Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2009., 19:57   #81
Quote:
ema778 kaže: Pogledaj post
I što s time hoćeš reći ? da me ne voli?da mu nisam zanimljiva?
O tome bi morala izravno s njim porazgovarati. Kako da ti mi odgovorimo na pitanja što on osjeća prema tebi?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 20:58   #82
Quote:
ema778 kaže: Pogledaj post
I što s time hoćeš reći ? da me ne voli?da mu nisam zanimljiva?
Mozda i to, ali ono na sto sam mislila je da mozda postoji nekakav problem. Mozda te ne voli, mozda jednostavno covjek nije zadovoljan svojim zivotom, mozda je u depresiji, mozda ima potrebu pobjeci od stvarnosti. Postoji mnogo predvidljivih razloga zbog kojih bi se on tako mogao ponasati i jos vise onih nepredvidljivih. Ako postoji netko tko to moze saznati i pomoci mu onda si to ti, razgovarajuci s njim.
__________________
.
"Man is least himself when he speaks in it´s own person. Give him a mask, and he will tell the truth." - Oscar Wilde
Clockwork is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 02:18   #83
Gamerska i kompjuterska ovisnost

Pozdrav svima,Imam 13 godina skoro 14.Neda mi se stavljat svoje ime da nebi netko od prijatelja ili roditelja profesora i tako cito moze samo nadimak Crocar.Imam preveliku ovisnost o kopjuteru i World of Warcraftu,Call of dutyu 2/4/6.Moram se toga rijesit, prvi kopjuter sam dobio s 7 godina i od tada ga korisitim i to dobro.Danas sam preveliki ovisik od kada su pocele ove ferije uskrsne zadnja 3 dana nisam iz kuce izaso oci crvene ko vragu samo gledam u erkan i igram al najgora stvar sta mi je dosadno nemam sta radit vise ajmo rec da sam ,,najjaci'' ili gledam TV i na Facebooku sam.Ali open kada pocne skola nemogu ucit samo ocu igrat i igrat a kad se sjedem za komp neam kaj radit.7 sam razred ocu upisat dobru srednju i zavrsit FER fakuletet radim kao Developer i programer za jedan WoW server (privatni).Ako iko zna neki clanak il nesto kako dase toga rijesim neka slobodno ostavi odgovor.Dosta mi je toga jer necu nis imat od toga.A kad to bas volim onda to ocu radit al da radim moram zavrsit dobru skolu al to necu moc zbog WoW I CoD-a.Starci tj stara jel imam ocuha al on bas ne mari za to ona mi neda da igram kad je skola al opet popusti i da mi da igram.Sada preko ferija samo igram i igram nista mi ne kaze, al kad pocne skola opet cu tako. -.- ocu nekakvu pomoc kad bi potrazi uzivo lijecniku stara bi mi mislila da je neka bolest a ja znam da nije nego samo to volim al nemogu prestat na to mislit.Evo ovo sam napiso u 2minute bez gledanja i s brzim razmisljanjem.
Crocar00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 02:28   #84
Quote:
Crocar00 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,Imam 13 godina skoro 14.Neda mi se stavljat svoje ime da nebi netko od prijatelja ili roditelja profesora i tako cito moze samo nadimak Crocar.Imam preveliku ovisnost o kopjuteru i World of Warcraftu,Call of dutyu 2/4/6.Moram se toga rijesit, prvi kopjuter sam dobio s 7 godina i od tada ga korisitim i to dobro.Danas sam preveliki ovisik od kada su pocele ove ferije uskrsne zadnja 3 dana nisam iz kuce izaso oci crvene ko vragu samo gledam u erkan i igram al najgora stvar sta mi je dosadno nemam sta radit vise ajmo rec da sam ,,najjaci'' ili gledam TV i na Facebooku sam.Ali open kada pocne skola nemogu ucit samo ocu igrat i igrat a kad se sjedem za komp neam kaj radit.7 sam razred ocu upisat dobru srednju i zavrsit FER fakuletet radim kao Developer i programer za jedan WoW server (privatni).Ako iko zna neki clanak il nesto kako dase toga rijesim neka slobodno ostavi odgovor.Dosta mi je toga jer necu nis imat od toga.A kad to bas volim onda to ocu radit al da radim moram zavrsit dobru skolu al to necu moc zbog WoW I CoD-a.Starci tj stara jel imam ocuha al on bas ne mari za to ona mi neda da igram kad je skola al opet popusti i da mi da igram.Sada preko ferija samo igram i igram nista mi ne kaze, al kad pocne skola opet cu tako. -.- ocu nekakvu pomoc kad bi potrazi uzivo lijecniku stara bi mi mislila da je neka bolest a ja znam da nije nego samo to volim al nemogu prestat na to mislit.Evo ovo sam napiso u 2minute bez gledanja i s brzim razmisljanjem.


kak češ se toga riješit, pa pobogu pobriši te igrice s kompa, ubi fejsbook profil i idi ko i ostali normalni teenageri negde u park ili šumicu po skivečki pušit i pit. nema ti druge.

i btw. ovoj temi je mjesto na psihologiji a ne ovdje, a čak mislim da tamo već postoje slične teme
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 09:32   #85
"Slučajno" si pokvari PC
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 10:47   #86
Pa dal te jos kaj interesira osim kompjutorskih igara? Cure ili sport npr?...jer naravno da se budes tesko rijesil ovisnosti ako umjesto igranja samo buljis u strop..radi nesto za to vrijeme i ne misli na igranje..
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 12:13   #87
Trgni se jebote, smanji vrijeme provedeno na kompu. Odi van s frendovima, rekreacija malo, cure itd itd.

Uh, čeka te dugi put sinko, bolje kreni.
__________________
“Don't go around saying the world owes you a living; the world owes you nothing; it was here first”
dinamo_zagreb_931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 14:59   #88
Za početak, evo ti ovaj link!
http://www.bug.hr/bugvideo/ispovijed...amera/911.aspx


A da pozoveš prijatelje da se odete vozit biciklima, isprobavat alkohol i cigarete i sve ostalo što klinci u vašim godinama rade???
Možete otić u birtiju (to je velika fora kad imaš 14), možete se takničit tko će jače prdnit, igrat nogomet ili košarku, gledat cure, otić na bazen...

A što se tiče FER-a, tamo ne dolaze gameri, nego oni koji imaju znanje!
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 19:27   #89
rjesi to sam sa sobom i izbrisi sve igrice koje imas i face i sve. bit ce apstinencijeske krize ali proći ćete.

Sve sam to i ja prošao.

što se tiče fera moraš biti jebeno dobar učenik
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 20:00   #90
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Za početak, evo ti ovaj link!
http://www.bug.hr/bugvideo/ispovijed...amera/911.aspx


A da pozoveš prijatelje da se odete vozit biciklima, isprobavat alkohol i cigarete i sve ostalo što klinci u vašim godinama rade???
Možete otić u birtiju (to je velika fora kad imaš 14), možete se takničit tko će jače prdnit, igrat nogomet ili košarku, gledat cure, otić na bazen...

A što se tiče FER-a, tamo ne dolaze gameri, nego oni koji imaju znanje!
A i ti imaš savjete. Cigarete i alkohol su zdraviji i bolji od kompa.
spartacus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 20:24   #91
Quote:
spartacus1 kaže: Pogledaj post
A i ti imaš savjete. Cigarete i alkohol su zdraviji i bolji od kompa.
LOL!

Pa ne, ali to su faze koje svi klinci prolaze...
S time sam htjela reći: "Idi radi sranja ko i ostali tvojih godina"!
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 20:30   #92
Quote:
spartacus1 kaže: Pogledaj post
A i ti imaš savjete. Cigarete i alkohol su zdraviji i bolji od kompa.
E, sad će svi se okomit na mene, ali mislim da jesu!

Ono su gluposti koje nije loše iskusiti, makar da znaš što ne valja!

A kad se zatvoriš pred komp i prođe ti cijeli život na to, nemaš prijatelja, nemaš životnog iskustva, nisi se nikad poljubio, nemaš opće kulture i ne znaš što se događa u svijetu jer 10 sati dnevno igraš komp i tako 10 godina, onda je to gore nego isprobati cigare i alkohol! Postaneš potpuno nesposoban za život!

Znam iz prve ruke!

Ovo igranje, makar i samo 5 sati dnevno te psihički sjebe!
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 20:50   #93
Quote:
Crocar00 kaže: Pogledaj post
Imam preveliku ovisnost o kopjuteru i World of Warcraftu,Call of dutyu 2/4/6.
Kako stignes igrat WoW i CoD? Mislio sam da je to nemoguce.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 20:51   #94
provali u bazu podataka hrvatske narodne banke ili još nekih većih faconja, i čekaj da te zatvore... tj. zabrane ti internet doživotno

šalim se.

ak se ne znaš otrgnuti svojoj ovisnosti onda znači da spadaš u grupu ljudi koje nazivamo slabićima, al bez brige mi smo u većini - zauzimamo 90 % svjetske populacije... zato zavali noge ispred sebe, udobno se smjesti i raspali po igrici dok ti oči ne iscure

bit će nekih drugih naprednijih klinaca koji će završiti FER, imati vodeće mjesto koje si ti tako želio, i uživat će u slobodno vrijeme u sportskim aktivnostima kao što su nogomet i košarka, dok izgubljena djeca poput tebe gube život na igricama.

to je jedina razlika između jakih i slabih
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:10   #95
http://www.cracked.com/article_18461...-addicted.html

Objasnjenje o tome sto stoji iza ovisnosti o WoW-u.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 21:12   #96
Natiraj se- zapitaj se Želiš li stvarno provest mladost na nekoj igrici koju će kasnije ionako zamijenit nova-tj. želiš li da ti život bude beskonačno prelaženje levela u kojekakvim igricama?
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 22:11   #97
Jedini nacin su drasticne mjere, prodaj ili daj komp.
Znam da je to nemoguce, nazalost, u danasnjem svijetu, gdje se poslovi i sl. rade na racunalu. Postoje grupe mladih (i starijih) nadarenih za programiranje i te stvari, samo se trebas raspitati i poceti druziti. Znam ja jedne takve Linux-ase. Jesi gledao onaj dokumentarac o onom klincu geniju za racunala i programiranje?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 22:43   #98
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Jesi gledao onaj dokumentarac o onom klincu geniju za racunala i programiranje?
koji? koji??
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:09   #99
Quote:
Crocar00 kaže: Pogledaj post
Imam preveliku ovisnost o kopjuteru...
i kakva ovisnost , problem je da neznas sta ces sa sobom pa onda gubiš sate i sate u kucnom pritvoru . imas valja prijatelje , valjda se bave sa nečim osim višenja na kompu , nauči svirat kakav instrument , treniraj nogomet,rukomet ... bilo šta... nemoj zakržljati doma u stanu kasnije kad se opametiš ce ti bit kasno.

ma nakraju bolje alkohol od kompa
__________________
The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools.
0w1_=_50v4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:13   #100
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
E, sad će svi se okomit na mene, ali mislim da jesu!

Ono su gluposti koje nije loše iskusiti, makar da znaš što ne valja!

A kad se zatvoriš pred komp i prođe ti cijeli život na to, nemaš prijatelja, nemaš životnog iskustva, nisi se nikad poljubio, nemaš opće kulture i ne znaš što se događa u svijetu jer 10 sati dnevno igraš komp i tako 10 godina, onda je to gore nego isprobati cigare i alkohol! Postaneš potpuno nesposoban za život!

Znam iz prve ruke!

Ovo igranje, makar i samo 5 sati dnevno te psihički sjebe!
Komp nisu samo igrice. Imaš sve na kompu. Ne moraš ni TV paliti.
Nisi vidjela od alkohola ukomirane klince koji su skoro umrli,pa ne znaš o čemu pričaš.
Bolje da klinac u slobodno vrijeme bude za kompom,nego da mu starci strahuju dali će im se živ vratiti doma.
spartacus1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.