Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2015., 10:13   #621
Quote:
Daluge Klaipeda kaže: Pogledaj post
Hnamm...
Nema veze sto se cekalo.Moramo biti realni.
To je sindrom popularnosti.
Od prvih deset epizoda koje su zakon,uz popularnost slijedecih 50 epizoda bojazan o opadanju kvalitete je prisutan..
ja nisam shvatio na što misliš da se čeka?
zadnja epizoda je bolja od svih prethodnih zajedno
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 17:21   #622
Quote:
saruman_ kaže: Pogledaj post
ja nisam shvatio na što misliš da se čeka?
zadnja epizoda je bolja od svih prethodnih zajedno
Ti kažeš da se čekalo na to 25 godina...

A zadnja epizoda je izašla van svih okvira priče koja je zasnovana na prvih nekoliko epizoda.Naravno,radnja se mora razvijat,ali Lynch je prebrutalan u nastupu.
Napravi on pitke transformacije,sve je to izgledno gledano,ali nema logike više,izgubi se smisao.
Doista,Twin Peask dobija sasvim neku petu dimenziju...
__________________
Veoma su ceste noci kad nemir neda usnuti.
Nemir koji je isprva sladak i drag,a sto duze zalazi u noc biva sve tezi i mucniji
- Ex Ponto
Daluge Klaipeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 21:21   #623
Quote:
Daluge Klaipeda kaže: Pogledaj post
A zadnja epizoda je izašla van svih okvira priče koja je zasnovana na prvih nekoliko epizoda.
Reče čovjek koji je pogledao prvih 10 epizoda Peaksa.
Naravno da ima itekakve veze (hint: Cooperovi snovi samo jedan od primjera). I serija je upravo dobar pokazatelj kako Lynch (i Frost) radi - postepeno grade priču, nekad se otvori potpuno novi svijet/dio koji se istražuje.
Jedina (ujedno i fatalna) greška je bilo popuštanje pritiscima glavešina i publike da otkriju ubojicu, što nisu namjeravali nikad. Sve u svemu, to Lynchovo finale i jest TP. I onaj s početka i onaj sa kraja. Logiku tražit na prvu kod nadrealnog Lyncha je skoro pa mission impossible.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 19:49   #624
Quote:
Daluge Klaipeda kaže: Pogledaj post
Ti kažeš da se čekalo na to 25 godina...

A zadnja epizoda je izašla van svih okvira priče koja je zasnovana na prvih nekoliko epizoda.Naravno,radnja se mora razvijat,ali Lynch je prebrutalan u nastupu.
Napravi on pitke transformacije,sve je to izgledno gledano,ali nema logike više,izgubi se smisao.
Doista,Twin Peask dobija sasvim neku petu dimenziju...
Kako kome.Ostalo je dosta neodgovorenih pitanja al maestralan zavrsetak.Po meni klasu iznad najboljih pocetnih epizoda.I kad sve bolje pogledas i povezes ima tu logike jedino nema odgovora na sva pitanja al zato nam je i potrebna i dobro dosla treca sezona.I kako Laura kaze vidimo se za 25 g i bogami je bila u pravu
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 20:38   #625
http://welcometotwinpeaks.com/news/t...el-mark-frost/

Dosta toga će bit objašnjeno u ovoj noveli,šta se događalo od kraja druge sezone pa do treće.Uglavnom,jedva čekam treću sezonu.Twin Peaks sam gledao ko klinac i brate to je serija koja će me pratit do smrti.Prepuna nezaboravnih scena,smiješnih,nadrealnih,horora..Ma zakon.Sve najbolje o seriji,bez obzira na dosta lošu sredinu druge sezone.Treću režira Lynch u cijelosti,tako da imam velika očekivanja od ovoga
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 21:33   #626
...

Morao bi pogledati u bookmark folder od Mosaic web preglednika, pa kasnije iz Netscapea, uglavnom 93' prvi web site posvecen TP-u. Bookhouse online (valjda), budem pogledao ako koga zanima, 90% se moze preko archive.orga vidjeti kako je izgledao. Doduse, postojao je BBS Twin Peaks i prije prvog TP weba 1993/94.

Na sajtu su ljudi pisali scenarije za nastavak druge sezone, onda su rangirali i odlucivali koji je najbolji, kao finalnom namjerom da salju DL-u, kad god nastavio da ima uvid.

E, sad, mozda se netko stariji sjeca, lik koji je meni bio bezveze doveden, najte zamjerit Denise Bryson. To je vec kulminacija napucavanja svega i svacega pred kraj druge sezone. Uglavnom, postojao scenarij gdje se Earlovo lociranje pravog trenutka i "konstelacije" kolibe, kakti veze tajnim projektom, oko kojeg se spori vise strana tko ga smije sprovesti. U njemu su Dale i ekipa sitne ribe, koje moraju suradjivati: Enter the Black Lodge? I tu se spominjao X-files poveznicom vec 1991? Jel se radi o "fan projektu" ili neso vise, dvije i kusur dekade, nisam vise razmisljao. Poznato?

...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 01:33   #627
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Pa su dva Coopera, jedan pravi, jedan doppleganger, i to mi je nekako simpatično i smiješno za vidjet'.
Čisto ludilo se događa na tom mjestu.

Mislim, ja si to tumačim nekako kao da vrijeme na tom mjestu očito ne teče normalno, i prikazuju se razni mogući događaji.

Ono što mi se posebno svidjelo je dio kada Windom Earle traži njegovu dušu za dušu Annie, a on odgovara potvrdno, bez imalo kolebanja. Kao da je točno podsvjedno znao da se to ne može dogoditi tako kao što ovaj misli da može, i da postoje sile moćnije od Earlovih namjera (kao recimo u Narniji, kada se Aslan žrtvovao).
Ja sam to razumjela kao da ga je onaj tren kad je on pristao dati svoju dušu da Annie živi zato odmah tad tip uboo i da je tad stvoren doppelganger, jer on se pojavi netom nakon toga i on je neka manipulacija s Cooperovom dušom i tijelom. Zato što je sad po dogovoru njegova duša u Black Lodgeu, Annie je puštena van i živa je, pa ju nađu, isto kao i Cooperovo tijelo, ali njegova duša nije više u njemu, nego je sad u Black Lodgeu.

Inače sam sam Black Lodge uvijek doživljavala kao pakao, a čini mi se da je njime Lynch dosta opsjednut - pogledajte Mulholland Drive, ako niste, međutim, vidim da ste rekli da je on u stvari kao čistilište, a i kaže čovječuljak this is the waiting room. Bolje da je tako, pozitivnije je, jer ja sam dosad onog anđela koji se diže od Laure, a ona pritom plače, uvijek doživljavala kao da je ona sad u paklu, pa ju anđeo napušta.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 14:03   #628
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
...

Morao bi pogledati u bookmark folder od Mosaic web preglednika, pa kasnije iz Netscapea, uglavnom 93' prvi web site posvecen TP-u. Bookhouse online (valjda), budem pogledao ako koga zanima, 90% se moze preko archive.orga vidjeti kako je izgledao. Doduse, postojao je BBS Twin Peaks i prije prvog TP weba 1993/94.

Na sajtu su ljudi pisali scenarije za nastavak druge sezone, onda su rangirali i odlucivali koji je najbolji, kao finalnom namjerom da salju DL-u, kad god nastavio da ima uvid.

E, sad, mozda se netko stariji sjeca, lik koji je meni bio bezveze doveden, najte zamjerit Denise Bryson. To je vec kulminacija napucavanja svega i svacega pred kraj druge sezone. Uglavnom, postojao scenarij gdje se Earlovo lociranje pravog trenutka i "konstelacije" kolibe, kakti veze tajnim projektom, oko kojeg se spori vise strana tko ga smije sprovesti. U njemu su Dale i ekipa sitne ribe, koje moraju suradjivati: Enter the Black Lodge? I tu se spominjao X-files poveznicom vec 1991? Jel se radi o "fan projektu" ili neso vise, dvije i kusur dekade, nisam vise razmisljao. Poznato?

...
nije mi ovo poznato al zvuči sjajno
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 14:07   #629
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ja sam to razumjela kao da ga je onaj tren kad je on pristao dati svoju dušu da Annie živi zato odmah tad tip uboo i da je tad stvoren doppelganger, jer on se pojavi netom nakon toga i on je neka manipulacija s Cooperovom dušom i tijelom. Zato što je sad po dogovoru njegova duša u Black Lodgeu, Annie je puštena van i živa je, pa ju nađu, isto kao i Cooperovo tijelo, ali njegova duša nije više u njemu, nego je sad u Black Lodgeu.

Inače sam sam Black Lodge uvijek doživljavala kao pakao, a čini mi se da je njime Lynch dosta opsjednut - pogledajte Mulholland Drive, ako niste, međutim, vidim da ste rekli da je on u stvari kao čistilište, a i kaže čovječuljak this is the waiting room. Bolje da je tako, pozitivnije je, jer ja sam dosad onog anđela koji se diže od Laure, a ona pritom plače, uvijek doživljavala kao da je ona sad u paklu, pa ju anđeo napušta.
Ovo ima smisla s Cooperom.
Dao dušu Earlu kojem je zatim dušu uzeo Bob. Iako čini mi se da je Cooper "pao" u trenutku kad je počeo bježati od divlje Laure. Meni se to čini prekretnica.
Ovo zadnje totalni crnjak, mislim da nije tako al u biti svidlo bi mi se da je
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 17:07   #630
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
...

E, sad, mozda se netko stariji sjeca, lik koji je meni bio bezveze doveden, najte zamjerit Denise Bryson. To je vec kulminacija napucavanja svega i svacega pred kraj druge sezone. Uglavnom, postojao scenarij gdje se Earlovo lociranje pravog trenutka i "konstelacije" kolibe, kakti veze tajnim projektom, oko kojeg se spori vise strana tko ga smije sprovesti. U njemu su Dale i ekipa sitne ribe, koje moraju suradjivati: Enter the Black Lodge? I tu se spominjao X-files poveznicom vec 1991? Jel se radi o "fan projektu" ili neso vise, dvije i kusur dekade, nisam vise razmisljao. Poznato?

...
Skroz nepoznato. Do tell us more ako što iskopaš.
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ja sam to razumjela kao da ga je onaj tren kad je on pristao dati svoju dušu da Annie živi zato odmah tad tip uboo i da je tad stvoren doppelganger, jer on se pojavi netom nakon toga i on je neka manipulacija s Cooperovom dušom i tijelom. Zato što je sad po dogovoru njegova duša u Black Lodgeu, Annie je puštena van i živa je, pa ju nađu, isto kao i Cooperovo tijelo, ali njegova duša nije više u njemu, nego je sad u Black Lodgeu.
Ima smisla, ali ja gledam drugačije na to jer je došao Bob i manipulirao vremenom u Lodgi. On je automatski vratio vrijeme unatrag kako bi Cooper bio netaknut i rekao Earlu da nema pravo tražiti Cooperovu dušu (valjda ju je već zacrtao za sebe, tj. da mu Coop bude domaćin) i na kraju ga kaznio.

Manje-više se slažem sa Sarumanom. Još je Hawk bio pričao kako u Lodgu ulazi (kao pobjednik) onaj koji ima savršenu hrabrost. Očito Cooper to nije bio. On se isprepadao čim je patuljak najavio (zle, tamne) dvojnike. To se odmah vidjelo čim je ugledao doppelganger od Laure. Izbezumio se i onda je počelo trčanje i vrtnja u krug. I bježanje od vlastitog doppelgangera. Na koncu ga se dočepao i zatočio ga.

Ali mislim da bi one way or another i sa našom i tvojom teorijom bio zatočen u lodgi. Ili bi dao dušu za Annie ili bi mu dušu ionako uzeli. To je očito zapisano u zvijezdama.

Quote:
...Bolje da je tako, pozitivnije je, jer ja sam dosad onog anđela koji se diže od Laure, a ona pritom plače, uvijek doživljavala kao da je ona sad u paklu, pa ju anđeo napušta.
I meni je to čistilište više OK, ostavlja dosta toga "otvorenim" i naposlijetku je logično. Prolaziš svojevrsno čišćenje i čekaš. Samo što onog anđela iz filma nisam doživjela da napušta Lauru. Doživjela sam ga tako da svaki anđeo dođe po svoga pa je tako i taj došao po Lauru, a ona je u tom trenutku plakala od sreće i bila ispunjena s ljubavlju i radošću. Nakon (dugog?) čekanja napokon je dočekala spasenje. A Cooper ju je tješio, bodrio, jednostavno bio uz nju i istodobno čekao svog izbavitelja iz lodge.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 17:12   #631
Jedno pitanje.

Caroline se pojavljuje u lodgi na kraju. Prvo ju Cooper vidi kao Annie, a zatim kao Caroline. Npr. govori kao Annie, a izgleda kao Caroline i obrnuto. I na kraju mu kaže "it's me". Je li moguće da je Caroline povezana sa Annie nekako? Da je njena duša tu negdje u njoj ili postoje neke zanimljive sličnosti?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 17:32   #632
Quote:
saruman_ kaže: Pogledaj post
Ovo ima smisla s Cooperom.
Dao dušu Earlu kojem je zatim dušu uzeo Bob.
E, da, poveznica s Bobom, zanimljivo.

Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ima smisla, ali ja gledam drugačije na to jer je došao Bob i manipulirao vremenom u Lodgi. On je automatski vratio vrijeme unatrag kako bi Cooper bio netaknut i rekao Earlu da nema pravo tražiti Cooperovu dušu (valjda ju je već zacrtao za sebe, tj. da mu Coop bude domaćin) i na kraju ga kaznio.
Da, pravo je pitanje jel Windom Earle uopće može uzeti dušu, činjenica je da je Annie živa, pa ju je možda i mogao zamijeniti.


Quote:
saruman_ kaže: Pogledaj post
I meni je to čistilište više OK, ostavlja dosta toga "otvorenim" i naposlijetku je logično. Prolaziš svojevrsno čišćenje i čekaš. Samo što onog anđela iz filma nisam doživjela da napušta Lauru. Doživjela sam ga tako da svaki anđeo dođe po svoga pa je tako i taj došao po Lauru, a ona je u tom trenutku plakala od sreće i bila ispunjena s ljubavlju i radošću. Nakon (dugog?) čekanja napokon je dočekala spasenje. A Cooper ju je tješio, bodrio, jednostavno bio uz nju i istodobno čekao svog izbavitelja iz lodge.
Meni je to najviše izgledalo kao da ju napušta jer joj je on najprije blizu, a onda sve dalje i dalje, a ona ostaje dolje sjediti i ne ide za njim. A u Fire Walk With Me joj anđeo nestaje sa slike ( i to na dan smrti) i ona isto plače kad to vidi.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 16:18   #633
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje.

Caroline se pojavljuje u lodgi na kraju. Prvo ju Cooper vidi kao Annie, a zatim kao Caroline. Npr. govori kao Annie, a izgleda kao Caroline i obrnuto. I na kraju mu kaže "it's me". Je li moguće da je Caroline povezana sa Annie nekako? Da je njena duša tu negdje u njoj ili postoje neke zanimljive sličnosti?
Po meni su dvije opcije moguće:
Prvo, to su jedine dvije žene u koje je Coop bio zaljubljen i moguće je da se duhovi unutrar lodge igraju s njegovom psihom i emocijama nastojeći ga zbuniti i izazvati emocije gdje bi on na kraju popustio.
Drugo, moguće je da se radi o manipulaciji Windoma Earla, pošto je Caroline njegova žena koja je imala avanturu s Cooperom i koju je on ubio. To mi se čak čini i logičnijim, jer zapravo time je slomio Coopera jer je znao da je ovaj najslabiji i najlabilniji na tom polju i miksanjem te dvije osobe totalno je uništio njegovu čvrstinu i psihu. Earle, kao što smo vidjeli, ima dovoljno znanja i vještine da izvede takvu manipulaciju iako mu na kraju plan nije uspio.
saruman_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 07:29   #634
Izašao je prvi teaser trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=SfPv57KBpJI

Zadnje uređivanje Tangerine : 19.12.2015. at 07:35. Reason: ispravak u "teaser trailer"
Tangerine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 13:34   #635
Ja čekam prave trailere.

Sudeći po preletu fallsa bit će mnogo divna slika, a i Hawk je tu. :klap: Jel ono Lynch na kraju?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 08:32   #636
Pitanje u vezi broja epizoda. Svugdje piše da sezona 2 ima 22 epizode ali ovo što je HRT emitirao ima 23 epizode. Koliko sam uspio skužiti po trajanjima epizoda, oni su prvu epizodu sezone 2 rascjepkali na dva dijela. Da li je to točno?
Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 23:04   #637
Finalna se dijeli na dva dijela, tj. zadnja epizoda je zapravo drugi dio finala.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 08:44   #638
To sam i ja prvo pomislio ali piše na netu da su sve epizode 45 min, osim prve epizode 1 sezone i prve epizode 2 sezone koje su po 90 min. Kod ovog što je HRT prikazivao S01E01 jest 90 min, ali S02E01 je 57 min a S02E02 je 36 min, zato mislim da je ta prva epizoda 2 sezone rascjepkana na dva dijela.
Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 00:32   #639

Možda sam u krivu, valjalo bi se podsjetit s tim epizodama malo, tj. kako su ih kontali.

Quote:
"Episode 29", also known as "Beyond Life and Death", is the twenty-second and final episode of the second season of the American mystery television series Twin Peaks. It was also the second hour of the two-part series finale.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:31   #640
David Nevins je pogledao 25 min snimljenog materijala i komentirao ga ovim riječima:
It was stupendous... It was incredibly exciting
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.