Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 22:03   #1
Samoposlužne usluge u trgovini

Samoposlužne blagajne od danas u hipermarketu Tommy u Joker centru!

Trgovački lanac Tommy do kraja godine planira uvođenje pametnih blagajni na još nekoliko lokacija u svojoj prodajnoj mreži

Kupovina u hipermarketu Tommy u Joker centru u Splitu, od danas može biti još brža uz korištenje Tommy express blagajni. Četiri samoposlužne blagajne tehnološka su inovacija u poslovanju trgovačkog lanca Tommy.

Uvođenjem Tommy express blagajni poboljšana je usluga kupcima i pružena veća mogućnost izbora. Naime, kupci mogu odlučiti hoće li sami obaviti naplatu bez izravne pomoći ili će ih uslužiti prodavači na ostalim blagajnama. Naravno ukoliko je potrebno, za sve upite i informacije uvijek se mogu obratiti stalno dostupnom prodajnom asistentu.

Najveća prednost Tommy express blagajni svakako je značajna ušteda vremena, budući da se njihovim korištenjem ubrzava proces kupovine, kojeg kupci mogu obaviti u samo tri jednostavna koraka: skeniranje bar koda, spremanje proizvoda u vrećice i plaćanje računa gotovinom ili karticom.

http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...r-centru/20035

eto pomalo i kod nas dolazi moderna tehnologija koja će istisnuti sve veći broj trgovaca jer neće biti potrebe za ljudima
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:55   #2
Ne razumijem poantu objave ovog članka. Takve blagajne kod nas u nekim lancima postoje već godinama i to nije ništa novo. Da nemaš toliko postova, mislio bih da si spammer.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:53   #3
To je fora, nema ih baš previše u Hrvatskoj, a imam osjećaj da jednom kad se ljudi naviknu na to redovi će ići brže.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:46   #4
Teško da će samoposlužna blagajana puniti police, zaprimati robu, održavati prostore, naručivati robu, a i kad vidim koliko se ljudi služi tim blagajnama, čini mi se da je osoblje po dućanima još dugi niz godina sigurno.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:20   #5
Pa zapravo će samo blagajnica imat više vremena za punjenje polica... pošto ionako obično samo trče od blagajne do police i natrag kad vide kupca, ili do pulta s kruhom i viču eto me isl... Ja podržavam i kad god mogu idem na samoposlužnu. Drago mi je da se šire. Istina je da nismo baš naviknuti na to da sebi olakšamo život, pa tako recimo deset ljudi čeka redu, a na samoposlužnima od 4 dvije prazne... Al Hrvati ne žele koristit ni beskontaktne kartice, ni NFC, ni m-kupi... Zašto jednostavno kad možemo komplicirano i onako kako smo uvijek.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:51   #6
DObre su one samoposlužne u Superkonzumu, jedino ekipa žestoko krade na njima, stavljaju u vrećicu ono što ne skeniraju, a najslađe je kad onako glasno zatuli blagajna na krivu težinu.
I onda se dotični "k kupci" iznenade, a kad ono u vrećici 3 artikla viška. Ali neee, ne znaju oni kako i odakle. Ili kad izvažu 1 kilu jabuka pa unutra nabacaju još pršut i novine.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 06:38   #7
Ja nisam još naletila na to 😂 kod nas su samoposlužne u Mercatoru gdje nikad nisam naletila na gužvu... Tamo je milina kupovat, Konzum, dm, Douglas, ljekarna, knjižara, JYSK i kafić, a nigdi nikoga... 50 ljudi uvijek u cijelom centru. Je da je pitanje do kada će ga držati uopće otvorenog, ako se tako nastavi, ali dok traje... I još samoposlužne blagajne. I u Jokera u Tommyju, ali tamo sam rijetko pa ne znam. U svakom slučaju opet su tamo blagajnice koje nadziru i senzori iza blagajni... Baš mi nije jasno odakle nekom obraz...


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:35   #8
onda si mi susida ....i ja tu kupujem i gotovo uvijek idem na samoposlužnu blagajnu, brže se dođe na red i nije uopće frka skenirat i ubacit u vrećicu.....
meni se sviđaju i do kad su ih uveli 95% kupovina mi je na samoposlužnim blagajnama.....
najgori mi je lidla.....brze su blagajnice i blagajnici,ali generalno se stvara gužva jer u određenim satima svi nahrle i nikad dosta blagajna.....a i onaj pult im je u najbližem lidlu malen...samo šta ne popada sve na pod jer brzo skeniraju,a ne možeš potrpat to tako brzo.....ja se i pripremim, imam veliku torbu ili platnene vreće za spizu...svejedno mrzim kad tako brzinski trpam sve.....

Zadnje uređivanje Lenac7 : 28.07.2017. at 22:39. Reason: ...
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 07:48   #9
Zapravo i nisam baš "susjeda", ali vozim pa mi nije problem zaletit se a najdraži mi je jer mrzim gužvu... City mi izaziva osip i idem samo u nuždi, u Mall sam ušla u ciljanu kupnju dva puta otkad se otvorio. Joker mi je najljepši, ali je i tamo uvijek gužva pa to sve zaobilazim ako mogu...
Lidlove blagajnice su mi ajme... Kužim da su roboti i da jedne nemaju izbora, ali me svejedno nervira, a čak i ne idem u taj s kratkim nego u Spinut, Poljud ili St3 gdje su normalne blagajne. Doduše tamo nikad nemam puno nego par artikala, jer kupujem ciljano kakvu tehniku, posuđe, tekstil, sladoled... Kratke blagajne su bile u Billi ispod Pjace, živi užas, trpala bi nazad u košaru pa slagala sa strane. Kreten tko ih izmisli... Samoposlužne sam prvo koristila u inozemstvu, pa u ZG i sad isto kad god mogu idem na njih otkad su u St.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 10:37   #10
Daleko njajlepsi mi je bio frisko otvoren Mercator,bas ovaj koji je sad Konzum u Solinu,sve mi je sjelol...od ducana do rasvjete.....City mi je ok,Mall ocajan...kao labirinti...nikad ne znas gdje se nalazis....u pravilu kupujemo gdje nam je najblize, ovo ostalo jednom tjedno
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 11:04   #11
Joker je meni drag zbog kupole i dosta prirodnog svjetla, i nekako je najmanji, kompaktan... Svejedno u centrima sam zbog kupnje možda dva puta godišnje. U Mercator odem ravno u Konzum i Dm i to je to. Dok je bio baš Mercator išla sam u njega 2 puta, nije mi dućan legao... U svakom slučaju to što su iza njega ostale samoposluzne 👍top

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 01:38   #12
bolje temu prebaciti ovdje:

https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=33
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 01:55   #13
Meni je odlazak u City centar uvijek bio kao da gledam istovar ovaca iz busa, ono zadnja stanica, prazan bus, svi hipnotizirani idu i rasprše se čim prođu kroz ona vrata.
ona svijetla ubitačna, labirinit, bas me.city uvijek rastuživa, bas mi djeluje nekako sirovo.

Ima jos jedna novotarija koja postoji u svijetu, bankomat samoposluzni u bankama, na kojem osim vađenja novaca, mogu se mjenjat osobni podaci, vršit transakcije i zatraziti zajam i slično i time takoder smanjiva broj sluzbenica na pultu, a asistent nadgleda i pomaze.

U McDonaldsa npr su uveli da kupci sami mogu naručiti na automat i onda pokupe na kasi. U restoranima isto tako postoje tableti preko kojih se naruči i konobar samo posluži. Bilo bi fora viditi za 50godina kako ce svijet izgledati, jer imam.dojam.da ce dosta zanimanja jednostavno nestati...Recimo robot moze posluzivat hranu ili izbacivat ko na traci, prefuturisticki mi je sve to, zamisljam štekat na Rivi i robota kako gmiže i nosi kavu haha.. zar nas stvarno čeka takva buducnost
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 07:37   #14
Ja volim samoposlužne blagajne, i uplatno isplatne bankomate, i e/m-banku, narudžbe u McD, aparate za plaćanje računa i sve moguće automatske usluge koje mi bitno štede vrijeme, nepotrebnu komunikaciju sa zbunjenim i nezainteresiranim osobama. Ne mislim da će informatizacija i automatizacija uništiti gospodarstvo i ekonomiju, niti da će to što će blagajnice izgubiti blagajne upropastiti čovječanstvo. I dalje će im ostati sve ono što i sada, blagajne treba nadgledati, police treba popunjavati i pregledavati, cijene mijenjati i ažurirati, hladnjake obrisati, očistiti... Realno i sada to sve rade iste osobe koje su rastrgane na 5 pozicija. Sad će imati jedan problem manje. Što se tiče robota konobara, mislim da mi to nećemo doživjeti jer za toliku orijentaciju, brzinu, multitasking i koncept restorana koji bi morao biti kreiran kako bi to bilo moguće, ipak treba još dosta razvoja, novca, prototipova itd...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.