Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2009., 16:20   #21
daj slike
y0le is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 17:56   #22
Dal moze netko od oka dat procjenu koliko bi kostalo da se srede vrata i prag? Auto je focus iz 2003, na stupic sam ga udesio. Lak na vratima nije ostecen, samo lim.



0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 23:52   #23
Čekićem, ali koliko ja vidim i lak je oštećen
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 23:57   #24
da se mene pita to ne bi ni popravljao...

za autoricu topica: najbolje definitivno da nadjes na otpadu drugu haubu, ako i treba nova boja opet ce ispasti jeftinije...
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 07:50   #25
zvala auto otpade u ZG i okolici i nijedan nema auto dijelove rezervne za hyundai accent, tako da otpadi otpadaju,a našla jedan dućan di nova

hauba za mojmodel auta dođe 1300kn, samo prelakirat treba. Ne znam jel bi mi limar onda jeftinije računao da ja kupim haubu i donesem ili ne, jer treba još i branike i farove popravljati, variti plastiku i sl.?
piligrami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 22:30   #26
U mom slučaju je oštećenje slično kao na fotografiji u gornjem postu forumaša 0404, ali prag nije oštećen. No, zato je stradao lak. Kolikoj cifri se mogu nadati?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 00:01   #27
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
U mom slučaju je oštećenje slično kao na fotografiji u gornjem postu forumaša 0404, ali prag nije oštećen. No, zato je stradao lak. Kolikoj cifri se mogu nadati?
lakiranje jednog komada ti je 600 kuna i limar300-400 dok rastavi vrata poravna poslije vrati nazat
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 00:45   #28
Da se naci i jeftinije. Meni je jedan u blizu Samobora tražio 100e, a ici cu na proljece kod jednog jos jeftinijeg, koji je frendu popravio takvo kao na mojoj slici ostecenje i jos na zadnjem braniku (astra nova) za 100e!
Ako je ostecenje ovakvo kao na slici, vjerujem da se naplacuje kao jedan komad, jer je osteceno pola vrata i mali dio praga.
0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 02:06   #29
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
lakiranje jednog komada ti je 600 kuna i limar300-400 dok rastavi vrata poravna poslije vrati nazat
Mozda se moze i sa spotterom izvuci pa se netreba raskopavat vrata! Al preko 1000 kn nebi trebao bit popravak!!!!


PS: Ako neko nezna sta je spoter evo dolje slika!

__________________
503 Service Unavailable
my_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 08:37   #30
Hvala svima!
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 08:43   #31
Iz mojeg iskustva, sve haube koje su ravnane i lakirane - ponovno hrđaju nakon nekog vremena. Ako misliš dulje zadržati auto nakon popravka, kupi novu (ili rabljenu-ispravnu) haubu.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 08:58   #32
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Iz mojeg iskustva, sve haube koje su ravnane i lakirane - ponovno hrđaju nakon nekog vremena. Ako misliš dulje zadržati auto nakon popravka, kupi novu (ili rabljenu-ispravnu) haubu.
O kakvoj haubi pricas?
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 10:49   #33
O onoj što je razbita prije 4 mjeseca (od kad je otvoren topic).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 13:27   #34
E sorry, ne čitam datume. Ta je već odavno zamijenjena/pokitarena/polakirana/strunula...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 13:50   #35
U mom slučaju popravak došao 1200 kn. Jer je ispalo da su u igri dvoja vrata i dio stražnjeg blatobrana. Sranje. Metalik boja, dva udubljenja..i eto lijepe cifre.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:22   #36
Quote:
my_name kaže: Pogledaj post
Mozda se moze i sa spotterom izvuci pa se netreba raskopavat vrata! Al preko 1000 kn nebi trebao bit popravak!!!!


PS: Ako neko nezna sta je spoter evo dolje slika!

bez obzira na spoter koj doticni autolimar kojeg sam pito za cijenu ima ak hoces kvalitetno pofarbat vrata treba ih raskopat gume kvaku i lajsnu
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:12   #37
Lakiranje i cijena

Pozdrav!

Bio sam danas kod majstora sa Astrom jer imam manja oštečenja na 4 mjesta, od toga na 2 mjesta malo udubljenje. Radi se o crvenoj 2komponentnoj boji. E sad, mene zanima sljedeće:
1.Koliko otprilike dođe lakiranje površine 5x5cm, a koliko da se zakita(radi se o 2 rupice udubljenja ne više od pola cm i jedna linija dužine 10 cm koja ima možda 3mm udubljenje- da ne kompliciram koliko dođe kitanje i lakiranje samo jedne, manje površine na braniku?
2. Majstor kaže da bi me lakiranje cijelog branika koštalo 700kn i da 1dl boje dođe 100kn, a za branik kao treba 3dl pa da je to već 300kn, a meni se to nekako čini previše!?(koliko onda dođe lakiranje u Opelu?)
sinisaT5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:14   #38
Našim autolakerima se neda zafrkavat s malim površinama, pa tako naprimjer, susjed pitao za lakirat retrovizor...1000kn Više se isplati uzet na otpadu drugo iste boje. Za površine tipa branici, krov, vrata i sl. isto 1000-2000kn, ne sve skupa, jedan po jedan, a komplet auto 7000kn, tako da i ja imam tih oštečenja, ali čekam da si skupim 7000 pa nek ide sve...napomena: te cijene ne vrijede ako ti je autolaker ujednom i prijatelj
fenix-22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:16   #39
a gle cijena likiranja ide po jednom dijelu npr hauba, branik vrata... cijena ti je oko 100 EUR-a ali sve se da dogovoriti...

ima razlike koliko treba ušpricavati...

također ima veze i koliko je taj netko kvalitetan tj. ako ti je u startu jeftinije onda bi kvaliteta trebala biti manja...

u Opelu bi ti moglo biti oko 750 kn + PDV
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:29   #40
Quote:
sinisaT5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Bio sam danas kod majstora sa Astrom jer imam manja oštečenja na 4 mjesta, od toga na 2 mjesta malo udubljenje. Radi se o crvenoj 2komponentnoj boji. E sad, mene zanima sljedeće:
1.Koliko otprilike dođe lakiranje površine 5x5cm, a koliko da se zakita(radi se o 2 rupice udubljenja ne više od pola cm i jedna linija dužine 10 cm koja ima možda 3mm udubljenje- da ne kompliciram koliko dođe kitanje i lakiranje samo jedne, manje površine na braniku?
2. Majstor kaže da bi me lakiranje cijelog branika koštalo 700kn i da 1dl boje dođe 100kn, a za branik kao treba 3dl pa da je to već 300kn, a meni se to nekako čini previše!?(koliko onda dođe lakiranje u Opelu?)
Ove cijene kao da su u nekom ovlaštenom servisu. Ako ti je to rekao neki lakirer koji nema veze s ovlaštenim servisom, onda te želi pošteno opelješit. On svoj rad cijeni 700kn?? bez materijala (boje)??? Fino bi on zaradio. Inače, farbanje po komadu (branik, hauba, blatobran..) bi trebalo koštat oko 500-700kn, ali sa svime (rad, boja..). Sve preko toga je čista pljačka. Bježi od ovog koji ti želi naplatiti 1000kn za farbanje branika.

Quote:
fenix-22 kaže: Pogledaj post
Našim autolakerima se neda zafrkavat s malim površinama, pa tako naprimjer, susjed pitao za lakirat retrovizor...1000kn Više se isplati uzet na otpadu drugo iste boje. Za površine tipa branici, krov, vrata i sl. isto 1000-2000kn, ne sve skupa, jedan po jedan, a komplet auto 7000kn, tako da i ja imam tih oštečenja, ali čekam da si skupim 7000 pa nek ide sve...napomena: te cijene ne vrijede ako ti je autolaker ujednom i prijatelj
Istina je da naši lakireri ne žele farbati samo jedan manji dio, ali 1000kn za farbanje retrovizora je preeeeviše... Pošteno ga je opelješio. Kod nekon normalnog lakirera ne bi platio više od 500 kn za to (iako mi se i to čini previše).
To da farbanja košta od 1000-2000kn nije istina. Toliko nije ni u ovlaštenom servisu. U svakom slučaju, treba izbjegavati takve lopove. Ja sam prije par godina plaćao oko 450kn po komadu (branik, blatobran). U to je bio uključen i rad i materijal. I kvalitetno je napravljeno (da se sad ne bi javili razni lakireri koji bi rekli da je sfušareno kad je tako "jeftino").
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.