Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 23:07   #3461
Koji bi bio 'rva'cki izraz za Querstrom - prinzip?

Ergo, konstrukciju gdje je usisna grana s jedne strane, a ispušna s druge?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 30.03.2017., 08:23   #3462
Cross flow?

Zajebavam, ja bi rekao prolazno ili protocno strujanje za razliku od povratnog di su portovi sa iste strane.

I obavezno spomeni TriFlux, cisto kao kuriozitet
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 30.03.2017., 12:37   #3463
Ah onda bi pasalo "princip poprečnog protoka". Previše slova p, ali štaš. Bar ne moraš cijelom rečenicom objašnjavati neku riječ, kako se zna desiti kod prevođenja s njemačkog ( puno rijeđe engleskog ).
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 30.03.2017., 12:43   #3464
Odgovara, mi nemamo poseban izraz za to, kao ni za puno takvih tehničkih sitnica (recimo prevedi cross i flat plane a da ima smisla).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 30.03.2017., 13:50   #3465
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustava sa Powerflex/Strongflex selenima za nosač motora?

Stavio sam nov gornji i donji stražnji nosač motora (onaj kod ručice mjenjača), ali mjenjač je i dalje dosta klimav i motor se pomiče pri davanju/puštanju gasa.

S druge strane, muči me što je Strongflex dosta tvrd i bojim se da će jako prenositi vibracije na karoseriju, pogotovo jer je auto dizel (Clio II), a ti seleni su originalno predviđeni samo za benzince.
Ček, ček... Powerflex (UK) ili Strongflex (PL)?
Ako govorimo o ručici mjenjača, ona je uvijek klimava na Cliu (i drugim Renaultima sve tamo do generacije Megane 2/Clio 3, kod davanja i puštanja gasa. Jednostavno su motor i mjenjač tako oslonjeni na prednji most.

Motor se ne bi trebao (jako) micati kod davanja/puštanja gasa. Krivac je uglavnom onda gornji (glavni) nosač.
Donji (onaj veliki okrugli) uglavnom uzrokuje lupanje.

Za prijenos vibracija sa dCi-ja, stvarno ne mogu reći, jer sam imao benzinca. Ali plavi (road) od Powerflexa su sasvim OK. Nekadašnji žuti (race), a sad su valjda crni, ne znam, prestao sam pratiti, su jako tvrdi. Baš jako.
frenchman is offline  
Old 30.03.2017., 14:03   #3466
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Ček, ček... Powerflex (UK) ili Strongflex (PL)?
Ako govorimo o ručici mjenjača, ona je uvijek klimava na Cliu (i drugim Renaultima sve tamo do generacije Megane 2/Clio 3, kod davanja i puštanja gasa. Jednostavno su motor i mjenjač tako oslonjeni na prednji most.

Motor se ne bi trebao (jako) micati kod davanja/puštanja gasa. Krivac je uglavnom onda gornji (glavni) nosač.
Donji (onaj veliki okrugli) uglavnom uzrokuje lupanje.

Za prijenos vibracija sa dCi-ja, stvarno ne mogu reći, jer sam imao benzinca. Ali plavi (road) od Powerflexa su sasvim OK. Nekadašnji žuti (sad su valjda crni, ne znam, prestao sam pratiti) su jako tvrdi. Baš jako.
Marka je uvjetno rečeno nebitna, bitna je tvrdoća gume. Hvala za info o ovom plavom...budem ciljao tako nešto.

Gornji nosač je promijenjen pred 3tkm, nije stavljen šrot od nosača (sasic). Doduše, nije ga muka skinuti i provjeriti.

Mislim da će mi biti OK kompromis da na tom donjem "reket" nosaču zamijenim veliku gumu tvrđom, a onu malu uzmem normalnu. I tako imam taj nosač viška za eksperimentiranje.

S klimavim mjenjačem sam se pomirio, iako bi bilo super da je precizniji. Više me nervira što sam promijenio ta 2 nosača a motor i dalje slobodno šeće haubom kod dodavanja/puštanja gasa.
Lyman is offline  
Old 30.03.2017., 14:14   #3467
Ručica mjenjača je takva klimava i to je to. Konstrukcijski to datira još iz ranih 80ih. Ali je šaltung barem klik-klak, bez onog osjećaja kao da miješam još nedovoljno skuhanu palentu u čemu su PSA specijalisti.
Teško mi je reći za dizela, moj bivši 1.4 16V se nije (jako) cimao.

Možda to nije loša kombinacija za donji nosač, probaj ako se već igraš.
frenchman is offline  
Old 30.03.2017., 14:24   #3468
Zato mu i opraštam klimavost - šaltanje ide brzo i lako.

Plavi Powerflex ima tvrdoću 70 ShA, žuti 80. Najmekši Strongflex (crveni) ima 80 ShA, i duplo je jeftiniji. Javim iskustva s kombinacijom crveni Strongflex-stock mali selen.
Lyman is offline  
Old 30.03.2017., 19:51   #3469
Preuzeo auto od servisera nakon sudara. Sve popravili osim pojasa.... nisam ni skuzio da nisu popravili. Vozacev je labav i ne radi ono automatsko vracanje nazad a suvozacev zategnut u pm. Cita sad na netu da tijekom sudara neki zubi se zabiju radi sigurnosti u pojase.

E sad, oni u ovlastenom su slucajno to zaboravili ili osiguranje ne placa popravak pojasa ( ne znan zasto nebi ako su sve ostalo?)?

Uglavnom kako god, moran sutra opet natrag. Zanima me jeli osiguranje placa popravak ovoga i znate li koliko inace dođe popravak toga? Jastuci se nisu aktivirali u sudaru.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 30.03.2017., 21:36   #3470
Pojasevi imaju pirotehničke zatezaće. Ak su opalili, onda su zakurac.

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 31.03.2017., 00:39   #3471
Naravski i sa pripadajućom im centralom . Samo jaaaako rijetke centrale daju se reprogramirat . Ostale uz pojaseve i pirotehniku idu nove .


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Old 31.03.2017., 00:56   #3472
Renault Clio 3 je u pitanju. Koliko dođe otprilikr sve to?
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 31.03.2017., 07:23   #3473
Ima li pitanja? by I wonder - IV dio

Boli te briga kolko košta ( košta puno ne sekiraj se ) i vraćaj to odmah u servis . Osiguranje sve plaća (naravno ak ti je platilo sav ostali popravak)


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Old 31.03.2017., 09:05   #3474
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Renault Clio 3 je u pitanju. Koliko dođe otprilikr sve to?
Po položaju vozila cveni golf je oduzeo prednost?
busola is offline  
Old 31.03.2017., 11:46   #3475
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Boli te briga kolko košta ( košta puno ne sekiraj se ) i vraćaj to odmah u servis . Osiguranje sve plaća (naravno ak ti je platilo sav ostali popravak)


Sent from my iPad using Tapatalk
Je. Odlicno.
Quote:
busola kaže: Pogledaj post
Po položaju vozila cveni golf je oduzeo prednost?
Je, riskiram anonimnost.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 31.03.2017., 11:53   #3476
Čisto da znam koga kriviti za pretrpljeni strah(na svu sreću samo za strah).Mala mi se vraćala iz škole i prošla je minutu prije tamo gdje je golf završio.
busola is offline  
Old 31.03.2017., 12:18   #3477
Imam doma 5L kanister s jedno 2L nečega...ne mogu se sjetiti dal je diesel ili benga...kak da raspoznam? Mislim da je služilo samo za čišćenje, pa sam sklon vjerovati da je benzin...al nisam skroz siguran...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 31.03.2017., 12:32   #3478
Quote:
busola kaže: Pogledaj post
Čisto da znam koga kriviti za pretrpljeni strah(na svu sreću samo za strah).Mala mi se vraćala iz škole i prošla je minutu prije tamo gdje je golf završio.
Dobro da nije bila tu minutu prije!

Taj momak je samo izletio, nije niti stao na stop znak i nije bio vezan.

Di mu je pamet bila ja ne znan al zbog njega nemam auto skoro misec dana a potribno mi je.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 31.03.2017., 12:43   #3479
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Imam doma 5L kanister s jedno 2L nečega...ne mogu se sjetiti dal je diesel ili benga...kak da raspoznam? Mislim da je služilo samo za čišćenje, pa sam sklon vjerovati da je benzin...al nisam skroz siguran...
Imaš problema sa sinusima? Pa po mirisu...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 31.03.2017., 13:42   #3480
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Imaš problema sa sinusima? Pa po mirisu...
pa da znaš da imam soim toga stoji sigurno godinu dana... a ne mirišem ih tako često, zato pitam
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.