Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2008., 12:33   #41
Lož ulje

A što ako vam se u prtljažniku prolilo 30 litara lož ulja i to je sve procurilo po stražnjem sjedalu i stražnji sjedalo je natopljeno sa ložom (donja strana - spužve). Isto vrijedi i za tepison u prtljažniku i tepison iza vozaževa i suvozaževa sjedala. Da li se to može riješiti ovim vašim "home made" rješenjima? Sumnjam.
i6c6o6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 21:24   #42
Evo da malo osvježim temu, i podijelim svoje iskustvo, ne ponovilo se!

Kupim ja polovnog Hyundai Accenta, 2000. g. Auto super, lijepo izgleda, fino vozi, sve super. Samo što je bivši vlasnik pušač koji je uz to očito koristio neku najjeftiniju kolonjsku vodu na tržištu - pa miris u autu nije bio baš od najugodnijih. Plus je bio poprilično prljav iznutra.

I odlučim se ja na kemijsko. Slučaj padne na autopranu Petrova, u Petrovoj (Zagreb).

Dovedem ga u 8 ujutro, tip me zove za 3 sata da je gotovo. Dođem ja po njega i prvo što vidim je da je kompletno mokar. Sjedala natopljena vodom! Što se čistoće tiče, ništa spektakularno.. rebra od ventilatora i dalje prašnjava, utori oko pepeljare i ladica i dalje na rubovima prljavi. I tip mi da najlonsku vrećicu da ju stavim na sic i odvedem auto. Naplati 500 kn.

Najgore tek slijedi...
sjednem ja u auto i skužim da je potrgan tapecirung na vratima. I oni me počnu uvjeravat da je to bilo. A nije 100%, jer sam prije tri dana kupio auto i pregledao svaku moguću sitnicu na njemu - tolika poderotina na tapecirungu sigurno mi ne bi promakla. Na žalost, lovu sam im već dao i nisam imao "argument" da mi to naprave.

Ukupni rezultat:
auto ima miris plijesni od ustajale vlage (jer ga nisu propisno osušili), i poderan tapecirung koji ostavlja dojam odrpanog i starog auta. Sutra idem opet kod njih, jer su mi rekli da će oni nekako silikonom (?!) zakrpati tapecirung... kako god, neće to više nikad biti isto.

I naravno, lakši sam za 500 kn, i još ću morat odvojit još toliko za autotapetara.

Poanta:
dvaput provjeriti kome dajete automobil!!

Javim se za koji dan, kad vidim što su "majstori" napravili od tapecirunga ...

Zadnje uređivanje Rob-Roy : 20.04.2008. at 22:05.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 21:34   #43
kakvo je to kemisko, kad je gotovo za tri sata?
igor999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 21:36   #44
Damn,suosjećam.Fušeri,lažovi.Nažalost osim primjene fizikalne terapije ne možeš im ništa.Kako to kreteni nakon tretmana nisu upalili auto i grijanje na full.Pomaže.Inače kemijsko se ne radi po mokrom i vlažnom vremenu,već po buri.I dobra je stvar,pod uvjetom da se posao odradi profesionalno.Ne smije ostati vlage nigdje,ni u sicevima ni u krovnom tapecirungu,ni nigdje.Pojedini pretjeraju s kemijom i toliko našpricaju da usisivač ne može izvući aktivnu pjenu.Pa to sve ostave tako kako je i daju ti najlon za sjesti na sic.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:07   #45
Da, upalio sam ja grijanje do daske i pustio jedno 45 min., pomoglo je... iako je miris ustajale vlage ostao.

Ma idioti, tako sam ljut na sebe što sam bio naivan pa prvo platio, i tek onda detaljno pregledao.

Poanta br. 2:
Prvo pregledaj svaki mogući detalj prije nego što daš lovu. Kad daš lovu, gotovo je - j..be se njih što su ti sj..bali auto!
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:11   #46
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Da, upalio sam ja grijanje do daske i pustio jedno 45 min., pomoglo je... iako je miris ustajale vlage ostao.

Ma idioti, tako sam ljut na sebe što sam bio naivan pa prvo platio, i tek onda detaljno pregledao.

Poanta br. 2:
Prvo pregledaj svaki mogući detalj prije nego što daš lovu. Kad daš lovu, gotovo je - j..be se njih što su ti sj..bali auto!
A da probaš aromaterapiju s najagresivnijim mirisima koje postoje na tržištu+ grijanje na full?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:14   #47
Ma dobro, nije problem mirisa... to će se s vremenom izvjetriti. Problem je u 500 kn koje sam dao za ništa i za uništeni tapecirung. Jer niti je čisto, niti je mirišljavo, a još je i iskidano!
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 22:28   #48
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Ma dobro, nije problem mirisa... to će se s vremenom izvjetriti. Problem je u 500 kn koje sam dao za ništa i za uništeni tapecirung. Jer niti je čisto, niti je mirišljavo, a još je i iskidano!
Sad ću te još malo uplašiti.Što ako priči nije kraj.Ako je ostala vlaga u sicevima,a gotovo sam siguran da jest,ona će ostvariti prekrasnu sinergiju sa federima u sicu i manifestiraće se pojavom unikatnoga željeznoga oksida na sjedaćim površinama.Usrdno se nadam da sam u krivu.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 14:40   #49
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Kupim ja polovnog Hyundai Accenta, 2000. g. Auto super, lijepo izgleda, fino vozi, sve super. Samo što je bivši vlasnik pušač koji je uz to očito koristio neku najjeftiniju kolonjsku vodu na tržištu - pa miris u autu nije bio baš od najugodnijih. Plus je bio poprilično prljav iznutra.

Ovo kao da sam ja pisala, samo je moj 2001. Uglavnom, odustajem od kemijskog čišćenja i krećem sama u akciju
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 19:14   #50
Nikako grijanje nikako jel na taj nacin samo izvalicet vlagu jos vise van naravno ovo pricam ako je vlaga zarobljena, odnosno ako je to drugi ili treci dan nakon kemijskog.
Najbolje prirodna ventilacija ili klima na 16 i bok zivio.

Ogledni primjerak je znaci kuca koja je pokisla za vrijeme izgradnje i sve je super dok ne dode zima i sezona grijanja, kad vlaga krene izlaziti iz zidova.
__________________
Auto Croatia
sile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:01   #51
Možda ovo pomogne oko odluke, detaljno objašnjeno:

http://www.blackpearl.hr/usluge_kem_cis.html
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
wiz00ard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:20   #52
Quote:
wiz00ard kaže: Pogledaj post
Možda ovo pomogne oko odluke, detaljno objašnjeno:

http://www.blackpearl.hr/usluge_kem_cis.html

Zašto se postovi brišu. Ovdje fali bar 5-6 odgovora


proof

Dear wiz00ard,

CDRW has just replied to a thread you have subscribed to entitled - Kemijsko čišćenje - da ili ne? - in the Automobili forum of Forum.hr.

This thread is located at:
https://www.forum.hr/showthread.php?t...9&goto=newpost

Here is the message that has just been posted:
***************

---Quote (Originally by wiz00ard)---
Nema potreba za dušikom !!


Mi imamo posebnu kemikaliju koja rastvara žvakaće gume i nakon toga se čisti klasično ekstraktorom.

Nazovite rješavamo 100 % bez oštećenja na tkanini !
091/4222 402
---End Quote---
Dušik je bio zajebancija. Pa i napisao sam da se javi profićima ....
***************


There may also be other replies, but you will not receive any more notifications until you visit the forum again.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
wiz00ard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 13:33   #53
da stvarno,ja sam bila pitala da li itko zna kako ocistiti razljepljenu zvakacu sa sjedala u autu i sad vidim nema tog mog posta??
WickedNoelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 14:42   #54
Je l netko bio u toj Black pearl praonici?
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 14:01   #55
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Je l netko bio u toj Black pearl praonici?
Ja mislim da su mnogi bili sa foruma i bili su zadovoljni....
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
wiz00ard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 14:45   #56
Bio sam u Black Pearl praonici, no ne na kemijskom, i mogu reći da sam zadovoljan.

Inače, prije par godina prolilo mi se crno vino po svijetlom tapecirungu na prednjem sicu- pravac autopraona, i to ona u Žerjavićevoj, na zelenom valu. Uglavnom, izvukli su mi zadnju flekčurinu iz sica, stavili karton koji je bio par dana dok se to ne posuši, smrdilo je na početku, no isplatilo se.

Mislim da svi ti preparati smrde sami po sebi, ali jebiga. Ili to ili fleka. E sada, vjerojatno stručnije osobe znaju baratati tim dozama kemikalija, ali naravno da postoje i fušeraj praone.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:33   #57
meni se pas popiskio u gepeku i naravno sad smrdi. gdje god sam pitala za cijenu kemijskog svi su mi rekli basnoslovne cijene. u avenue mallu sam u garazi pronasla praonu gdje ce mi frajer tepihe oprat mini washem i sa sredstvom za kemijsko ciscenje. tvrdi da ce izac sve van. tako da cu to probati jer eto kosta me 50 kn
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 16:34   #58
Quote:
joyamaster kaže: Pogledaj post
ne.

kolega ima autopraonu i izmedju ostalog nudi i KEMIJSKO.

kad sam ga pito jel mi moze srediti siceve, sam mi je reko da je taj deterdjent toliko jak da nagriza onu spuzvu unutra. pa tako s vremenom spuzva sve vise gubi na elasticnosti i sicevi rapidno propadaju.

moj tip:
pricekaj ljep suncan dan, stavi par piva u hladionik, uzmi vanish i kantu tople vode i opali!
u autopraonama koriste kemikalije za tapecirung i spužva se nemre raspast ak zna koristit kemikaliju, ovisi o flekama dal su jače il slabije tak se i dozira a i nesmiju se koristit pregrube krpe, i nije samo stvar mrljanja i utrljavanja fleke, treba ju izvuč van na površinu.. a ak neko radi doma "kemijsko" svog auta, nakon pranja treba upalit auto da radi kojih pol sata i upalit grijanje na najjače i onda se posuši, i nakon toga otvorit cijeli auto da se još izlufta i to je to...nema mirisa kemikalije, nema sušenja cijeli dan..
a 350 kn nije puno jer dok vam satima ribaju auto ne mogu ni jedan auto zaprimit i oprat tipa izvana iz unutra što košta po praonama cca 60 - 80 kn..
as123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:10   #59
Kupio sam polovni auto i rado bih ga dao nekome da ga temeljito očisti.
Ima li netko dobra iskustva s kemijskim čišćenjem?
Davor-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 13:25   #60
ima lik u Vitezu, za 30 maraka i 6 sati dobiješ auto kao iz dućana. Zadovoljan?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.