Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 12:02   #4461
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Sve okay, ali za dječju ili neku dobivenu robu, dobro dođe dezinficijens na nižim temperaturama jer mi 90% stvari ne ide na 60 stupnjeva..
Pa onda operi jednom s tim, i onda još jednom bez toga, ako je samo za prvo pranje. A možda ovaj bleach odjeljak nije loša ideja, ali moja mašina to nema, pa ne znam kako funkcionira.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:34   #4462
Je li bila neka tema u stilu "ne znam kuhati"?

Znam, ali me zanima razlika između blendera, sjeckalice i štapnog miksera.
Osim izgleda istih.

Pretpostavljam da sa štapnim mikerom ne mogu sjeckati jabuku, ali mogu isjeckanu smiksati da bude kao papica. Meni nepotrebno. A to mogu napraviti i s blenderom.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 13:57   #4463
što je najbolje (neki sprej,..?) za neugodne mirise u kupaoni? nešto što instant djeluje i da se ne miješaju mirisi i to sredstvo pa dobiješ ćušpajz, nego da baš neutralizira
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 10:14   #4464
Pozdrav!

Ima li netko preporuku gdje u Zagrebu odnijeti čupavi bijeli tepih na čišćenje? Našla sam ovaj servis na internetu, čisto.hr, pa ako tko ima kakvo iskustvo, bit ću jako zahvalna :-)
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:05   #4465
da podijelim oduševljenje; oprala sam kupaonu sa sapunom za veš, palo mi na pamet, sve, pločice, pipe, kadu, bide, lavabo.. čudo dobro. ne kužim koja je kemija iza toga, osim sode, al stvarno je efikasno, čisto, blistavo i ne smrdi, a možda je i manje otrovno. natrljala na spužvu, pa po kupaoni, pa isprala s vodom, pod sa vlažnom krpom. sad ću testirat i u ostatku kuće.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:08   #4466
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
da podijelim oduševljenje; oprala sam kupaonu sa sapunom za veš, palo mi na pamet, sve, pločice, pipe, kadu, bide, lavabo.. čudo dobro. ne kužim koja je kemija iza toga, osim sode, al stvarno je efikasno, čisto, blistavo i ne smrdi, a možda je i manje otrovno. natrljala na spužvu, pa po kupaoni, pa isprala s vodom, pod sa vlažnom krpom. sad ću testirat i u ostatku kuće.

Jesi li i ti k'o Bozica nasla secer u prahu u zetovim hlacama kad si danas isla raditi strudlu od jabuka a nije bilo secera u kuci?
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:13   #4467
Quote:
Lunarna. kaže: Pogledaj post
Jesi li i ti k'o Bozica nasla secer u prahu u zetovim hlacama kad si danas isla raditi strudlu od jabuka a nije bilo secera u kuci?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:35   #4468
kaj? nisam vidila to, al pretpostavljam da su bili nabrijani od te štrudle

evo probala i na komadiću parketa, baš dobro. al ne da mi se više
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 12:32   #4469
imam stolicu presvučenu s krem umjetnom kožom
nakon gostiju ostali crni tragovi od cipela, vjerojatno od kreme za cipele
kako da to maknem, ne reagira na alkohol, aceton, čarli, ajax univerzal, čak sam probala i sapun za veš ali Orak očito ima neki bolji

joj što volim ljude koji misle da ne trebaju pazit na svoju djecu kad su u gostima
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 12:46   #4470
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Je li bila neka tema u stilu "ne znam kuhati"?

Znam, ali me zanima razlika između blendera, sjeckalice i štapnog miksera.
Osim izgleda istih.

Pretpostavljam da sa štapnim mikerom ne mogu sjeckati jabuku, ali mogu isjeckanu smiksati da bude kao papica. Meni nepotrebno. A to mogu napraviti i s blenderom.
Iz mog seljačkog iskustva:
- štapni mi je samo za usitniti neko povrće u juhi
- u blenderu blendam povrće i voće za sok
- sjeckalica aka ona kutijica na koju gore našarafim mi je za sve. Ide i juha unutra i voće i za paštete itd.

Moja sugestija - nabavi štapni s tom posudom za sjeckanje
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 12:50   #4471
Sa sapunom je problem jer ostavlja fleke i treba beskonačno ispirati. A pločice na podu se znaju beskonačno sklizati ako ne ispereš dobro
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 13:32   #4472
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ima li netko preporuku gdje u Zagrebu odnijeti čupavi bijeli tepih na čišćenje? Našla sam ovaj servis na internetu, čisto.hr, pa ako tko ima kakvo iskustvo, bit ću jako zahvalna :-)
nemam s njima iskustva, a svoj bijeli (tkani) baš sutra nosim u Lemia kemijsku čistionicu

nisu mi još čistili tepih ali sam zadovoljna drugim uslugama
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 17:33   #4473
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
imam stolicu presvučenu s krem umjetnom kožom
nakon gostiju ostali crni tragovi od cipela, vjerojatno od kreme za cipele
kako da to maknem, ne reagira na alkohol, aceton, čarli, ajax univerzal, čak sam probala i sapun za veš ali Orak očito ima neki bolji

joj što volim ljude koji misle da ne trebaju pazit na svoju djecu kad su u gostima
probaj s kremom nekakvom tipa Nivea ili mlijekom za tijelo. Stavis malo na blazinicu pa trljas. Ako to ne upali mozes pokusati jos dvofazni odstranjivac za make up, isto na blazinicu pa trljati. Meni to dvoje skida sve sa umjetne koze.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:14   #4474
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
probaj s kremom nekakvom tipa Nivea ili mlijekom za tijelo. Stavis malo na blazinicu pa trljas. Ako to ne upali mozes pokusati jos dvofazni odstranjivac za make up, isto na blazinicu pa trljati. Meni to dvoje skida sve sa umjetne koze.
Hvala
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 18:16   #4475
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
Hvala
Probaj i ulje. Obično, suncokretovo ulje stavi na krpicu. Probaj i s time. Meni to nekad zna skinuti fleku nemoguću. Pa onda ulje skini mokrom spuzvicom i deterdžentom za suđe.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 21:46   #4476
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nemam s njima iskustva, a svoj bijeli (tkani) baš sutra nosim u Lemia kemijsku čistionicu

nisu mi još čistili tepih ali sam zadovoljna drugim uslugama
Tnx!
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:06   #4477
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Probaj i ulje. Obično, suncokretovo ulje stavi na krpicu. Probaj i s time. Meni to nekad zna skinuti fleku nemoguću. Pa onda ulje skini mokrom spuzvicom i deterdžentom za suđe.
hvala probat ću iza Uskrsa, sad nisam doma
nadam se da će nešto upaliti
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 08:22   #4478
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
imam stolicu presvučenu s krem umjetnom kožom
nakon gostiju ostali crni tragovi od cipela, vjerojatno od kreme za cipele
kako da to maknem, ne reagira na alkohol, aceton, čarli, ajax univerzal, čak sam probala i sapun za veš ali Orak očito ima neki bolji

joj što volim ljude koji misle da ne trebaju pazit na svoju djecu kad su u gostima
Probaj i vlaznim maramicama ja sam s njima skinula kremu za cipele s tepiha
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:25   #4479
Oprala sam kadu i pločice iznad kade Cilit bangom i čim se pločice osuše izgledaju kao da su prekrivene debelim slojem kamenca, a nisu. Jer sam ih upravo oribala. Isto je i kad ih operem Sanitarom ili s nekim desetim sredstvom kojem se ne mogu sad sjetiti imena.

Izgleda grozno. Pločice su tamno sive, a sad su kamenac sive

Uopće me sram te slike, a nemam pojma čime da to maknem jer ne znam ni što je to. Jednom sam ih premazala ricinusovim uljem (to mi bilo pri ruci) samo da opet izgledaju lijepo

Kako da ih operem da izgledaju oprano? Ne maže mi ih se uljem baš svaki put



I da, kad sam već tu, vidjela sam da spominjete da stavljate dezificijens u vešmašinu za niže temperature. Gdje ga sipate? Umjesto omekšivača ili zajedno sa deterdžentom? Hoće mi to skinuti Bepanthen mast sa robe na 40?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 19:02   #4480
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Oprala sam kadu i pločice iznad kade Cilit bangom i čim se pločice osuše izgledaju kao da su prekrivene debelim slojem kamenca, a nisu. Jer sam ih upravo oribala. Isto je i kad ih operem Sanitarom ili s nekim desetim sredstvom kojem se ne mogu sad sjetiti imena.

Izgleda grozno. Pločice su tamno sive, a sad su kamenac sive

Uopće me sram te slike, a nemam pojma čime da to maknem jer ne znam ni što je to. Jednom sam ih premazala ricinusovim uljem (to mi bilo pri ruci) samo da opet izgledaju lijepo

Kako da ih operem da izgledaju oprano? Ne maže mi ih se uljem baš svaki put



I da, kad sam već tu, vidjela sam da spominjete da stavljate dezificijens u vešmašinu za niže temperature. Gdje ga sipate? Umjesto omekšivača ili zajedno sa deterdžentom? Hoće mi to skinuti Bepanthen mast sa robe na 40?
ja koristim Ajax shower power 2u1
nakon godina isprobavanja svega i svačega, konačno sam zadovoljna i s pločicama i sa sanitarijama i sa slavinama

kupujem tekući dezificijens u DMu (njihova robna marka)
stavljam ga zajedno s tekućim detergentom, a ako koristim detergent u prahu onda čekam da mašina uzme vodu i otvorim vrata pa uspem direktno u bubanj (imam Samsung perilicu s malim vratima koja se mogu otvarat)
za Bepanthen mast ne znam, nemam dječice sitnog zuba po kući
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.