Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2007., 18:48   #41
ako tek počinješ dobro je bilo što s pragovima i 4 žice a da može ostati u štimu
squier više nego ok za početak
a pojačalo bilo kakvo ti je ok za u stanu svirati. ako si sam sa svojim basem i nije toliko bitno da zvuči kao skupi ampeg nego da čuješ što se događa
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 20:43   #42
pa za početak mislim sam počet svirat, a kasnije ne znam, zato bih odmah uzeo malo bolju gitaru koja će mi služit za više od samog sviranja kod kuće, a isto to vrijedi za pojačalo.
bad copy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:31   #43
ne znam, squier je više nego dovoljan a za pojačalo sam ti rekao, za po doma nema smisla uzimati pojačala koje imaju jeben zvuk (bacanje novaca), a za velika pojačala (da možeš svirati s bendom) koja imaju dobar zvuk ti treba novaca
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:50   #44
Točno. Squier je sasvim dobar za u sobu i izvan sobe. S obzirom da nije baš najkvalitetnije izrađen, na njemu ćeš se naučiti kako se setupira i popravlja instrument...
Za u sobu ti je dosta bilo kakvo pojačalo, a za ugodnu svirku s bendom u garaži ti treba između 100 i 200 watta. Ako želiš dobar zvuk, spremi se na to da će te to koštati puno novaca. Bas bi trebao koštati barem 1000 eura,a pojačalo između 1000 i 3000 eura.
Ispravite me ako dajem netočne podatke ili pretjerujem
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:01   #45
pretjeruješ malo za ovih 1000 eura za bass, ipak
npr u glazbenom oglasniku sam vidio da netko prodaje ibanez roadster za lijepih 3000 kn
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:08   #46
ma, za početak ti ni ne treba pojačalo... ak ćeš počet svirat po nekakvom redu... bar ne prvih mjesec dana... samo da upamtiš polja i vježbaš prste...
bilo koji bas koji ti dobro leži u ruci je dobar... i naveće govno od instrumenta može svučat najboje na svijetu ako ti leži u ruci i ako ga dobro sviraš...
odi u par shopova i probaj primit bass... skužit ćeš ljubaf...

a pojačalo... za prvih 2-3 mjeseca ti je dosta i tranzistor... bilo kaj kaj daje zvuk... a s vremenom ćeš već nać kaj ti paše
__________________
i raj i pakao su na zemlji... di je razlika?
kad narastem bit ću Gail Ann Dorsey
k-bass is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:35   #47
Quote:
kimikaza kaže: Pogledaj post
Točno. Squier je sasvim dobar za u sobu i izvan sobe. S obzirom da nije baš najkvalitetnije izrađen, na njemu ćeš se naučiti kako se setupira i popravlja instrument...
Za u sobu ti je dosta bilo kakvo pojačalo, a za ugodnu svirku s bendom u garaži ti treba između 100 i 200 watta. Ako želiš dobar zvuk, spremi se na to da će te to koštati puno novaca. Bas bi trebao koštati barem 1000 eura,a pojačalo između 1000 i 3000 eura.
Ispravite me ako dajem netočne podatke ili pretjerujem
Jedan od moja 2 basa je aries, jedan od prvih ikad napravljen. To su se valjda malo zajebavali da vide mogu li, pa nema ni finiš, ni logo, niš. A bas je jebeni avion, razvaljuje. Vrat je prekrasan, zvuk je mrak, ma jeben bas. 3000kn sa kablom, genijalnim bagom i remenom. Doduše od frenda, ali da se nać.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 11:05   #48
Quote:
k-bass kaže: Pogledaj post
bilo koji bas koji ti dobro leži u ruci je dobar... i naveće govno od instrumenta može svučat najboje na svijetu ako ti leži u ruci i ako ga dobro sviraš...

To će poći za rukom i prstima samo iskusnim majstorima. U rukama početnika i najbolji instrument će zvučati kao govno.

Početnika će preloš instrument samo odbiti od sviranja.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 11:07   #49
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Jedan od moja 2 basa je aries, jedan od prvih ikad napravljen. To su se valjda malo zajebavali da vide mogu li, pa nema ni finiš, ni logo, niš.
Kako znaš koji je ako nema logo? Kako znaš da ga frend nije prebrusio pa zato nema finiš

Daj par fotografija.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 12:52   #50
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
A bas je jebeni avion, razvaljuje. Vrat je prekrasan, zvuk je mrak, ma jeben bas. 3000kn sa kablom, genijalnim bagom i remenom.
ak je tak dobar, dam ti 4000kn
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:50   #51
Quote:
The-Trooper kaže: Pogledaj post
To će poći za rukom i prstima samo iskusnim majstorima. U rukama početnika i najbolji instrument će zvučati kao govno.

Početnika će preloš instrument samo odbiti od sviranja.
ok... slažem se... skoro da i nema razlike kad nekaj malo zvuči ko govno ili kad puno zvuči ko govno... al ovak će se bar više trudit da postigne najbolje kaj može, pa kad ubode dobar bass, rest iz histori...

bitno je da njemu leži u ruci...
__________________
i raj i pakao su na zemlji... di je razlika?
kad narastem bit ću Gail Ann Dorsey
k-bass is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:57   #52
Quote:
The-Trooper kaže: Pogledaj post
Kako znaš koji je ako nema logo? Kako znaš da ga frend nije prebrusio pa zato nema finiš

Daj par fotografija.
Zaboga, lik je iz varaždina i da, to je jedan od prvih. Bilo je već fotki tu, pogledaj na prve teme.

@ruda - ne bi ga prodao, nema šanse, bas je mrak
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:02   #53
Quote:
kimikaza kaže: Pogledaj post
Točno. Squier je sasvim dobar za u sobu i izvan sobe. S obzirom da nije baš najkvalitetnije izrađen, na njemu ćeš se naučiti kako se setupira i popravlja instrument...
Za u sobu ti je dosta bilo kakvo pojačalo, a za ugodnu svirku s bendom u garaži ti treba između 100 i 200 watta. Ako želiš dobar zvuk, spremi se na to da će te to koštati puno novaca. Bas bi trebao koštati barem 1000 eura,a pojačalo između 1000 i 3000 eura.
Ispravite me ako dajem netočne podatke ili pretjerujem
ja sam svoj bass platio 600 eura, a šuta dupe.
pitaj naranču ak ne vjeruješ.

tak da nije nužno dat soma eura....jebemu, jedan stari frend je kupio Precisiona MIA za 150 maraka
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:15   #54
da, npr. evo ima jedan predobar squier u fendershopu za nesto manje od 3000kn. al taj cu si ja uzet pa necu rec koji je
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:26   #55
...da ne spominjem da sam pojačalo platio cca 500 eura...
a otpada žbuka.
pitaj naranču.

anyway, zoki, preveč si zabrijal na skupu opremu, pa vintiđ kod nas još nije tak skup, a bolji je.
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:31   #56
Quote:
elwuss kaže: Pogledaj post
ja sam svoj bass platio 600 eura, a šuta dupe.
pitaj naranču ak ne vjeruješ.

tak da nije nužno dat soma eura....jebemu, jedan stari frend je kupio Precisiona MIA za 150 maraka
Oprosti, prodavač tog precisiona je mislio da prodaje Zender bajs.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:58   #57
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Oprosti, prodavač tog precisiona je mislio da prodaje Zender bajs.
none the less...
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:24   #58
Quote:
elwuss kaže: Pogledaj post
anyway, zoki, preveč si zabrijal na skupu opremu, pa vintiđ kod nas još nije tak skup, a bolji je.
Fakat. Zaboravljam na jeftini hrvatski vintiđ . Bassman ormari su mi zbilja .
A i činjenica je da ima predobrih baseva za malo para.
Npr onaj squier u dućanu od Roze Tetrapak kojem se svi čude zašto tak dobro zvuči.
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:46   #59
squire p-bass je fini za pocetnika, dodje kojih 1800kn u ducanu..
truperu, kako to da losi instrumenti odbiju pocetnike? ja znam da je meni sve sta sam svirao na tom squieru zvucalo eksplozivno, bombasticno i nadasve tocno...sto je bilo daleko od istine, al me tjeralo dalje =P
__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 23:00   #60
Quote:
kimikaza kaže: Pogledaj post
Fakat. Zaboravljam na jeftini hrvatski vintiđ . Bassman ormari su mi zbilja
eh, iako bi volio sad branit svoju tvrdnju, nije to baš više tako...

ilustracije radi, ja sam svog Bassmana 100 glavu prije 6-7 godina platio 400 DEM, dok je sad cijena istog 500 Eura.
meni paše.
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.