Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 11:38   #1
Angry IOS - Problem sa updateom 10.3

iPhone 6

Dakle, jučer sam pokrenula update na 10.3 verziju ali na samom telefonu se prekidala i javljala neki nepoznati erorr. E sad, obzirom da sam već imala takvih problema, obično bih preko iTunesa napravila update bez problema. Bolje da nisam.

iTunes uredno najnovija verzija, skinuo se update i krenula instalacija i došlo otprilike do 60% (po iTunesu to je ažuriranje firmwarea) stane i stoji - iTunes javi grešku 65. Probala masu puta ponovo, drugi USB port, drugo računalo - sve moguće kombinacije, izguglala sve živo - ništa. Telefon mrtav.
Probala napraviti downgrade na 10.2 - došlo do 80% (opet do ažuriranja firmwarea) i stane.

Pomozite ako Boga znate
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 17:34   #2
napiši točnu poruku o grešci. za error 65 ne dobijam rezultate.
jesi probala ući u dfu pa onda restorati mob?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 17:48   #3
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
napiši točnu poruku o grešci. za error 65 ne dobijam rezultate.
jesi probala ući u dfu pa onda restorati mob?
Sorry... nije 65 nego 56. Koliko sam vidjela ta greška 56 govori o problemima s hardwerom, pa sam probala na drugom kompu, sa drugim kabelom itd., al ništa.
Otišla sam u DFU i nije mogao napraviti restore - ista priča, krene i onda opet javi istu grešku.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:09   #4
našla sam ovo

Had the same issue, the way I was able to work around this issue was to remove the sim card from the phone, do the update/restore then put it back in, worked like a charm, lots of wasted time with apple support and waiting hours for the genius bar. Hope that helps someone, drove me crazy

još neki potvrđuju da je sim u pitanju. pročitaj thread.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 23:56   #5
Ako ne upali sa SIM karticom onda je to NFC chip, njega bi se trebalo bolje zagrijati. Makar se to ne radi doma...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:19   #6
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Ako ne upali sa SIM karticom onda je to NFC chip, njega bi se trebalo bolje zagrijati. Makar se to ne radi doma...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Probala sam izvaditi SIM i ništa. Opet zastoj ažuriranja na istom mjestu.
Odnijela sinoć na servis, obećali da će srediti do danas. Nadam se da i hoće.
Uh, mobitel nije star ni godinu dana.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:32   #7
Pa onda imaš garanciju? Nadam se da si ga dala u ovlašteni servis
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 18:31   #8
Kad smo već kod 10.3, kako vama radi? Meni na 6s+ laggaju neke aplikacije koje su radile ok. OTA apdejt.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 19:16   #9
imam isti dojam ali ništa strašno.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 19:56   #10
ma ne može to tako. odmah postanem nervozna. nisam navikla, razmaženo čeljade, štaš
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 10:09   #11
Meni aplikacije rade ok, ali čini mi se da baterija kraće traje nego prije updatea.
nerazzurri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 15:58   #12
Nisam primjetio neke razlike osim search u postavkama (i onog ispod toga s imenom i ostalo) te veci kapacitet.
Volio bih kad bi svakim update-om došlo i nešto vidljivije, stalno Siri, plaćanja i vijesti, a nista za nase podrucje
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 17:10   #13
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Nisam primjetio neke razlike osim search u postavkama (i onog ispod toga s imenom i ostalo) te veci kapacitet.

search je tu već dosta dugo. A ovo za kapacitet te uopće nisam skužila.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 17:36   #14
IOS - Problem sa updateom 10.3

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
search je tu već dosta dugo. A ovo za kapacitet te uopće nisam skužila.


Nisam skuzio search prije! Prekul mi je
Nisi primjetila razliku u slobodnom kapacitetu uredjaja? Meni je s 400 MB slobodni kapacitet skocio na 2,7 GB. O tome su bar svi mediji pisali.. (zbog novog sustava pohranjivanja podataka na iPhone-ima)
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 17:47   #15
Ja sam dobio dodatno skoro gigu prostora..


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 19:38   #16
nisam pratila medije u zadnje vrijeme
a bome ni slobodan prostor ne pratim, do sad mi ga nije usfalilo. (viva la 64GB )
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 00:23   #17
Kod svakog update-a dobiješ nešto slobodnog prostora jer se obrišu podaci koji su označeni kao "purgeable".
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:25   #18
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Pa onda imaš garanciju? Nadam se da si ga dala u ovlašteni servis
Da, imam garanciju samo što mi je istekla prije mjesec dana

To sam ustanovila danas kad mi je lokalni servis (kad je ustanovio da ne može popeglati update) vratio telefon i savjetovao da ga dam u Telekom (gdje sam ga kupila) pa da ga oni pošalju ovlaštenom servisu koji će mi vjerojatno odobriti zamjenu telefona. Onda sam došla doma i pogledala račun, pa mi se smrklo.
Sad, moram ga dati na popravak u ovlašteni servis ovako ili onako, samo ne znam šta će se uopće dogoditi i koliki to može biti trošak obzirom da mi je garancija istekla prije mjesec dana.
Neki su mi savjetovali da skričim u Telekomu na zakonske propise koji garantiraju dvogodišnju garanciju za elektroničke uređaju u EU. A jer Apple daje samo godinu dana.

Ne znam. Joj.
xena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 10:09   #19
IOS - Problem sa updateom 10.3

Tvoj operater mora dati dodatnih godinu dana garancije. Nitko to nigdje neće napisati no po zakonu su dužni prihvatiti mob i u drugoj godini starosti. Samo tad popravak ide na njihov trošak, ne na appleov. Imaš na našem početnom podforumu temu u kojoj pišu potrošačka prava.

Evo ovdje. Malo mi je nezgodno preko tapatalka linkati ali valjda bude uspjelo
https://www.forum.hr/showthread.php?p=61659715
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:04   #20
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Tvoj operater mora dati dodatnih godinu dana garancije. Nitko to nigdje neće napisati no po zakonu su dužni prihvatiti mob i u drugoj godini starosti. Samo tad popravak ide na njihov trošak, ne na appleov. Imaš na našem početnom podforumu temu u kojoj pišu potrošačka prava.

Evo ovdje. Malo mi je nezgodno preko tapatalka linkati ali valjda bude uspjelo
https://www.forum.hr/showthread.php?p=61659715
Hvala na linku
BTW, odnijela sam telefon u Telekom i momak ga je preuzeo, rekao je da će ga on probati ažurirati u tijeku dana tamo na njihovim računalima, a ako ne uspije da će ga poslati u ovlašteni servis. I kad sam ja napomenula da smatram da telefon uopće nije pokvaren nego da se radi o materijalnom nedostatku proizvoda jer se blokirao u tijeku ažuriranja, on je odmah rekao da sam u pravu i da će to biti na njihov trošak! Ne mogu vjerovati. So far so good!
xena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.