Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 16:49   #561
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
No kod trimera se još nešto da napraviti, ima za kupiti novi kaburator, novi set membrana, novi klip i cilindr, itd. sve iz kine jer kinezi svašta vole prodizvoditi i prodavati.
ja uopče ništa ne zamjeram kinezima, i ja bi tako napravio a s obzirom na cijene i dobvaljivost djelova po ebayu aliexpresu, amazonu itd kupnja kineskog trimera je idelana za nas hobiste... več sam pisao, samo spojka za homelite košta ko pol kineskog trimera sa svim priključcima... karburatori za kineza su u bezveze cijenama, tako da je jeftinije naručit čitav karburator nego kod nas komplet za reparaturu... istina - sve ima dvije strane, naglo poskupi transport zbog neke frke u svijetu - bumo klepali kosu i oštrili sjekiru
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 21:02   #562
Stihl FS 38

Lijepi pozdrav, trebam malo pomoći oko Stihlovog trimera- FS 38- točnije oko čoka odnosno stratnog otvora leptira kako piše u uputstvima. Da li tijekom paljenja taj čok treba pustiti skroz do dolje ili samo do pola?
CANDY-CANDY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 23:33   #563
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ja uopče ništa ne zamjeram kinezima, i ja bi tako napravio a s obzirom na cijene i dobvaljivost djelova po ebayu aliexpresu, amazonu itd kupnja kineskog trimera je idelana za nas hobiste... več sam pisao, samo spojka za homelite košta ko pol kineskog trimera sa svim priključcima... karburatori za kineza su u bezveze cijenama, tako da je jeftinije naručit čitav karburator nego kod nas komplet za reparaturu... istina - sve ima dvije strane, naglo poskupi transport zbog neke frke u svijetu - bumo klepali kosu i oštrili sjekiru
Ja samo zamjeram našim trgovcima koji napuhavaju cijenik i državi koja drži visok pdv.

Quote:
CANDY-CANDY kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav, trebam malo pomoći oko Stihlovog trimera- FS 38- točnije oko čoka odnosno stratnog otvora leptira kako piše u uputstvima. Da li tijekom paljenja taj čok treba pustiti skroz do dolje ili samo do pola?
Čok treba bit skroz dokraja, imaš upute kako se koristi odnosno pali taj trimer.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:42   #564
Quote:
CANDY-CANDY kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav, trebam malo pomoći oko Stihlovog trimera- FS 38- točnije oko čoka odnosno stratnog otvora leptira kako piše u uputstvima. Da li tijekom paljenja taj čok treba pustiti skroz do dolje ili samo do pola?
Imam isti star je 3-4 mjeseca.

Stisneš gas do kraja i tada uključiš cok. Vučeš konopac dok se motor ne upali i odmah krepa, odradi 2-3 sec., tada vratiš cok u položaj za rad i ponovo vučeš uže dok ne upali, ne znam sto ti nije jasno , nemoj ništa na silu sve je tehnika rukovanja, nije ti to valjda prvi stroj. Svi uređaji od motorke, nekih kosilica .... Svih tih malih motora manje vise jednako pali i pokreće se.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 21:09   #565
Ne pali topal

Dakle trimer - stihlov, star vjerojatno dosta, ne znam tocno koji model-to je profesionalni-onaj sto motor se nosi na ledima...
Uglavnom hladan pali bez problema, ali vruc nema sanse-....

Edit-model stihl fr350 mislim
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:03   #566
Pozdrav, u lipnju ove godine sam naručio u E-alatima glavu M10x 1.25 za trimer GHBC 43 A za 118 kn sa dostavom. Nakon 4 košnje trave mi se raspala. Originalna glava za taj trimer mi je izdržala 3 godine, tako da je bolje kupovati kvalitetnije.
Delko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 18:57   #567
Vidi koji je promjer navoja, ak je 25.4mm onda mozes uzeti glavu od Stihla ili Husquarne ili Oregona to kaj valja i moze potrajat i do 5 godina. Takva glava kosta oko 200kn tako da si odmah u startu u plusu posto ovu jeftivnu glavu imas samo godinu dana, a kosta preko 100kn. Po meni je bez veze sparati novce na takve vitalne stvari kak je glava trimera jer je razlika u cijeni premala, sta ti je to 100 ili 200kn, nije da se radi o razlici izmedu 1000 ili 2000kn pa da je to za mozgat jer je prosjecna radnicka placa 3500kn.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:41   #568
Hvala Sas. Planirao sam uzeti univerzalnu od Husqvarne za sljedeću sezonu za 250 kn, ali pogledat ću promjer navoja, pa ću možda moći i običnu.
Delko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 12:16   #569
Promjer navoja glave ne odgovara, tako da ipak moram nabaviti univerzalnu glavu.
Delko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:20   #570
El. kosilica Wolf Gerate Carrera35 E

Novi sam i prvi put na forumu. Nedavno sam nabavio neku el. kosilicu, medjutim, motor joj nije uredu. Zelio sam da skinem motor ali me zeza ovaj pvc disk iznad noza. pokusao sam skunuti radapcigerom, ali ne ide, ocito da je zavrnut na osovinu motora, sad ne znam tacno? Ako neko ima nekakva iskustva sa istim problemcicem bio bih mu zahvalan da mi kaze kako da skiunem ovaj prokleti dio.
TotalAmater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:44   #571
Ovdje imas neke skice, mozda pomogne.

http://www.ersatzteilplan.de/ersatzt...e.php?kenn=386

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:59   #572
Zelio bih da kupim kosilicu Husqvarna LC-348ve pa me interesuje da li je neko ima i kakva su mu iskustva jer nije bas jeftina i opcenito kakve su Husqvarna kosilice?

Unaprijed hvala
eldarp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:47   #573
Quote:
eldarp kaže: Pogledaj post
Zelio bih da kupim kosilicu Husqvarna LC-348ve pa me interesuje da li je neko ima i kakva su mu iskustva jer nije bas jeftina i opcenito kakve su Husqvarna kosilice?

Unaprijed hvala
Za te novce teško da ćeš naći nešto bolje.

Inače Husqarna radi kvalitetne strojeve, u rangu Sthila ako ne i bolje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 07:47   #574
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Za te novce teško da ćeš naći nešto bolje.

Inače Husqarna radi kvalitetne strojeve, u rangu Sthila ako ne i bolje.
Hvala.
eldarp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 08:23   #575
Mali je preskupa ta Husquarna, a ionako je predvidena do 2000m2, sto opet moze odraditi bilo koja druga od 3-4500kn.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:13   #576
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Mali je preskupa ta Husquarna, a ionako je predvidena do 2000m2, sto opet moze odraditi bilo koja druga od 3-4500kn.
Ja sam napravio gresku. Radi se o kosilici husqvarna lc-348v i ona je kod nas 618 eur. to je otprilike u rangu 4500 kuna
eldarp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:41   #577
Molim prijedlog i pomoć pri odabiru nekakve alatke za pokosit moj minijaturni travnjak

Dakle radi se o minijaturnom travnjaku oko kuće, nekakvih 300 m2, drito ravnog, bez ikakvih kosina. Bez krtičnjaka, bez cvijeća, samo lijepa travica.
Nebi htjela kupiti ni nešto prenabrijano, ni preskupo, ali opet ni nešto što će trajati dvije košnje. Ne razumijem se apsolutamente ni najmanje u navedenu tematiku i molim neku dobru dušu da mi da savjet. Ustvari želim samo lijep zeleni travnjak uredno pošišan na neku jednoliku visinu, i neku mašinicu koja će mi to omogućiti, i da ne rikne za dva košenja

Hvala unaprijed!
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 18:18   #578
Sta hoces, kosilicu na 4 kotaca ili flaksericu/trimer ?
I naravno koliko para oces dati ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 03:05   #579
Nista preskupo, do nekih 1500 kn-s obzirom na velicinu travnate povrsine elektricna kosilica s kantom za skupljanje bi bila najlogicniji izbor. Po skromnim saznanjima koje imam, prevedeno neznalica koja je jedno popodne malo naguglavala-zato sam dosla ovdje po savjet
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:37   #580
To je dobra cijena imaš izbora u odabiru, a da pritom nekaj vrijedi.

https://www.ealati.hr/proizvod/bosch...avu-afs-23-37/

https://www.ealati.hr/proizvod/ryobi...travu-rbc1020/

Ovi trimeri mogu primiti glavu s flaksom ili nož, pa odmah zatraži glavu za flaks ako kojim slučajem ne ide odmah zajedno u kutiju. Nož je idealan tam gdje nema prepreka kao što su to kamenje, rubnjaci itd. da se nezatupi, pa je bolje u tom slučaju koristiti glavu s flaksom. Oko 1kw snage je po meni idealno da trimer nije preslab i onda je košnja prije gotova.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.