Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2007., 23:16   #81
"Technically, there is a drop-off rate, meaning the AHA and BHA will exfoliate just the dead or damaged surface skin and leave the healthy skin alone. This is the main reason why you will see a drop-off in performance when using an AHA or BHA product. The dramatic results in the beginning of usage (when the thickened, discolored layers of skin are being removed) seem much more impressive than the results from continued use. This is to be expected, and it is important to note that continued use of an AHA or BHA product is required in order to maintain skin’s smooth, even-toned, healthy appearance."

http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=159
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:36   #82
Ne znam jesu li baš svi "mušterije" za AHA kiseline. Meni se čini da nisu za mene i da ih moja koža ne podnosi, iako mi se čini da nema ništa loše u činjenici da skidaju mrtve stanice s površine i sl.
Patientia je gore napisla da AHA kiseline stanjuju kožu i to je u mom slučaju živa istina. Moja koža je i inače onako dosta fine strukture, tanka, porculanska, normalna prema suhoj ili suha (zimi npr.)... Nekoliko puta znala sam kupiti nešto s AHA kiselinama, neki serum ili kremu...koža bi, recimo, nakon 2-3 dana, na neki način "bljesnula"...međutim nakon najviše desetak dana do maximalno 2 tjedna koža bi mi bila tako jako isušena i osjećala bih da postaje tako "krhka" (ne znam kako da drugačije kažem: istanjena, isušena, krhka) da bih prekinula s tim preparatom. I trebali bi mi tjedni i tjedni ili čak mjeseci da vratim koži neki pristojan stupanj hidratacije, da opet osjećam da je u OK stanju, a ne tako isušena i istanjena. (Nikad nisam kod kozmetičarke koristila nikakav tretman s kiselinama, samo, dakle, ove stvari koje se mogu kupiti, i koje, pretpostavljam, čak imaju i manji postotak AHA nego nešto kod kozmetičarke).
Voljela bih da mi netko tko se kuži u to, recimo Patientia, kaže da li je to znak da se uopće ni ne opterećujem s tim tretmanima, odn. da li da izbjegavam preparate s AHA kiselinama?... Možda oni ipak nisu za tanju, suhu kožu, nego više za one deblje i masnije kože?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:43   #83
kako glikolne kiseline djeluju na pore?
naime, isla sam prije jedno godinu i pol na 10 tretmana u kozmeticki salon, ali tada nisam imala ovolike pore i rupice, lice mi je u medjuvremenu postalo uzasno osjetljvo, crveni se na sve zivo... a treba mi nekaj ko kaj su glikolne da mi malo popravi stanje koze.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:44   #84
Ako imas i inace super kozu, nema potrebe da ih koristis. Mozda ih tvoja koza jednostavno ne podnosi. I mene AHA peckaju, ali nisu mi uzrokovale nikakve druge probleme. Cudno mi je da gubis vlagu jer na sajtu kojeg sam gore linkala pise da AHA povecavaju nivo hidratacije.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:45   #85
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
kako glikolne kiseline djeluju na pore?
naime, isla sam prije jedno godinu i pol na 10 tretmana u kozmeticki salon, ali tada nisam imala ovolike pore i rupice, lice mi je u medjuvremenu postalo uzasno osjetljvo, crveni se na sve zivo... a treba mi nekaj ko kaj su glikolne da mi malo popravi stanje koze.
Iz mog iskustva smanje mitesere, ali ih ne uklone u potpunosti. Salicilna (BHA) je bolja jer je topiva u mastima pa prodire u poru i unutar nje uklanja odumrle stanice.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:48   #86
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Iz mog iskustva smanje mitesere, ali ih ne uklone u potpunosti. Salicilna (BHA) je bolja jer je topiva u mastima pa prodire u poru i unutar nje uklanja odumrle stanice.
ma meni prvo treba nekaj da mi rijesi ncistu i problematicnu kozu, a onda bih isla na suzavanje pora i rupica - neko "peglanje".
a koji proizvod preporucas sa salicilom?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 12:57   #87
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ako imas i inace super kozu, nema potrebe da ih koristis. Mozda ih tvoja koza jednostavno ne podnosi. I mene AHA peckaju, ali nisu mi uzrokovale nikakve druge probleme. Cudno mi je da gubis vlagu jer na sajtu kojeg sam gore linkala pise da AHA povecavaju nivo hidratacije.

Joj, nemam pojma, meni jako isušuju kožu. Baš je to zapravo glavni efekt koji kod mene izazovu (rekla sam: nakon 2-3 dana koža mi "bljesne" iako osjećam da je nekako osjetljivija, ali nakon oko 2 tjedna počinje djelovati umorno i isušeno). I mene čudi, jer sam više puta čitala da su AHA kiseline dobre i za masnu i za suhu kožu...Neki ovdje kažu da treba ustrajati, i da se tek nakon 2 tjedna pomalo vide efekti, ali meni je baš za dva tjedna (već nešto ranije ) koža toliko isušena i istanjena da moram sve to skupa prekinuti i početi s nekim ritualima nadoknađivanja vlage, moram kupiti gomilu "jačih" krema da mi lice ponovno dođe k sebi itd... Znači, za mene upotrebljavanje nekog seruma ili kreme s AHA nakon oko 2 tjedna znači da ću morati baciti gomilu love za "hitnu pomoć", tj. za gomilu novih, jačih, kremica koja će popraviti ono što su AHA "urušile"...
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:05   #88
Najbolje onda da ih potpuno izbjegavas. Ako budes imala potrebu za njima (akne, pigmentacijske mrlje, bore), posavjetuj se s dermatologom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:08   #89
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
ma meni prvo treba nekaj da mi rijesi ncistu i problematicnu kozu, a onda bih isla na suzavanje pora i rupica - neko "peglanje".
a koji proizvod preporucas sa salicilom?
Tesko pitanje. Gelovi i ostalo sto se ispire bas nije ucinkovito. U apoteci su mi rekli da svaki tonik sa salicilnom ima alkohol. Mozda jedino neka krema. Planiram napraviti tonik s metilpropandiolom kao otapalom (umjesto etanola), ali ne znam gdje bih ga mogla nabaviti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 16:19   #90
a posto se kuzis u kemiju ful, sto je najbolje za "ispeglati lice" - rupice i pore?
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 19:32   #91
Ne kuzim se zapravo u kemiju, tek malo u kozmeticki dio

Za oziljke AHA definitivno, ili ako zelis jaci tretman AHA kod dermatologa (dermoabrazija navodno nije toliko ucinkovita). Za pore ne vjerujem da ih ista moze zatvoriti, neki kazu da ce se smanjiti od redovitog istiskivanja mitesera, a drugima su se bas od toga povecale.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:07   #92
a maskice neke koji skupljaju kozu, npr glina?! to bi mozda malo stisnulo pore, redovitom upotrebom. pa evo, sto s uljem ljesnjaka? to se preporucuje za suzavanje pora, nadam se da nije samo trik..

moja stara kozmeticarka kojoj sam isla prije sto godina, zena je radila sa prirodnom kozmetikom (iako me to tada nije zanimalo), mi je preporucila svaki drugi dan masku od jogurta sa par kapi limunovog soka.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:16   #93
Meni maske s glinom nisu pomagale, cak ni maske na kojima je pisalo da su adstringentne. Negdje sam procitala da sve sto je adstringentno zapravo djeluje tako da iziritira kozu, pa ona natekne i zato se bore doimaju manjima. Ne razumijem se bas u prirodnu kozmetiku, bolje ce znati Lela i Merlina.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:58   #94
Quote:
Hrvach kaže: Pogledaj post
Kozmetičarka mi je preporučila da bi mi bilo dobro napraviti tretman lica sa AHA kiselinama. Bit toga je da se koža u potpunosti regenerira sama od sebe tj. upotrebom tih kiselina i određenih kremica - skupljaju se pore, smanjuju nečistoće i akne i slično. Kod te kozmetičarke idem već oko 8 godina pa mislim da mi žena ne prodaje baš maglu!
Moje lice je djelomično suho a djelomično nečisto i to dosta. Na tretmane idem svakih mjesec dana i ona uvijek ima pune ruke posla. Pričala mi je da se na taj način liječe i akne i da su rezultati jako dobri.
Zanima me jel netko od vas to radio, kakvi su bili rezultati, kako vam je koža reagirala (znam da je to totalno individualno ali me ipak zanima) ????
I koliko je koštalo??

Moram napraviti 10 tretmana x 150,00 kn = 1500,00 kn

plus kremice i losioni koji koštaju oko 200-tinjak kuna!



Jel to vrijedi te nofce, žene sa iskustvom, please!!!!
Hm, čim ideš kod nje toliko vremena, rekla bih da ti nije baš previše pomogla.
Radije otiđi kod dermatologa.
Vjeruj mi, u pitanju je mnogo bespotrebnog trošenja novca i to ti zaista nije potrebno.
Emma22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 09:14   #95
Ima jedno pitanje, nakon odlaska dermatologu počela sam koristiti eksfolirajuću kremu s AHA kiselinama (12%). Na njoj piše da prilikom izlaganja suncu moram koristiti preparate visoke SPF zaštite. E sad ne namjeravam se sunčati, ali zanima me koja bi bila odgovarajuća zaštita za povremeno izlazak po gradu tokom dana i ono normalno dnevno kretanje. U ljekarni sam pitala koju bi mi kremu preporučili pa sam na kraju kupila neku Avene emulziju za masnu kožu s SPF 20. A sad se pitam treba li mi ipak nešto s višim SPF-om? Molila bih brzi odgovor tako da mogu vratiti ovu kremu i kupiti drugu ako je potrebno.
__________________
Nabijam broj postova.
Cotton Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:26   #96
Mislim da 20 uopce nije visoka zastita. 50 bi bila visoka zastita, a na Eucerin 50plus jos i pise da je za koristenje poslije kemijskih pilinga. I ima UVA zastitu po australskom standardu (SPF je samo mjera UVB zastite).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:38   #97
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
a na Eucerin 50plus jos i pise da je za koristenje poslije kemijskih pilinga. I ima UVA zastitu po australskom standardu (SPF je samo mjera UVB zastite).
ima li ta tvoja eucerin kakvih komedogenih sastojaka i je li masna? rekla si da oboja lice u bijelo, moze li se staviti manje kreme da se to izbjegne? mada pretpostavljam da tanji sloj implicira slabiju zastitu...
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:47   #98
Masna nije, brzo se upije, nije mi uzrokovala pristice i dobra je podloga za make up. Ne znam ima li komedogenih sastojaka, nekako mi se cini da moja koza vise pristicima reagira na one iritantne. U onoj tablici nema mnogih sastojaka, recimo filtera tinosorba. Nije da oboja lice u bijelo, posvijetli ga, ali kad stavim puder, vrati se na staro (posvijetli i vrat, pa se ponekad primijeti razlika izmedju lica s puderom i svjetlijeg vrata). Najbolje da probas tester (netko je pisao da ih ima u Kaptol centru).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:49   #99
tnx, mislila sam je uzeti za more, a tamo ne bih koristila puder. probat cu nabaviti tester.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 17:28   #100
cure, recitee mi di ima kupiti ta novaderm linija??? pretpostavljam u ljekarni, ali ja ju nigdje u zadru do sada nisam vidjela..
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.