Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2008., 08:55   #21
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
HEY to nije pisao delija !
Al je prvi citirao
Fallen_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 13:05   #22
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Čovjek koji čitav život mrzi brata čovjeka, širi zlo oko sebe i ruga se Isusu, nema gdje završiti nego u probavnom traktu nekog bića iz pakla!
(sad sam naveo najradikalniji primjer)

Možete vi opisivati super_strune, crne rupe, crvotočine,...to su sve stvari s ovoga svijeta). Pakao je nešto što mi nemožemo pojmit sadašnjim materijalnim iskustvom, ma koliko se trudili biti mistični i zagonetni propovjednici.

Bitno je biti čovjek i poštivati božiju volju, a sve ostalo su pretakanja iz šupljeg u prazno.
joj, daj čitaj Reicha.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:46   #23
Quote:
car kaže: Pogledaj post
meni izgleda da jedino ti ovdje znaš šta pričaš pa bi te pito jedno pitanje.
jel postoji pakao i kako je u njemu i tko dolazi u njega, Božji pobunjenici ili osobe sa puno grijeha
Ja znam više o tome s kršćanske strane..odnosno mogu nešto reči o tome kako crkva gleda na pakao što se naramo ne može shvatiti doslovno.. (kao ni stvaranje svijeta, prve ljude odnosno cjelokupnu biblijsku simboliku..)

Ja sam nekako skeptična prema tom Paklu..ali Biblija i ostali kršćanski literalni tekstovi nikad ne zaobilaze Pakao..Eto upravo sam dala jedan težak ispit iz kršćanske ikonografije i dok sam se spremala za njega počela sam se sve više bojati dotičnog mjesta..
Biblija, apokrifi ecc. zapravo poručuju da u pakao odlaze nepokajani grešnici..Koliko posljednji sud izgledao strašno i prijeteće, Biblija nam zapravo na puno načina poručuje da svatko od nas može izbjeći vječno prokletstvo... Primjer za to je zapadni ikonografski prikazi posljednje večere gdje Isus pričešćuje Judu (za koga je znao da će ga izdati) i na taj način poručuje da oprašta i najvećim grešnicima ako se pokaju (iskreno..ne površno riječima..da svim svojim tijelom i dušom postaju svijesni svojih grijeha)..
Kako znamo, Juda je za 30 škuda izdao svog učitelja i Sina Božjeg i počinio je samoubojstvo, a Isus ga svejedno prihvaća zbog njegovog iskrenog pokajanja i, na neki način, ispravka svog grijeha (Juda se vraća židovima i pred njih baca izdajničke novce koje je dobio)..Također na to nas upućuje i prikaz Kristova raspeća gdje Krist prašta pokajanom razbojniku pa i to što predaje vodstvo Crkve Petru Šimunu koji je zbog straha lagao da ne poznaje Isusa, a isto tako i priča o Savlu/Pavlu..

Eto..ima nade za svih nas

Zadnje uređivanje Zbunjevita :) : 13.09.2008. at 00:21.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 09:20   #24
ne bi fakat znala ništa o tome
ali gledala sam film Constantine tamo je baš vjerno prikazan pakao
ono lijep prikaz
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:41   #25
Pakao je tamnica duša, i sigurno neliči razularenom diskaču gdje se mladi zabavljaju i uživaju. Ko završi tamo...Kuku_lele (garantirano)

Zato: "molite se Bogu, da vas vrag neodnese"
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 14:06   #26
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Pakao je tamnica duša, i sigurno neliči razularenom diskaču gdje se mladi zabavljaju i uživaju. Ko završi tamo...Kuku_lele (garantirano)

Zato: "molite se Bogu, da vas vrag neodnese"

i da se prepustiš tuđoj milosti i nemilosti? da ti se desi da te puste "ako si dobar" kao pas?
a ne, psi ne idu u raj. pakao je upravo dizajniran za pse.
možda se uližeš pa te puste u raj? a ne, trgovci ne idu u raj.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 23:44   #27
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

i da se prepustiš tuđoj milosti i nemilosti? da ti se desi da te puste "ako si dobar" kao pas?
a ne, psi ne idu u raj. pakao je upravo dizajniran za pse.
možda se uližeš pa te puste u raj? a ne, trgovci ne idu u raj.
Malo si off_topic!

- ovdje nije tema raj, a nisu ni cucki...imaš podforum za ljubimce, i nije pod alternativom
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 06:17   #28
To ja sve vreme i pricam.

Je si li, na primer, zainteresovan da saznas da li postoji pakao?

Jesi?

Pa onda lepo, ako si zainteresovan, potrudi se da ga obidjes i sam tako otkrijes da li postoji ili ne postoji.

Ja sada da tvrdim da postoji pakao ili ne postoji, samo na osnovu toga sto sam procitao ili sto sam cuo ili sto sam izvukao kao zakljucak na osnovu svog intelekta, nista ne bi vredelo. Jedino ispravan put saznanja je da covek to sam iskusi.

Dakle, na osnovu mog iskustva, mogu reci da
pakao postoji jer sam ga obilazio dosta puta.

Prepun je ljudskim bicima, nad kojima gospodare demoni.

Pricam o onom paklu sto je u stvari najnizi astralni svet ili Zemljina senka.

Da li nesto ima nize od tog najnizeg astralnog sveta ne znam, jer nisam tu oblast jos video.

Intucija mi, medjutim, kaze da postoji.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:39   #29
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Pakao je tamnica duša, i sigurno neliči razularenom diskaču gdje se mladi zabavljaju i uživaju. Ko završi tamo...Kuku_lele (garantirano)

Zato: "molite se Bogu, da vas vrag neodnese"
Umru Mujo i Haso i dođu pred Oca i Sina da im sudi..I On im kaže: "Joj ne znam di bi vas stavio..Ajde birajte sami..Dobre sam volje danas"
I pokaže On njima Raj i Pakao..
Raj: svi blaženi, bijeli, s aureolicama, pjevaju "Aleluja" na oblačićima..
Pakao: Plaža, komadi, tulum, cuga..
I misle Mujo i Haso i odluče se za pakao..
Kaže Bog: "Dobro..Uđite...Ups! Samo da maknem screen-saver.."
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:57   #30
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
To ja sve vreme i pricam.

Je si li, na primer, zainteresovan da saznas da li postoji pakao?

Jesi?

Pa onda lepo, ako si zainteresovan, potrudi se da ga obidjes i sam tako otkrijes da li postoji ili ne postoji.

Ja sada da tvrdim da postoji pakao ili ne postoji, samo na osnovu toga sto sam procitao ili sto sam cuo ili sto sam izvukao kao zakljucak na osnovu svog intelekta, nista ne bi vredelo. Jedino ispravan put saznanja je da covek to sam iskusi.

Dakle, na osnovu mog iskustva, mogu reci da
pakao postoji jer sam ga obilazio dosta puta.

Prepun je ljudskim bicima, nad kojima gospodare demoni.

Pricam o onom paklu sto je u stvari najnizi astralni svet ili Zemljina senka.

Da li nesto ima nize od tog najnizeg astralnog sveta ne znam, jer nisam tu oblast jos video.

Intucija mi, medjutim, kaze da postoji.
Ako si ga obišao, dali približno sliči ovome...jer nisi ga samo ti obišao :

http://www.geocities.com/mihovilov1/...#_Toc517334482



@Zbunjevita
Quote:
Umru Mujo i Haso i dođu pred Oca i Sina da im sudi..I On im kaže: "Joj ne znam di bi vas stavio..Ajde birajte sami..Dobre sam volje danas"
I pokaže On njima Raj i Pakao..
Raj: svi blaženi, bijeli, s aureolicama, pjevaju "Aleluja" na oblačićima..
Pakao: Plaža, komadi, tulum, cuga..
I misle Mujo i Haso i odluče se za pakao..
Kaže Bog: "Dobro..Uđite...Ups! Samo da maknem screen-saver.."
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:24   #31
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
To ja sve vreme i pricam.

Je si li, na primer, zainteresovan da saznas da li postoji pakao?

Jesi?

Pa onda lepo, ako si zainteresovan, potrudi se da ga obidjes i sam tako otkrijes da li postoji ili ne postoji.

Ja sada da tvrdim da postoji pakao ili ne postoji, samo na osnovu toga sto sam procitao ili sto sam cuo ili sto sam izvukao kao zakljucak na osnovu svog intelekta, nista ne bi vredelo. Jedino ispravan put saznanja je da covek to sam iskusi.

Dakle, na osnovu mog iskustva, mogu reci da
pakao postoji jer sam ga obilazio dosta puta.

Prepun je ljudskim bicima, nad kojima gospodare demoni.

Pricam o onom paklu sto je u stvari najnizi astralni svet ili Zemljina senka.

Da li nesto ima nize od tog najnizeg astralnog sveta ne znam, jer nisam tu oblast jos video.

Intucija mi, medjutim, kaze da postoji.
pa naravno, pakao je domena neriješenih emocija.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 00:34   #32
ovoga...stanje duha..vječne patnje zbog zlih djela koje si učinio tjekom ovozemaljskog zivota...
kaj ne?
iako je raj...mjesto...tako mi reče komšinica...mjesto gdje se uvijek možeš prežderavat jagodama jer je uvijek uber kul vrijeme
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:46   #33
Quote:
car kaže: Pogledaj post
meni izgleda da jedino ti ovdje znaš šta pričaš pa bi te pito jedno pitanje.
jel postoji pakao i kako je u njemu i tko dolazi u njega, Božji pobunjenici ili osobe sa puno grijeha
dođe samuraj kod zen redovnika i pita ga -postoje li raj i pakao?
kaže mu zen redovnik- ti se nazivaš samurajom? pih, ja te ne bi stavio ni da budeš čuvar ovaca!
na to se samuraj razljuti i izvuče mač, a redovnik mu kaže -evo, to je pakao.
samuraj se smiri i vrati mač u korice, a zen redovnik mu kaže- vo to je raj!
oya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:01   #34
Telema!
Engleska riječ "hell" (pakao) dolazi od latinske riječi "helan" - koja znači "sakriti".
Stoga je "pakao" skriveno mjesto unutar čovjeka, zapravo njegova podsvijest, u koju on potiskuje, "odbacuje" svoj emotivno-mentalni "otpad".
Po tome je podsvijest zapravo "smetlište" čovjekove duše.
To je 12. kuća horoskopa.
Tu se nalazi sve ono iz našeg dosadašnjeg (kao i prošlih života), sa čime se nismo imali volje, hrabrosti ili znanja suočiti, te smo na taj način "osakatili" jedan dio svoga Istinskog Bića kome je to iskustvo, ta lekcija, bila neophodna za njegov duhovni rast i napredak. To se naziva "malom smrću". No, činjenica je da smo to iskustvo preživjeli, na neki način jesmo reagirali, to nije bila najbolja moguća reakcija, ali je bila jedina za koju smo u tom trenutku bili sposobni. Ta "S.O.S." reakcija, ostala je zapisana u sinapsi našeg mozga; i od tada pa na dalje, svaki put kada bi se našli u istoj ili sličnoj životnoj situaciji, sa "harda" našeg uma svaki put bi se podigao isti "S.O.S" program; koji, iako nas je jednom u prošlosti "spasio"; sada više nije potreban, jer onemogućava rast&učenje duše. Život je budno stanje svijesti u sadašnjem trenutku, SADA&OVDJE, stoga je svaki novi sadašnji trenutak nova mogućnost&potencijal za neko novo čudo života, neku novu primjerenu reakciju, neko novo djelovanje; koje se temelji na stečenom iskustvu dosadašnjih životnih ogleda, ali je uvijek sviježe&novo, primjereno trenutku, primjereno trenutnom izazovu. Stoga nam je "S.O.S." program "male smrti" oduzeo SLOBODU izbora primjerenog odgovora na izazov trenutne životne situacije u zamjenu za lažnu sigurnost "preživljavanja". U svakom takvom slučaju ono što se boji "smrti" promjene je Ego, on želi da sve stvari uvijek budu iste i nepromjenjive, to osigurava njegovu suverenu vladavinu. No, nema života bez promjene, a nema promjene bez smrti. Jer život su vrata smrti, na isti način na koji su smrt vrata života, vječna osmica ili simbol beskonačnosti.
No, naš Sveti Anđeo Čuvar je savršeni učitelj pun ljubavi i beskonačnog strpljenja; i on će nas strpljivo, uvijek ispočetka dovoditi u traumatičnu situaciju sve dok ne budemo spremni da prođemo kroz nju, naučimo potrebno i krenemo dalje sa našim životom, zahvalni na primljenoj poduci.
Inicijati, posvećenici i svi oni koji imaju iskrene aspiracije prema Velikom Djelu, svojevoljno "silaze" u svoj "pakao", jer su tu nalazi "zarobljena" ogromna količina njihove osobne moći koja im je neophodna za duhovni napredak.
Taj "mračni" dio njihove svijesti, u kojem su "zakopani" svi strahovi, nesvjesne&refleksne tendencije,sklonosti i osjećaji; mora do zadnjeg atoma biti osvijetljen svijetlošću spoznaje&razumjevanja.
Dokle god to nije učinjeno, ratnik svjetlosti je u opasnosti, jer nije cjelovit - nije jedno, on sebe ne poznaje u potpunosti, neki nepoznati dio njega može ga napasti iz zasjede "tame" onda kada on to najmanje očekuje, te ga duševno, mentalno ili emotivno osakatiti, ili mu reducirati magičku moć na ništavnu razinu. To bi bio kraj njegove magičke karijere i aspiracije prema Velikom Djelu tokom barem jedne inkarnacije.
Stoga posvećenici krilaticu - "spoznaj sebe" shvaćaju vrlo ozbiljno, i čvrstim korakom silaze i u najdublje i najdalje krugove svoga "pakla", svjesni činjenice da se temelji Velikog Djela za kojim tragaju moraju iskopati baš na tome mjestu. Korištenjem droga će te vrlo brzo razotkriti sva "tamna" mjesta svoje svijesti; no samo tehnikama mistike, prvenstveno meditacijom ćete ih "rasvijetliti". Do svoje "tamne" strane možete doći i samom meditacijom, gladovanjem, nespavanjem i drugim različitim metodama intenziva, droge nisu neophodne.

MAGIČAR


O Bože, oslobodi me paklenog velikog straha i tmine!
Spasi moj duh od aveti grobnice!
Tražim ih bez straha u njihovim jezivim staništima:
Nametnut ću im svoju Volju, Zakon luči.


Naređujem noći da začme hemisferu sjajnu.
Izađi, o Sunce izađi!
O Mjeseče svijetli jasnoćom i bjelinom!
Tražim ih bez straha u njihovim staništima jezivim:
Nametnut ću im svoju Volju, Zakon Svjetlosti.


Njihova lica i obličja užasna su i čudna.
Ove đavole ću svojom moći u anđele pretvoriti.
Ovim se grozotama bezimenim obraćam bez straha:
Nametnut ću im svoju Volju, Zakon Luči.


Ti fantomi blijede pred mojim pogledom začuđenim,
Pa ipak samo ja njihovu srušenu ljepotu mogu obnoviti;
Jer do bezdana pakla zaronio sam bez straha:
Nametnut ću im svoju Volju, Zakon Svjetlosti.

Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:37   #35
Ovo mjesto nije dostojno tebe kraljice noći...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:37   #36
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Nametnut ću im svoju Volju, Zakon Svjetlosti.[/CENTER]

Agape!
da li bi postojala svjetlost kad nebi bilo mraka?
ili
moze li "svjetlost" biti svjetlost bez mraka?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:41   #37
Ono iskonsko jedino što postoji je Svjetlost...sve ostalo je mrak...hehe

Ne ovako je to: Mrak i svijetlost su jedna "Svjetlost" i međusobno se nadopunjuju... tako da ja iako sam dijete noći, tame, mraka neznači da sam zao...ne ja preferiram svjetlost srca....

Zadnje uređivanje luiz : 08.10.2008. at 00:54.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:49   #38
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
da li bi postojala svjetlost kad nebi bilo mraka?
ili
moze li "svjetlost" biti svjetlost bez mraka?
dobro i zlo, ying yang...

Bez zla (tame) nema dobra (Svijetla), jer kako sam već napisao jednom davno na ovom forumu, da nema zla ne bismo mogli spoznati dobro. Moramo održavati ravnotežu između ta dva pojma, imati što manje zla, ali ga biti svjesni u svojem biću, na neki način poštivati ga, osim ako želiš Nirvanu al ja ne volim težiti savršenstvu ako bih izgubio osjećaje.

Ima logike (mudrosti! ) u onom gore postu, ali bih ispravio znanstvenu stranu, taj S.O.S. program SIGURNO nije pohranjen u sinapsi

hvala na molitvi, a ja nakon zamišljanja purice s mlincima gladujem
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:56   #39
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Ono iskonsko jedino što postoji je Svjetlost...sve ostalo je mrak...hehe

Ne ovako je to: Mrak i svijetlost su jedna "Svjetlost" i međusobno se nadopunjuju... tako da ja iako sam dijete noći, tame, mraka neznači da sam zao...ne ja preferiram svjetlost srca....
dualnost

Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
dobro i zlo, ying yang...
Bez zla (tame) nema dobra (Svijetla),
__________________
endless

Zadnje uređivanje luiz : 08.10.2008. at 01:09.
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 01:00   #40
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
dualnost
Pa jednom riječi...ehm da, dualnost
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.