29   #2356
postavih sebi pitanje "Da li će mi se isplatiti da samostalno učim neko programiranje koje me zanima?" i izvukoh 3 karte:
1. Kraljica Mačeva 2. Ljubavnici 3. Sudnji dan

comewithme1717, ako želiš vežbaj se na meni slobodno.
ranije sam koristio tri karte u kontekstu "prošlost, sadašnjost, budućnost", ne znam da li za ovo pitanje tako može.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:44   #2357
s obzirom da je pitanje jednostavno i traži takav odgovor (da ili ne) zakaj ne bi izvlačio samo jednu kartu (pozitivna=da, negativna=ne)?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 16:53   #2358
Da, znaš da tvoje pitanje ima logike no kad sam izvlačio jednu kartu na pitanja tog tipa rekoše mi da nije dovoljno.

ako treba mogu ja i jednu.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 17:02   #2359
samo zna biti problem ak izvučeš neku neutralnu. recimo meni su kod takvih izvlačenja uredno nejasne dvorske karte. možda bi tu pomogle jedna-dvije dodatne karte.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 17:28   #2360
pa onda bolje nek' kocku pita, sta će mu karte.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.