Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2005., 21:52   #21
Nego vidim po tvojem nicku i lokaciji da pokrivaš cijeli Dugi otok, pa mala radoznalost: Jesi li ti iz mjesta koje je bliže Telaščici ili Saharunu?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 22:01   #22
Ma vidiš možda i po govoru, ja sam ti furešti, koji je doša, vidija, zajubija se i ne mogu više bez Dugog otoka.

Ima nas i takvih.

Ma što se mjesta tiće, Savar mi je nekako prirasta srcu, odem obavezno u Brbišticu, a putem uberem malo onog bilja i obilja što raste uz put.

A sićaš li se onih divljih ovci ? Nama ih više. A bile su tako slasne. Gleda san ih kako piju more, kad bi je ćapali nije ih trebalo solit.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 22:09   #23
Jest, sjećam se divljih ovci i kako se išlo na njihovo hvatanje.

Bio sam uvjeren da si porijeklom s Dugog otoka, kao i ja. U svakom slučaju, baš mi je drago da si otvorio ovaj topic. A što se tiče govora, ja sam se malo prisjetio kako se govori tamo budući da sam u djetinjstvu svake godine i do 3 mjeseca obavezno provodio tamo, tako da ti te stvari ostanu zauvijek u sjećanju. I lipo hi je obnoviti s vrimena na vrime.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 22:25   #24
Kad si Savar spomenuo, sjetio sam se kako se nekad išlo na fešte naokolo s kaićima. Posljednji put sam bio u Savru prije mnogo godina, upravo na fešti i to smo bili u dva kaića. Onda još nije bilo asfaltirane ceste na onoj strani otoka. Asfaltirana cesta je bila samo od Sali do Luke, a poslije prema Savru i ostalim mjestima je išla bijela cesta.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 16:56   #25
Quote:
Saharun kaže:
Roša je legenda Dugog otoka. Odkad se vratio iz Francuske sa svojom francuzicom.

Tilla, dolaziš barkom ili trajektom?
Ni Roša nego Rošo !
Lignjo moja prozirna u moruuuu

Aramengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 18:39   #26
Quote:
Aramengo kaže:
Ni Roša nego Rošo !
Lignjo moja prozirna u moruuuu

Pravo govoriš, Rošo je. Ma ni bitno, Saharun je reka da ni s otoka, nogo da je često doli i da se zaljubi u nj.

Borami, meni se lipo vidi da je otvori ovaj topic. Nogo, vidin da si napisa za lokaciju ispod nicka da si na školju. Na komu, ako ni tajna?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 20:58   #27
Quote:
gatto kaže:
Pravo govoriš, Rošo je. Ma ni bitno, Saharun je reka da ni s otoka, nogo da je često doli i da se zaljubi u nj.
Je, lipo je viti da se niko siti i Dugoga otoka

Quote:
gatto kaže:
Borami, meni se lipo vidi da je otvori ovaj topic. Nogo, vidin da si napisa za lokaciju ispod nicka da si na školju. Na komu, ako ni tajna? [/B]
A na Dugomu, di bin drugo bi
Aramengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 21:00   #28
Ki zna rojak, more biti da se i poznivamo.

Ma zezan se malo, ali mi je jako lipo viti da se niki ovdeka javlja odozdola.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 11:13   #29
Ma judi moji, oni koji žive na Dugom otoku vjerojatno i ne mogu shvatiti nas koji dođemo pa guštamo u svakoj vali, staroj maslini, jutarnjim mirisima mora, guštamo u jugu kada tuće u punte, guštamo u ljudima koji nas primaju ko svoje.
Domačima je to svakodnevnica, ko nama neboderi.

I ima još dugootočana na forumu. Kada sam se registrirao javio mi se Da Kang, živi u USA, a porjeklom je iz Sali.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 11:19   #30
Quote:
gatto kaže:
Ki zna rojak, more biti da se i poznivamo.

Ma zezan se malo, ali mi je jako lipo viti da se niki ovdeka javlja odozdola.
Di? Tuteka?

Ja jedva čekan da oden na Sale ovo lito
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 11:22   #31
Quote:
Whatever kaže:
Di? Tuteka?

Ja jedva čekan da oden na Sale ovo lito
Gres na Sale ovo leto. Ke lipo!
Siguro ces pojti viti i Telascicu.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 11:36   #32
Quote:
Saharun kaže:
Ma judi moji, oni koji žive na Dugom otoku vjerojatno i ne mogu shvatiti nas koji dođemo pa guštamo u svakoj vali, staroj maslini, jutarnjim mirisima mora, guštamo u jugu kada tuće u punte, guštamo u ljudima koji nas primaju ko svoje.
Domačima je to svakodnevnica, ko nama neboderi.

I ima još dugootočana na forumu. Kada sam se registrirao javio mi se Da Kang, živi u USA, a porjeklom je iz Sali.
Nisan zna da ovdeka na ovim forumu ima toliko forumašov s Dugog otoka ili onih ča ga poznivaju jerbo tamo često gredu. More biti da čujemo još čagoder novoga.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 01:21   #33
jua san ovo prošle godine bila na sualjskoj fiješti.. inače san isto otočanka- iz kali i muogu van reći da mi je bilo prva liga doli u salima... bojse cu i ovije godine puojti- ko iška fešta ne bude bolja ...
__________________
منظمة التحرير الفلسطينية
J_kao_Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 08:59   #34
Lipo se vidi ča je i jena Ugljanka dotekla na topic.
Muala, ima li ča turistov ovo leto duoli?
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 12:47   #35
Quote:
gatto kaže:
Lipo se vidi ča je i jena Ugljanka dotekla na topic.
Muala, ima li ča turistov ovo leto duoli?

nemun puojma sa san u zgb.. pa uopće ne znun ča se doguađa doli..

mogla bi jua otvoriti ugljan ili kali topic... ali mislin da san jua jedina..
__________________
منظمة التحرير الفلسطينية
J_kao_Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 14:13   #36
kualjka
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 14:18   #37
sacu i ja brzo doc
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 14:19   #38
Quote:
J_kao_Jelsa kaže:
mogla bi jua otvoriti ugljan ili kali topic... ali mislin da san jua jedina..
Moreš provati, ki zna ki bi se moga treviti.
Nogo, ja san sigur da bi onaj ki je kuriož doša viti i ovaj topic i ko ima kuraja siguro bi se oglasi.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 14:23   #39
Quote:
J_kao_Jelsa kaže:
jua san ovo prošle godine bila na sualjskoj fiješti.. inače san isto otočanka- iz kali i muogu van reći da mi je bilo prva liga doli u salima... bojse cu i ovije godine puojti- ko iška fešta ne bude bolja ...
Saljska festa ce biti bolja 1000%
A valjalo bi poci i do kali u 7.misecu na festu.
Aramengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 14:24   #40
Moran reć da su mi saljske užance bolje od kaljske fešte
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.