Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 16:02   #1
Honda CBF600

Evo zanima me kakva su vaša mišljenja o ovom motoru(može i o 1000) i t o S verziji.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 21:16   #2
jako kvalitetan i pouzdan motor, mislim da ima istu mašinu ko cbr600f di ima jedno 30 konja više, tako da mora bit izdržljiv, jer se u njemu vrti puno više... meni se osobni više sviđa n verzija, al je s sigurno praktičnija i za putovanja i ostalo, zbog dobre zaštite od vjetra

...a ovaj od 1000 nevjerujem da je lošiji, ipak je to honda napravila
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 10:26   #3
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
jako kvalitetan i pouzdan motor, mislim da ima istu mašinu ko cbr600f di ima jedno 30 konja više, tako da mora bit izdržljiv, jer se u njemu vrti puno više... meni se osobni više sviđa n verzija, al je s sigurno praktičnija i za putovanja i ostalo, zbog dobre zaštite od vjetra

...a ovaj od 1000 nevjerujem da je lošiji, ipak je to honda napravila
Ovaj motor bi bija za mog starog koji je inače pripravnik u MC ''Moto Legija'' iz Karlovca.
Znaš kad su duga putovanja onda je vjetrobran odlična stvar.
razlog zašto CBF600 ima 77,8KS su njemački zakoni.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:32   #4
ne kužim... a zakaj onda ostala konkurencija ima cca 100 ks? (mislim na Fazera, Suzuki GSR600, pa čak i Horneta...)
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 19:46   #5
Koji njemački zakoni,taj motor se sastavlja i dovozi iz Italije,a djelovi su proizvedeni u Japanu.Ja sam se vozio na njemu dosta puta i vjetar uopće ne smeta.Motor ide 200km/h maks. ,a nećeš valjda dva sata vozit 200km/h.A ispod 150km/h uopće ne treba zaštita od vjetra.
Inače je motor odličan.
Ostala konkurencija ima više snage jer je ovo motor napravljen za početnike u svijetu jakih motora da se ne boje dodati malo više gasa,ili ako prerano puste kvačilo kod kretanja da ne odlete nebu pod oblake.
__________________
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
tomos fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 17:35   #6
Quote:
tomos fan kaže: Pogledaj post
Koji njemački zakoni,taj motor se sastavlja i dovozi iz Italije,a djelovi su proizvedeni u Japanu.Ja sam se vozio na njemu dosta puta i vjetar uopće ne smeta.Motor ide 200km/h maks. ,a nećeš valjda dva sata vozit 200km/h.A ispod 150km/h uopće ne treba zaštita od vjetra.
Inače je motor odličan.
Ostala konkurencija ima više snage jer je ovo motor napravljen za početnike u svijetu jakih motora da se ne boje dodati malo više gasa,ili ako prerano puste kvačilo kod kretanja da ne odlete nebu pod oblake.
Pa registracija, trošarina i porezi su veći na motore snage veće do one u CBF 600.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 12:04   #7
[QUOTE=Igoreta;15627773]ne kužim... a zakaj onda ostala konkurencija ima cca 100 ks? (mislim na Fazera, Suzuki GSR600, pa čak i Horneta...)[/QUOTE]

da ti malo pojasnim...honda CB600F hornet ima 75kw(102ks) u modelu 2007g.a CBF od ove godine je preuzela agregat identičan hornetovom samo slabije snage,tj57kw(77,5ks),što će reći da je hornet napredniji model od CBF,što neznaći da je CBF loš motor...
bayker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 16:40   #8
[QUOTE=bayker;15741149]
Quote:
Igoreta kaže: Pogledaj post
ne kužim... a zakaj onda ostala konkurencija ima cca 100 ks? (mislim na Fazera, Suzuki GSR600, pa čak i Horneta...)[/QUOTE]

da ti malo pojasnim...honda CB600F hornet ima 75kw(102ks) u modelu 2007g.a CBF od ove godine je preuzela agregat identičan hornetovom samo slabije snage,tj57kw(77,5ks),što će reći da je hornet napredniji model od CBF,što neznaći da je CBF loš motor...
skužio sam ja to, samo mi nije jasno zbog čega su to napravili, ali ako je istina što ljudi kažu da je zbog njemačkih zakona, onda je to u redu...
a uostalom, ima i FZ6 sa 72 ks...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:55   #9
[QUOTE=Igoreta;15746067]
Quote:
bayker kaže: Pogledaj post

skužio sam ja to, samo mi nije jasno zbog čega su to napravili, ali ako je istina što ljudi kažu da je zbog njemačkih zakona, onda je to u redu...
a uostalom, ima i FZ6 sa 72 ks...
Jel to onaj FZ6 sa blokadom šta je lin?
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 07:44   #10
ma da.... koliko god se može reći za motor od 72 ks da je lijen...
u biti su samo smanjili broj okretaja na 11000 i mislim da su nešto "prigušili" usis, al svejedno je i to zvijer...
za naše tržište nema smisla, jer je cca 4000 kn jeftiniji od "normalnog", a davanja su ista...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:31   #11
Quote:
Igoreta kaže: Pogledaj post
ma da.... koliko god se može reći za motor od 72 ks da je lijen...
u biti su samo smanjili broj okretaja na 11000 i mislim da su nešto "prigušili" usis, al svejedno je i to zvijer...
za naše tržište nema smisla, jer je cca 4000 kn jeftiniji od "normalnog", a davanja su ista...
Ma stvar je u tome šta je motor isti ka u normalne verzije, a ručica gasa se može otvorit samo do 2/3 u odnosu na normalnu verziju koja ipak traži veće okretaje tako da ovaj motor ima dosta mal okretni moment.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 17:54   #12
a ne, nije baš tako jednostavno...
elektronički je blokiran, ali se može otići u servis gdje se može staviti mapa od "normalnog" i onda ima tih 98 ks...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 20:51   #13
CBF nema elektronike nego karburatore...Od CBR-a se razlikuje po tome što su kanali od ventila suženi i nema ubrizgavanje nego karburatore pa je zbog toga slabiji.
__________________
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
tomos fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:33   #14
Quote:
tomos fan kaže: Pogledaj post
CBF nema elektronike nego karburatore...Od CBR-a se razlikuje po tome što su kanali od ventila suženi i nema ubrizgavanje nego karburatore pa je zbog toga slabiji.
CBF ima elektronsko ubrizgavanje goriva. Stara verzija je imala karburator.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 18:35   #15
Pozz ekipa!

Trebao bi kupiti novi lanac za hondu CBF 600s
Gledao sam u auto Kresi i ima lanac 2 proizvodaca.
jedan je japanski DID i kosta 950kn
a drugi je talijanski regina i kosta 650kn

koji od ta 2 uzeti i da li je ovaj japanski stvarno za trecinu kvalitetniji?
Inkognito... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 19:55   #16
DID i miran si bar 30tkm a dobro je promjeniti i lančanike u setu.
iommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:48   #17
regina nije loš lanac .. samo pazi na oznake čvrstoće ....

svaki proizvođač nudi različitu čvrstoću lanca za istu dimenziju ... a ako su i regina i did za motore preko 100KS, nećeš pogriješiti ni s jednim ni s drugim ..

Lančanici OBAVEZNO novi ...
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.