Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 15:05   #301
Quote:
energyman kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva sa ovima? https://www.ponudadana.hr/Kompletno-...199-kn-29455_1

Imaju same pohvale dolje u komentarima.
Davno sam radio kemijsko sa ponude dana, i bilo je katastrofa, doduse to je stvarno bilo prije x godina, i praonica je bila negdje u radnickoj ako se dobro sjecam. Ali cisto sumnjam da se to iole kvalitetno odradi za takvu smijesnu cifru...
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:09   #302
Nije to loše odraditi kad kupujes polovnjaka, nikad ne znas tko je u sic prdnuo, patio od inkontinencije, imao pretanke uloske u menstruaciji, kasno ga vadio pri kopulaciji, povracao u pijanstvu, itd.
Dakle kemijsko plus tretiranje interijera ozonom i miran si

Papatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 05:31   #303
Za odratit kemijsko kak spada ti treba dosta kemikalija i jos vise vremena.

Neznam kaj oni rade za 200kn, ali ne vjerujem bas da bi to na nesto licilo. Vjerojatno ociste auto da se vidi da su nesto radili, ali vise od toga ne mozes ni ocekivat za te novce...

Cuo sam vec iskustva ljudi kojima su auti vraceni polu mokri pa se sve usmrdilo. Nakon toga su platili kemijsko nekom tko zna sta radi (ali zna i koliko to vrijedi). To ti je ona stara, tko ne plati na mostu, platit ce na cupriji

Ja samo znam da im svoj auto nebi dao ni u ludilu
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:00   #304
Ima netko preporuku za kemijsko za istočni dio grada(Zagreb, Sesvete)? Poslao sam upit Dr. Kuko, ali nisam siguran da li ima to u ponudi. Partes mi je pao na pamet, ali čitajući ovo i ne baš. Nisam nikad koristio, niti mi treba, ali brat je uzeo rabljeni pa bi to definitivno trebalo napravit.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:40   #305
Kuko i Partes. Na zapadu imaš Black Pearl, Sviga...
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 08:26   #306
Opal pasta

Moja preporuka za čišćenje siceva i poda auta - Opal pasta. Košta 13 kn- Konzum, Spar...

Jako djelotvorna, ne oštećuje siceve, uklanja mirise.

Najprije temeljito usisati siceve i pod auta. Treba uzeti grublji ručnik koji ne ostavlja tragove (mucice). Opal se doda vodi i napravi se pjena. Dlanom PJENU nanijeti na sic, pusti par sekundi da djeluje i izribati ručnikom. Nakon siceva proći pod na isti način. Na kraju pustiti da se na suncu auto dobro osuši.

Vrlo jeftino i vrlo efikasno.
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 09:17   #307
Ja sam nedavno u ikei kupio zutu spricu za ciscenje tekstila da uklonim jednu mrlju od sladoleda.
Mogu rec isti rezultat kao gore opisan opal pastom a nemora se muckat u vodi. Samo se posprica,ostavi pjenu da djeluje par min i obrise se mokrom krpom. Ta tekucina stoji u ikei ako kog zanima kad se iz restorana s liftom spusti dolje odmah ispod stepenica lijevo.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 11:03   #308
To sredstvo iz Ikee je dobro za pojedinačne mrlje, ja sam napisala za komplet unutarnje pranje auta. Meni se za to Opal pokazao zakon...

Ikea http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/30256612/
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 11:40   #309
ima masa tih autopraonica što rade kemijsko za 200-tinjak kuna. Ja želim da mi očiste cijelu unutrašnjost, a to uključuje vađenje siceva, čišćenje krova i slično. Tko tako nešto radi detaljno, tj. da ako već iskeširaš 500 kuna da budeš i zadovoljan.
Jer mislim da bih poludio da iskeširam poveću lovu a ono mauna.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 09:00   #310
Bijele fleke na sjedalima nakon kemijskog

Pozdrav svima!

Pred neko vrijeme sam radila kemijsko koje očito nije napravljeno dobro i na sjedalima su ostale bijele fleke. Možete pogledati kako to izgleda ovdje:





E sada, obzirom na tu štetu zanima me ima li sjedalima spasa? Jel netko od Vas imao slična iskustva? Postoji li neka auto praona gdje mogu riješiti to? Imam dojam da su te fleke počele izbijati s vremenom, u početku je sve izgledalo dobro..

Hvala!
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 10:42   #311
Kod poštenog detailera. On će ti reći što se može, što ne. Rekao bih ovako po slikama da može. Vjerojatno nije nakon pranja dobro isprano i usisano ili je korišteno neprikladno sredstvo.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 11:42   #312
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Pred neko vrijeme sam radila kemijsko koje očito nije napravljeno dobro i na sjedalima su ostale bijele fleke. Možete pogledati kako to izgleda ovdje:

E sada, obzirom na tu štetu zanima me ima li sjedalima spasa? Jel netko od Vas imao slična iskustva? Postoji li neka auto praona gdje mogu riješiti to? Imam dojam da su te fleke počele izbijati s vremenom, u početku je sve izgledalo dobro..

Hvala!
Treba samo ponoviti to isto (ili kvalitetnije) kemijsko. Trebala si reklamirati odmah čim si vidjela. Doduše, ne znam na kom principu rade, da li "do čistog" ili plaćaš svaki tretman.

Zapravo, kod kemijskog se, ono što ja znam, prljavština - pošto je ispiranje malo kompliciranije, zna "skoncentrirati" kao kod tebe.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 11:44   #313
Ove bijele fleke su ti ustajala voda koja se osušila skupa sa kemijom.Kemijsko čišćenje se radi ljeti na većim temperaturama da voda ishlapi.
Na tvom mjestu ja bih ponovio tretman,ali samo sa vodom bez kemije,mislim da će se izvući.Važno je da ta voda odmah ispari,a na ovome suncu-hoće.

edit-vidim HH me preduhitrio
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 20:40   #314
Tako je meni ostalo kada sam sa parnim čistačem čistio još u trećem mjesecu.
Tj, špricao sam i sa nekim sonax sredstvom.

Znači voda, kamenac, kemija i sporo sušenje.
Dobro za znati ubuduće!
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 21:59   #315
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Tako je meni ostalo kada sam sa parnim čistačem čistio još u trećem mjesecu.
Tj, špricao sam i sa nekim sonax sredstvom.

Znači voda, kamenac, kemija i sporo sušenje.
Dobro za znati ubuduće!
Nisi u parni čistač stavio destiliranu vodu?

Ja sam lane prao sjedala vodom i opalom i nisam zadovoljan.
Premalo sam smočio (bojao se da se ne usmrdi), stavio previše opala i nisam dobro isprao.....ispočetka bilo dobro, kasnije se pojavile fleke gdje nije bilo dobro isprano...
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2020., 22:44   #316
Meni se jos nikad nije dogodilo da mi ovakve fleke izadu, ma ni blizu.A koristim dosta vode + mjesavina raznih sampona i omeksivaca.

Uglavnom, ili odi reklamiraj njima mada prilicno je jasno da mogu rec "vaznt mi" , ili sam tuci sa vodom i nekim sredstvom, po ovim temperaturama to ce bit sasvim ok.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 00:02   #317
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ima masa tih autopraonica što rade kemijsko za 200-tinjak kuna. Ja želim da mi očiste cijelu unutrašnjost, a to uključuje vađenje siceva, čišćenje krova i slično. Tko tako nešto radi detaljno, tj. da ako već iskeširaš 500 kuna da budeš i zadovoljan.
Jer mislim da bih poludio da iskeširam poveću lovu a ono mauna.
Za 500 kn ne postoji "top-kemijsko-čišćenje", uvik će tu bit "kompromisa, manjkavosti, brljanja"..
Min. 100 EUR, ali ako želiš baš TOP, potrebno ti je na 1. mistu "umijeće za TOP-dogovor s izvođaćem" i min. 1.000 kn.
Ako izostaviš ovo na 1. mistu - ode 1.000 kn za posao "li-la-la"..
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 06:25   #318
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Nisi u parni čistač stavio destiliranu vodu?

Ja sam lane prao sjedala vodom i opalom i nisam zadovoljan.
Premalo sam smočio (bojao se da se ne usmrdi), stavio previše opala i nisam dobro isprao.....ispočetka bilo dobro, kasnije se pojavile fleke gdje nije bilo dobro isprano...
Nisam, nisam imao u tom trenutku, nije mi se dalo. Za ubuduće budem.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 07:02   #319
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
Za 500 kn ne postoji "top-kemijsko-čišćenje", uvik će tu bit "kompromisa, manjkavosti, brljanja"..

Min. 100 EUR...
Gdje, u Hrv? Ma kakvi.
Npr. prosle godine sam platio 300kn. Ja kao amater, nisam mogao pronaci ni jednu zamjerku odradjenom poslu.

U zadnjih 7-8 god sam radio kemijsko 3 puta (nakon kupnje i prije prodaje auta) za gore navedenu cijenu ili manje. Bitno je da je vani vruce, da se auto moze osusiti i sve ispadne super. Dakle idealno raditi na ljeto.
undertaker2018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2020., 09:11   #320
Kod dobre ekipe, kemijsko se može i preko zime napraviti, a i dosta ispod 1.000 kn.
Ja sam ove zime u Partesu za 550 kn radio kemijsko, sve komplet, sicevi, podovi, nebo, vrata, gepek. I dodatno premaz plastičnih površina.
Pošto sam u zimu radio, ostavio sam auto na sušenju još jedan dan, ali ljeti bi možda i moglo biti u jednom danu. Meni su preporučili da ipak ostavim auto i drugi dan da se osuši. I nikakvih problema, jako dobro su obavili posao, nemam zamjerke.

Inače, kad kupim rabljeni auto, odmah ide na komplet kemijsko čišćenje + dezinfekcija klime. To mi je nekako običaj napraviti odmah nakon kupnje, više zbog klinaca...
Theophile Aegea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.