Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2002., 16:40   #1
Irska


CIAO!
Volila bi otici u Irsku. mozda i na duze? ako je netko bio tamo, zanimaju me price iz prve ruke. kako dobiti vizu? radnu vizu? na koliko? da li je tesko naci posao? u kojim industrijama? da li je bolje ici kao studentica ili da pricekam da zavrsim faks? upoznala sam mnogo iraca i svi su super ljudi. slicni humor kao nas. jednako se vole veseliti. i piti.
padme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2002., 17:11   #2
Evo sto mi je pricao taksist u Londonu (poljsko-zidovsko-estnijskog porijekla):"Mi Europljani pijemo radi uzitka. Englezi i Irci piju da bi se napili".
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2002., 18:44   #3
Da istina je da Irci vole lokati... no imaju i dobre glumce... ))
 
Odgovori s citatom
Old 02.12.2002., 23:28   #4
Sta's u Irskoj? Dodji u Englesku. Zabavnije je i bolje.
Plus, kolegica PBE i ja ti mozemo dat podatke iz prve ruke.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 03:49   #5
Da fakat, Irska je ful dosadna... svi oni Irci kaj nekaj vrijede su UK dosadnjakovici su tam i u Novom Zelandu
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 11:13   #6
Dobro, mozda Irska kao zemlja i moze bit dosadna, ali uvjerena sam da Dublin nije. nikad nisam bila u gradu, ali imam nekoliko prijatelja iz Dublina, a i upoznala sam neke amerikance koji su zivili neko vrijeme tamo i kazu da je skroz zabavan grad. tko je od vas actually posjetio Dublin? kako s vizama?
padme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 11:26   #7
Sta god Dublin ima, London ima bolje.
Kunem se, ne znam sta's tamo.
Ah, da, jos je i hladnije i kisovitije nego ovdje. Plus sto imaju iritantne naglaske.
A ako zelis skocit kuci, avionske karte su jeftinije iz Londona.
Inace, za Irsku ti ne treba viza ako ides turisticki, a ako ides s namjerom da ostanes...eh, onda ne znam.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 18:54   #8
Kazu da je u Dublinu uvijek tmurno i kisovito... ak si gledal film Angela's ashes.... e pa tak ti je tamo stalno... U Londonu... ima vise sunca nego kise )) a i boljih tipova
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 19:41   #9
Quote:
Originally posted by Kiki
Plus sto imaju iritantne naglaske.
Irce mi ne diraj. Imaju bas super naglasak i bolji su ljudi od engelza.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 19:58   #10
Quote:
Originally posted by sotona69
Irce mi ne diraj. Imaju bas super naglasak i bolji su ljudi od engelza.
To je najvjerovatnije i tocno... pristupacniji su.... no London ipak rules
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 20:56   #11
Smile

Irska?! Livade, livade, samo livade i trava. Šta tamo ima zanimljivoga?
magma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 21:57   #12
Ima ovaca...
 
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 22:19   #13
Masala!
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 11:13   #14
Bollocks! Bleedin' Brits. Irish are gas and have the best craic. They're taking the piss all the time and they are not insulted when you do so. Brits are eeijets and jaysus what bets they are. Brit women - slappers.

Tak! © by Atlantis
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 11:16   #15
Laze kol'ko je duga i siroka. Nista joj ne vjeruj.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 13:05   #16
Potrazi na internetu site irske vlade, odnosno ministarstva rada, tamo ti negdje imaju popise zanimanja za koja odobravaju radne vize u izvanrednom postupku za drzavljane zemalja koje su u postupku kandidature za clanstvo u EU. Temeljem potpisanog sporazuma o stabilizaciji i pridruzivanju Hrvatska je medju tim zemljama. Informaticari, lijecnici i medicinsko osoblje su najtrazeniji profili, a povremeno imas i neke druge.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 13:23   #17
FYI, od septembra 2002, SVA zanimanja iz Information Technology su maknuta sa liste zanimanja koja nedostataju u Engleskoj.
pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 21:57   #18
bla bla bla
bla
bla
dosadni ste!!!!
__________________
i like to hate stuff cuz then i don't
have to try and make a change
BLACK RIDER is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 22:00   #19
dosadni ste ko strina od mog frenda frendice...
__________________
i like to hate stuff cuz then i don't
have to try and make a change
BLACK RIDER is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 22:09   #20
Quote:
padme kaže:
Dobro, mozda Irska kao zemlja i moze bit dosadna, ali uvjerena sam da Dublin nije. nikad nisam bila u gradu, ali imam nekoliko prijatelja iz Dublina, a i upoznala sam neke amerikance koji su zivili neko vrijeme tamo i kazu da je skroz zabavan grad. tko je od vas actually posjetio Dublin? kako s vizama?
Bio sam ja u Dublinu i za nocne izlaske je OK, tak nesto kao Zagreb i po velicini i po ritmu. Iza ponoci samo klubovi toce pivu, pubovi se zatvaraju.
A ljudi nisu bas kao pravi Irci iz nasih prica, ima ih dosta namrgodjenih po gradu, nesto kao u Hrvata
Inace kak je Dublin naglo skocio, dosta se izgradilo, ali samo 5 minuta od centra mozes naci hrpu derutnih zgrada i polusrusenih kuca, nije bas lako u 5-10 godina nadoknaditi 150 godina siromastva i masovnog iseljavanja.

Visu ne trebas. Posao je malo teze naci jer je irski tigar lagano pretvoren u umiljatu mackicu, osim ako ne mislis raditi bilo kaj, e onda pocinje show jer i da mozes zganjati papire za sljaku, placaju te po satu taman toliko da ako radis 2 posla imas za stan. NIje skupo kao u Londonu, ali je skuplje nego ostatak Europe, a prihodi nisu srazmjerno tome visi.
Na crnjaka ima posla, lova nikakva. Jer nemas njihovu referencu.
AKo ti je stvarno napeto, idi pa vidi, ali prije toga prosurfaj po netu i vidi stanje Irske ekonomije, strucnjaci se sve manje traze, oni su najvise skocili kad su americke firme izgradlie tvornice (chipovi, procesori itd.) po cijeloj Irskoj, a kak ameri sad losije stoje, recesija i to, tak i Irci isto su pali.
Javi ak te jos kaj zanima.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.