Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 18:39   #781
osim tvog accounta
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:50   #782
Evo danas se sjetio ove stranice, imam acc već nekih 10 godina, nešto više, preko 100 000 preslušanih stvari. Nemam već dosta vremena instaliran onaj scrobbler no ipak se može scrobblati preko Youtuba ako se otvara preko last.fm-a.

Zadnjih par godina gotovo uopće nisam koristio. Vraća u stare dane.

Koliko vas još uvijek ga koristi?

Čini mi se da su što eksperimentiranjem sa opcijama, dizajnom i funkcionalnošću izgubili mnogo korisnika, a i sama stranica je ugušena ostalim društvenim mrežama iako koncept last.fm-a jako volim jer se također radi o vrsti društvenoj mreži gdje se pronalaze ljudi sa sličnim interesima u glazbi i to putem tog scrobblanja koji daje uvid u ajmo reći stvarno stanje što čovjek zbilja sluša (osim kada ga namjerno isključi ).

Ima li ovdje naroda koji ga još uvijek aktivno koriste?
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 22:47   #783
Sa prelaskom na novo računalo i OS totalno sam batalio scrobbler. U mom slučaju nema više smisla.

last.fm ne koristim više jer se nema što koristiti.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:55   #784
Ja scrobblam još uvijek, posjetim tu i tamo.

Kaj se tiče redizajna, sjećam se dok su i grupe i ostale stvari bile aktivne, dok se komuniciralo, sad je ostao samo portfolio sa statistikom povijesti slušanja (tj. skroblanja).
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:20   #785
Moj novi profil, pa eto dodajte ak neko oće.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:20   #786
Danas sam se prvi put registrirao ovdje, čisto da vidim o čemu se radi, ali nije mi bas sasvim jasno kako to funkcionira.....vidim da ne mogu sam sastaviti svoje favorite liste (artists) kao na tastebuds, gdje sam aktivan, nego kao treba prvo preslusati sve sto bi htio dodati u listu, ili.......ima li tu uopce kakav forum sa raznim topicima gdje ljudi mogu raspravljati o muzici, ili su to čisto nabacane pjesme zbrda / zdola.....

Ako se nekom da pojasniti da se vise ne gnjavim s time, ukoliko to nije to što me zanima......hvala.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:09   #787
Izgled i funkcionalnost last.fm-a se s godinama mijenjala. Velim ko osoba ko ima tam account još prije nego je facebook postao popularan kod nas, tamo negdje od 2008.

Oduvijek je bilo da ti prati chartove s muzikom koju slušaš (putem scrobblera) i sajt je bio koncipiran kao database s glazbenicima, bendovima i slično, kroz skroblanje skupljao sveukupnu slušanost i slično. Glavna je stvar bila (barem meni) da se uz te bendove i žanrove koje slušaš uvijek nude slični bendovi i muzika koja bi te mogla zanimat. Prije je bilo tak i s ljudima, imal si "susjede", ljude iz blizine s kojima si lako stupio u kontakt. Tak sam upoznao hrpu ljudi iz drugih gradova s vremenom. Kak je ispadalo da smo muzički kompatibilni, normalno da je stvar za socijalne prilike bila pun pogodak

Prije su bile aktivne i grupe gdje su se otvarali topici, grupe su imale i svoje chartove od sveukupne slušanosti članova i slično, ali to je s vremenom zamrlo.

Sad je to kaj vidiš, gledaš si chartove, biografije i diskografije bendova su dostupnije i preglednije na drugim sajtovima, shoutovi i komentari su zbrda zdola i slično. Mislim da je sajt prilagođen za mlađe generacije koje nisu prije to koristile. Ovak je meni jedino zgodno jer su chartovi pregledniji i mogu bez problema vidjet kaj i kak sam slušal glazbu unazad nekoliko godina
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 22:23   #788
Prije je bilo foruma. Osim službenih, svaka grupa (koju je svatko mogao napravit) je imala vlastiti forum, što je meni bilo sjajno (bio sam i sam vlasnik par grupa).

Sada nema ništa od toga.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 23:59   #789
Onda ako moze prijedlog nekog od vas veterana last.fm-a i sličnih za neki trenutno aktualni site gdje je dosta zivo i moze se fino putem foruma raspravljati o brojnim muzičkim zanrovima i shodno zastupljenim izvodjacima......za razliku od ovog domaćeg na kojem trenutno prebivamo.....
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:02   #790
Ja sam izašao iz tog đira forumarenja i upoznavanja ljudi putem muzike, tak da ni ne pratim. Govorilo se prije o nekim alternativama za last.fm, al to je sve tak
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:49   #791
Last.fm mi je postao blentav kad je napravio onu promjenu dizajna prije par godina (ono kad je ubio grupe i forume). Ipak, koristim ga i dalje, uglavnom za pregled statistika onog što slušam, ali i traženje nove glazbe. Tha link is in mah description
DarkDivider is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:32   #792
ako ovo još netko koristi, moj profil
dodala sam vas sve koji još uvijek slušate i s kojima imam neku kompatibilnost.
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 06:51   #793
Quote:
Deaineira kaže: Pogledaj post
ako ovo još netko koristi, moj profil
dodala sam vas sve koji još uvijek slušate i s kojima imam neku kompatibilnost.
Nađe se tu dobrih stvari kod tebe, ponajviše Nightwish, ETOS i Alcest.
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 23:47   #794
Na lastu sam više od tri godine i jedva sam skoro na 30.000 skroblova, ne znam kako su neki u manje vremena uspjeli nakrcati puno više...
DarkDivider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 20:34   #795
Danas se navršava punih deset godina otkako sam si napravio last.fm account i skinuo scrobbler. Ujedno i prva društvena mreža kojoj sam se priključio, još sam bio srednja škola.

Puno je tu bilo toga, različita razdoblja popraćena svim mogućim žanrovima, bendovima, pjevači(ca)ma... Ne znam. 10 godina mi se ne čini zaista puno, ali dok pogledam unatrag, dosta se tu toga izmijenilo. Ne mislim samo na dizajn stranice

Evoluirao je ukus i poznavanje glazbe, preko njega sam upoznao i ljude s kojima se družim/čujem i danas i svakako me nepovratno obilježilo u puno tog. U navedenom razdoblju sam bio zaista aktivan. Ima nekaj u tome, zabilježavanju odslušanih pjesmi i stavljanju na net. S ovijim dizajnom postoji i lijep pregled statistike kad se kaj najviše (i uopće) slušalo

Simbolično, s današnjim sam danom odlučio izbrisat scrobbler i ostaviti account s podsjetnikom što se slušalo kod mene doma u razdoblju od 11.4.2008. do 11.4.2018. Tek toliko, da mogu otići nekad i prisjetiti se.

Ko bi reko da bi last.fm mogao budit nostalgiju jednog dana, zar ne
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 13:37   #796
Kod mene vec 10ipo godina skuplja skroblove, definitivno najkorisnija drustvena mreza koji sam koristio. Nekad sam im placao premium, slusao radio, ali ta su vremena davno svrsena. Prolazio sam faze i mijenjao glazbene ukuse, skroblao sa raznih kompova i dan-danas evo imam srecu da mi se skrobla sve odakle slusam (mobovi, kompovi).

Upoznao masu ljudi, a s nekima razvio jako dobre odnose. Zanimljivo mi je bilo to koliko meni zanimljivih ljudi sam upoznao kroz glazbeni ukus. Otkad su se redizajnirali vise niti ne idem na sajt i sve manje kopam novu muziku.

Skroblam i dalje koliko ide da ide
https://www.last.fm/user/dakore
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 22:01   #797
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Nađe se tu dobrih stvari kod tebe, ponajviše Nightwish, ETOS i Alcest.
hahaha tek sam sad vidila reply. Nightwish i ne slušam više toliko, otkako je Floor došla točnije, a i malo su mi dosadili iskreno i još su se razvodnili...
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 10:08   #798
nisam sad upratio tko su ova 2 na koje sam kliknio ''DividerOfShadow'' i ''TwiggUnderworld'' ...ali bome jako dobar ukus kad pogledam ovaj ''compatibility''
ja svoj account imam od 8 Aug 2007 (jako mi je zao sto ga nemam i od prije :/ ) inace scroblam sve sto slusam apsolutno svuda...kod kuce,na mobu,u autu,na poslu, s youtubea takodjer...sve...steta sto prije nije bilo tih smartphone-a...onda bi i ova brojka bila veca ..trenutno sam na 153,872 scrobla
malo mi je kroz godine i opadalo slusanje glazbe (mozda je i povezano s time sto sam od 2013 u braku pa...) jbg nemogu bas pred zenom slusat glazbu koju volim


meni jedna od najjebenijih stranica ikad izmisljenih...i nema dana da je neotvorim barem 20 puta...

evo i moj profil

https://www.last.fm/user/allen7
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 15:17   #799
ja sam Twigg vidiš mi po potpisu xD
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 23:38   #800
rant: ide mi na kurac kad pokušavam slušat preko last fmovog sučelja youtube i onda kretenčine stavljaju sve do jedan loš lajv, i onda ja pokušavam stavit studio ili official video ako ima i onda ga last fm bloka (ne moj pokušaj nego link videa i potencijalno ostale videe sa istim sadržajem). zašto jebemu mater? ne da mi se uvijek slušat na youtubeu i mučit sa universal scrobblerom, umjesto da olakšaju, oni otežaju. pa da im sve po spisku jebem! razumijem da neće nužno lyric videe ili neki drugi video, ali jebeni official od x artista ili y diskografske kuće. rant over, sorry na teškim riječima.
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.