Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2009., 16:53   #61
Rad u Zagrebačkom holdingu preko agencije Dekra

Već nekoliko godina ovo je praksa kako se zaposliti u Zagrebačkom holdingu.
Drugih mogućnosti nema.
Zaposlenici koji rade preko Dekre kao referenti u nekim podružnicama imaju svoj ured i službeni pečat referenta na svoje ime.
Neki dan saznajem da zaposlenici koji rade na ovaj način u Zagrebačkom holdingu ne bi smjeli imati svoj ured ni pečat na svoje ime, jer je to protuzakonito.
Kako sam ovo saznao zanima me zna li netko je li to zaista istina?
Svi savjeti su dobrodošli.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 13:04   #62
a da probaš potražit negdje drugdje posao, a ne tražiti način kako priljubiti još jedne usne na muzaru zvanu holding?

i zašto ne bi netko mogao imati svoj ured i ,pazi ti to, ime na pečatu, ako je zaposlen preko agencije? što je tu protuzakonito??
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 07:54   #63
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
a da probaš potražit negdje drugdje posao, a ne tražiti način kako priljubiti još jedne usne na muzaru zvanu holding?

i zašto ne bi netko mogao imati svoj ured i ,pazi ti to, ime na pečatu, ako je zaposlen preko agencije? što je tu protuzakonito??
Radim u Zagrebačkom holdingu na ovaj način i sad se povukla priča da to sa uredom i naročito pečatom nije zakonito.
Takvi zaposlenici su navodno privremeno potrebni.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 09:24   #64
to je valjda bandić uveo da se ne ispadne da su baš svi zaposlenici u holdingu preko štele i mita u visini godišnje plaće.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 14:45   #65
agencije za zapošljavanje

Kakva su vaša iskustva sa agencijama za zapošljavanje u Zagrebu,npr.Dekra,Adecco i sl?
Koliku proviziju uzimaju,kakvi su uvjeti ako se zaposliš kod njih?Koliko ste dugo čekali na posao preko njih?
Da li biste mi to preporučili ili ne?Molim vaša iskustva!
Inače sam,VSS ekonomija.

Unaprijed zahvaljujem?
zlatna nit 777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:55   #66
Iz osobnih iskustava, nikako ti ne preporučam Dekru(što u prijevodu znači KRADE!) Adecco također jer uzimaju veliku proviziju,trenutno radim preko njih i mjesečno mi uzimaju 800 kn! Jedino Electus kao agencija je fer,ali kod njih više nema posla....
zgbmartina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:41   #67
Dekra ne sam o da krade nego su neki od djelatnika tamo i užasno bezobrazni
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 07:53   #68
Jel ko uspio naći posao preko neke od navedenih
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 08:44   #69
Ja sam radio preko Dekre ali i taj posao sam dobio preko veze. Glavno da su mi od svake plaće fino uzimali svoj dio kolača
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:55   #70
slammerinho

Koliko ti je Dekra uzimala od svake plaće? Ja sam bila prošli tjedan u jednoj njihovoj poslovnici, ostavila sam životopis, a naknadno sam ga i poslala na e-mail koji su mi tamo dali. Tražim posao već 5. mjeseci, SSS ili VŠS ekonomske struke. Iako mi je rekla djelatnica u Dekri da oni uglavnom nude pomoćne poslove, tipa pomoćni vrtlar, domaćica, hostesa. Ponekad dobiju neku ponudu od poslodavca za posao u ekonomskoj struci, ali naglasila je da je to zapravo jako rijetko. Ne znam mogu li od njih nešto očekivati? Nadam se da će mi ipak pomoći da nađem neki posao.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 15:11   #71
od njih nemoj ništa očekivati. Njih jedino kontaktira zagrebački holding i to kad im fali smetlara, radnika na cestama, pomoćnih radnika u Zrinjevcu i slično. Mislim, kad sam išao tamo po rješenje o otkazu u Zrinjevcu, gledam tamo na displeju sve neke velike firme i pitam lika a što je sa ovime a on mi veli da je to tek tako. Nemaju oni ništa s time. Uglavnom, briga njih ako im dođe netko sa doktoratom. Tretirat će ga kao i nekoga sa osnovnom školom
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 15:21   #72
Hvala za odgovor. Tako nekako sam i mislila da je kod njih situacija sa poslovima. Čim je ona meni počela spominjati pomoćnog vrtlara kao neki jako dobar posao.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:56   #73
A nalaze li posao vrtlara ili pool boya negdje vani
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 23:31   #74
ma ziher buraz!!
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 01:33   #75
Agencije za posredovanje pri zapošljavanju - pogled iznutra

Molila bi vas informaciju vezanu uz agencije poput Adecca, Decre, Hilla i ostalih sličnih koji se bave poredovanjem u zapošljavanju.
Zanimaju me koliko naplaćuju tvrtkama svoje usluge. Okvirni brojevi.
Znam da se razlikuje od klijenta do klijenta ali barem nešto okvirno.
Vjerujem da se, naravno, razlikuje njihova "naknada" u situacijama kada su za određenu tvrtku pronašli zaposlenika za poziciju višeg managementa ili nižeg, radi li se o usluzi privremenog zapošljavanja (pretpostavljam da u takvoj situaciji uzimaju postotak od plaće svaki mjesec zaposlenja).....

Nisam nikada radila u nekoj od tih agencija pa samo pretpostavljam.
Molila bi nekoga tko radi tamo ili je radio i ima ove informacije da ih podjeli sa mnom.
Bilo bi mi od velike koristi.
Može i na PP.

Hvala
MissC is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 09:14   #76
Evo vidi moj post https://www.forum.hr/showthread.php?t=646552 pa sama prosudi... naravno to ne znači da će i tebi tako biti jer to ovisi o poslodavcu ali i o službi unutar tvrtke u kojoj radiš, tj radno mjesto... Ali eto nije bajno ni meni a ni mnogima, sve ti je to na isti kalup, sretan si što radiš ali kad se par godina vrtiš u krug veselje brzo kopni...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 11:42   #77
Hvala Lex.
Neću biti zaposlena preko slične agencije već su me zanimale cijene njihovih usluga jer sam jedan od kandidata za zaposlenje u jednoj od takvih agencija na vodećoj poziciji a kako nikada nisam prije radila u jednoj od njih, u ovoj fazi selekcije potrebno mi je što više informacija da bi znala na koji točno način poslulu.

Ali svejedno hvala na trudu
MissC is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:06   #78
joj ma kaj ćeš tam radit, ljudi će te voljet ko i ZET-ovog kontrolora
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:55   #79
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
joj ma kaj ćeš tam radit, ljudi će te voljet ko i ZET-ovog kontrolora
Ma zašto?
Ne vjerujem
MissC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 02:47   #80
Takozvane agencije ne naplaćuju ništa, već samo ispostave račune za pojedinog djelatnika. Npr. za 1 djelatnika traže 5 000 kn, i tvrtka to plati, ali jadni djelatnik ne vidi cijeli iznos, već cca 2 500 kn.
Tako da, jebene agencije dić u zrak bombama, i uz njih tvrtke koje ih angažiraju.
NećešRazbojniče is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.