Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2016., 11:25   #81
Oleandar u obliku drva, uplitanje grana.

Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Kako da oleandar uzgojim kao drvo s čvrstim, jakim granama i deblom? (Viđala sam takve).
Čitala sam da ga u slučaju kad se želi stablo ne treba orezivati, ali ja sam na taj način dobila samo hrpu dugih, dosta tankih i savitljivih grana koje se (pogotovo u cvatnji i nakon nje - kad se pojave "mahune" koje su dosta teške) savijaju gotovo do tla...Nemam osjećaj da ću uspjeti na taj način, prije će se pretvoriti u puzavicu
Negdje vidio da se mogu tri izboja uplesti kao pletenica, ali ne mogu naći. Zna li tko šta o tome?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 10.07.2017. at 00:03.
Doh! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 16:57   #82
Ja sam imao leandar u dvoru i mislim da ti je najpametnije sve grane odrezati osim jedne centralne koju ces pustiti da izraste u stablo.
On ti stalno pusta nove izboje iz zemlje koje ces jedan put godisnje morati uklanjati.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:21   #83
Sad malo skrećem s teme orezivanja, nooo mene zanima dal smije on sad van iz zatvorenog? Hoće mu biti šta? Koliko sam gledala prognozu nema više baš minusa pa dal ga smijem izbaciti iz kuće van?
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 17:13   #84
Quote:
-farfalla- kaže: Pogledaj post
Sad malo skrećem s teme orezivanja, nooo mene zanima dal smije on sad van iz zatvorenog? Hoće mu biti šta? Koliko sam gledala prognozu nema više baš minusa pa dal ga smijem izbaciti iz kuće van?
Pričekaj još malo da se vrijeme stabilizira.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 10:18   #85
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Pričekaj još malo da se vrijeme stabilizira.
To sam i pretpostavila, ne bi htjela da se smrzne ili nešto.... Neka uživa onda ispred prozora u sunčanim danima (mad ih ima) do izlaska van
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 17:53   #86
Pitanje za kontinentalce s oleanderima , jel prerano za unijet oleander s balkona u zatvoreno? Sutra ce u zg bit oko 5 ujutro. Ili da ga umotam u filc i ostavim jos malo :misli
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 18:30   #87
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Pitanje za kontinentalce s oleanderima , jel prerano za unijet oleander s balkona u zatvoreno? Sutra ce u zg bit oko 5 ujutro. Ili da ga umotam u filc i ostavim jos malo :misli
Ako ti nije teško unesi ga.
Ziher je ziher.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 18:20   #88
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ako ti nije teško unesi ga.
Ziher je ziher.
Thanks, Biljka . Ucinjeno.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:42   #89
Ima li ovdje nekoga tko ga je pokušao uzgojiti iz reznice i kakvi su mu rezultati bili? Kada ste stavili reznicu, jesu li vrhovi išli, kako ste držali,....
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 23:29   #90
Quote:
marko26zgb kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje nekoga tko ga je pokušao uzgojiti iz reznice i kakvi su mu rezultati bili? Kada ste stavili reznicu, jesu li vrhovi išli, kako ste držali,....
Reznicama u ljeto nebi trebalo biti problema.
Koristi rukavice kad uzimaš reznice, a ukoliko imaš srčanih problema nemoj to raditi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 11:31   #91
Hvala Biljka Budem probao. Čuo sam da je otrovan :P
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:50   #92
je, čaj
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:22   #93
Svi dijelovi su otrovni ... Ali ga valjda ne kanis jesti...

Kaj se reznica tice... Godinama sam pokusavala... I ja i frendica... I nis... Svugdje pise da lagano i brzo pusti korijenje u flasi s vodom ... Ali nasa iskustva su drukcija... Na koncu je pretprosle i prosle godine nekako upalilo ( a radila sam uvijek isto pa sad ti shvati...): uzela sam reznicu s mlade grane dugu oko 15-20cm, metnula u vodu i na kuh.stol...trebalo je vise od mjesec dana da pocne pustati korijen... Pustila sam ga u vodi dok nije stvorio puno korijenja i onda posadila u tegl promjera 15cm.
Reznice su uzete negdje u 7.mj. A u zemlju sam posadila krajem 9.mj.
Jos dok su bili u vodi i poceli pustati korijenje na vrhu se je vidjelo da tjera mlade listove.

2016. mi je korijen pustila samo jedna od 3-4 reznice...
U godinama prije isto; najveci dio reznica bi se osusio ... stojeci u vodi...
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:21   #94
A znači ništa onda, budemo pokušavali A probati ću staviti jedan dio u vodu, drugi kao i klasične reznice u supstrat, pa ću vidjeti hoće išta biti. HVALA
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:20   #95
Zna možda netko kakva je ovo beštija koja mi je napala oleander i kako da je uništim? ... svako proljeće nešto. Oleander je u tegli u zg, prezimi u stubištu zgrade a od proljeća je na zapadnom balkonu.
Kao neke bijele točkice i par crvenih, i kao sitna paučina.
http://i.imgur.com/YFVeSfe.jpg
http://i.imgur.com/uOJJTFq.jpg
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 17:01   #96
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Zna možda netko kakva je ovo beštija koja mi je napala oleander i kako da je uništim? ... svako proljeće nešto. Oleander je u tegli u zg, prezimi u stubištu zgrade a od proljeća je na zapadnom balkonu.
Kao neke bijele točkice i par crvenih, i kao sitna paučina.
http://i.imgur.com/YFVeSfe.jpg
http://i.imgur.com/uOJJTFq.jpg
Ćini se kao trips.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 07:26   #97
Thanks Biljka! Zvuci gadno. Imas kakvog iskustva s tim, pomaze li ista ili cu ga morat rezat?
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:30   #98
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Thanks Biljka! Zvuci gadno. Imas kakvog iskustva s tim, pomaze li ista ili cu ga morat rezat?
Ne samo iskustva, i noćne more.

Bilo kakav insekticid će pomoći. Redovito tretiraj ne samo oleander već sve biljke. I zemlju u loncima poprskaj.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:16   #99
Ajme, a ja tu pokusavam s nekim prirodnim mumbo jumbom . Hvala ti, trcim popodne u poljoapoteku!
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2021., 20:10   #100
Pozdrav!

Moj Oli ima neke listove kao malo crvenkaste. Prvo je bio jedan, sad su lagano pocrvenila još dva lista, i to onako uzduž.
Na jednoj stabljici se donje lišće osušilo.
Držim ga na hodniku u zgradi, ne vjerujem da mu je hladno.
Što može biti?
Guns is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.