Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 11:42   #21
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
Joj sto netko voli pisati
Puno hvala na iscrpnom odgovoru...
Naravno ja zelim svoje tijelo i liniju i opcenito moje zdravlje dovest u red i to ne samo za ljeto...u teretani sam vec 7 mjeseci i slobodno mogu rec da nisam primjetila neke velike promjene. Ok mozda su moja ocekivanja bila prevelika pa ne znam....
Ja prije svega moram smrsaviti skoro 30 kila, kad to postignem onda mogu razmisljati o oblikovanu tjela....u tih 7 mjeseci radila sam od treninga koji se sastoje od samog kardia do treninga za bildanje...
Schockrae necu sad zamart tebe ni nikoga kakav je trening najbolji za mene....u ovom vrimenu sam naucila i sama neke stvari, kupila knjigu oblikovanje zenskog tijela u teretani i malo po malo ucim....
Thanks na savjetima
Za kvalitetno smršaviti 30 kg će ti trebati cca 2 godine. I to uz disciplinu i predano vježbanje.

Kod mršavljenja najvažniju ulogu igra prehrana. Bez sređene i odgovarajuće prehrane ništa.

Ako si u 7 mjeseci vježbanja u teretani postigla malo ili ništa, to znači da radiš potpuno krivo.
Trebal si za to vrijeme otiči barem između 5 i 10 kg u minus.

Knjiga koju si nabavila nije loša, ali nije ninešto posebno. Imao sam ju u rukama prije nekih goisnu dana i nije mi se svidjela. Koncepcijski se radi o gomili nabacnaih slika i nekoliko treninga koje može bilo koji upučeniji laik napisati za 10 minuta.

Ne mogu se precizno sjetiti, ali pročitao sam jednu ogromnu glupost negdje na kraju knjige, tako da sam knjgi uodbacio kao nešto ozbiljnu.

Prouči malo teme na ovom podforumu (kako maknuti trbuščić, i onu o zdravoj prehrani, te o mršavljenju) i nači ćeš sve odgovore koji te muče, ali daj si malo truda i pročitaj sve.

Što se tiče prehrane dosta je dobra knjiga od 'Montignaca' (lako ćeš ju naći u bilo kojoj knjižari) i načelno bi se trebala držati naputaka koji se nalaze u toj knjizi.

Naravno, imam dosta zamjerki na tu knjigu (ne samo ja, i mnogi stručnjaci imaju zamjerki) ali načelno je u redu što tip piše. Ne treba ga samo shvatiti pre kruto, jer negdje pretjeruje. Pogotovo kad je krumpir u pitanju... tu je svašta odvalio.

Evo ti i neki linkovi sa neta za neke knjige...

http://rapidshare.com/files/79585392...Tom_Venuto.rar

http://rapidshare.com/files/65971366...Will_Brink.rar

http://rapidshare.com/files/75591221...Will_Brink.rar

http://rapidshare.com/files/10051052...ition.rar.html

http://rapidshare.com/files/75592907...i_Pasquale.rar
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 12:09   #22
PA nisam ni ocekivala sad u 5 miseci skinut tu tezinu, ali sam bar ocekivala neki mali rezultat za ovoliko truda...ali eto nije me to rastuzilo i krecem dalje u borbu
Thanks za linkove...
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 19:27   #23
ja tražim osobnog trenera u zadru! pala sam sa skutera nedavno i za mjesec dana želim početi s pripremama za povratak u formu. naravno, svjesna sam cijene, ali realne...
do sada sam išla u teretanu, biciklirala i trčala. ne moram smršaviti samo vratiti mišiće i izdefinirati tijelo. svaka pomoć je dobrodošla. ako netko zna kako i kad bih mogla početi s vježbanjem, slušam...
trenutno upijam sve moguće raspoložive informacije i savjete koje imate...
misstony is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 15:02   #24
Link

Zadnje uređivanje Geppeto : 29.07.2009. at 15:34.
Geppeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 21:46   #25
jel mi mozete preporuciti neku teretanu crnomerec/tresnjevka/jarun gdje postoje osobni treneri, koji bi stajali pored mene dok vjezbam. treba mi netko tko ce nadgledati da radim pravilno vjezbe i kao i odgovoarajuce vjezbe, ali me ujedno i poticati da vjezbam. kada odem sama u teretanu, bude mi dosadno pa nista ne napravimkako spada
hvala
anja1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 17:07   #26
Preporuka: osobni trener u Splitu?!

Treba mi preporuka za nekog osobnog trenera u Splitu...
po mogucnosti da je neka teretana blize centru grada
i naravno zanima me da nije sad cijena paprena

inace tko ima kakva iskustva sa tim itd
Ja bi vjezbanje rade zapocela tako, jer dobijem vjezbe koje se fokusiraju prema mojim potrebama, a i imam nekog ko me tjera da vjezbam, a ne ljencarim po spravama
tachmiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 22:33   #27
Quote:
tachmiii kaže: Pogledaj post
Treba mi preporuka za nekog osobnog trenera u Splitu...
po mogucnosti da je neka teretana blize centru grada
i naravno zanima me da nije sad cijena paprena

inace tko ima kakva iskustva sa tim itd
Ja bi vjezbanje rade zapocela tako, jer dobijem vjezbe koje se fokusiraju prema mojim potrebama, a i imam nekog ko me tjera da vjezbam, a ne ljencarim po spravama
Evo cuj ako ti se da doc do rijeke svaku drugu sub i ned npr ja ti mogu pomoc jer radim kao osobni trener i za 2-3 mj bi smrsavila koliko zelis po mom programu u teretani i dvorani za kondiciju malo i bio bi ti besplatan svaki dan treninga
Rijecanin1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 23:05   #28
Ček sad, jel svaki dan besplatan il svaki drugi vikend
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:15   #29
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Ček sad, jel svaki dan besplatan il svaki drugi vikend
Besplatan ti je svaki trening....ako oces javi se u privatne poruke da se dog jos mogu te ubacit vec sad ovaj vikend u subotu npr od 3 do 6 negdje
Rijecanin1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 23:25   #30
evo šta se tiće osobnih trenera u Splitu:

www.klp.hr
http://www.wix.com/osobni_trener/dinos
chiva`s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 02:28   #31
OSOBNI TRENER/SPARING PARTNER

Na području Dubca, 100kn po satu. Tko treba daljnje informacije, nek me PM-a (za davanje broja ovako javno nemam ovlaštenje jer sam ja samo zadovoljna klijentica ).
StuckMojo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 03:04   #32
TRAŽIM

trazim trenera/sportasa koji bi 2-3 puta tjedno sa mnom radio treninge na otvorenom (trcanje-jarun, nasip ili staza pokraj Građevinskog faksa) u razdoblju od 15.4. do 15.5.
ako ih ima,neka se jave na pm
hvala
__________________
ti si potpis moj..
insomniac_ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 07:48   #33
Thumbs up Osobni trener - Rijeka

Pozz ljudi!

Evo imam jedan prijedlog za sve zainteresirane koji se žele baviti rekreativnim sportom - trčanjem.
Dugogodišnja sam sportašica tj. atletičarka, imam status vrhunskog sportaša te sam zainteresirana držati treninge trčanja, vježbanja na otvorenom.
Svi oni koji su zasićeni treniranjem u zatvorenim teretanama, fitness centrima, trakama za trčanje itd. te žele da ih netko prati tijekom cijelog treninga mogu mi se javiti.
Kao sportaš znam koliko je teško sam trenirati te koliko na trening i motivaciju utječe samo prisustvo trenera. Spremna sam posvetiti dio svog vremena svakome osobno, a što se tiče cijene i termina - po dogovoru.
Pa evo ukoliko ste zainteresirani slobodno se javite i učinite nešto za svoje zdravlje i život općenito.
san25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 04:00   #34
Tražimo trenera za rad u maloj teretani - individualni treninzi.
Molim da se javite na PM.
centar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 03:53   #35
Osobni trener je stvarno bacanje novaca u vjetar.
Ako nemaš blagog pojma o pojmu, kupiš par knjiga, a ima ih zaista dobrih sa slikama i kreneš. U svakoj teretani će ti osoba koja tamo radi pokazati neke stvari ako ne znaš.
99% žena troši basnoslovnu lovu na izgled tijela, dijete, hrana, treninzi, aerobic i sl., a sve je u biti tako jednostavno i ne mora te koštati više od 200kn na mjesec samo treba puno volje i truda
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 01:09   #36
Osobni trener je bacanje love u vjetar-pa upravo je suprotno!
S osobnim trenerom ce rezultati doci brzo bilo da se radi o dobivanju misicne mase ili redukciji potkoznog masnog tkiva.Ovo sa "kupi knjigu sa slikama" i "svako ce ti pokazati u teretani" je najopasnije i najbolji nacin da se povrijedis.Uvijek pitaj strucnu osobu da te pravilno uputi u trening i izvođenje vjezbi na spravama.
Zar mislis da su milijuni ljudi na svijetu glupi zato sto su angazirali osobnog trenera??razmisli jos jednom...
mrcina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 10:08   #37
Quote:
mrcina7 kaže: Pogledaj post
S osobnim trenerom ce rezultati doci brzo bilo da se radi o dobivanju misicne mase ili redukciji potkoznog masnog tkiva
yup, osobni treneri su zapravo voodoo majstori koji onda provode neke rituale i seanse i tako ubrzavaju rezultate...
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 11:18   #38
Quote:
mrcina7 kaže: Pogledaj post
Osobni trener je bacanje love u vjetar-pa upravo je suprotno!
S osobnim trenerom ce rezultati doci brzo bilo da se radi o dobivanju misicne mase ili redukciji potkoznog masnog tkiva.Ovo sa "kupi knjigu sa slikama" i "svako ce ti pokazati u teretani" je najopasnije i najbolji nacin da se povrijedis.Uvijek pitaj strucnu osobu da te pravilno uputi u trening i izvođenje vjezbi na spravama.
Zar mislis da su milijuni ljudi na svijetu glupi zato sto su angazirali osobnog trenera??razmisli jos jednom...
Napisao sam "osoba koja tamo radi", a ne "svatko će ti pokazati" , hebiga izvućeš nešto iz konteksta pa me posereš
A vidi jednu stvar... ako si možeš priuštiti i nemaš vremena za bacanje i zajebanciju i potreban ti je nečiji nadzor i pažnja, onda zašto ne, nije to ništa loše, čak dapače, tu se slažem.
Većina ljudi koji plaćaju osobnog trenera rade to iz razloga jer nemaju vremena baviti se razmišljanjima šta će sutra jesti ili koje će vježbe, koliko i kada raditi, pa plate nekome da razmišlja i vodi računa o tome za njih i to sve redom bogati, poznati i sportski profesionalci
Al kao što sam rekao, ako je riječ o fitnessu i teretani ne mora te koštati preko 200kn mjesečno da biš odlično izgledao/la, samo treba volje i truda.

Iako sam prošao doslovno sve od A do Ž i znam puno toga uvijek volim kupiti koju knjigu da potvrdim svoje znanje, da možda naučim nešto novo i možda primijetim neku pogrešku, mogu usporediti ili štogod slično, i jedna stvar, savjet čovjeka koji je pisao knjigu i ima veliko iskustvo i rezultate iza sebe sigurno se ne može uspoređivati sa nekim novopečenim dipl. difovcem koji se time jučer počeo baviti i svo znanje mu se bazira samo na teoriji.
Ista stvar je i sa borilačkim sportovima, najjači su mi ovi prof. sa difa puni sebe i filozofije, milijon razno raznih stručnih radova a nemaju u praksi pojma o pojmu, a s druge strane postoje ljudi u hr koji te čuda mogu naučiti a ne cijeni ih se *kurca jer nemaju diplomu i nemaju 100hiljada stručnih radova iza sebe.
Secret is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 13:01   #39
Quote:
Secret kaže: Pogledaj post
Osobni trener je stvarno bacanje novaca u vjetar.
U doba Gugla i Jubitoa, osobni trener jest stvarno bacanje novaca u vjetar (dugorocno gledano!). Puno bolja opcija je ulaganje u svoje znanje i pravilnu ishranu ... i najvise - vlastitu volju, jer nece biti osobnog trenera u subotu u 3 sata ujutro u kebabnici.


Na internetu ima sasvim dovoljno dobrih izvora informacija, iako ih zna biti manjkavih/nepotpunih/ne sasvim tocnih. Moja preporuka je - osobni biolog (zna puno vise o ljudskom tijelu i procesima u ljudskom tijelu od nekog difovca).
ZenWebMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 13:30   #40
dobar osobni trener je super za onoga ko to može priuštit
čak nije toliko stvar njegovog znanja o treningu, nego stvar motivacije
motivacija čuda radi
npr. mene je vrlo lako isprovocirat i naljutit (mislim na nabrijavanje) na treningu i to ih većina tamo zna i ja tad probivam svoje granice i uglavnom puno bolje funkcioniram kad me neko nadgleda, a pogotovo kad mi govori da nešto neću uspit

a problem je šta dosta osobnih trenera nije došla da te motivira, nego su ti došli pametovat o nekim stvarima, pokazat neke kvazi vježbe i omogućit ti vrlo spori napredak, tek toliki da se tebi čini da je odluka o uzimanju trenera bila super, al dovoljno spor da ga plaćaš još mjesecima

vidio sam stvarno puno osobnih trenera na dijelu i mogu reć da ih 90% nema pojma o treningu
onako, davaju im nasumično odabrane vježbe (barem se meni tako čini, jer nema nikakvog smisla), obično sa krivom tehnikom i bez ikakve progresije
naravno da će neko ko je uzeo osobnog trenera, pod pretpostavkom da prije toga nije ništa radio, doživit neki napredak
neko tko je u solidnoj formi će otić i neće se više vratit

tako da od ovih 10% kvalitetnih trenera šta sam vidio, svi su bili osobni treneri sportašima
oni se kuže u to kako napravit trening, kako napredovat, kada smanjit intezitet...
uglavnom ne davaju retardirane vježbe iz Men's Health-a


osim ako ne uspijete dobit nekoga ko trenira natjecatelje, radije nemojte uzimat...
bolje ćete proć da sami pročitate par stranica i sami naučite radit vježbe
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.