Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Fotoalbumi ljubimaca

Fotoalbumi ljubimaca Dogodovštine u riječi i slici

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 20:29   #101
ne znam......oduvijek me prati neki čudan osjećaj da me netko gleda.....
u zadnje vrijeme počeo sam to osjećati učestalo......jezivo i misteriozno......sav napor uložen u rješavanje cijele te problematike nije urodio plodom.....nikako.....počeo sam se bojati za svoje duševno zdravlje.......dal mi TDR nešto podvaljuje u bijeli i omiljeni ronhill ?.......dal je odgovor negdje u vodovodnim cijevima ?.......podzemne vode ?......duhovi ? i na kraju,dok sam u rokovniku tražio broj moba od Davida Ickea,da mi ustanovi osobnu teoriju zavjere koja me progoni......

ugledao sam ovo
































































skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 20:46   #102
Jako lijepa priča i slatke mace!
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 01:43   #103
nakon dugog zimskog sna slijedi.....naravno,proljetni san barem je tako u popularnoj buntovnoj skupini Ljenčine d.o.o. u narodu poznatijom kao Obitelj Mačković.....

Aza u svom snu,uz jedno uvijek dobro motreće oko,otvoreno za sve opcije......strah i trepet svih komaraca,muha,leptira i sličnih opasnih zvijeri....





Bigga,naravno,to radi na mnogo crniji način.....i mnogo rjeđe od Aze.....





iako ponekad svjetlost zna biti jeb... iritantna,baš na tom dijelu kauča,hvala majčem bogu ili boginji što joj je dao toliko veliku šapu da stvori umjetan mrak.....inače zbilja ne znam kako bi jadna zaspala....

skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 02:00   #104
Aza zbilja u rijetkim trenucima izlazi van......to mora biti zaista poseban dan ili zaista dosadan leteći stvor koji će je natjerat da proviri u taj mali komadić flore i faune što ga još uvijek beton nije pojeo.....
Bigga,pak,iako nije previše od volje uživati na zraku.....ipak je ovog proljeća uhvaćena objektivom dosadnog Paparazza......Azu još uvijek čekamo da pošteno izađe iz jazbine pa za sada - nešto veliko,razmaženo i crno......boravak u prirodi - epizoda prva i vjerojatno jedna od posljednjih barem do ljeta....






i za sam kraj večerašnjeg javljanja slijedi malo novih fotki od trajnog podstanara u okrugu Mačković - The Macak.....još malo crnila da ubije ovu ružičastu svakodnevnicu.....




The Macak.....mačka sa ( trenutno ) puno dlaka na jeziku....





da netko ne misli da sam zaboravio na Mamac nisam.....ali ona dosta izlazi van kad je lijepo vrijeme,a meni se ne da trčkarat po kvartu kako bih ulovio koju doru fotku
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 21:23   #105
u Mačkovića,priča ide dalje....
Azac,po starom



spava otprilike 96 posto vremena,a ostalih 4 posto vremena - ne radi ništa ponekad dobije neodoljivu želju da radi dar mar po kući,negdje poslije jedan ujutro,ali to nije tako često pa nailazi na odobravanje svih koji je vole i poznaju.....uglavnom,Aza - sve po starom....



Bigga je postala razmaženo derište spava skoro nikako,a većinu budnosti provodi u glasnom i jasnom njurganju ne zbilja,ukoliko joj se ne obraća pozornost više od tri sekunde - podemoni i davi svijet oko sebe.....ali ipak,još uvijek je to mlada i simpatična velika crna - mica maca.....



Mamac,voli dugo šetnje....sa jednog kraja prozora na drugi kraj dani u kojima zbilja odlazi u prave pravcate šetnje izazivaju obilnu najezdu sreće kod svih koji je poznaju.....ali i ta šetnja zapravo predstavlja brzopotezni krug okolo zgrade....inače,postala je prava pravcata prozorska mačka....



a kako krug oko zgrade traži posebne fizičke i psihičke sposobnosti......kasnije sama sebe nagradi jednim obilnim i zdravim - odmorom.......
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 20:27   #106
Jel se to meni cini ili tvoje macke samo krme
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 22:12   #107
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Jel se to meni cini ili tvoje macke samo krme
da,sve osim Bigge ona kao da ne spava uopće....Aza se pretvorila u totalnu lijenčinu,jedina aktivnost joj je poslije jedan u noći,tad zaj sve živo oko sebe......Mamac je uglavnom na prozoru ima ulogu stražara po cijele dane....a Bigga,....jooooj.....nije za prepoznat davež na sedamnaestu.....pa još malo preko.....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 15:49   #108
proljeće u kvartu.....sunce je opet česti gost,nebo je oblake pospremilo u neki veliki kofer......ptice pjevuše neki novi hit od Nine Badrić,ljudi pjevuše stihove od TBF-a,mačke neartikulirano mijauču,mravi ponovo hodaju po zemlji......proljeće u kvartu......vrijeme idealno za maknut se negdje,mislima ili fizički manje je bitno,dok priroda slavi svoje ponovno buđenje......jednu malu terasu,opranu čašu ispunjenu do vrha vodom i veliki macchiato - molim !



i životinje su došle na svoje......čak i pola metra udaljenosti od prozora znači biti vani,pola metra ionako često zna biti totalno subjektivna stvar.....za Azu Mačković nitko ne može reći da nije vani,a taj prozor i tih pola metra udaljenosti od prozora slika tiho prešućuje......al tu sam zato ja,tikvan,koji mora sve cinkat



al dobro,čudovište je makar vani nakon višemjesečne ležanije

skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 15:52   #109
a ha....čak se i Mamac Mačković odlučila na veliki iskorak,krevetnu ležaniju zamijenila je zemljano-travnatom ležanijom samo se nadam da je jednog dana neće iznenadit Gradski Kosiličari

skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 16:12   #110
hah....jel to netko fali ? hm.....netko nije spomenut slikom ?
Bigga,crno razmaženo čudovište,provodi dane malo različito od krvnog srodstva.....pa onda neka netko još kaže - krv nije voda u ovom slučaju i nije baš voda,u ovom slučaju više nalikuje Jamnici.....
Bigga je,općepoznata stvarčica,ormarna mačka.....mačka koja je veliki obožavatelj visine.....ali samo kad se radi o zatvorenom prostoru po mogućnosti - njoj dobro poznatom......ormar joj je nastamba sa koje silazi 8 puta dnevno.....4 puta da obavi nuždu,3 puta kad ide nešto bacit u zube....i jednom kad joj je dosadno pa to svi ukućani moraju hitno korigirat i ispravit vikendom se početna brojka penje na sveukupno cca 10 ..... broj se povećava isključivo zbog ovog posljednjeg
ali,s obzirom na njenu dobrotu i više nego predivnu ćud,na ormar je dobila jedan proljetni poklon - kartonsku kutiju



koju čuva besprijekorno......

inače,ta 'čketina uvijek je znala dobro vratiti - dobrom.....tako se desilo i ovaj put......



samo dan nakon što je dobila predivan poklon.......čudovište je opet stavilo na kušnju moje strpljenje na kuhinjske elemente mačka ne smije ići ...

u kojoj ono zemlji jedu mačke ? ( poslao bih je preporučeno )
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 16:17   #111
pozdrav od blentave Familije





skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 19:11   #112


Lama ( Mamac Papac ) Mačković

_____ - 27.10.2012.

trenutak u kojem si odlučila doći u moj život,shvatit ću to tek kasnije,promijenio me u cijelosti.......obična kišna noć bila je samo uvod u jednu sjajnu čaroliju,al znala si.....priznaj da si znala ! ali kako sam te samo mogao odbiti,reci mi - kako ? bilo je to skroz nemoguće.....znala si.....danas shvaćam da se naš odnos zapravo nikada i nije gradio,naš odnos je jednostavno bio sam po sebi i sve što smo mogli bilo je samo uživati u njemu.....ja jesam ! a jednako tako siguran sam da to nije bilo jednosmjerno......nisam samo jednom čuo kako me ti zapravo gledaš kao boga,bilo je to prečesto da bi bilo bačeno,ja se nadam da sam ti barem vratio dio ljubavi......dio onoga što si cijelo vrijeme u valovima slala k meni......predivno je bilo biti pored tebe ! čarolija,kažem ti......nije to bio odnos čovjeka i mačke,mačke i čovjeka,bio je to odnos bića kojima oblik i ne predstavlja bog zna što......iznutra smo ionako svi mi isti,pa čemu da se onda gleda materijalan kalup ? zapravo,više sam emocija osjetio u tebi nego u većini ljudi koje poznajem i srećem,tako da evo - to ti je još jedan dokaz da je kalup jedna totalno bezvezna stvar.......
volim te ! i zauvijek će biti tako......sebičan dio mene žali jer sam želio još,još,još i još.......tebe.....u vremenu koje slijedi......plačem jer zapravo malo razumijem plan,a dio mene nekako je svjestan da ga ipak ima.....Mamac,objasni mi molim te ! dođi i reci mi ! zašto ovo postaje neizdrživo ?
bit ćemo zauvijek u vezi......zar da poslije svega osjećam drugačije ? ustvari,za mene ti uvijek ostat ćeš tu......Mamac Papac......i znaš da opet možemo pričati kad god poželiš,samo......daj mi da te prepoznam jer biće sam kojem te stvari ne idu tako lako.....što god da se desi,za tebe sam uvijek tu.....sve će biti isto kao i do sada ! ne boj se......moje puse nikada neće prestati postojati za tebe.......
oprosti mi na svemu lošem,imali smo i mi loše dane......oprosti mi ! i nemoj nikada zaboraviti naš razgovor u noći sa petka na subotu,istresao sam sebe pred tebe i ako nisi prije znala sada sigurno znaš.....sve !
čuvaj se ljubavi......
tvoje cure u sigurnim su rukama,kao što su i oduvijek bile,ne brini ništa......nitko im nikada neće moći biti poput tebe,ali potrudit ću se da im olakšam budućnost.....ali koji put i ti uleti znaš da neke stvari nikad ne mogu sam......trebat ću tvoju pomoć.....
nego.....imam osjećaj da ćemo se sresti opet......možda ti ni ne budeš mačka,možda ja niti ne budem čovjek......ali vjerujem da ćemo se prepoznati,želim nastavak ove čarolije !
šapicama grliš vječnost,ja tipkam sve ovo i mislim si - pa prokleto zašto ? zašto tako malo vremena,zašto mora boljeti......probudi me iz ovog horora ! što da radim ovdje ?
hvala ti,Mamac ! nadam se da sam naučio neke tvoje lekcije i sada stojim i čekam - još......tu sam......
dođi molim te......moje ruke su sad tako prokleto prazne


skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 20:47   #113
bio je to osmi mjesec 2012-e godine,težak što se tiče udomljavanja životinja a lagan za pronalazak napuštenih malih jadnika.....tako sam i ja bio jedan od srećkovića kojeg je snašla briga oko jednog malog napuštenog dlakavca starog cca 2 mjeseca.....plus,taj mali dlakavac imao je nekih problema sa stražnjim nogama tj. nije mogao stati na njih nego ih je vukao po podu.....da budem točniji - vukla po podu,jer bila je to ipak ženka.....slijedili su česti posjeti veterinaru i u vremenu kad je mogla normalno hodati dostigla je dob od preko 3 mjeseca.....ma zamisli al tako je to u ljudskoj psihi,interes za udomljavanjem tromjesečnog mačića je - 0 .....zainteresiranost za nju bila je ravna nuli ( nisam dobio niti jedan telefonski poziv čak ) i sve je više bilo jasno da - neće ona nigdje kako je krenulo ( a nije krenulo ) ....u dobi od 6 mjeseci licitacija je proglašena završenom i taj mali ženski dlakavac službeno je postao dio moje velike familije.....makar je i poslije toga broj poziva za tu malu zvijer iznosio - 0 ( ne O kao Oružana pljačka nego 0 kao stanje na računu prosječnog Hrvata prije nego mu plaća legne ) ....




ovo su slike iz mlađih dana sad već jednogodišnje 'čketine,ali nije mi bilo do pisanja na ovoj temi iz nekih razloga pa.....u budućnosti očekujem ovu temu živom i redovito osvježenom



ime : Kona
( ime dobila po boji tj. po vrsti krzna - kornjačevina )

datum rođenja : cca 6 mj. 2012-e

osobine : kao mačić zaigrana,mazna,čista klasika.....sad ( kao odrasla ) zajebana vrlo zajebana,osobno mislim da me mrzi.....svojeglava,neposlušna,svadljiva,grebe za pop***** čase ne lomim al ruke mi svejedno krvave......mačka s kojom sam uspio ostvariti minimalan ( najmanji ) ili nikakav kontakt ( neovisno o fizičkom konktaktu i bez nekog posebnog razloga ) .... to ne pamtim čak i kad uključim i mnoge mačke koje su prošle kroz moj dom onako u par dana.....sve u svemu - nevjerojatan slučaj....ali svejedno ju volim
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 21:33   #114
prekrasne su ti mace i jako lijepo pišeš.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:15   #115
Drago mi je što sam naišla na ovu temu.
Sviđa mi se i ubuduće ću ju pratiti

Imam sličnu priču trudne mame mace koja je 2006/07. zime
mene izabrala za svoju sigurnu luku i nadam se da nije požalila
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 22:16   #116
hvala
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 21:03   #117
Još si mislim jel ima kakav apdejt i eto vraga
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 18:19   #118
Opet smo u igrispavanac finito,udaramo jako

za novi početak,imamo novi reprezent....zapravo,vremenski gledano i nije novi ali forumski jest...
dogodilo se to davnih dana,taman nešto poslije posljednjeg posta na ovoj temi,dakle pričamo o ljetu 2013 godine....da,rekao sam,davnih dana...
dobio sam dojavu od susjede da bi trebalo jednu uličnu mačku odvesti na sterilizaciju,pitanje love je riješeno,pitanje lova i nije pitanje jer mačka je navodno skroz pitoma (svakodnevno u kontaktu sa ljudima koji je hrane),jedino što je potrebno.....čuvanje mačke na oporavku poslije operacije,tjedan dana otprilike.....hm,oke,ništa neobično i ništa što već nisam radio....rekoh ''u redu''....došao je dan termina i dan kad je trebalo mačku uloviti da ode kod veta,kad ono.....mačka,ništa posebno niti ništa specijalno,odrasla ženka,mazi se,pitoma skroz čak i prema meni - tada potpunom strancu,ali ima jedna kvaka.....mačka je invalidna....cijela jedna strana vilice joj stoji nenako u koso,stražnja noga imala je neki gadan udes jer niti ne staje na nju pa konstantno šepa....uf....slika nje kao takve i slika vrlo prometne ulice na kojoj se nalazi,plus njezina umiljatost i sklonost da svima prilazi sa ogromnim povjerenjem.....ne ! oke,bit će kod mene na oporavku tih par dana pa ćemo onda razmisliti što i kako,ali natrag na ulicu ne ide !
operacija je prošla u redu,oporavak je prošao u redu.....mačketina je i dalje tu
kako nije bilo opcije da se vrati na cestu,a odraslu invalidnu mačku svi jedva čekaju udomit jedino je preostalo ukomponirat je u već prateći sastav Mačkovića i Kone,što sam se nadao da neće biti veliki problem zbog njenog karaktera koji je jednom riječju : divan....
problema je bilo u početku.....čitaj : Mačke ....ali vrlo brzo je sve došlo na svoje.....
pa eto,četvrti član lude družine je ovdje....

ime : Nami ( ime je dobila nekakvom korekcijom riječi -mirna- pa kad se okrene na šatrovački -namir- i izbaci ovo posljednje slovo -r- ,inače oslikava njezin karakter u potpunosti )



ove slike su nastale 2013 godine,malo nakon što je zapravo došla kod mene....



tada,procijenili su njenu starost na cca 2 godine.....tako da sada ima cca 5 godina,nije sto posto sigurno ali nemam sigurniju informaciju od te pa se povodim time....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 18:32   #119
....a kako su se Mačkovići,Kona i Nami ukomponirali u jedan harmonični orkestar....
slika kao dokaz,šta da pričam u prazno



danas,tri godine od početka druženja,manje više sve je skladno....Kona bez pravila i razloga zna puhat na bilo što i na bilo koga,takva je sa svima pa je takva i sa Nami,ali sve u svemu oke....Bigga i Nami su oke,Nami se čak ponaša i zaštitnički prema njoj a zna je i lizat međutim.....između Aze i Nami došlo je do pravog prijateljstva



skyon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.