Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 22:58   #41
a ovo?

http://www.youtube.com/watch?v=QYPXM8Hn7j4
zastor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:18   #42
Iznenadjujuce odlicno, spica mrak, gluma odlicna (Ljubas je legenda...)
Ima nade za CRO film (serije u ovom slucaju)
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:24   #43
Baš je dobra serija.
__________________
Menage a trois! You know it makes sense! I have a cunning plan! If you want to do something right, kill Baldrick first!
Jen Dudek bu Imbri Grabariću paragrafe tumačil!
Tko sluša cajku jebemo mu majku!!! by BBB || ne slušaj narodnjake, umri prirodnom smrću!
tiger12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:09   #44
Pratim seriju i mogu reci da je i dalje izvrsna.

Nekako mi se ceini da se dogodio "Bilic-sindrom". Naime, svi nasi nogometni selektori prije Bilica su imali teoriju "sa igracima koje imamo je moguce napraviti samo ovoliko koliko smo napravili, to nam je realni doseg". Onda je dosao Bilic i sa istim igracima (koje su imali i njegovi prethodnci) napravio nesto potpuno drugacije.

Djeluje nestvarno kada gledas domacu seriju u kojoj svi glumci glume uvjerljivo, govore ocekivanim dijalektima, izgovaraju realne recenice (a ne one prilagodjene mentalno zaostalima), likovi nisu plosni, prica nije predvidljiva...

..seriju koja djeluje kao da je preslika zivota koji se odigrava oko nas.

Jedna od stvari koja pridonose realnosti i kvaliteti jest da su mafijasi prikazani vrlo realno . To nisu nekakvi imaginarni seljacine, sa gomilom idiota oko sebe (sto je standardni stereotip), vec se radi o precizno preslikanom modelu zagrebackog podzemlja. Pri tome se scenarist (svaka cast!) konacno odvazio oslikati realno stanje i opisati trenutno najunosniji mafijaski posao u Zagrebu : gradjevinarstvo.

U jucerasnjoj epizodi je cak jedan od likova koji ulazi u mutne poslove s gradjevinom govorio o namjestanju GUP-a i aludirao na dogovor sa gradonacelnikom (ili nekim drugim iz poglavarstva). Kad je shvatio da mu se prijatelj necka oko ulaska u posao, zbog toga sto sumnja u legalnost posla, lik je rekao: "Cisti smo (legalni) kao gradsko poglavarstvo."

Pravo osvjezenje.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:17   #45
Jel bolja od Balkan Inc-a?
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 12:38   #46
kako se zove uvodna pjesma ? super je

ma svi su se dali u sapunice, tu su pare. al neka, leona paraminski je plus
plavi zubić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 13:14   #47
gledao sam 3-4 epizode i još nisam vidio da se netko u seriji nasmijao.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 18:46   #48
Serija mi je prespora... Da je duplo brža, bila bi bolja... I definitivno stoji WHUFC-ov komentar. Mislim, svi su u bedu, čovječe sve je crnjak, svi imaju putra na glavi, ma daj molim te... Nijedan pozitivac. A Ugrina ga, brate, pretjera svjecki u toj svojoj idealistično-patetičnoj varijanti.
__________________
EKE BURAZ, KOLEDŽICOM U JAJA
gola_jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:26   #49
Stanković

Quote:
plavi zubić kaže: Pogledaj post
kako se zove uvodna pjesma ? super je
Natali Dizdar - Dan po dan

http://www.youtube.com/watch?v=34gVoibt5EQ
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:50   #50
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
..seriju koja djeluje kao da je preslika zivota koji se odigrava oko nas.
Jedna od stvari koja pridonose realnosti i kvaliteti jest da su mafijasi prikazani vrlo realno . To nisu nekakvi imaginarni seljacine, sa gomilom idiota oko sebe (sto je standardni stereotip), vec se radi o precizno preslikanom modelu zagrebackog podzemlja. Pri tome se scenarist (svaka cast!) konacno odvazio oslikati realno stanje i opisati trenutno najunosniji mafijaski posao u Zagrebu : gradjevinarstvo.
kako ti znaš je li realno ili ne? Morao bi biti dio toga. Ili je to samo tvoj dojam?
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 21:17   #51
Quote:
Sandokann kaže: Pogledaj post
Meni je serija totalno ok.Pravo osvježenje na HTV-u.Napokon se pojavljuje i ona nova glumica Sandra Lončarić.Cura obećava.Ona je novo lice,raduje me to...
Pa nije ona baš novo lice... Glumila je u "Crvenoj prašini" prije desetak godina, da ne računamo kazališne uloge... Ali to je valjda prokletstvo naših glumaca - dok ne zaigraju u nekoj seriji za njih se ne zna.
babe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:18   #52
Serija je OK, al večeras ga pretjerali s brutalnošću...
Kad je onaj izišo iz kupatila "jel može kafica za majstore"... umalo sam se povratila od muke.
Znam da nije limunada za bakice al baš u svakoj sceni mahanje pištoljima, prosuti mozgovi, smrvljeni testisi...
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 00:44   #53
večeras definitivno najbolja epizoda dosad
...najjači je bio 'mesar' Kruška... on mi je najjači lik, naravno i Vjeran... ali Ante Bakula, e taj lik je nenadjebiv...
dr. van Nostrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 01:09   #54
ne volim serije s drogom. bojim se
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 13:34   #55
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Kad je onaj izišo iz kupatila "jel može kafica za majstore"...

Legendarno!
__________________
Menage a trois! You know it makes sense! I have a cunning plan! If you want to do something right, kill Baldrick first!
Jen Dudek bu Imbri Grabariću paragrafe tumačil!
Tko sluša cajku jebemo mu majku!!! by BBB || ne slušaj narodnjake, umri prirodnom smrću!
tiger12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 23:09   #56
nego, jel neko vec nabavio negdje nekakav rip ili slicno, moze i snimak preko tv-tunera... ne stignem sve pratiti...

jeste da bi volio neki dobar rip, kako bi ostalo nesto od tog HD-a..
knockwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 16:47   #57
Zivio Ante Bakula!
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 11:20   #58
Strašno. Tarik Filipović sa dubokim, kao opasnim glasom
Kolovare is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 11:39   #59
Quote:
Kolovare kaže: Pogledaj post
Strašno. Tarik Filipović sa dubokim, kao opasnim glasom

da,to ima je baš bilo debilno.
ali serija i dalje ok.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 17:14   #60
A kako se zove glumica koja glumi Karlu Berger (mafijašku ljubavnicu i konkurenticu Dolores Lambaši)?
Čini mi se da je neki fotomodel il tako nešto..mislim da nije profi glumica..
proleter31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.